Litoměřice – Chomutov 0:2 (kon.) | Havířov – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.) | Ústí n/L – Šumperk 3:5 (kon.)
Benátky n/J – Kladno 0:4 (kon.) | Prostějov – Jihlava 5:3 (kon.) | Most – Kadaň 0:1 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 18.10.2014, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobré odpoledne vážení fanoušci ledního hokeje, především týmů HC Slovan Ústí nad Labem a Salith Šumperk. Právě dnes v podvečerních hodinách se tyto dva týmy proti sobě utkají na zimním stadionu v Ústí nad Labem a budou spolu měřit své síly. Ani jeden z týmů to dnes nebude mít jednoduché, protože oba týmy v letošní sezóně podávají překvapivé výsledky v porovnání se zápasy s minulých sezón. Tím pádem nemůžeme brát ohled ani na minulost zápasů mezi těmito dvěma týmy.
    Tímto zápasem Vás bude provádět a příjemnou zábavu Vám přeje Barbora Wolfová!

Nyní se podíváme na úspěšnost brankářů a nejproduktivnější hráče:

HC Slovan Ústí nad Labem: Martin Volke – 91,22 %; Michael Petrásek – 90,4 %
    Jaroslav Roubík (11+8) – 19 b.

Salith Šumperk: Vladislav Koutský – 90,65 %; Daniel Zelenka – 90,24 %
    Patrik Moskal (5+15) – 20 b.

Sezóna 2014/2015 z pohledu obou týmů:

Salith Šumperk – Moravané mají po třinácti odehraných zápasech na kontě jedenadvacet bodů a náleží jim osmá příčka prvoligové tabulky. Od začátku letošního ročníku dokázali modrožlutí šestkrát vyhrát v základní hrací době. Jedenkrát zvítězili po samostatných nájezdech. Šumperští pětkrát podlehli soupeři po šedesáti minutách hry a jedenkrát prohráli v prodloužení. Oproti ostatním účastníkům mají odehráno o jeden zápas méně, protože duel v Kadani byl kvůli velké mlze na stadionu ve čtyřiadvacáté minutě rozhodčím ukončen.

HC Slovan Ústí nad Labem – Severočeský tým první zápas na domácím ledě vyhrál ale druhý zápas už skončil dobře pro soupeře. Ze čtrnácti odehraných zápasů dokázal Slovan zvítězit šestkrát. Proher bylo osm, ale u jedné z nich si vytěžili jeden bod, když prohráli s Mostem v prodloužení. Se ztrátou dvou bodů na Salith Šumperk se Slovan nachází na jedenácté příčce. Dnes bude určitě horlivě bojovat aby měl tři body a v tabulce předběhl dnešního soupeře.

14. kolo z pohledu obou týmů:

HC Rebel Havlíčkův Brod – HC Slovan Ústí nad Labem 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 34. Maliník (Kuchler, Kolář), 50. Rousek (Jaroměřský) – 46. Budínský (Roubík).
    Sestava HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek – M. Vágner, K. Černý, Smetana, Kolafa, Vl. Brož, Holomek – Přeučil, Roubík, Budínský – Pořický, J. Kloz, D. Tůma – Gengel, Baránek, Kuchynka – Markulinec, T. Vávra, Vykouk.

Salith Šumperk – HC Benátky nad Jizerou 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
    Branky a nahrávky: 29. Berger (Sedlák), 44. Vávra (Brunec), 46. Holík (Velecký), 56. Berger (Haas, Velecký) – 39. Havlín (Niko).
    Sestava Salith Šumperk: Koutský – Drtil, Holík, Slavík, Sedlák, Starý, Novotný, Gewiese – Velecký, Berger, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Plášek, Brunec – Vachutka, Vrdlovec .

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Trončinský, Kuchynka – Budínský, Roubík, Rod – Tůma, Kloz, Pořický – Gengel, Baránek, Přeučil – Suchan, Vávra T., Merta

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Holík, Drtil, Sedlák, Slavík, Novotný, Starý, Beneš – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Kužílek, Vachutka, Vávra K.

Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Štefan Belko, Jiří Rozlílek.

00:01

00:06
    Puku se hned ze startu ujímají hosté a snaží se vystřelit, nedaří se jim.

00:48
    Domácí vystřídali a zakládají útočnou akci.

01:20
    Na modré zastavil puk v útočném pásmu domácích Jan Kloz.

02:50
    Martin Baránek (UNL) dostal přihrávku a střílí z kruhu! Koutský to teď vůbec neměl jednoduché.

