2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Energie Karlovy Vary
Pátek 14.03.2014, 14:00 • Zimní stadion "Sokolniki", kap. 5500 • MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Příjemné odpoledne při sledování online přenosu z druhého utkání osmifinálové série Play-Off Mládežnické hokejové ligy mezi týmy MHK Spartak Moskva a HC Energie Karlovy Vary, ze kterého Vám budeme přinášet přehled těch nejdůležitějších informací.

HC ENERGIE KARLOVY VARY

Hostující celek vstupoval do vyřazovacích bojů jako pátý tým Západní konference po skončení základní části. V prvním kole nastoupili hosté do souboje s dvanáctým Minskem v roli velkého favorita, ale po dvou překvapivých domácích porážkách a polovině třetího duelu v Bělorusku, kde prohrávali již o dvě branky, byli na pokraji vyřazení. Neutuchající bojovnost a nasazení svěřenců trenéra Marišky však nakonec přinesly své ovoce. Energetici oba duely na ledě Junosti vyhráli a v rozhodujícím pátém zápase na domácím ledě před téměř 2500 diváky dokonali velký obrat. Velkou zásluhu na úspěchu karlovarských hokejistů má brankář David Honzík, v poli zas kanadskými body nejvíce přispěla trojice Harkabus – Tomeček – Zadražil.

1/16 finále Karlovy Vary – Minsk 3:2 na zápasy (0:3, 1:2sn, 3:2, 4:3, 4:1)

1/8 finále Karlovy Vary – Spartak Moskva 0:1 na zápasy (1:3)

MHK SPARTAK MOSKVA

Domácí tým se s postupem do druhého kola bojů o Charlamovův pohár příliš nezdržoval. Čtvrtý tým Západu po dlouhodobé části soutěže si to o postup rozdal se třináctým Chimikem Voskresensk a vyhrál jasně 3:0 na zápasy s celkovým skóre 13:4. Jak ofenziva, tak i defenziva celku z ruského hlavního města tedy pracovala v úvodu vyřazovacích bojů na výbornou. Při posunu dlouhodobé brankářské jedničky Spartaku Igora Šestjorkina do A týmu hrajícího KHL, dostal šanci Vsevolod Kondrašov a vedl si více než dobře; v útoku domácí spoléhali nejvíce na trojici Judov-Kučerkov-Nekolenko, jenž posbírala dohromady 16 bodů.

1/16finále Spartak Moskva – Chimik Voskresensk 3:0 na zápasy (6:1, 5:2, 3:1)

1/8finále Spartak Moskva – Karlovy Vary 1:0 na zápasy (3:1)

Vzájemné zápasy

Historická bilance vzájemných zápasů hovoří pro domácí celek, ze 14 duelů dokázali hráči ruského mužstva zvítězit v 10 případech. V letošním roce byla však bilance v základní části vyrovnaná, každý z týmů dokázal vyhrát oba své domácí zápasy. V hlavách hráčů i fanoušků ale určitě nejvíce utkvěla loňská čtvrtfinálová bitva, ve které nakonec po velkém boji a výsledku 3:2 na zápasy postoupil dál moskevský tým.

Play Off 2013/2014

Oba týmy se utkaly již ve včerejším prvním zápase, kdy se sice hosté dostali krátce po polovině utkání zásluhou Petra Koblasy do vedení, domácí ale třemi góly v řadě nakonec strhli vítězství na svou stranu a ujali se vedení v sérii hrané na tři vítězné zápasy 1:0.

MHK Spartak Moskva – HC Energie Karlovy Vary 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 37. Děmidov (Vorobjov, Pavljukov), 58. Několenko A. (Pavljukov, Kučerkov), 60. Chacej (Pešechonov) – 32. Koblasa (Flek, Vrána). Rozhodčí: Šalagin, Nikolajev – Zibinin, Gordijenko. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 12:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

MHK Spartak Moskva: Šestjorkin (Truškov) – Kozlovskij, Kulik, Několenko I., Sorokin, Jermakov, Děmidov, Solovjov, Ablajev – Vorobjov, Chacej, Krutikov – Lapšov, Pešechonov, Medvěděv – Několenko A., Kučerkov, Pavljukov – Klečkin, Boldin, Ipatov.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Fečo) – Kvapil, Dvořák, Troška, Šafář, Šimek, Vrána – Harkabus, Zadražil, Tomeček – Flek, Vachovec, Koblasa – Gorčík, Vachutka, Kohout – Beránek, Fronk.

Rozhodčí: Gordijenko, Zibinin – Solncev, Žuravljov.

