Pátek 14.03.2014, 14:00 • Zimní stadion "Sokolniki", kap. 5500 • MHL

Ode mne je to v tuto chvíli již vše, přeji Vám krásný zbytek pátečního odpoledne!

Statistiky utkání

Střely na branku: 31 – 24
    Vhazování: 35 – 26
    Vyloučení: 3 – 4

Spartak Moskva vítězí i v druhém utkání osmifinálové série na svém ledě a do Karlových Varů tak odjede mužstvo z hlavního města Ruska se dvěma mečboly v kapse. Třetí duel je na programu v pondělí 17.3. od 18:00.

63:09
    Spartak právě vstřelil branku!
    Je konec! V prodloužení se trefuje domácí obránce ILJA NĚKOLENKO a zajišťuje tak domácím druhý bod v osmifinálové sérii! Bez asistence.

60:30
    Opatrnou hru z obou stran nabídly úvodní sekundy nastavené desetiminutovky, žádný z týmů se nežene bezhlavě do útočení.

60:01

Prodloužení začne přibližně za tři minuty.

Šedesát minut hry nestačilo k tomu, abychom znali vítěze dnešního duelu. Následovat tak bude desetiminutové prodloužení s pravidlem o "náhle smrti".

Statistiky utkání po třetí třetině

Střely na branku: 30 – 23
    Vhazování: 34 – 25

60:00

58:15
    Boldin si připisuje střelecký pokus, se kterým se však brankář Honzík vyrovnal na výbornou.

56:20
    Hosté v závěru utkání přebírají iniciativu, bude to stačit na vítěznou branku ještě před koncem třetího dějství?

55:10
    Krutikov pálí zpoza kruhů, jeho pokus letí vedle branky hostí.

54:50
    Hosté v plném počtu, Vachovec je zpátky na ledové ploše.

53:30
    Spartak se hned po vhazování usadil v pásmu hostí, zatím ale bez vážnějších momentů před brankou soupeře.

52:50
    Velká nepříjemnost pro hosty, půjdou totiž do čtyř. Vyloučeným hráčem je Michal Vachovec (KVA), jenž dostává dvě minuty za vysokou hůl.

50:00
    Přesně deset minut chybí do konce třetí třetiny a hra je s krátícím se časem čím dál víc vypjatá, dnes jde opravdu o hodně. Podaří se domácím dostat již do dvouzápasového vedení v sérii nebo hosté získají důležitý bod na hřišti soupeře?

48:10
    Od modré vypálil obránce domácích Ilja Několenko, puk po jeho ráně ale letí nad branku karlovarských hokejistů.

47:30
    Další střelecký pokus Spartaku má na svědomí Ipatov, ale i s jeho pokusem si brankář hostí poradil.

45:20
    Vorobjov střílí z prostoru kolem kruhů, jeho pokus ale o kousek minul klec hostujícího týmu.

44:15
    Do brejku se dostal domácí Ipatov, zakončení se mu však nevyvedlo a tak Honzík zůstal bez práce.

42:20
    Vorobjov vypálil od modré čáry, Honzík vyráží jeho pokus mimo nebezpečí.

41:05
    Domácí si vypracovali na počátku třetí třetiny nebezpečnou šanci, puk do branky hostí se jim ale dopravit nepodařilo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 15:33.

Statistiky utkání po druhé třetině

Střely na branku: 18 – 16
    Vhazování: 22 – 16
    Vyloučení: 3 – 3

Prostřední dějství branku nepřineslo, oba týmy měli k dispozici množství přesilových her, ale ani ty nepomohly jednomu z celků, aby se ujal vedení. Do třetí třetiny tak vstoupí družstva za nerozhodného stavu 1:1.

40:00

39:55
    Pešechonov ještě stihl vystřelit na branku hostů krátce před koncem druhé třetiny, puk po jeho ráně jen prosvištěl kolem jedné z tyčí Honzíkovy svatyně.

39:20
    Domácí druhou branku v početní výhodě nepřidali, hosté tak opět hrají v plném počtu.

37:40
    Chacej se dostal do šance v prostoru mezi kruhy, jeho pokus ale netrefil branku, jenž hájí David Honzík.

37:20
    Ondřej Šafář (KVA) je vyloučen za držení protihráče, přesilová hra pro Spartak.

35:20
    Krutikov pálí z prostoru kruhů, trefuje ale pouze dobře postaveného brankáře hostů.

34:15
    Hra se v posledních minutách odehrává převážně ve středním pásmu.

32:20
    Chacej pálí od modré čáry, Honzík tlumí jeho střelu na své hrudi.

31:21
    A nyní je Spartak již kompletní, velká škoda pro hostující celek, který nedokázal využít přesilovou hru 5 na 3.

30:33
    Domácí již ve čtyřech.