03:07
    Jakub Suchan (UNL) měl další šanci, puk má ale Koutský ve své lapačce.

03:38
    Hosté vyhazují ale ve středním pásmu byl Martin Vágner a posílá puk zpět do pásma hostí.

04:25
    Domácí si zahrají přesilovou hru Ondřej Starý (SUM) si odsedí dvouminutový trest za hákování. Vhazuje se po pravici Koutského.

04:55
    Domácí nepřesná přihrávka skončila vyhozením puku až za Petráska.

05:31
    Domácí kombinují před bránou ale Jakub Pořický bránu přestřelil.

06:15
    Jaroslav Roubík střílí z kruhu, puk však až do branky nedojel díky pohotovému Koutskému.

06:25

06:44
    Vít Budínský si najel až před hostujícího gólmana, ten však opět chytá.

07:19
    Domácí vyvíjejí veliký nátlak. Martin Baránek je dalším co střílí, puk přikryl lapačkou Koutský.

07:58
    Za krosček bude na dvě minuty vyloučen Tomáš Brunec (SUM). Další přesilová hra pro Slovan.

08:26
    Ofsajd hostí.

08:58
    Salith Šumperk právě vstřelili branku!
    I přes početní nevýhodu otevírají skóre hosté. Nepřesnou přihrávku v útočném pásmu domácích zachytili hosté a JAN BERGER dokázal rychlou střelou propracovat puk až za záda Petráska. Asistence: Marek Haas, Tomáš Sedlák

09:58

10:57
    Další přesilová hra domácích. Patrik Moskal vyloučen na dvě minuty za hákování.

11:02
    Ofsajd domácích.

11:16
    Slovanu se přesilová hra příliš nedaří. V útočném pásmu jsou hosté a Petrásek musí zasahovat.

11:42
    Salith opět vyhazuje až za domácího brankáře.

12:57

13:16
    Hosté mají výhodu.

13:43
    Na dvě minuty za krosček se posadí na trestnou lavici Martin Baránek (UNL).

14:11
    Domácí vyhazují a šetří důležité vteřiny.

14:34
    Dvojice Budínský Rod projeli až ke Koutskému, Budínského střelu až do brány Rod nedokázal usměrnit.

15:30
    Domácí stále vyhazují.

15:43

16:10
    Ofsajd Slovanu.

16:28
    Ondřej Starý již podruhé vyloučen na dvě minuty, tentokrát za faul kolenem.

16:34
    Hosté vyhazují.

17:18
    Velmi napjatá situace nastala před bránou hostů. Nebezpečné přihrávky a střely však neskončily v bráně.

18:28

19:01
    Martin Baránek se na trestnou lavici také podívá podruhé. Za nesportovní chování si tam odsedí 10 minut.

20:00

V první třetině byli aktivnějším týmem domácí i když k mnoha střelám se dostali také hosté. Hosté byli mnohokrát vylučování. Nečekanou situací byl gól Jana Bergera, protože ho dokázal vstřelit v početní nevýhodě. I přes veliký tlak se domácím nepodařilo skóre vyrovnat a do druhé třetiny se tak vstoupí za stavu 0:1.
    Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:35
    Jaroslav Roubík se prodral celou obranou hostí a vystřelil na Koutského, který je úspěšný.

21:12
    Icing hostí.

21:25
    Podél mantinelu Aleš Staněk (SUM) provezl puk až za Petráska.

22:21
    Vyloučení na straně domácích. Petr Přeučil vyloučen na dvě minuty za sekání.

22:26
    Domácí ihned vyhazují.

23:01
    Úžasný zákrok Michaela Petráska! Několikrát dostrkovaný puk nikdo s hostů nedokázal propasírovat až za jeho záda.

23:57
    Slovan vyváží puk z obranného pásma.

24:21

24:40
    Tomáš Rod projel až ke Koutskému, ten puk vyráží.

25:41
    David Tůma a Jakub Pořický několikrát doráželi puk do brány Koutského, ten se také blýskl skvělým výkonem a vše vyrazil.

27:10
    Po střelách hostů se na druhé straně ukázal Ondřej Smetana střelou od modré, kterou Koutský vyrazil nad sebe až do ochranné sítě.

27:36

27:41
    Hned po vhazování Jaroslav Roubík střílí z kruhu, puk má ve své výstroji hostující brankář.

28:34
    Oba týmy střídají a zpoza brány Koutského hosté zakládají útočnou akci.

29:29
    Puk nenápadně doklouzal až k betonu Koutského, který si ho včas všiml a pokryl ho lapačkou.

