Winnipeg – Ottawa 3:5 (kon.) | Tampa – Boston 3:4 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Carolina 5:4 (kon.)
Washington – Arizona 3:2 (kon.) | Toronto – Philadelphia 4:3 (po pr.) | Nashville – Columbus 0:1 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:3 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:1 (kon.) | San Jose – Montreal 4:0 (kon.)
NY Rangers – Detroit 3:0 (kon.) | Florida – Boston 2:5 (kon.)
HC ZUBR Přerov
5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
Neděle 09.03.2014, 17:00 • Meo Aréna • Play-off 2. ligy, skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Sklenář) – Pala, Osina, Janota, Vlček, Kudělka, Běhal, Haloda, Kundrátek – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – D. Šťastný, Kolář, Blinka – Školoud, M. Kratochvíl, Málek.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Gleich) – Vajda, Šindelář, Hruzík, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop, Javín, Graca – Sedlář, Krayzel, Kilnar – Zachar, Vrána, Pechanec – Pavlačka, Chaloupka, Vaněk – Buček.

Rozhodčí: Dědek, Slavka – Matěj, Vožda.

00:01

0:37
    Zubři se dostali jako první do vážnější šance, ale Tihlář zasahovat nemusel proti střele Zdeňka Sedláka.

1:15
    Poruba se také odhodlala a poprvé ohrozila Vojtka. Proti lehčímu nahození Sedláře ale Vojtek zasahovat nemusel.

1:53
    Zubři se na chvíli dostali do útočné třetiny a hosté raději vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

2:32
    Hostující Buček za přerovskou brankou uklouzl a smetl zároveň přerovskou branku, která byla vychýlena ze svého postavení. Hra se přesouvá do středního pásma.

2:47
    Goiš přenechal kotouč za sebou dojíždějícímu Kovaříkovi, který z první střelou tahem zamířil nad branku Poruby.

3:00
    Zubři zatím dobře střeží obranné pásmo a hosté se nemohou dostat do vážnější příležitosti.

3:16
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hosté zaskočili domácí defenzívu i brankáře Vojtka a ujímají se vedení! Sedlář našel na brankovišti volného LUKÁŠE VRÁNU, který lehčí střelou prostřelil Vojtka mezi betony. Asistence: Marek Sedlář.

3:38
    Kolářova formace se okamžitě drala do šance, ale pozorný Tihlář žádné větší drama nepřipustil.

4:03
    Sedlář si sjel po levém křídle až před Vojtka, kterého prověřil ostrou střelou na vyrážečku.

4:20
    Na druhé straně si připisuje další ze zákroků úspěšných pozorný Radek Tihlář.

5:09
    Sedlák nezachytil prudké Janotovo nahození a Zubrům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

5:18
    Ostravané vyhráli vhazování a Javín svým pokusem branku trefit nedokázal. Zubři ale vzápětí opět vyhazují kotouč na icing.

5:52
    Sedlákovo mírné nahození, které směřovalo po ledě si brankář hostí pohlídal. Buly po jeho levé ruce.

6:34
    Brančík nezpracoval přihrávku od Kudělky a kotouč získávají na své hokejky hosté.

6:43
    Poruba ale vzápětí nepřesně rozehrála a je tu zakázané uvolnění.

7:00
    Blinka si všiml před brankou Ditricha, který ale v ideální šanci trefil pouze dobře postavený beton Tihláře.

7:09
    Kolář přejel útočnou modrou s kotoučem a byl mu odpískán ofsajd.

7:30
    Vlček si počíhal u levého mantinelu na rozjetého Sedláře a uštědřil mu čistý hit.

7:46
    Poruba bude mít jako první výhodu přesilové hry. Zdeněk Sedlák (PŘE) 2 minuty sekání.

8:19
    Kotouč při střele Javína změnil na poslední chvíli směr a Vojtek konečkem betonu vytěsnil střelu hostujícího kapitána do bezpečí.

8:35
    Další pokus hostí končí v moci připraveného Vojtka a bude se vhazovat v obranné třetině Zubrů.

8:51
    Osina vybojoval kotouč na svoji hůl a rychle vyhazuje puk před Tihláře.

9:10
    Vojtek odjíždí zraněn na střídačku a do branky se staví Jiří Sklenář.

9:22
    Kolářovi se podařilo zachytit kotouč a poslat jej do bezpečných prostor. Tahle přesilovka se hostům zatím příliš nedaří.

9:31
    Jakub Vrána (POR) 2 minuty za sekání. Hráč hostí sekl po odpískání Sklenáře a okamžitě dostává dvouminutový trest a ještě dostal od přerovského obránce za vyučenou.

9:50
    Goišovu střelu po ledě z otočky vyrazil Tihlář pouze před Kovaříka, jehož dorážku Tihlář vyráží.

