Kometa Brno – Sparta 7:6 (kon.) | Zlín – HC Plzeň 1:3 (kon.) | K. Vary – Olomouc 5:2 (kon.)
Hr. Králové – Havířov 1:4 (kon.) | Liberec – Chomutov 2:4 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 4:2 (kon.)
Letňany – Vsetín 3:5 (kon.) | HC Litvínov – Písek 3:5 (kon.) | Pardubice – Poruba 2011 7:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Ústí n/L 1:2 (kon.) | Slavia – Kladno 3:8 (kon.) | Třinec – Č. Budějovice 5:1 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
HC Dukla Jihlava
Pátek 28.02.2014, 17:00 • MFH Ostrava • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V rámci 13. kola druhé části extraligy starších dorostenců se v ostravské Multifunkční hale utkají domácí Vítkovice s týmem Jihlavy.

Celku z Vysočiny patří po odehraných čtyřiceti zápasech, v nichž nasbírali 53 bodů, 11. místo. Poslední výhra Jihlavských se datuje k 24. lednu, kdy za tři body porazili Zlín 2:0. Jeden bod si připsali v minulém kole, když na ledě Sparty padli v prodloužení.

Porce minut v bráně hostů si mezi sebou dělí David Vacek, jehož průměrná úspěšnost zásahů dosahuje 93,10 % a průměr inkasovaných branek na zápas 2,39 a Jan Brož s úspěšností 93,47 a GAA 2,26. Nejproduktivnějším hráčem je pak Vojtěch Balaštík, jenž nasbíral 24 bodů za 11 gólů a 13 asistencí. Jiří Ondráček, nejlepší střelec, se se ziskem 19 kanadských bodů (13+6) zařadil v produktivitě na druhé místo. Lídrem mezi obránci je Ladislav Pospíchal, jenž skóroval třikrát a přidal sedm gólových přihrávek.

HC VÍTKOVICE STEEL
    Celku domácích patří v tabulce za nasbíraných 78 bodů čtvrté místo. Ani Ostravanům se v posledních několika kolech příliš nedařilo. Od konce ledna si připsali jeden bod, a to za prohru v prodloužení s Plzní.

Nejvíce času mezi třemi tyčemi strávil Michal Wanecki, jehož průměrná úspěšnost činí 91,67 % a GAA 2,75. Lídrem kanadského bodování Ostravanů je Tomáš Jáchym s 57 body na kontě (18+39). Druhé místo patří nejlepšímu střelci Vlastimilu Malinovi, jenž dosud nasbíral 49 bodů (27+22). Nejvíce bodujícím obráncem je Daniel Krenželok (6+13).

HC Vítkovice Steel: Wanecki – Šendera, Krenželok, Fajkus, Charvát, Čechman, Krčmář, Rudl – Beneš "A", Malina, Stoklásek, Kafka, Raška, Horvát, Korec, Slánský, Spratek, Jáchym "C", Stupka, Hartmann, Stránský

HC Dukla Jihlava: Vacek – Pospíchal, Dörrer, Klofáč, Kochánek – Kolouch, Hubert, Dupljaku, Balaštík "C", Ondráček, Dvořák "A", Bambula, Hoskovec, Peschout, Vala, Nováček, Zayml

Rozhodčí: R. Klapetek – J. Jureček, P. Rychlý.

00:01

00:10
    Úvodní bully dopadlo lépe pro domácí, kteří se vydávají do útoku.

00:15
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

01:20
    Jihlavští sevřeli domácí celek v pásmu, Wanecki ale nemusel zasáhnout.

02:20
    Osmělily se také Vítkovice, Vacek poprvé zakročil proti střele Kafky.

03:20
    Další akci zahajují Ostravané od své klece.

03:55
    Dlouho se však v útočné třetině nezdrželi, Raška byl obrán o puk pohotovým Pospíchalem.

04:50
    Malina udělal dva rychlé kroky, čímž se zbavil obránců hostujícího družstva. Jeho pokus však pozorný Vacek stačil vyrazit ramenem. K dorážce se již žádný z domácích hráčů nedostal.

06:47
    Dukla právě vstřelila branku!
    Na své modré se puku ujal LUKÁŠ VALA, přebruslil celé kluziště a střelou po ledě z ostrého úhlu otevřel gólový účet zápasu – 0:1. Bez asistence.