V sestavách obou týmů došlo k několika změnám oproti včerejšímu zápasu. V hostujícím dresu dnes nezasáhne David Gríger, místo něj naskočí do hry Daniel Vachutka. Za domácí do hry nezasáhne Tkačuk, kterého nahradí v sestavě Klečkin. Domácí i přes výhru ve včerejším duelu pozměnili složení všech útočných formací.

00:01

00:01
    Stejně jako včera, tak i dnes patří úvodní vhazování domácím.

00:45
    Spartak začal aktivněji než v předešlém duelu a od počátku se vrhnul do útoku, ránu Kulika od modré čáry dokázal Honzík vyrazit.

01:15
    Další pokus domácích z prostoru modré čáry, proti ráně Medvěděva zasáhl Honzík vyrážečkou.

02:20
    A do třetice pokus bíločervených od modré, ale ani Ablajev hostujícího brankáře nepřekonal.

03:39
    Domácí sice byli aktivnější, přesto si hosté vykoledovali faul a budou hrát přesilovou hru. Vyloučen je Jevgenij Kulik (MHK) za nedovolené bránění.

03:50
    I Energetici to zkouší z místa kolem modré čáry, Petr Koblasa ale minul klec a jeho pokus prolétl jen vedle břevna domácí branky.

04:20
    Tomáš Harkabus trefuje tyč domácí svatyně!

05:10
    Další pokus nejproduktivnějšího hráče hostí s dvaadvacítkou na zádech tentokrát vyráží Šestjorkin mimo nebezpečí.

05:39
    Spartak Moskva hraje v plném počtu.

07:15
    Ipatov vypálil z prostoru kruhu pro vhazování, jeho rána ale byla nepřesná a končí nad karlovarskou brankou.

10:05
    Hru v početní převaze si vyzkouší i domácí hokejisté, Lukáš Vrána (KVA) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

10:50
    Spartak zamkl svého soupeře v obranném pásmu, na konci jejich kombinace je střela Jermakova od modré, ta však minula branku Honzíka.

11:47
    Spartak právě vstřelil branku!
    Domácí proměňují svoji aktivitu v úvodní třetině ve vedoucí branku, kterou má na svědomí JEVGENIJ KRUTIKOV! Asistence: Jevgenij Kulik, Arsenij Chacej.

15:26
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    DANIEL VACHUTKA splácí důvěru trenéru Mariškovi za nasazení do dnešního duelu asi nejlépe jak může, je totiž autorem vyrovnávací branky Energie! Asistence: Tomáš Dvořák.

19:05
    Kulik od modré prověřuje Honzíka, ten vyráží puk mimo tři tyče své branky.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a za stavu 1:1 odchází oba týmy do svých šaten. Domácí vstoupili lépe do dnešního zápasu a svého soupeře přehrávali, z čehož pramenila i úvodní branka , kterou v přesilové hře vsítil Jevgenij Krutikov. Hosté se ale nevzdali a o chvíli později kontrovali úspěšným zakončením Daniel Vachutky.

20:20
    Hráči ruského celku to dnes často zkouší od modré čáry, další pokus z tohoto prostoru vyslal na branku hostí Pešechonov, Honzík ale vyrazil puk betony.

22:10
    Jak začali domácí aktivně úvodní periodu, tak si vedou pro změnu hosté na začátku prostředního dějství, jsou tedy aktivnějším celkem.

23:15
    Ve velké šanci se ocitl Sebastian Gorčík, sám před domácím brankářem ale neuspěl, velká škoda pro hostující tým!

25:02
    Stejně jako včera tak i dnes je k vidění plná řada tvrdých osobních střetů, jde znát, že hokej v Play Off je trochu o něčem jiném než v základní části soutěže..

25:33
    Přesilová hra pro domácí tým, Tomáš Kvapil (KVA) putuje na trestnou lavici, dvě minuty za krosček.

26:05
    Spartak drží vysoké tempo hry i v početní výhodě..

27:15
    Moskevští hokejisté drží hosty v jejich obranné třetině, ti je ale dobře drží v pozicích, ze kterých se jen těžko střílejí góly.

27:33
    Karlovy Vary hrají v plném počtu.

28:33
    Přesilové hry se pravidelně střídají na obou stranách, nyní ji budou mít k dispozici hosté po faulu Andreje Jermakova (MHK), jenž je vyloučen na dvě minuty za sekání.

28:50
    V šanci ale Spartak, střela Ipatova od modré ale míjí klec hostí.

29:21
    Zajímavá situace pro Energii, na trestnou lavici totiž putuje Vjačeslav Ipatov (MHK) a hosté tak budou hrát 72 vteřin proti třem domácím hráčům.

29:40
    Jakub Flek pálí z prostoru kruhu pro vhazování, Šestjorkin ale předvádí úspěšný zásah proti jeho střele.

