Čeljabinsk – Viťaz 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Dynamo Moskva 1:0 (1:0 po s.n.) | Ufa – Kazaň 1:0 (kon.)
Nižněkamsk – N.Novgorod 3:5 (kon.) | Jaroslavl – Chanty-Mansijsk 6:2 (kon.) | Čerepovec – Jekatěrinburg 2:1 (kon.)
CSKA Moskva – Záhřeb 1:3 (kon.) | Atlant – Omsk 2:0 (kon.) | Petrohrad – Barys 3:2 (kon.)
Riga – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | HC Slovan – Doněck 1:2 (kon.) | Lev – Minsk 3:1 (kon.)
CSKA Moskva
1:3 (1:0, 0:2, 0:1)
Medveščak Záhřeb
Pátek 28.02.2014, 16:00 • CSKA Universal Sports Hall • KHL

To je z tohoto utkání z mé strany vše, přeji Vám hezký zbytek pátečního dne a příjemně ztrávený víkend. (18:23:27)

Statistiky zápasu:

Střely na branku: 37 – 20
    Vyhrané vhazování: 24 – 32
    Zablokované střely: 7 – 13
    Vyloučení: 5 – 7
    Využité přesilové hry: 0 – 1

V přímém boji o šesté místo západní konference byl nakonec úspěšnější tým KHL Medveščak Záhřeb, který si z hlavního města Ruska odváží všechny tři body.

První branku sice vstřelili díky Prochorkinovi domácí, poté už ale začal úřadovat Dekanich v brance Záhřebu. Hosté navíc vstřelili tři branky a rozhodli tak o výsledku tohoto zápasu.

60:00

59:10
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Pravděpodobně je rozhodnuto! Martinovič vybojoval kotouč, který následně poslal na volného spoluhráče, kterým byl BOYD KANE a ten střelou do prázdné klece posílá Záhřeb do vedení 3:1. Asistence: Saša Martinovič.

58:34
    Je před námi dramatická koncovka, Glass zůstává na střídačce a CSKA to zkusí v šesti lidech.

58:34
    Domácí trenér si vyžádal oddechový čas.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:20
    Dekanich měl velké problémy po střele Denisova, nakonec si ale poradil.

56:16
    Bekhendová střela Jegorševa sice prověřila pozornost Dekaniche, ten byl ale opět úspěšnější a puk chytil.

55:00
    CSKA už má pouze pět minut na srovnání a případný zisk bodů.

54:24
    Po dlouhé době musel zasahovat také Glass, tomu střela soupeře ovšem problémy nenadělala.

53:20
    Vysokou rychlost nabral při průniku do útočné třetiny Žarkov, ten ale tvrdě narazil na obránce Medveščaku a o puk přišel.

51:58
    Filppula a Saprykin se zoufale pokoušeli o vstřelení branky, puk končí opět u brankáře Záhřebu.

51:14
    Domácímu mužstvu pomalu ale jistě začíná docházet čas na srovnání, nyní do konce zápasu chybí necelých devět minut.

50:09
    Pokračuje velký tlak týmu z hlavního města Ruska, jeho soupeř na branku Glasse ve třetí části vyslal pouze jednu jedinou střelu.

49:30
    Vyrovnat se pokusil také Denis Denisov, střela domácího obránce ovšem branku Záhřebu jenom přeletěla.

47:55
    Opět musel ze svého repertoáru vytáhnout jeden ze zákroků Dekanich, tentokrát na něho letěl projektil z hole Žarkova.

46:26
    Glass vyrážečkou odchýlil kotouč, který na něho letěl od modré čáry.

44:58
    Také se tak stalo, Záhřeb je v plném počtu.

44:30
    Vypadá to, že ani tuhle přesilovou hru se CSKA nepodaří využít.

43:33
    Ze střední vzdálenosti střílel Zajcev, od Dekaniche se puk odrazil na hůl Frolova, kterému se ale nepovedlo poslat kotouč do branky.