07:50
    Nováčkovo nahození mířilo jen do plexiskla. Vítkovičtí otáčejí hru.

08:20
    Wanecki si připsal další zákrok, nebezpečnou střelu Hoskovce z mezikruží vyrazil do rohu.

09:30
    Na druhé straně zahrozil domácí Jáchym, Vacek úspěšný.

10:30
    Zaymlův pokus se otřel o pravou tyčku vítkovické branky.

10:45
    Spratek krouží kolem Vackovy klece, ale ve svých kličkách se zamotal a puk mu byl odebrán.

10:55
    Hosté se dostali do přečíslení, naštěstí pro Vítkovice se však na modré nedohodli a píská se postavení mimo hru.

11:59
    Sudí Klapetek poprvé vylučuje, za podražení vyfasoval dvě trestné minuty Daniel Dvořák (JIH).

12:10
    Od modré napřáhl Rudl – nemířil však přesně.

12:50
    Čtveřice Jihlavských se osvobozuje, domácí musí další akci rozjet od vlastní branky.

13:10
    Ostravští kombinují před Vackem.

13:58
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Stav utkání vyrovnal v závěru přesilové hry DANIEL SPRATEK, jenž přijal z prostoru mezi kruhy přihrávku od všímavého Stránského a Vacka překonal střelou nad vyrážečku – 1:1. Asistence: Šimon Stránský a Petr Šendera.

14:21
    Zaváhání vítkovické obrany končí inkasovaným gólem. Za Waneckiho záda puk poslal DANIEL KOLOUCH – 1:2. Asistence: Liridon Dupljaku a Daniel Dvořák.

16:23
    Postavení mimo hru hostů.

16:50
    Za vražení na hrazení je na 2+10 minut vyloučen Jiří Ondráček (JIH). Dvouminutový trest odpyká Lukáš Zayml.

17:10
    Vítkovice kombinují v útočné třetině.

17:20
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

18:00
    Ani v druhé polovině početní výhody se Vítkovickým nedaří v pásmu setrvat.

18:27
    Se Šenderovým pokusem od modré si Vacek věděl rady.

18:40
    Další střela od modré z hokejky Rudla už mířila mimo tři tyče.

18:50
    Hosté hrají v plném počtu.

19:24
    Vacek si připsal další dva zákroky. Nejprve byl úspěšný proti výpadu Stránského, o pár sekund později si poradil i se střelou Krenželoka, jíž vyrazil do rohu.

19:55
    Po zakázaném uvolnění ještě jedno vhazování před Vackem.

19:59
    Domácí se ke střele dostali, ale jihlavský gólman byl připraven.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:01

20:10
    Úvodní bully druhé třetiny vyznělo lépe pro hosty, ale puk mají záhy na svých hokejkách Vítkovičtí.

20:36
    Hartmann proti pozornému Vackovi neuspěl.

34:37
    Vyloučen Lukáš Slánský (VIT) za podražení.

36:37

36:42
    Liridon Dupljaku (JIH) vyfasoval dvouminutový trest za sekání.

37:36
    I domácí využívají přesilovou hru, a to zásluhou DOMINIKA RUDLA, který od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. Asistence: Tomáš Jáchym.

40:00

40:01

42:17
    Ihned po bully se ke střele dostal DOMINIK KAFKA, který mířil k pravé tyči a nemýlil se – 3:2. Asistence: Daniel Spratek.

51:54
    Autorem čtvrté branky domácích je ŠIMON STRÁNSKÝ. Asistence: Matouš Stupka.

53:42
    Tomáš Jáchym (VIT) si odpyká dvě trestné minuty za sekání.

55:42
    Ostravané hrají v plném počtu.

60:00
    Konec zápasu. (18:56:49)

Simona Volníková

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 14. Spratek (Stránský, Šendera), 38. Rudl (Jáchym), 43. Kafka (Spratek), 52. Stránský (Stupka) – 7. Vala, 15. Kolouch (Dupljaku, Dvořák)

HC Vítkovice Ridera: Wanecki – Šendera, Krenželok, Fajkus, Charvát, Čechman, Krčmář, Rudl – Beneš "A", Malina, Stoklásek, Kafka, Raška, Horvát, Korec, Slánský, Spratek, Jáchym "C", Stupka, Hartmann, Stránský

Rozhodčí: R. Klapetek – J. Jureček, P. Rychlý