30:20
    Kučerkov zalehl puk svým tělem, hraje se ale dál bez přerušení.

30:33
    Domácí již ve čtyřech.

31:21
    A nyní je Spartak již kompletní, velká škoda pro hostující celek, který nedokázal využít přesilovou hru 5 na 3.

32:20
    Chacej pálí od modré čáry, Honzík tlumí jeho střelu na své hrudi.

34:15
    Hra se v posledních minutách odehrává převážně ve středním pásmu.

35:20
    Krutikov pálí z prostoru kruhů, trefuje ale pouze dobře postaveného brankáře hostů.

37:20
    Ondřej Šafář (KVA) je vyloučen za držení protihráče, přesilová hra pro Spartak.

37:40
    Chacej se dostal do šance v prostoru mezi kruhy, jeho pokus ale netrefil branku, jenž hájí David Honzík.

39:20
    Domácí druhou branku v početní výhodě nepřidali, hosté tak opět hrají v plném počtu.

39:55
    Pešechonov ještě stihl vystřelit na branku hostů krátce před koncem druhé třetiny, puk po jeho ráně jen prosvištěl kolem jedné z tyčí Honzíkovy svatyně.

40:00

Prostřední dějství branku nepřineslo, oba týmy měli k dispozici množství přesilových her, ale ani ty nepomohly jednomu z celků, aby se ujal vedení. Do třetí třetiny tak vstoupí družstva za nerozhodného stavu 1:1.

41:05
    Domácí si vypracovali na počátku třetí třetiny nebezpečnou šanci, puk do branky hostí se jim ale dopravit nepodařilo.

42:20
    Vorobjov vypálil od modré čáry, Honzík vyráží jeho pokus mimo nebezpečí.

44:15
    Do brejku se dostal domácí Ipatov, zakončení se mu však nevyvedlo a tak Honzík zůstal bez práce.

45:20
    Vorobjov střílí z prostoru kolem kruhů, jeho pokus ale o kousek minul klec hostujícího týmu.

47:30
    Další střelecký pokus Spartaku má na svědomí Ipatov, ale i s jeho pokusem si brankář hostí poradil.

48:10
    Od modré vypálil obránce domácích Ilja Několenko, puk po jeho ráně ale letí nad branku karlovarských hokejistů.

50:00
    Přesně deset minut chybí do konce třetí třetiny a hra je s krátícím se časem čím dál víc vypjatá, dnes jde opravdu o hodně. Podaří se domácím dostat již do dvouzápasového vedení v sérii nebo hosté získají důležitý bod na hřišti soupeře?

52:50
    Velká nepříjemnost pro hosty, půjdou totiž do čtyř. Vyloučeným hráčem je Michal Vachovec (KVA), jenž dostává dvě minuty za vysokou hůl.

53:30
    Spartak se hned po vhazování usadil v pásmu hostí, zatím ale bez vážnějších momentů před brankou soupeře.

54:50
    Hosté v plném počtu, Vachovec je zpátky na ledové ploše.

55:10
    Krutikov pálí zpoza kruhů, jeho pokus letí vedle branky hostí.

56:20
    Hosté v závěru utkání přebírají iniciativu, bude to stačit na vítěznou branku ještě před koncem třetího dějství?

58:15
    Boldin si připisuje střelecký pokus, se kterým se však brankář Honzík vyrovnal na výbornou.

60:00

Statistiky utkání po třetí třetině

Střely na branku: 30 – 23
    Vhazování: 34 – 25
    Vyloučení: 3 – 4

Šedesát minut hry nestačilo k tomu, abychom znali vítěze dnešního duelu. Následovat tak bude desetiminutové prodloužení s pravidlem o "náhle smrti".

Prodloužení začne přibližně za tři minuty.

60:01

60:30
    Opatrnou hru z obou stran nabídly úvodní sekundy nastavené desetiminutovky, žádný z týmů se nežene bezhlavě do útočení.

63:09
    Je konec! V prodloužení se trefuje domácí obránce ILJA NĚKOLENKO a zajišťuje tak domácím druhý bod v osmifinálové sérii! Bez asistence.

Spartak Moskva vítězí i v druhém utkání osmifinálové série na svém ledě a do Karlových Varů tak odjede mužstvo z hlavního města Ruska se dvěma mečboly v kapse. Třetí duel je na programu v pondělí 17.3. od 18:00.

Statistiky utkání

Střely na branku: 31 – 24
    Vhazování: 35 – 26

Ode mne je to v tuto chvíli již vše, přeji Vám krásný zbytek pátečního odpoledne!

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 12. Krutikov (Kulik, Chacej), 64. Několenko I. – 16. Vachutka (Dvořák)

Rozhodčí: Gordijenko, Zibinin – Solncev, Žuravljov