10:07
    Zubři jsou v plném počtu a budou hrát minutu a 24 vteřin přesilovou hru pěti proti třem. Za podražení je vyloučen David Zachar (POR)

10:25
    Hostům se povedlo vyhrát vhazování ve vlastním pásmu a zároveň kotouč vyhodit do útočné třetiny.

10:44
    Pala z první trefil dělovkou pouze hůl bránícího hráče Poruby. Hosté opět vyhazují.

11:35
    Vrána je na ledě, Poruba je ve čtyřech.

11:38
    Zubři si vytvořili několik příležitostí ve dvojnásobné početní převaze, ale Tihlář zatím odolává pokusům domácích hráčů.

12:10
    Javínovi se podařilo na několikátý pokus vyhodit puk do útočného pásma a hosté jsou z nejhoršího venku.

12:47
    Tihlář pro jistotu přikryl pod lapačku skákavé nahození z hole Sedláka.

13:15
    Osina vypálil okamžitě po vhazování, Tihlář hokejkou vyráží do rohu kluziště, kde kotouč získávají opět domácí a kombinují.

13:25
    Domácí puk ve své moci dlouho neudrželi a hostům byl při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd.

13:47
    Sakrajdova svižná střela ze středního pásma končí v lapačce pozorného Tihláře.

14:37
    Buček rychle dotíral na Sklenáře, který musel kotouč pod tlakem hostujícího hráče ukrýt do lapačky. Buly v obranném pásmu Zubrů.

15:05
    Blinkova střela z levého křídla byla podle rozhodčího reakce ofsajdová. Buly ve středním pásmu.

16:12
    Přerov právě vstřelil branku!
    Máme srovnáno! JIŘÍ GOIŠ oslavuje návrat do sestavy tím nejlepším možným způsobem. Parádní souhru po ose, Sedlák, Osina, Goiš zakončil přerovský útočník přesnou střelou do horní části branky. Asistence: Jiří Osina, Zdeněk Sedlák.

16:23
    Kotouč byl sražen do hlediště, buly ve středním pásmu.

16:50
    Brančík nepřesně rozehrál a hosté mohli jít dopředu, ale hrubku za domácího kapitána napravil vracející se Kudělka.

17:29
    Vaněk střílel z levého kruhu vedle přerovské klece, dopředu mohou domácí.

18:42
    Domácí se usadili v útočném pásmu, vytvořili si drtivý tlak a následně se dostávají do těsného vedení. LUBOMÍR KOVAŘÍK využil přihrávky od Jiřího Goiše a přesnou střelou do šibenice překonává Tihláře. Asistence: Jiří Goiš.

19:10
    Poslední minutka první třetiny.

19:24
    Brančíkova tečovaná střela Tihláře nerozhodila, buly po levé ruce ostravského brankáře.

19:48
    Šťastný si počíhal na rozjetého Hruzíka a tvrdým hitem ho poslal k ledu. Zubři jsou stále na kotouči.

20:00

Úvodní třetinu druhého semifinále zvládli lépe domácí, kteří dokázali otočit nepříznivý stav a do druhého dějství si nesou jednobrankové vedení.

20:01

20:00
    Poruba si zahraje hned z kraje prostřední části další přesilovou hru. David Šťastný (PŘE) 2 minuty za podražení.

20:28
    Osina dostal kotouč na hůl a okamžitě vyhazuje kotouč za branku Tihláře.

21:02
    Javín dokázal udržet kotouč v útočné třetině a hosté si vynutili vhazování v blízkosti přerovské klece.

21:34
    Běhal dal do kotouče při vyhozní málo razance a hosté opět kus černé gumy zachytili a drží se v útočném pásmu.

22:10
    Běhalovi se už tentokrát vyhodit podařilo a domácí celek je kompletní.

22:36
    Poruba si teď nevěděla rady co s kotoučem a vyhazuje ho na zakázané uvolnění.

23:14
    Nepřesná rozehrávka hostů a je tu další icing. Opět se bude vhazovat u Tihláře.

23:28
    Blinkova svižná střela z levého kruhu pouze orazítkovala plexisklo za brankou Tihláře.

23:52
    Sklenář výborně dvakrát zasahuje proti střele i dorážce Hruzíka.

23:20
    Na opačné straně se snažil obhodit ostravského obránce rozjetý Málek, ale slibnou šanci nedotáhl do zdárného konce.

24:28
    Poruba dostala kotouč do útočného pásma a vynutila si buly před Sklenářem.

25:12
    Sklenář likviduje další šance hostí a opět se vhazuje u branky domácích.

