Hr. Králové – Poruba 2011 2:1 (kon.) | SHK Hodonín – Havířov 1:0 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Pátek 28.02.2014, 16:15Liga juniorů

Hradec díky povedené třetí třetině otočil dnešní zápas a jako první poráží Porubu v nadstavbové části. Ačkoliv už je téměř vyloučeno, že by ji někdo postup do baráže sebral, její oslavy se musí minimálně do dalšího zápasu odložit. S konstatováním, že všechny body zůstávají v Hradci Králové, se loučím, a přeji Vám příjemný páteční večer. (18:23:43)

58:48
    Nedvídek s Procházkou ve velkých šancích, skóre se nemění.

58:20
    Šeps vyzkoušel stav Šrámkovy lapačky. Je pevná a na svém místě.

56:59
    Ve stejném čase vyloučen Brnčál na deset minut za nesportovní chování.

56:59
    Velká šance i na druhé straně. Nedvídek mohl přihrát lépe postaveným spoluhráčům, ale neviděl je, a tak jeho slabý pokus Šrámek pokryl.

56:20
    Máme to kompletní. Za Bernartem dnes zazvonily obě tyčky, nyní i břevno po střele Baci.

56:08
    Nedvídek s Procházkou v přečíslení neuspěli, Šrámek podržel svůj tým.

54:49
    Lvy rozjíždějí útok, ke Šrámkovi se delší dobu nemohou dostat.

53:58
    Hradec však podává ve třetí třetině dobrý výkon, díky němuž se dostal do vedení.

52:47
    Hosté nic nebalí, naopak jsou aktivnější než před druhou obdrženou brankou.

51:49
    Hradec právě vstřelil branku!
    Gól i tak přichází. Šrámek první dvě střely ještě vyrazil, na dorážku DOMINIKA REJLA z brankoviště už byl krátký. Hradec otáčí skóre zápasu a je ve vedení. Asistence: Martin Bartoň, Jan Skála.

50:58
    Mohlo to tak skutečně být, ale Procházka v dobré pozici poslal puk mimo.

50:33
    Že by se Lvi dostali do vedení? Mají možnost přesilové hry poté, co Puškář přidržel protihráče.

49:38
    Vstřelená branka ho hodně povzbudila, pokračuje se před Šrámkem.

48:58
    Hradec pokračuje v útočení.

48:06
    Hradec se skutečně prosazuje. LUKÁŠ NEDVÍDEK sebral u pravého mantinelu puk, vyjel s ním mezi kruhy, odkud střelou zápěstím otřel puk o břevno a srovnává stav zápasu. Asistence: Martin Bartoň

47:09
    Hradec aktivně napadá, čímž získává dost puků. Ještě je potřeba dostat se do šance a prostřelit brankáře, jinak jim veškeré naděje na extraligovou baráž pohasnou.

46:36
    Hosté se ubránili.

45:39
    Ve velké šanci se ocitl Suk, který byl sám před Šrámkem, kotouč za jeho záda nepropasíroval.

45:12
    Střelu Procházky vyrazil Šrámek ramenem.

44:58
    Nedvídek nahazoval z rohu puk před bránu, žádného spoluhráče nenašel.

44:36
    Hradec dostává šanci na vyrovnání, to ale musí sehrát přesilovou hru během vyloučení Kotase dobře.

44:03
    Nyní se přece jen vrhla do útoku, ale je zastavena odpískaným
    ofsajdem.

43:24
    Poruba v klidu brání, nikam se bezhlavě nežene.

42:39
    Maček se snažil dostat před Bernarta, domácí obránci ho tam nepustili.

41:58
    Druhá tyč v podání Slezanů, nyní ji orazítkoval Schwarz.

41:18
    Poruba drží kotouč na svých holích, kombinuje v útočném pásmu.

40:25
    Zakázané uvolnění Hradce.

