Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Úvodné zostavy:

ASC Corona Brašov Wolves: Polc (Fülöp) – Wehrs, Nagy, Molnár, Dornic, Saluga – Mastaleriu, Hietamaki, Péter (A), Gliga, Zsók (A) – János, Pysarenko (C), Antal, Imecs, Petres – Dumitru, Márton, Butochnov, Oprea, Bálint.

HC Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Kowalczyk, Hrudík, Podstavek, Štefanka O., Polčík – Baron, Kameš, Hurtaj, Dubec (A), Frolík – Sucharda, Šiška, Štefanka M.(C), Uhnák, Čaládi (A) – Korýtko, Král, Ružička.

Rozhodca: Lascar, Halassy – Butucel, Soos..

Obe mužstvá nastupujú na ľadovú plochu. Štvrtý zápas finálovej série sa nám o malú chvíľu môže začať.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:15
    HC Nové Zámky dali gól!
    Tak to je priam neuveriteľný vstup do zápasu! Kowalczyk nastrelil puk na Polca, ten ho iba vyrazil pred seba, kde stál pozorný PETER POLČÍK a otvára skóre. Asistencie: Pavek Kowalczyk, Albín Podstavek.

01:20
    Zámky teraz vyhodili puk cez všetky čiary, no zakázané uvoľnenie z toho nie je.

01:48
    Tak toto je neskutočný úvod hostí! Uhnák našiel milimetrovou prihrávkou pred bránou MIROSLAVA ŠTEFANKU, ktorý iba jemným tečom zvyšuje na 0:2. Asistencia: Martin Uhnák.

02:33
    Hietamäki si teraz nerozumel so svojimi spoluhráčmi a nastrelil iba puk do súperovej tretiny.

02:57
    Gliga vystrelil spoza Kameša, no ten jeho strelu zblokoval na ochrannú sieť.

03:22
    Petres sa dostal do výbornej príležitosti, no zoči voči Chovanovi neuspel.

03:51
    Na druhej strane v akcii tretia formácia HC, no puk z hokejky Uhnáka iba tesne minul Polcovu pravú žrdku.

04:26
    Výborný Ján Chovan! Najskôr vyrazil strelu Dorniča od modrej čiary a následne aj jeho strelecký pokus azda z 2 metrov!

04:50
    Puk je teraz za bránou HC, na hokejkách ho majú hostia a s rozohrávkou sa príliš neponáhľajú.

05:31
    Tréner Zámkov Spišák začal dnešné stretnutie na 3 formácie, zdá sa, že mu tento ťah zatiaľ vychádza.

05:59
    Podstavek bol o puk pripravený pri mantinely a hostia sa musia teraz brániť.

06:33
    Hrudík teraz nahodil puk od polovice ihriska na Polca, ten hru radšej prerušil.

07:10
    Strelec včerajšieho hattricku Zsók dostal prihrávku medzi kruhy, no odtiaľ trafil iba Chovana do výstroje.

07:48
    Puk má na hokejke za svojou bránou Sucharda a čaká kým jeho spoluhráči prestriedajú.

08:17
    Ondrej Štefanka vystihol prihrávku súpera vo vlastnej tretine a puk putuje do stredného pásma.

09:10
    Obrovské príležitosti domácich, po chybe Zámkov v ich vlastnej tretine! Opäť pri chuti aktívny Zsók, opäť dostal prihrávku medzi kruhy, kde bol osamotený a Chovan výborne zasiahol prvým betónom.

09:23
    V zápätí hostia vyhadzujú puk cez všetky čiary a je z toho zakázané uvoľnenie.

10:08
    A ďalší puk končí v Polcovej sieti! Nádhernú akciu na jeden dotyk zakončil tak povediac do prázdnej brány obranca MICHAL ŠIŠKA. Asistencie: Erik Čaládi, Martin Uhnák.