25:37
    Brančík v ideální pozici střílet nesmyslně nahrál pod sebe Ditrichovi, kterému kotouč stačil sebrat bránící hráč Poruby.

26:10
    Hrubku Běhala vyřešil obětavým pádem do střely bránící Ditrich. Poruba se usadila před brankou Sklenáře.

26:46
    Do slibné šance si nabruslil David Šťastný a jen těsně minul spodní část branky.

27:33
    Sklenář musel řešit ošemetnou situaci při chybné rozehrávce domácích.

28:24
    Na ledě zůstává otřesený Sedlák, rozhodčí zhruba až po půl minutě přerušuje hru.

28:24
    Zdeněk Sedlák za asistence maséra odjíždí na střídačku, moc dobře to s útočníkem Zubrů nevypadá.

29:17
    Běhal zachyti protiútok hostí a vyslal dopředu Matěje Málka. Druhý jmenovaný však nedokázal ve veliké rychlosti zpracovat kotouč a byl mu následně odpískán ofsajd.

30:13
    Další vhazování ve středním pásmu.

30:46
    Šťastný přihrál k levé tyči volnému Goišovi. Tihlář ležel s betony poskládanými na sobě a útočník Zubrů netrefil odkrytou část branky.

31:08
    Osina vyhazuje kotouč přes všechny čáry a píská se icing.

31:37
    Tihlář výborně vykryl úhel při střele Radomíra Paly, a ještě si poradil s jeho dorážkou z otočky.

31:43
    Radomír Pala (PŘE) 2 minuty za zdržování hry.

31:54
    Sklenář si smlsnul lapačkou na střele z hokejky Krayzela. Další buly u branky domácích.

32:12
    Sklenář měl zakrytý výhled při nahození Hruzíka. Přesto brankář domácích udržel kotouč mezi svými betony.

32:32
    Sklenář opět dobře zasahuje a potřetí za sebou se bude vhazovat u jeho branky.

32:37
    Matěj Blinka (PŘE) 2 minuty za krosček.

32:37
    Minutu a šest vteřin budou hrát hosté přesilovku pět proti třem.

33:02
    Kudělka dobře zasáhl proti přihrávce hostí a vyhazuje kotouč pryč z obranné třetiny.

34:10
    Javín z voleje minul branku Zubrů a domácí jsou ve čtyřech.

34:30
    Tohle oslabení zvládají zatím domácí borci na jedničku a opět vyhazují.

34:40
    Blinka je na ledě, Zubři jsou v plném počtu. Ostrava promarnila dvojnásobnou početní výhodu a následně i přesilovou hru pěti proti čtyřem.

35:02
    Hraje se hokej nahoru dolů, tempo hry se s přibývajícím koncem druhé části stupňuje nahoru.

35:48
    Sklenář musel řešit menší zmatky za brankou domácích ukrytím puku do lapačky.

36:28
    Domácí se natlačili do zakončení. Ditrichovo nahození ztečoval pozorný Tihlář do ochranné sítě.

37:00
    Brankář hostí si pohlídal lehčí nahození od Blinky. Opět se vhazuje u branky Poruby.

38:15
    Poruba se rychle hnala do protiútoku a Sklenář si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemohl. Brankář Zubrů zneškodnil střelu Bučka a vzápětí si poradil i s dorážkou Javína.

38:40
    Poruba se nastěhovala do útočného pásma a domácí se nemohou vymanit z tlaku hostí.

39:42
    Poruba proměnuje svůj tlak v útočném pásmu vyrovnávací trefou. JAKUB VRÁNA byl důrazný na brankovišti a rychlou dorážkou dopravil kotouč do sítě. Bez asistence.

40:00

Ve druhé části jsme viděli jedinou trefu a to z hokejky hostujícího Jakuba Vrány, který v posledních vteřinách druhé dvacetiminutovky srovnal na nerozhodných 2:2. Poslední třetina začne zhruba v 18:50.

40:01

40:30
    Poruba vyhazuje hned z kraje poslední třetiny kotouč na zakázané uvolnění.

41:37
    Kovařík prodloužil přihrávku Běhala na rozjetého Blinku, který ani na dvakrát nepřekonal Tihláře a spálil obrovskou šanci domácích.

42:36
    Tempo hry je trochu ospalé, protože oba celky se dobře brání a nechtějí udělat žádnou chybičku, která by je mohla stát utkání.

43:17
    Tihlář zlikvidoval Palovu střelu a bude se vhazovat v obranné třetině Poruby.

44:27
    Matěj Blinka (PŘE) 2 minuty za vysokou hůl.

45:34
    Sklenář parádně zasáhl při rozkleku proti dorážce Krayzela. Následně Osina vyhazuje puk do bezpečí.

46:10
    Tohle oslabení zvládá čtveřice Zubrů zatím dobře.

