Boston – Arizona 2:1 (kon.) | Columbus – San Jose 3:4 (0:1 po s.n.) | Carolina – Buffalo 4:2 (kon.)
Tampa – Florida 5:4 (kon.) | St. Louis – Edmonton 6:2 (kon.) | Minnesota – NY Rangers 2:1 (kon.)
Dallas – Columbus 0:1 (pře.) | Los Angeles – Toronto 2:3 (kon.)
Carolina Hurricanes
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Buffalo Sabres
Pátek 14.03.2014, 00:10 • PNC Arena, Raleigh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:10.

Češi na ledě
    Za Carolinu hrají v této sezóně útočníci Jiří TLUSTÝ a Radek DVOŘÁK.

V sestavě Buffala uvidíme v akci gólmana Michala NUEVIRTHA.

BUFFALO SABRES
    Buffalo již o play-off dávno nebojuje, aktuálně je stále nejhorším týmem celé ligy. Byť po olympijské přestávce nastalo u Sabres zlepšení a Buffalo si připsalo několik velmi dobrých výsledků!

CAROLINA HURRICANES

Hurikáni vyhráli jen tři z posledních deseti zápasů a byť stále bojují o postupovou osmičku, reálně se jim osmé místo vzdálilo zřejmě natolik, že jsou již ze hry, zvlášť, přičteme-li k tomu špatnou aktuální formu.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Carolina Hurricanes přivítá na svém ledě Buffalo Sabres.

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Sekera, Murphy, Hainsey, Bellemore, Harrison, Komisarek – Skinner, E. Staal, Lindholm – Tlustý, J. Staal, Sjomin – Gerbe, Nash, Dwyer – Bowman, Lokťjonov, Dvořák

Buffalo Sabres: Neuvirth (Enroth) – Myers, Weber, Ehrhoff, Sulzer, McBain, Tallinder – Conacher, Ennis, Stafford – Foligno, Hodgson, D'Agostini – Deslauriers, Flynn, Leino – Scott, Konopka, Ellis

Rozhodčí: Furlatt, St. Laurent – Nowak, Sericolo.

00:01

00:20
    Domácí v první útočné akci, střela Tlustého z pravé strany zablokována.

00:55
    Nahozený puk do třetiny Sabres, hosté však dostávají puk ze třetiny.

03:05
    Ward chytá nahozený puk a přerušuje raději hru.

03:22
    Vhazování ve středním pásmu.

03:43
    Bude se vylučovat.

03:48
    Na trestnou lavici putuje domácí Alexander Sjomin za hákování, přesilovou hru si zahrají hosté.

04:35
    Gerbe vyhazuje puk ze třetiny.

04:45
    Deslauriers sice zavezl puk do útočného pásma, vzápětí se ale domácí znovu osvobozují.

05:18
    Hosté v přesilovkovém rozestavení.

05:35
    Carolina dostává puk ze třetiny.

05:49

06:04
    Neuvirth vyráží střelu Sjomina z mezikruží.

06:25
    Lokťjonov bojuje o puk za vlastní brankou.

06:38
    Před Folignem zasahuje Ward, který přerušuje hru.

07:58
    Domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

08:48
    Neuvirth skvělý proti dvěma střelám domácích.

09:04
    A nakonec český gólman ve službách Buffala přerušuje raději hru.

09:39
    Vhazování po levici Neuvirtha.

09:49
    Puk míří ze třetiny Buffala, dostává se až k Wardovi, který rozehrává.

10:22
    Bylo nařízeno trestné střílení ve prospěch Buffala.

10:22
    Tlustý tam musel faulovat Ennise, který se dostal za obranu a rozhodčí nařídil trestné střílení!

10:22
    Sabres právě vstřelili branku!
    Jako by skoro bez zájmu jel tento nájezd TYLER ENNIS a stejně to vypadalo i při samotné střele, kterou však dokázal překonat Warda a Buffalo se tak ujímá vedení. Bez asistence.

11:20
    Hosté se nikam neženou, nechávají hrát soupeře, ale podnikají nebezpečné rychlé brejky.

12:15
    Hodgson nahazuje puk před branku Hurricanes, Ward odpaluje do rohu.

12:29
    Sabres však zůstávají v útočném pásmu.

12:46
    Po střele Webera zasahuje Ward, který přerušuje hru.