11:11
    Hostia sú stále pri chuti! Podstavek sa pekne uvoľnil v útočnom pásme, no jeho strela končí tesne mimo domácej brány.

11:32
    Dubec obkorčuľoval domácu obranu po pravej strane, natlačil sa pred Polca, ale ten sa stihol presunúť a zabrániť tak ďalšiemu gólu.

12:00
    Brašov to skúša ďalším útokom, no narazil iba na pozornú obranu HC.

12:33
    Čaládi chybuje v rozohrávke, no našťastie to domáci nedokázali využiť a dostať sa do šance.

12:46
    Sucharda vyhodil puk mimo hracej plochy, no na jeho šťastie bol tečovaný a tak sa vylučovať nebude.

12:53
    Teraz sa už ale vylučovať bude. Na trestnú lavicu putuje Polčík za nedovolené bránenie.

13:01
    Brašov Wolves dal gól!
    Domáci znižujú! Po buly sak puku dostal Pysarenko, ten vystrelil a puk sa odrazil od tela ZSOLTA MOLNÁRA až za Chovanov chrbát. Asistencia: Yevgenij Pysarenko.

13:55
    Dubec zatiahol puk do útočnej tretiny, tam ho poslal na druhú stranu, kde oň urputne bojujú obe mužstvá.

14:30
    Dornič dostal dobrú prihrávku medzi kruhy, kde bol opäť nepokrytý, no ani tentokrát nie je úspešný.

14:55
    Saluga prihral Dorničovi, ten bol úplne osamotený pred Chovanom, no brankár Nových Zámkov výborne zakročil lapačkou!

15:05
    Hietamäki vystrelil od modrej čiary a Chovan opäť hru preručuje, následne sa strhla ešte menšia šarvátka, no tú rozhodcovia ihneď zažehnali.

15:35
    Prečíslenie 2 na 1, v ktorom sa ocitli hostia. Podstavek prihral Polčíkovi, hoci ten už mohol zakončovať volil ešte prihrávku a tá už presná nebola.

16:15
    Polc teraz nevedel kde má puk, ten sa dostal ku Podstvekovi, no jeho strela príklepom končí na zadnom mantinely.

16:57
    Uhnák dostal prihrávku pred útočnou modrou čiarou, no je z toho postavenie mimo hry a vhadzovať sa tak bude v strednom pásme.

17:20
    Pysarenko sa pokúsil dlhou prihrávkou nájsť niekoho zo svojich spoluhráčov, no puk si našiel cestu ku Šiškovi a ten bude posielať svojich do útoku.

18:01
    O puk sa teraz bojuje v rohu tretiny Nových Zámkov.

18:15
    Kowalczyk sa snažil dlhou prihrávkou nájsť Štefanku, ten jeho prihrávku ale nespracoval a je z toho zakázané uvoľnenie.

18:21
    Ihneď po buly vystrelil Péter a Chovan radšej schoval puk do svojej lapačky.

18:40
    Dvaja hráči Brašova sa rútili do súperovej tretiny, no sú zastavený hvizdom rozhodcu, pretože Pysarenko zbytočne fauluje a odchádza na trestnú lavicu za napadnutie.

18:42
    Ihneď po buly vystrelil Šiška a Polc hru prerušuje.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:52
    Čaládi vystrelil z bezprostrednej blížkosti, no Polc schoval puk do svojej lapačky. Hra je prerušená.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Skončila sa prvá tretina, v ktorej sme videli veľmi svižný a hlavne útočný hokej o čom svedčí fakt, že sme videli 4 góly.
    Zámky mali výborný vstup do tretiny, keď vyhrávali už 0:3, no potom prišlo vylúčenie Polčíka a zníženie z hokejky Molnára.
    Druhá tretina začne približne o 19:25.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:40
    Domáci hrajú s piatimi hráčmi.

20:48
    Pysarenko sa ihneď po návrate rútil sám na Chovana, no ten jeho forhendovú kľučku vystihol a zakročil betónom.