42:58
    Necelé tři minuty jsme čekali na prvního vyloučeného ve třetí třetině. Potrestaným za vysokou hůl je Hugh Jessiman (Záhřeb).

41:15
    Frolov objel branku a zkusil překvapit Dekaniche, to se mu ovšem nepovedlo.

40:01

Hráči již jsou na ledě, třetí třetina za malou chvíli začne.

Statistky po 2. třetině:

Střely na branku: 22 – 17
    Vyhrané vhazování: 17 – 15
    Zablokované střely: 6 – 9
    Vyloučení: 5 – 6

Prostřední třetina byla výrazně ovlivněna vyloučeními, které více odnesl domácí tým. Záhřebu se po srovnání Ellisona povedlo skóre dokonce otočit, o druhou branku Medveščaku se postaral Murley. Střelecky byli ale ve druhé třetině aktivnější domácí, kteří si připsali o sedm střeleckých pokusů více.

40:00

39:52
    Katic se vrací na led, domácí tuhle velkou šanci na srovnání stavu promarnili.

39:00
    Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:30
    Puk proletěl těsně nad horní tyčí po střele Mišarina, přesilovka CSKA rychle míří ke svému konci.

38:05
    Popovic je vpuštěn zpátky na led, stále ale mají domácí výhodu jednoho muže v poli.

37:52
    CSKA Moskva budou hrát krátkou dobu dvojnásobnou přesilovku! Za katr se k Popovicovi přidává Mark Katic, který je vyloučen za sekání.

36:05
    Pokračuje zápas plný vyloučení. Pro změnu si přesilovku zahrají domácí, a to kvůli držení Marka Popovice (Záhřeb).

33:12
    Domácí tým doplácí na časté vyloučení druhým inkasovaným gólem! Po střele Katice na Glasse kotouč do branky dorazil MATT MURLEY. Asistence: Mark Katic, Kurtis Foster.

32:10
    Po krátké přestávce se Nikita Zajcev (CSKA) opět vrací na trestou lavici. Tentokrát rozhodčí odpískali jeho krosček.

31:23

30:55
    Záhřebu se přesilová hra příliš nedaří, navíc se za chvíli vyloučený Filppula už vrátí na led.

29:53
    Nyní následuje už klasická přesilová hra 5 na 4, Kane a Zajcev již jsou na ledě.

29:23
    Záhřeb bude mít výhodu přesilovky čtyř proti třem. Valtteri Filppula (CSKA) je vyloučen za podražení.

29:00
    Morozov se ocitl v šanci, bohužel pro domácí jeho bekhendový pokus zastavil Dekanich.

28:53
    Rozhodčí se rozhodli vyloučit jednoho hráče na každé straně. Za hosty si trest za hákování odsedí Boyd Kane a za domácí Nikita Zajcev, který se provinil hrubostí.

27:29
    Po náporu Záhřebu se hra vyrovnala, kotouč se často pohybuje ve středním pásmu kluziště.

26:01
    Do samostatného nájezdu se proti Glassovi vydal Linglet, ten tuto velkou šanci ale neproměnil ve vedoucí branku.

24:31
    Přihrávku zpoza branky od Glumace zpracoval nehlídaný MATT ELLISON, který střelou do růžku srovnává stav zápasu. Asistence: Mike Glumac, Hugh Jessiman.

23:16
    Medveščak se dokázal ubránit a už hraje v plném počtu.

23:10
    Saprykinova střela z levého křídla skončila na hrudníku hostujícího gólmana.

22:50
    Dekanich nadvakrát uspěl proti ranám od modré čáry v podání Quinta.

21:27
    Domácí hrají v plném počtu, Záhřeb ve čtyřech.

21:16
    Nyní ale budou mít domácí další možnost zvýšit své vedení, za držení je vyloučen Jonathan Cheechoo (Záhřeb).

21:05
    Lisinovi se nepodařilo protlačit puk za Dekaniche, který udržel svůj tým na dostřel soupeři.