30:20
    Kučerkov zalehl puk svým tělem, hraje se ale dál bez přerušení.

29:40
    Jakub Flek pálí z prostoru kruhu pro vhazování, Šestjorkin ale předvádí úspěšný zásah proti jeho střele.

29:21
    Zajímavá situace pro Energii, na trestnou lavici totiž putuje Vjačeslav Ipatov (MHK) a hosté tak budou hrát 72 vteřin proti třem domácím hráčům.

28:50
    V šanci ale Spartak, střela Ipatova od modré ale míjí klec hostí.

28:33
    Přesilové hry se pravidelně střídají na obou stranách, nyní ji budou mít k dispozici hosté po faulu Andreje Jermakova (MHK), jenž je vyloučen na dvě minuty za sekání.

27:33
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

27:15
    Moskevští hokejisté drží hosty v jejich obranné třetině, ti je ale dobře drží v pozicích, ze kterých se jen těžko střílejí góly.

26:05
    Spartak drží vysoké tempo hry i v početní výhodě..

25:33
    Přesilová hra pro domácí tým, Tomáš Kvapil (KVA) putuje na trestnou lavici, dvě minuty za krosček.

25:02
    Stejně jako včera tak i dnes je k vidění plná řada tvrdých osobních střetů, jde znát, že hokej v Play Off je trochu o něčem jiném než v základní části soutěže..

23:15
    Ve velké šanci se ocitl Sebastian Gorčík, sám před domácím brankářem ale neuspěl, velká škoda pro hostující tým!

22:10
    Jak začali domácí aktivně úvodní periodu, tak si vedou pro změnu hosté na začátku prostředního dějství, jsou tedy aktivnějším celkem.

20:20
    Hráči ruského celku to dnes často zkouší od modré čáry, další pokus z tohoto prostoru vyslal na branku hostí Pešechonov, Honzík ale vyrazil puk betony.

20:01

Další třetina začne přibližně v 14:45.

Statistiky utkání po první třetině

Střely na branku: 12 – 5
    Vhazování: 11 – 9
    Vyloučení: 1 – 1

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a za stavu 1:1 odchází oba týmy do svých šaten. Domácí vstoupili lépe do dnešního zápasu a svého soupeře přehrávali, z čehož pramenila i úvodní branka , kterou v přesilové hře vsítil Jevgenij Krutikov. Hosté se ale nevzdali a o chvíli později kontrovali úspěšným zakončením Daniel Vachutky.

20:00

19:05
    Kulik od modré prověřuje Honzíka, ten vyráží puk mimo tři tyče své branky.

15:26
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    DANIEL VACHUTKA splácí důvěru trenéru Mariškovi za nasazení do dnešního duelu asi nejlépe jak může, je totiž autorem vyrovnávací branky Energie! Asistence: Tomáš Dvořák.

11:47
    Domácí proměňují svoji aktivitu v úvodní třetině ve vedoucí branku, kterou má na svědomí JEVGENIJ KRUTIKOV! Asistence: Jevgenij Kulik, Arsenij Chacej.

10:50
    Spartak zamkl svého soupeře v obranném pásmu, na konci jejich kombinace je střela Jermakova od modré, ta však minula branku Honzíka.

10:05
    Hru v početní převaze si vyzkouší i domácí hokejisté, Lukáš Vrána (KVA) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

07:15
    Ipatov vypálil z prostoru kruhu pro vhazování, jeho rána ale byla nepřesná a končí nad karlovarskou brankou.

05:39
    Spartak Moskva hraje v plném počtu.

05:10
    Další pokus nejproduktivnějšího hráče hostí s dvaadvacítkou na zádech tentokrát vyráží Šestjorkin mimo nebezpečí.

04:20
    Tomáš Harkabus trefuje tyč domácí svatyně!

03:50
    I Energetici to zkouší z místa kolem modré čáry, Petr Koblasa ale minul klec a jeho pokus prolétl jen vedle břevna domácí branky.

03:39
    Domácí sice byli aktivnější, přesto si hosté vykoledovali faul a budou hrát přesilovou hru. Vyloučen je Jevgenij Kulik (MHK) za nedovolené bránění.

02:20
    A do třetice pokus bíločervených od modré, ale ani Ablajev hostujícího brankáře nepřekonal.

01:15
    Další pokus domácích z prostoru modré čáry, proti ráně Medvěděva zasáhl Honzík vyrážečkou.

00:45
    Spartak začal aktivněji než v předešlém duelu a od počátku se vrhnul do útoku, ránu Kulika od modré čáry dokázal Honzík vyrazit.

00:01
    Stejně jako včera, tak i dnes patří úvodní vhazování domácím.