20:59
    Je tu však ďalšie vylúčenie hostí. Na trestnú lavicu putuje Polčík za podrazenie.

21:20
    Zámky vyhadzujú puk cez všetky čiary.

21:49
    Domáci sa už nasťahovali pred Chovanom a rozpútali presilovkový kolotoč.

22:59
    Frolíkovi sa však podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.

22:22
    Brašov kombinujú v útočnom pásme, no k bezprostrednému ohrozenia Chovanovej brány sa nedostáva.

23:00
    Polčík je na ľadovej ploche.

23:30
    Puk je za bránou HC, na hokejke ho má Kowalczyk a čaká komu by prihral.

23:59
    V druhej tretine doposiaľ sledujeme opatrnejší hokej, uvidíme do kedy to obom mužstvám vydrží.

24:27
    Nagy nahodil puk do tretiny hostí, tam oň obe mužstvá bojujú.

24:55
    Hrudík nastrelil puk do tretina Brašova. Obe mužstvá striedajú.

25:33
    Hra je teraz prerušená, pretože hostia sa ocitli v postavení mimo hry.

25:50
    Uhnák si nerozume s Miroslav Štefankom a Zámky prišli o útočné pásma.

26:11
    A opäť je rozdiel už trojgólový! K odrazenému puku sa dostal obranca PAVEL KOWALCZYK a Polc nestihol zareagovať na jeho tvrdú strelu. Bez asistencia.

27:00
    Tvrdou strelou spoza obrancu sa prezentoval Ondrej Štefanka, no puk končí na ochrannej sieti.

27:15
    Dornič bol natlačený do Chovanovho bránkoviska a hra je teraz prerušená.

27:52
    Frolík našiel dobrou prihrávkou pred bránou Dubca, puk sa odrazil ku Baronovi a ten ani na dvakrát nedokázal prekonať Polca.

27:52
    V tom istom čase je však vylúčený Baron. Zámky tak budú hrať opäť v oslabení.

28:25
    Hostia sa výborne bránia a podobne, ako v predchádzajúcom oslabení ani teraz nepúšťajú súpera do zakončenia.

28:50
    Puk je teraz pri Polcovi, odkiaľ budú domáci začínať s rozohrávkou.

29:27
    Dobrá strela od modrej čiary z hokejky Pysarenka, ďalší úspešný zásah si pripisuje Chovan.

29:53
    Hostia hrajú s piatimi hráčmi.

30:30
    Brašov aj teraz zatlačil svojho súpera v jeho tretine, no kombinácia Péter so Zsókom úspech neslávi.

31:10
    Na druhej strane sa do útoku vrhla formácia vedená Hurtajom, no jeho spoluhráči si nerozumeli a o puk prišli.

21:45
    Frolík prihral Dubcovi, no ten bol v útočnom pásme skôr, ako puk a tak sa píska postavenie mimo hry.

32:12
    Šiška vyviezol puk z obranného pásma, prihral Hurtajovi, no ten ho iba nahodil do tretiny súpera.

32:49
    Péter vystrelil spoza Hrudíka, ten ale puk dokázal zblokovať korčuľou.

33:04
    A opäť máme znížené! Pred Chovanom sa najlepšie zorientoval LEVENTE ZSÓK a dokázal prekonať ležiaceho brankára hostí. Asistencia: Csaba Nagy.

33:55
    Na druhej strane prihral Kameš Frolíkovi, ten osamotený pred Polcom úspešný nie je.

34:51
    Hrudík nepríjemne vystrelil od modrej čiary, no Polc dokázal aj tento pokus zneškodniť.

35:12
    Zsók sa už, už dostával do samostatného nájazdu, no to by musel prudkú prihrávku spracovať.

35:47
    Kameš vystrelil z uhla, puk trafil Polca do masky a hra je teraz prerušená.