46:20
    Kratochvíl ujížděl na branku Tihláře společně s Janotou, který svoji střelou protáhl rameno brankáře Poruby.

46:30
    Blinka má svůj trest za sebou, Přerov je kompletní.

48:15
    Zubrům se nabízí přesilová hra pět na čtyři. Miroslav Javín (POR) 2 minuty za podražení.

48:40
    Domácím se v této početní převaze zatím moc dobře nevede.

49:28
    Dorážku Brančíka si pohotový Tihlář pohlídal lapačkou.

50:15
    Zubři sevřeli Porubu v útočném pásmu, ale Janotova střela byla zblokovaná a hosté jsou už v plném počtu.

50:52
    MAREK HALODA pláchl po levém křídle ostravské obraně a přesnou dělovkou nad beton propálil Tihláře. Asistence: Jan Kolář.

51:30
    Sklenář měl obtížný výhled, ale i přesto dokázal vytěsnit lapačkou ostrý pokus Marka Sedláře.

51:50
    Třetí trefa domácích roztleskala celý stadion, který si užívá atmosféru play-off.

52:36
    Blinka přihrál zpoza branky Kolářovi, jeho bombu srazil do bezpečí bránící Hruzík.

53:11
    Kilnarovo nahození končí sraženo v ochranné síti za Sklenářem.

53:48
    Pokus Sedláře bez potíží kryje pozorný Sklenář, který dnešní utkání zatím zvládá dobře.

54:10
    Chaloupka se snažil dorážet ještě u Sklenáře, ale Vlček ho rychle potrestal a brankář Zubrů musel puk v lapačce podržet.

54:15
    Zakázané uvolnění domácích Zubrů.

54:48
    Poruba se tlačí za vyrovnáním, Zubři ale momentálně dobře střeží svoje pásmo a nepouští hosty k dorážkám.

55:30
    Poruba tlačí a Zubři musejí vyhodit kotouč na icing. Vhazuje se po pravé ruce Sklenáře.

56:08
    Goiš nestihl dobruslit prudkou rozehrávku Osiny a píská se icing.

56:09
    Za vzájemnou potyčku jsou vyloučeni: Jiří Goiš (PŘE) – Lukáš Hruzík (POR) oba dvě minuty za hrubost. Hraje se 4na4.

56:30
    Graca tvrdě napřáhl, a jeho dělovku obětavým pádem zblokoval padající Kovařík. Zubři budou hrát přesilovku.

56:43
    Vyloučen je Miroslav Javín (POR) 2 minutami za podražení.

57:06
    Zubři využívají přesilovou hru čtyři na tři a zvyšují své vedení o dvě branky! TOMÁŠ VLČEK napřáhl na modré čáře a jeho dělovka málem protrhla síťku za klečícím Tihlářem. Asistence: Richard Brančík.

57:40
    Šťastný s kotoučem na holi motal hlavy obráncům Poruby, kteří si museli dávat veliký pozor.

58:10
    Oba celky hrají v plném počtu.

58:20
    Tihlář je na střídačce, hosté hrají power-play.

58:54
    PETR SAKRAJDA střelou z ostrého úhlu trefuje horní růžek opuštěné klece a pečetí výhru Zubrů. Asistence: Marek Haloda.

59:06
    Zubrům bylo odpískáno zakázané uvolnění, na výhře domácích už to ale nic nemění.

59:37
    Sklenář s poklidem chytá pokus Chaloupky, který se ještě snažil dorážet, ale k dorážce ho obránci domácích nepustili.

60:00

Domácí hokejisté ovládli poslední dvacetiminutovku, když třemi trefami zpečetily svoji výhru 5:2. Semifinálová série se tak za stavu 1:1 přesouvá v úterý na led Poruby. Dnes je to všechno, hezký zbytek neděle. (19:32:58)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 17. Goiš (Osina, Sedlák), 19. Kovařík (Goiš), 51. Haloda (Kolář), 58. Vlček (Brančík), 59. Sakrajda (Haloda) – 4. Vrána (Sedlář), 40. Vrána

HC ZUBR Přerov: Vojtek (10. Sklenář) – Pala, Osina, Janota, Vlček, Kudělka, Běhal, Haloda, Kundrátek – Goiš, Sedlák, Kovařík – Sakrajda, Brančík, Ditrich – D. Šťastný, Kolář, Blinka – Školoud, M. Kratochvíl, Málek.
    HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (Gleich) – Vajda, Šindelář, Hruzík, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop, Javín, Graca – Sedlář, Krayzel, Kilnar – Zachar, Vrána, Pechanec – Pavlačka, Chaloupka, Vaněk – Buček.

Rozhodčí: Dědek, Slavka – Matěj, Vožda