40:01

V prostřední části se zdál být obraz hry hodně odlišný od té úvodní. Oba týmy začaly dobře kombinovat a díky tomu se dostávali do šancí. Těch měla více Poruba, ale dobře chytající Bernart téměř všechny lapil. Nedosáhl na jedinou střelu, a sice tu z 29. minuty z hole Mihala, která je zatím rozdílová. Závěrečná perioda začne přibližně v 17:50.

40:00

39:29
    Mišenko nabíjel mezi kruhy Brnčálovi, jenž netrefil puk ideálně, a proto zamířil mimo tři tyče.

37:50
    Právě tento hráč nyní putuje k trestoměřičům, protože nedovoleně bránil. Přesilovka hostů.

38:28
    Nene, nepřijde. Matějčkova střela zblokována obranou týmu z východu republiky.

38:21
    Dlouho nebyla vidět větší šance, že by přišla po vhazování v obranném pásmu hostí?

37:30
    Ta v tom bude moct pokračovat, neboť udělala Poruba ofsajd, jenž byl posouzen jako úmyslný.

37:00
    Hradec se vymanil z tlaku a začíná o sobě dávat vědět především jeho ofenzíva.

36:16
    Po pár vteřinách bude puk vhozen do hry na stejném místě, protože puk přešel po vyhození Poruby přes všechny čáry.

36:08
    Po hře vysokou holí se nyní vhazuje po jeho levici.

35:38
    Šrámek si už dlouho nesáhl na puk, to mu ale jistě nevadí.

34:46
    A když si neví rady, vyhodí kotouč alespoň do středního pásma, jako nyní Bezděk.

33:48
    Poruba je i díky početním výhodám aktivnějším týmem, Hradec ale dobře brání.

32:18
    Kaletova střela končí, kde jinde, než v rukavici Bernarta.

32:04
    Ani Poruba nevyužívá výhodu pět proti třem, která trvala více než minutu.

30:04
    I Ostravané si zahrají dvojnásobnou přesilovku, Nedvídek vyloučen po poradě s čárovými rozhodčími za sekání.

29:48
    Se všemi dosavadními pokusy si poradil jistý Bernart.

29:09
    A může být pro Hradec hůř. Jebavý vyloučen za držení – oslabení Hradce.

28:50
    Poruba právě vstřelila branku!
    Poprvé se nám mění skóre. Hradecký brankář avizoval svým obráncům, že za sebou mají hráče. Než se stihli otočit, už jim Rataj ujížděl. Hradecká obrana ho sice dohnala, Rataj ale šikovně našel zadovkou zcela volného DALIBORA MIHALA, který střelou o tyčku otevírá skóre zápasu. Asistence: Tomáš Rataj, David Maček.

28:26
    Pro tvrdou ránu Havránka z levého kruhu si Bernart sáhl lapačkou.

27:56
    Puk se dlouho drží za brankou Hradce.

27:16

26:53
    Hosté kombinují, vzápětí domácí vyhazují.

26:27
    Možnou dorážku Slezanů přerušil hvizd rozhodčího, který zřejmě ztratil kotouč z dohledu.

25:16
    Porubští dostávají šanci na vstřelení branky, protože je vyloučen Kulhánek za podražení.

24:09
    Hraje se nahoru dolu s množstvím šancí, přesně tohle v první třetině hodně chybělo.

23:17
    A vzápětí přichází tutovka Poruby! Hradec opět podržel Bernart. Na Rataje zívala prázdná brána a zdálo se, že to bude 0:1. Na poslední chvíli se ale stihl Bernart přesunout a i jeho pokus pravou nohou vykopl.

23:08
    Maček nebezpečně z první střílel, Bernart dokázal jeho pokus skvěle vykopnout pravým betonem.

22:46
    Ale úmyslný ofsajd vrací hru zpět před hradeckého muže v masce.

22:16
    Hradec všechno ustál a hned se vrhá do útočení.