36:21
    Antal s Imecsom bojujú o puk za bránou hostí, no tam sú pri nich pozorný obrancovia Nových Zámkov.

36:49
    V zápätí nepresná rozohrávka HC a to znamená, že sa hra presťahuje pred Chovana.

36:54
    Ihneď po vhadzovaní v útočnom pásme sa k puku dostal sám center IVAN DORNIČ a presnou strelou pomedzi Chovanove betóny znižuje už iba na rozdiel jedného gólu!. Bez asistencie.

37:35
    Zakázané uvoľnenie aj na druhej strane. Vhadzovať sa teraz bude po Polcovej ľavici.

37:55
    Frolík dostal výbornú prihrávku od Hurtaja, rútil sa sám na Polca, no už mu nezostávalo veľa času na zakončenie a ležiaci Polc si pripísal ďalší úspešný zákrok.

38:55
    Výborný záver druhej tretiny! Na druhej strane mohol streliť vyrovnávací gól Saluga, no nedokázal spracovať Dorničovu prihrávku.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:50
    Saluga poslal prihrávku Gligovi, ten zoči voči brankára Zámkov neuspel!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Máme za sebou aj druhú tretinu. Tá bola omnoho opatrnejšia, ako tá prvá, no aj tak sme v nej videli až 3 góly. Hoci hostia odskočili svojmu súperovi opäť na rozdiel 3 gólov, Brašov svojou bojovnosťou streli ďalšie 2 góly a znížil tak na 3:4. Určite nás čaká veľmi zaujímavá tretia tretina.
    Tretia tretina začne približne o 20:10.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

42:22
    Od úvodu sa hrá veľmi rýchly hokej z jednej strany, na druhú. Žiadnej šance sme doposiaľ svedkami neboli.

42:55
    Štefanka prehral súboj s Dorničom, no ten v zápätí iba nahodil puk do tretiny Nových Zámkov.

43:30
    Hoci puk teraz smeroval mimo bránu HC, Chovan si ho sklepol hokejkou a radše hru prerušuje.

43:50
    Puk končí mimo hracej plochy. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

44:13
    Po strele z hokejky Kowalczyka Polc s menšími problémami, no predsa puk kryje.

44:30
    Petresovi v rozhodujúcej chvíli ušiel puk, ten má na hokejke Kameš.

44:59
    Hurtaj sa snažil pred bránou nájsť Frolíka, jeho prihrávka však bola zblokovaná.

45:15
    Frolík to skúsil z vrchu kruhu, no aj tento jeho pokus bol zblokovaný.

46:01
    Od modrej to skúsil Nagy, jeho strela iba tesne minula Chovanovu bránu.

46:55
    Péter sa snažil dostať do bekhendového zakončenia, v rozhodujúcej chvíli k nemu však pristúpil obranca Nových Zámkov a znemožnil mu zakončiť.

47:32
    Hostia sa na malú chvíľu nasťahovali pred Polca, no ohroziť ho nedokázali a tak sa musia opäť brániť.

48:05
    Brašov sa previnil zakázaným uvoľnením. Vhadzovať sa bude po Polcovej ľavici.

48:34
    Postavenie mimo hry hráčov hostí. No ako ukázal spomalený záber, jedná sa o chybný verdikt rozhodcov.

48:50
    Saluga nedokázal trafiť úplne odkrytú bránu hostí! Tak toto môže ešte hráčov Brašova mrzieť.

49:05
    Nedáš- dostaneš!
    Polčík prihral Podstavekovi, po jeho strele z prvej Polcovi puk prepadol, zastavil sa na bránkovej čiare a sám PETER POLČÍK ho dokázal doraziť. Asistencia: Albín Podstavek.

50:02
    Do konca stretnutia nám už nezostáva veľa času.