00:01

V sestavách obou týmů došlo k několika změnám oproti včerejšímu zápasu. V hostujícím dresu dnes nezasáhne David Gríger, místo něj naskočí do hry Daniel Vachutka. Za domácí do hry nezasáhne Tkačuk, kterého nahradí v sestavě Klečkin. Domácí i přes výhru ve včerejším duelu pozměnili složení všech útočných formací.

MHK Spartak Moskva: Šestjorkin (Truškov) – Kozlovskij, Kulik, Několenko I., Sorokin, Jermakov, Děmidov, Solovjov, Ablajev – Vorobjov, Chacej, Krutikov – Lapšov, Pešechonov, Medvěděv – Několenko A., Kučerkov, Pavljukov – Klečkin, Boldin, Ipatov.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Fečo) – Kvapil, Dvořák, Troška, Šafář, Šimek, Vrána – Harkabus, Zadražil, Tomeček – Flek, Vachovec, Koblasa – Gorčík, Vachutka, Kohout – Beránek, Fronk.

Rozhodčí: Gordijenko, Zibinin – Solncev, Žuravljov.

Play Off 2013/2014

Oba týmy se utkaly již ve včerejším prvním zápase, kdy se sice hosté dostali krátce po polovině utkání zásluhou Petra Koblasy do vedení, domácí ale třemi góly v řadě nakonec strhli vítězství na svou stranu a ujali se vedení v sérii hrané na tři vítězné zápasy 1:0.

MHK Spartak Moskva – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 37. Děmidov (Vorobjov, Pavljukov), 58. Několenko A. (Pavljukov, Kučerkov), 60. Chacej (Pešechonov) – 32. Koblasa (Flek, Vrána). Rozhodčí: Šalagin, Nikolajev – Zibinin, Gordijenko. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 12:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Vzájemné zápasy

Historická bilance vzájemných zápasů hovoří pro domácí celek, ze 14 duelů dokázali hráči ruského mužstva zvítězit v 10 případech. V letošním roce byla však bilance v základní části vyrovnaná, každý z týmů dokázal vyhrát oba své domácí zápasy. V hlavách hráčů i fanoušků ale určitě nejvíce utkvěla loňská čtvrtfinálová bitva, ve které nakonec po velkém boji a výsledku 3:2 na zápasy postoupil dál moskevský tým.

MHK SPARTAK MOSKVA

Domácí tým se s postupem do druhého kola bojů o Charlamovův pohár příliš nezdržoval. Čtvrtý tým Západu po dlouhodobé části soutěže si to o postup rozdal se třináctým Chimikem Voskresensk a vyhrál jasně 3:0 na zápasy s celkovým skóre 13:4. Jak ofenziva, tak i defenziva celku z ruského hlavního města tedy pracovala v úvodu vyřazovacích bojů na výbornou. Při posunu dlouhodobé brankářské jedničky Spartaku Igora Šestjorkina do A týmu hrajícího KHL, dostal šanci Vsevolod Kondrašov a vedl si více než dobře; v útoku domácí spoléhali nejvíce na trojici Judov-Kučerkov-Nekolenko, jenž posbírala dohromady 16 bodů.

1/16finále Spartak Moskva – Chimik Voskresensk 3:0 na zápasy (6:1, 5:2, 3:1)

1/8finále Spartak Moskva – Karlovy Vary 1:0 na zápasy (3:1)

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Hostující celek vstupoval do vyřazovacích bojů jako pátý tým Západní konference po skončení základní části. V prvním kole nastoupili hosté do souboje s dvanáctým Minskem v roli velkého favorita, ale po dvou překvapivých domácích porážkách a polovině třetího duelu v Bělorusku, kde prohrávali již o dvě branky, byli na pokraji vyřazení. Neutuchající bojovnost a nasazení svěřenců trenéra Marišky však nakonec přinesly své ovoce. Energetici oba duely na ledě Junosti vyhráli a v rozhodujícím pátém zápase na domácím ledě před téměř 2500 diváky dokonali velký obrat. Velkou zásluhu na úspěchu karlovarských hokejistů má brankář David Honzík, v poli zas kanadskými body nejvíce přispěla trojice Harkabus – Tomeček – Zadražil.

1/16 finále Karlovy Vary – Minsk 3:2 na zápasy (0:3, 1:2sn, 3:2, 4:3, 4:1)

1/8 finále Karlovy Vary – Spartak Moskva 0:1 na zápasy (1:3)

Příjemné odpoledne při sledování online přenosu z druhého utkání osmifinálové série Play-Off Mládežnické hokejové ligy mezi týmy MHK Spartak Moskva a HC Energie Karlovy Vary, ze kterého Vám budeme přinášet přehled těch nejdůležitějších informací.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 12. Krutikov (Kulik, Chacej), 64. Několenko I. – 16. Vachutka (Dvořák)

Rozhodčí: Gordijenko, Zibinin – Solncev, Žuravljov