21:57
    Neskutečný závar Poruby, to tady dnes ještě nebylo! Bernart si připsal snad čtyři zákroky za sebou, k tomu množství střel dokázala zblokovat hradecká obrana.

20:57
    Maček s Mihalem se dostali do situace dvou na jednoho, zakončit ale nedokázali. Dobře zakročili vracející se hráči Hradce.

20:19
    Hned ale vyhazují puk na zakázané uvolnění.

20:10

20:01

Je za námi nepříliš pohledná první třetina, ve které moc šancí k vidění nebylo. Ta největší přišla hned v první minutě hry, kdy za Bernartem zazvonila tyčka. Domácím byla nabídnuta dvojnásobná početní výhoda, ale v ní si žádnou větší příležitost nevytvořili. Po hodně přerušované první části je tedy stav utkání 0:0.

20:00

19:40
    Teď se usadili hosté v útočné třetině, ale čas rychle utíká.

18:58
    Porubská přesilovka začala podobně úspěšně jako ta předchozí hradecká – dvojitým vyhozením Hradce přes všechny čáry.

18:10
    Necelé dvě minuty před koncem úvodní části si vyzkoušejí početní výhodu i Slezané. Za hákování vyloučen Rejn.

17:28
    O kotouč se bojuje ve středním pásmu, nikdo s ním nedokáže nic vymyslet.

16:53
    Nahozený kotouč raději Šrámek schoval pod lapačku, než aby riskoval nepřesnou rozehrávku.

15:47
    Ne ledě se přiostřuje, začíná se hrát pořádně do těla.

14:58
    Ale o chvilku později se kotouč k Mačekovi přece jen dostal, Bernart vše zvládl.

14:38
    Před Bernartem se odehrál souboj dvou "jednadvacítek", který zvládl lépe domácí Procházka.

14:16
    Lídr skupiny "B" se snaží hru uklidnit a drží kotouč na svých holích.

13:18
    Jen co se potrestaný hráč vrátil na led, vyzkoušel Bernarta svižnou střelou.

12:53
    Ale v přesilovce z toho už nic nebude, Mišenko se vrací na led.

12:37
    Až nyní se dostali Hradečtí do pásma.

11:48
    Petr Luštinec už se na to nemůže dívat a vyzývá petici svých hráčů na ledě ke střídání.

11:26
    Znovu Schwarz vyhazuje, tentokrát trefil puk ze vzduchu.

11:11
    Přechod do útočného pásma Východočechů přerušil ofsajd.

10:57
    Ale Schwarz hned po buly puk vyhazuje.

10:53
    Mišenko vyloučen za podražení, hosté znovu ve čtyřech.

10:35
    Domácí budou hrát další přesilovku, momentálně probíhá jejich výhoda.

10:00
    V polovině první třetiny si pro nahození od hradecké obrany došel Šrámek.

09:55
    Sice se hodně bruslí, bojuje, ale hokejová krása na hradeckém zimním stadionu zatím k vidění nebyla.

09:20
    Přihrál ale rukou, proto je hra přerušena, a vhazuje se zase ve středním pásmu.

09:07
    Hradec zakládá útok.

09:03
    Hned z buly se kotouč dostal zase mimo hřiště.

09:00
    Po tlaku Poruby je kotouč v hledišti, vhazuje se ve střední třetině.

08:18
    Schwarz přenechal kotouč na Brnčála, který potáhl kotouč a vypálil. Bernart měl co dělat, aby střelu alespoň vyrazil.

07:53

07:40
    A znovu.

07:23
    Poruba opět vyhazuje.

06:42
    Hosté ve čtyřech, Východočechům se nepodařilo vytvořit si větší šanci. Nyní dokonce poslali kotouč na icing.

06:28
    Nedvídek to zkusil z ostrého úhlu, hned poté se Slezané osvobozují.

05:53
    Je tu velká šance pro Hradec, který bude hrát 49 sekund dvojnásobnou přesilovku. Šrámek vyhodil kotouč mimo hřiště a oslabuje svůj tým.