12:46

13:13

13:20
    Carolina právě vstřelila branku!
    JEFF SKINNER se dokázal po vhazování po levici Neuvirtha zbavit bránícího Ehrhoffa a z pravého rohu se dostal do zakončení, z ostrého úhlu překonává českého gólmana v brance Sabres a domácí vyrovnávají na 1:1. Asistence: Ryan Murphy a Elias Lindholm.

14:03
    Souboj o puk ve středním pásmu, hosté úspěšnější.

14:39
    Neuvirth dlouhým pasem vybízí Webera, ale ten nezachytil přihrávku.

14:46
    Icing se ale píská domácímu týmu, vhazování po levici Warda.

15:53
    Hosté s pukem ve středním pásmu, cesta do třetiny soupeře je ale zatím hodně složitá.

17:42
    Bude se opět vylučovat, ještě předtím ale komerční přestávka.

17:42
    Vyloučeným hráčem je Cory Conacher, který držel Andreje Sekeru. Domácí si zahrají přesilovou hru.

18:00
    Neuvirth skvělý proti střele Skinnera, jenž pálí z levé strany a měl před sebou odkrytou část branky!

18:16
    Puk míří ze třetiny Caroliny přes všechny čáry.

18:48
    Domácí to musí opět zkoušet, ale je to ofsajd na útočné modré.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:42

20:00

V první třetině padly dva góly, po jednom do každé branky. Hosty dostal do vedení úspěšně provedeným trestným střílením Ennis, ale domácí si dlouho na vyrovnávací gól čekat nemuseli. Ve čtrnácté minutě totiž vyrovnal Skinner. Oba týmy si dokázaly vytvořit šance, což platí především pro domácí tým, ovšem skóre zápasu se již neměnilo a do kabin tak oba týmy odchází za stavu 1:1.

Buffalo Sabres: 12

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 1:02 hodin.

20:01

21:34
    Ehrhoff dnes nepůsobí zrovna jistým dojmem v defenzivě Buffala.

21:46
    Vhazování po pravici Neuvirtha.

22:38
    Domácí nahazují puk do útočného pásma a střídají, na led naskakuje čtvrtá formace s Radkem Dvořákem.

22:56
    A právě Radek Dvořák se dostává do velké šance, je sám na pravé straně, ale jeho krajan v brance Buffala ho vychytal!

23:11
    A stejně tak byl Neuvirth úspěšný i proti střele Lokťjonova, skvělé střídání čtvrté pětky Hurricanes!

23:11
    Vylučuje se, hosté špatně střídali a hráli v šesti, domácí si zahrají přesilovou hru.

23:57
    Hosté se zatím úspěšně brání.

24:06
    Po souboji ve třetině Buffala u mantinelu rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování po levici Neuvirtha.

24:45
    D'Agostini v úniku při vlastním oslabení, ale Sekera ho nepustil do zakončení.

25:02
    Posledních deset vteřin z přesilové hry Caroliny.

25:09
    Jordan Staal pálí z pravé strany, ale překvapit Neuvirtha se mu nepodařilo, hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Sabres.

25:13

25:25
    Tentokrát se již píská icing Buffala, hra se stěhuje opět před Neuvirtha.

26:18
    Domácí nahazují puk za branku Buffala, Neuvirth se zapojil do rozehrávky.

26:38
    Skinner to zkouší z pravé strany, neúspěšně.

26:38
    Komerční přestávka.

27:57
    Zakázané uvolnění Buffala, vhazování před Neuvirthem.

28:50
    Neuvirth předvádí zatím skvělé zákroky a drží svůj tým "nad vodou".

29:27
    Vhazování po pravici Warda.

29:35
    Hosté se vrhli na dorážku odraženého puku od Warda, ale domácí obrana nakonec vše zvládla.

30:00
    Jsme přesně v polovině utkání, stav nerozhodný, stejně tak i předváděná hra.

30:31
    Hodgson netrefuje z levé strany branku Hurricanes.

30:42
    A domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

31:04

31:50
    Murphy s pukem za vlastní brankou, přenechává na Sekeru.

32:15
    Domácí v útočném pásmu, střelu Komisareka vyráží Neuvirth.

34:24
    E. Staal se dostal z pravé strany před Neuvirtha, ale nedokázal již lépe zakončit.

34:56
    Ofsajd Hurricanes na útočné modré.

34:56
    Další komerční přestávka.

35:29
    Gólová šance hostů, Ennis dostal přesný pas od Myerse, je sám před Wardem, kterého však bekhendem překonat nedokázal.

35:45
    A po střele Skinnera si Neuvirth až sedl na zadek, důležité je, že má puk ve své lapačce.