50:13
    Bude sa navyše vylučovať. Hurtaj odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

50:53
    Hostia sa bránia naozaj veľmi dobre. Hra je teraz prerušená a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

51:17
    Domáci využívajú presilovú hru. YEVGENIJ PYSARENKO sa oprel do puku do modrej čiary a ten prepadol Chovanovi až za bránkovú čiaru. Asistencia: Levente Zsók, Roberto Gliga.

52:52
    Ďalší útok Brašova je zastavený hvizdom čiarového rozhodcu pre postavenie mimo hry.

53:14
    Saluga vystrelil z ľavej strany a Chovan chytá!

53:18
    Tak toto je veľmi nepríjemná situácia pre hostí! Po zvyšok stretnutia im bude chýbať Hurtaj, keďže dostal osobný 10 minútový trest za nešportové správanie.

54:00
    Šiška čaká s pukom za vlastnou bránou, čo sa nepáči domácim divákom a dávajú to patrične najavo.

54:52
    Čaládi nahodil puk pred Polca, no tam nebol nik z jeho spoluhráčov.

55:15
    polčík drží puk v rohu súperovej tretina a zbiera tak dôležité sekundy.

55:47
    Hattrick je zavŕšený!
    O svoj tretí gól sa postaral PETER POLČÍK, keď dorazil strelu Kowalczyka a zvyšuje tak na 4:6. Asistencia: Pavel Kowalczyk.

56:32
    Brašov to ešte skúša smerom dopredu, no jeho hráčom už nezostáva veľa času.

57:01
    Čaládi nahodil puk do súperovej tretiny a Zámky hrajú teraz presne to, čo im stačí.

47:44
    Kowalczyk vystrelil od modrej čiary, no bol skôr v tretine ako samotný puk a tak sa píska postavenie mimo hry.

57:55
    Domáci sa teraz nevedia dostať do tretiny súpera, aby mohli prípadne odvolať svojho brankára.

58:05
    Prebiehajú nám posledné 2 minúty druhej tretiny.

58:41
    Hietamäki vystrelil od modrej čiary, Chovan chytá aj následnú dorážku a hru prerušuje.

58:55
    Polc zostáva stále vo svojej bráne.

59:10
    Čaládi vystrelil z pravej strany a Polc puk vyráža. Brašov začína jeden z posledných útokov.

59:40
    Tak predsa len Polc išiel na striedačke. Čaládi to vyskúšal strelou cez všetky čiary, no minul doslova iba o centimetre.

59:45
    Tak predsa len sme sa dočkali zníženia, Puk sa ihneď po buly odrážal pred Chovanom až sa dostal ku RÓBERTOVI PÉTEROVI a ten pohotovo znížil. Bez asistencie.

60:00

Skončilo sa nám štvrté finálové stretnutie, medzi Brašovom a Novými Zámkami. Hostia zo Slovenska v ňom dokázali triumfovať po prestrelke 5:6. Hattrickom sa blysol Peter Polčík a Zámky si tak nesú domov finálový mečbal, keďže sa ujali vedenia v sérii 1:3.
    Ja Vám ďakujem za pozornosť, prajem príjemný zvyšok dňa. (20:47:16)

Tomáš Fiala

Branky a nahrávky: 14. Molnár (Pysarenko), 34. Zsók (Nagy), 37. Dornič, 52. Pysarenko (Zsók, Gliga), 60. Péter – 1. Polčík (Kowalczyk, Podstavek), 2. M. (Uhnák), 11. Šiška (Čaládi, Uhnák), 27. Kowalczyk, 50. Polčík (Podstavek), 56. Polčík (Kowalczyk)

HC MIKRON Nové Zámky: Chovan (Krajčovič) – Kowalczyk, Hrudík, Podstavek, Štefanka O., Polčík – Baron, Kameš, Hurtaj, Dubec (A), Frolík – Sucharda, Šiška, Štefanka M.(C), Uhnák, Čaládi (A) – Korýtko, Král, Ružička.

Rozhodčí: Lascar, Halassy – Butucel, Soos.