05:44
    Poruba svým dobrým napadáním vytlačila Lvy až k Bernartovi.

05:32
    Sukovu střelu i Nedvídkovu dorážku z bezprostřední blízkosti Šrámek chytil.

04:42
    Likvidační zákrok kolenem předvedl Maček na Šepse a může být rád, že obdržel jen menší trest. První přesilovka pro domácí.

03:20
    Ke střele se tlačil od mantinelu Šeps, ostravská obrana mu to nedovolila.

03:57
    Hradecká obrana zblokovala střelu, kotouč v ochranné síti.

03:30
    Ihned po vhazování vyzkoušel tvrdou ranou Šrámkovu pozornost Nedvídek.

03:24
    Ačkoliv se začalo ve vysokém tempu, příliš přesných přihrávek, natož pohledných kombinací jsme neviděli.

02:44
    Hradecká obrana v rozehrávce zachybovala, hostující útočník ale nemohl zakončit, protože byl bez hole.

02:28
    Přesně po půlminutě hry je zde stejný prohřešek.

01:58
    Po icingu domácím se vhazuje před Bernartem.

00:28
    Jen co se jim rozehrávka povedla, dostal se k první střele Lvů Bartoň, jehož pokus Šrámek vyrazil.

00:59
    Hradec se snaží dostat ze svého pásma, ale nejde mu to.

00:37
    Utkání začalo zhurta, hned v první minutě zazvonila tyčka, a to za brankou Bernarta.

00:01

Královští lvi Hradec Králové: Bernart (Jeřábek) – Bezděk, Suk, Procházka, Nedvídek, Novotný, Souček, Rejl, Šeps, Bartoň, Kastner, Hlavatý “C“, Stoilský, Matějček, Jebavý, Skála, Kulhánek. Trenér: Petr Luštinec.

HC RT TORAX Poruba: Šrámek (M. Maček) – Pabuta, Gola, Baca, Puškář, Schwarz, Síkora, Kaleta, Brnčál, Mišenko, Rataj, Kotas, D. Maček “C“, Mihal, Ryška, Král, Havránek. Trenér: Petr Trojan..

Dnes se na zimním stadionu v Hradci Králové odehraje šlágr 33. kolo Ligy juniorů, konkrétně pak 15. zápas skupiny B, ve kterém bojují týmy o jediné postupové místo do baráže o soutěž nejvyšší. Druhé Královské lvy Hradec Králové tentokrát čeká lídr tabulky HC RT TORAX Poruba.

Hradec Králové se nachází na druhé pozici se ziskem 23 bodů, na první Porubu ztrácí už 18 bodů. Protože se bude hrát už jenom 6 utkání, postup Hradce je možný jen v teoretické rovině. Hradečtí si v této skupině připsali celkem šest porážek, a to po dvou s Hodonínem, Havířovem a svým dnešním soupeřem – Porubou. S Porubou uzavírají třetí čtvrtinu soutěže a uvidíme, jestli podají lepší výkony než v předešlých vzájemných měřeních sil, kdy podlehli 3:9 a 0:4.

Jak je již napsáno výše, Poruba je suverénním lídrem tabulky B a zdá se, že si v klidu dokráčí do baráže o juniorskou extraligu, stačí jí k tomu jeden jediný bod. Ostravský celek přitom v této skupině doposud nepoznal hořkost porážky a během 14 zápasů obdržel jen 24 branek. Jediný bod ztratil s Hodonínem, který porazil "až" v nájezdech.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 49. Nedvídek (Bartoň), 52. Rejl (Bartoň, Skála) – 29. Mihal (Rataj, D. Maček)

HC RT TORAX Poruba 2011: Šrámek (M. Maček) – Pabuta, Gola, Baca, Puškář, Schwarz, Síkora, Kaleta, Brnčál, Mišenko, Rataj, Kotas, D. Maček “C“, Mihal, Ryška, Král, Havránek. Trenér: Petr Trojan.