20:40
    Úvod prostřední periody se nese v duchu hry čtyř proti čtyřem.

20:01

Přestávka se nám chýlí ke konci, hráči obou týmů se již pomalu trousí na své místa.

Statistiky po 1. třetině:

Střely na branku: 7 – 9
    Vyhrané vhazování: 6 – 9
    Zablokované střely: 3 – 2
    Vyloučení: 2 – 2

Je za námi poměrně vyrovnaná první třetina, ve které se ale po sedmnácti minutách hry dostali do vedení domácí. Ti můžou jít po brance Prochorkina do kabin spokojenější. Své šance měli ale také hosté, zejména Jonathan Cheechoo párkrát ohrozil branku soupeře.

20:00

19:27
    Do vzájemné potyčky se dostali Boyd Kane a Nikolaj Prochorkin, oba si můžou zchladit hlavy, jsou totiž vyloučení za hrubost.

19:15
    Hra se nám uklidnila a žádné větší příležitosti ke vstřelení branky k vidění nejsou.

18:00
    Čekají nás poslední dvě minuty první třetiny.

16:26
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí tým jde do vedení! Po ose Zajcev – Muršak se do zakončení dostal NIKOLAJ PROCHORKIN, který střelou z levé strany zamířil pod víko a tak otevřel skóre tohoto duelu. Asistence: Jan Muršak, Nikita Zajcev.

15:50
    Přesilovka hostů sice skončila, stále však Záhřebští hráči tlačí svého soupeře.

14:24
    Ani ve druhé přesilové hře, kterou jsme mohli dnes vidět branka nepadla. Moskvané již hrají v plném počtu.

14:10
    Další pokus na Glasse vyslal Charles Linglet, jehož projektil vyrazil brankář CSKA ramenem do bezpečí.

13:39
    Velká škoda pro Záhřeb, že Matt Murley zblízka nerozvlnil síť soupeře.

12:24
    Druhé vyloučení dnešního zápasu, na trestnou lavici si jde sednout Fjodor Fjodorov (CSKA).

11:11
    Prochorkinova střela ze střední vzdálenosti skončila kousek vedle pravé tyče.

10:00
    Je za námi polovina úvodní třetiny, statistika střel je prozatím vyrovnaná 6:6.

9:51
    Tvrdou střelu nám ukázal Saprykin, který nepříjemně trefil do masky hostujícího brankáře.

8:47
    Glass nyní zachránil svůj tým od inkasované branky poté, co vychytal největší hvězdu Záhřebu, kterou je Jonathan Cheechoo.

7:35

6:50
    Proti střele Denisova od modré čáry úspěšně zasáhl Mark Dekanich.

6:03
    Hostům se zatím daří bránit své oslabení bez úhony, u puku jsou ovšem stále hráči CSKA.

5:35
    První vyloučení zápasu obstaral Jessiman (Záhřeb), který obdržel dvě minuty za sekání.

4:50
    Přes protihráče se prosmýkl domácí Grigorenko, jeho zakončení ale bylo hodně nešťastné a tak se skóre nemění.

3:25
    Velká šance hostujícího týmu! V blízkosti branky se ke střele dostal Cheechoo, jeho pokus ale zastavilo břevno Glassovy branky.

2:30
    Střela Nepryjajeva cíl nenašla, kotouč se ocitá v rohu kluziště.

1:15
    Štiplavá střela Popovice se ke Glassovi nedostala, střelu ztečoval domácí Denisov.

00:01

Domácí tým se dnes bude muset obejít bez Alexandera Radulova, který v minulém utkání proti Spartaku Moskva utrpěl otřes mozku. Ohrožena je tak i jeho účast v playoff.