36:42
    Závar před Neuvirthem, rozhodčí přerušují hru.

36:42
    A vylučuje se, na trestnou lavici usedá za držení hostující Tallinder, domácí si zahrají přesilovou hru.

37:05
    Domácí se drží v útočném pásmu.

37:12
    Fantastický zákrok Neuvirtha, který vyráží střelu Harrisona z pravé strany.

37:30
    Hurikáni zůstávají v přesilovkovém rozestavení.

37:45
    Až nyní se hostům daří dostat puk ze třetiny.

37:52
    A ani Nash nevyzrál na Neuvirtha v brance Buffala.

38:19
    Sjomin zaváží puk do útočného pásma.

38:28
    Ale Ehrhoffovi se daří dostat puk z pásma.

38:42

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:39
    Ještě se bude vylučovat, na trestnou lavici zamíří Tyler Ennis za sekání a hosté se tak budou muset opět bránit.

40:00

Ve druhé třetině jsme branku nezaznamenali, což byla zásluha především výborně chytajících gólmanů, či spíše gólmana, a to Michala Neuvirtha, který několika fantastickými zákroky podržel svůj tým a znemožnil střelcům Caroliny skórovat. Domácí tak mají posledních dvacet minut na to, aby strhli vedení na svou stranu a vybojovali vítězství, které nutné potřebují k udržení alespoň nějaké šance na play-off.

Buffalo Sabres: 4

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 2:00 hodin.

40:01

40:27
    Domácí mají v úvodu třetí třetiny výhodu přesilové hry.

40:39
    Po střele Skinnera zasahuje Neuvirth, který raději přerušuje hru.

41:39

42:39
    Hosté se zkouší udržet v útočném pásmu a trochu zatlačit svého soupeře, ale to se jim nedaří.

43:41
    Sekera se málem dostal ke střele z levé strany, ale dobrou práci tam odvedl bránící Hodgson.

44:55
    Icing domácího týmu, vhazovat se bude před Wardem.

46:10
    Gerbe doslova dotlačil puk do útočného pásma, ale domácím chybí klid v kombinaci, je to hodně nervózní.

48:16
    J. Staal s Tlustým zakombinovali před branou soupeře, ale Neuvirth si pravou tyčku pohlídal.

48:43
    Obrana Hurikánů tam nechala zcela volného DREW STAFFORDA, který z levé strany doslova "zametl" puk, který se odrazil od brusle bránícího Sekery, do branky. Asistence: Cory Conacher.

49:25
    Tento stav pochopitelně představuje velké komplikace pro domácí tým, který bojuje o play-off.

49:56
    Ehrhoff za podražení odchází na trestnou a dává tak domácím příležitost pokusit se vyrovnat.

50:38
    Tallinder odpálil puk ze třetiny.

50:55

51:16
    Harrison se pokoušel vydolovat puk zpoza Neuvirtha a dostat ho za brankovou čáru, marně.

51:48
    Domácí využívají přesilovou hru, střelou z levé strany vyrovnává ALEXANDER SJOMIN. Asistence: Andrej Sekera a Jordan Staal.

52:25
    Puk míří přes všechny čáry, zakázané uvolnění Buffala, hra se stěhuje před Neuvirtha.

53:23
    Další icing Buffala, domácí srovnali skóre a oživili tak naděje na vítězství v tomto utkání, hosté se dostávají pod tlak.

53:43
    Bleskový obrat Caroliny, z pravé strany, z kruhu pro vhazování, překonává svého krajana v brance soupeře JIŘÍ TLUSTÝ. Asistence: Alexander Sjomin a Jordan Staal.

53:55
    A nyní je zase vše jinak, domácím tento výsledek bohatě stačí, hlavně neinkasovat.

55:25
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde domácí hráč, je to Skinner, který fauluje Neuvirtha v brankovišti.

55:25

55:43
    Stafford předkládá puk před branku, kde ale Harrison promáchl.

56:09
    Závar na brankovišti domácího týmu, naštěstí pro Hurikány, puk se ocitl v rohu.

56:34
    Velmi dobře odehraná přesilová hra, hosté bránící čtveřici nepouští vůbec k ničemu.

56:53
    Ward chytá střelu Ehrhoffa z levé strany.

57:25

57:46
    Skinner opět v souboji s českým gólmanem v brance Buffala, Neuvirth úspěšnější.

58:09
    Puk končí na střídačce Buffala, rozhodčí přerušují hru.