Standard – Mechelen 2:0 (kon.) | Genk – Mons 3:1 (kon.) | Oostende – Kortrijk 0:0 (kon.)
Charleroi – Lierse 1:1 (kon.) | Waregem – Club Brugge 1:1 (kon.) | Leuven – Anderlecht 1:0 (kon.)
Lokeren – Waasland-Beveren 0:0 (kon.) | Cercle Brugge – Gent 1:4 (kon.)
KRC Genk
3:1 (1:0)
RAEC Mons
Sobota 08.03.2014, 20:00 • Cristal Arena, Genk • Belgická Jupiler Pro League

Je za námi utkání mezi Genkem a Monsem. V tomto zápase víc než kdy jindy pracovala psychika a emoce hráčů, a hlavní rozhodčí musel rozdat celkem tři červené karty a nařídil stejný počet pokutových kopů. Šťastnější jsou po závěrečném hvizdu nakonec domácí fotbalisté, kteří zvítězili 3:1. (22:05:38)

90+3
    Genk právě vstřelil branku!
    V nastaveném čase rozhoduje o výhře domácího Genku JULIEN GORIUS, který v dnešním utkání proměnil také druhý pokutový kop.

90+2
    A další červená karta, v tomto zápase již třetí. Za faul na Jelle Vossena v pokutovém území ji vidí hostující záložník Thomas Chatelle.

90
    Hosté budou mít ještě čtyři minuty na případné srovnání, tolik totiž nastavi hlavní rozhodčí.

89
    Ntambwův pokus z poměrně velké dálky likviduje Van Hout.

86
    Domácí trenér po inkasované brance okamžitě posiluje střed hřiště, z hrací plochy stahuje De Ceulaera a posílá tam Hylanda.

85
    Mons právě vstřelilo branku!
    Hostující tým pět minut před koncem řádné hrací doby snižuje nepříznivý vývoj utkání! Z penalty se prosadil TIM MATTHYS.

83
    Simayes v pokutovém území nedovoleně zastavil Munungu a za svůj zákrok dostává červenou kartu.

82
    Hosté ještě střídají, hřiště opouští Shlomi Arbeitman a nahrazuje jej Joachim Mununga.

78
    Soustavný tlak si nyní vytvořili domácí hráči, hosté se už v oslabení na nic nezmůžou a už jen vytrvale brání.

75
    Domácí v dnešním utkání střídají podruhé, Fabiena Camuse na poslední čtvrthodinu hry nahradí Siebe Schrijvers.

73
    Statistika držení míče ve druhé půli: 58%:42%.

71
    Po rohovém kopu, který zahrával Gorius, se však nic zajímavého nestalo.

70
    Jelle Vossen prošel přes hostující obránce až do velkého vápna, odkud vyslal razantní střelu na Wernera. Hostující gólman měl s touto ranou problémy a vyrazil ji pouze na rohový kop.

68
    Domácí zahrávali rohový kop z pravé strany, míč po centru do pokutového území však obrana Monsu dokázala odvrátit do bezpečí.

65
    Domácí přidávají branku i ve druhém poločase a ujímají se vedení 2:0. Přihrávku Camuse z levé strany hřiště dokázal přesně mířenou střelou zužitkovat kanonýr JELLE VOSSEN.

61
    Je za námi hodina hry, domácí stále vedou zásluhou Juliena Goriuse, který se trefil na konci první půle z pokutového kopu, 1:0.