CSKA Moskva: Glass (Birjukov) – Mišarin, Rylov, Denisov, Zajcev, Quint, Jegoršev, Pervyšin – Filppula, Saprykin, Morozov – Lisin, Muršak, Prochorkin – Grigorenko, Fefelov, Frolov – Žarkov, Nepryjajev, Ljubimov – Fjodorov

KHL Medveščak Zagreb: Dekanich (Brust) – Popovic, Martinovič, Švarný, Foster, Klubertanz, Katic, O´Connor – Thomas, Cheechoo, Murley – Linglet, Vesce, Ellison – Glumac, Ryan, Jessiman – Nynstrom, Murray, Kane – Bjorkstrand

Rozhodčí: Karabanov, Ravodin – Ivanov, Nesterov.

Vzájemné zápasy

Kvůli tomu, že Záhřeb v KHL je teprve první sezónou se tyto dva celky v ligové soutěži proti sobě střetli pouze jednou. V zápase, který se hrál na začátku září minulého roku se zrodilo velké překvapení, favorizovaný tým CSKA si ze Záhřebu odvezl porážku po debaklu 7:1.

KHL Medveščak Zagreb

Záhřeb, který v Kontinentální hokejové lize působí teprve prvním rokem se hned probojoval do playoff. Týmu, v němž působí většina hráčů ze zámoří náleží se ziskem 85 bodů sedmá pozice západní poloviny soutěže.

V boji o co nejlepší výchozí pozici do playoff Záhřebu nepomáhají zápasy na venkovních hřištích. Ze čtyřiadvaceti zápasů brali hráči Medveščaku tři body pouze osmkrát. Také poslední dva venkovní duely chorvatský celek prohrál. Středeční zápas v Rize Záhřeb prohrál jednoznačně 5:1.

O pozici nejproduktivnějšího hráče Záhřebu se dělí hned dva hráči. Díky více vstřeleným brankám je na čele kanadského bodování známý hráč z NHL Jonathan Cheechoo, který nasbíral celkem 35 bodů za 19 branek a 16 asistencí. Podobnou bilanci má také Američan Vesce, jenž má stejný počet bodů a jen o čtyři vstřelené branky méně.

CSKA Moskva

Tým z hlavního města Ruska se tři zápasy před koncem základní části KHL nachází s šestaosmdesáti body na šestém místě západní konference.

Hráči i fanoušci CSKA se v poslední době můžou spoléhat na zisk bodů z domácího prostředí. Z posledních deseti zápasů na domácím kluzišti tento tým pouze dvakrát nebral žádné body. V kompletní sezóně Moskvané darovali všechny body soupeři pouze šestkrát.

O nejproduktivnějšího hráče CSKA v základní části si to rozdají dva rusové, tím kterým má nejvíce bodů je Nikolaj Prochorkin, který má na svém kontě 35 bodů na 18 branek a 17 asistencí. Jediný bod za ním se nachází asi největší hvězda týmu Alexandr Radulov. Ten sice vstřelil pouze devět branek, pomohl si ale ziskem pětadvaceti asistencí.

26.02.2014 CSKA Moskva – Spartak 2:1
    26.01.2014 Novgorod – CSKA Moskva 3:1
    22.01.2014 Dyn. Moskva – CSKA Moskva 2:1 sn.

I. Grigorenko – 24 bodů (11+13)

Příjemné páteční odpoledne při sledování online přenosu z Kontinentální hokejové ligy. V Moskvě nás čeká utkání mezi domácím CSKA a Medveščakem Záhřeb.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Petr Kašpárek

Branky a nahrávky: 17. Prochorkin (Muršak, Zajcev) – 25. Ellison (Glumac, Jessiman), 34. Murley (Katic, Foster), 60. Kane (Martinovič)

Medveščak Záhřeb: Dekanich (Brust) – Popovic, Martinovič, Švarný, Foster, Klubertanz, Katic, O´Connor – Thomas, Cheechoo, Murley – Linglet, Vesce, Ellison – Glumac, Ryan, Jessiman – Nynstrom, Murray, Kane – Bjorkstrand

Rozhodčí: Karabanov, Ravodin – Ivanov, Nesterov