31:01
    Draci právě vstřelili branku!
    Hosté již vedou o dvě branky. Nad beton Petráska se trefuje PATRIK MOSKAL. Asistence: Aleš Staněk, Lukáš Žalčík

31:25
    O okamžité navýšení skóre se postaral TOMÁŠ BRUNEC, díky přihrávce Karla Pláška. V mžiku tak vedou hosté už o tři branky. Asistence: Karel Plášek, Daniel Vrdlovec

31:25
    Oddechový čas pro domácí.

32:32
    Domácí vyráží do útočného pásma.

33:00
    Ke střele se nedostali a hosté ze Šumperku opět vyvážejí puk do pásma Slovanu.

33:26

33:46
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Domácí odpovídají a snižují vedení hostů na dvoubrankový rozdíl! Klasická střelecká trojka v čele s JAROSLAVEM ROUBÍKEM, vstřeluje první gól v dnešním utkání. Asistence: Vít Budínský, Tomáš Rod

35:10
    Domácí se teď snaží zakládat si na obraně a nepouštět hosty do útoku.

35:29
    Vyloučen domácí Martin Vágner na dvě minuty.

35:51
    Slovan se osvobozuje a vyhazuje za Koutského.

36:30
    Tomáš Sedlák měl nyní dvě příležitosti. První střela potkala pouze betony Petráska a druhou střelu Michael Petrásek zachytil do lapačky.

36:37

37:15
    Martin Novotný střílí od modré, Petrásek však byl pohotový a puk za svá záda nepropustil.

37:29

38:02
    Po souboji o puk u mantinelu přerušili rozhodčí hru a vhazuje se po pravici Petráska.

38:16

38:54
    Jaroslav Roubík prováží puk až za Koutského, střelu však tento brankář zneškodnil.

39:51
    Ladislav Gengel zkouší střelu z kruhu, bránu však přestřelil.

40:00

V druhé třetině jsme mohli vidět dva góly v 30 sekundách a to ze strany hostí. Okamžitě se tak dostali do tříbrankového vedení. Domácí se nenechali zastrašit a týmový kanonýr Jaroslav Roubík jako první prostřelil Koutského. Zápas je velmi vyrovnaný, ovšem skóre je nakloněno hostům 1:3.
    Třetí třetina začne přibližně v 18:40.

40:01

40:40
    Icing hostí. Vhazuje se po pravici Koutského.

40:50
    Další icing hostí.

41:15
    Souboj o pul vyhráli hosté, ale domácí si ho ihned převzali.

42:15
    Po několika šancích domácích Draci vyhazují.

42:57
    Michael Petrásek si vyjížděl před bránu aby chytl gól, hostující hráč ho trefil holí přímo do obličeje. Petrásek však naznal že bude i nadále pokračovat v chytání tohoto zápasu.

43:51
    Vladislav Brož střílí z modré, Koutský puk vyráží od ochranné sítě. Vhazuje se po jeho pravici

44:22
    Opět zabodovala "svatá" trojice z Ústí. Snižují tak vedení na jednobrankové. JAROSLAV ROUBÍK prostě ví jak na to a díky přihrávce Víta Budínského, poslal přesnou střelu z mezikruží. Asistence: Vít Budínský, Tomáš Rod

44:41
    Hosté si vracejí dvoubrankové vedení a JEN BERGER si připisuje druhou branku. Trefil se až za záda Petráska ihned po brance domácích. Asistence: Marek Haas, Aleš Holík

46:10
    Tomáš Brunec střelil z kruhu na Petráska, ten však puk "taktak" vytěsnil.

46:49
    Šance i pro domácí, ale Koutský odvádí skvělou práci.

47:25
    Ondřej Holomek dostal na modrou čáru přihrávku kterou nahodil na připraveného Koutského.

48:33
    Hráči si přihrávají ve svých pásmech ale ke střelám ani na jedné straně nedochází.

50:26
    Koutský raději pokryl kotouč, když zpoza brány přijel Ladislav Gengel.

51:15
    Po dalších šancích Roubíka Roda a Budínského, hosté vyhazují za Petráska a na led pouštějí čerstvé síly.

52:04
    Puk dojel až k Petráskovi, který ho přikryl lapačkou kvůli dojíždějícím hostujícím hráčům.

52:34
    Vyhození puku mimo ledovou plochu. Vhazuje se po levici Koutského.

53:07
    Ondřej Smetana nedokázal zastavit puk ve středním pásmu a projel tak až za Petráska.

53:30

53:40
    Jakub Pořický střílí z kruhu, Koutský, má však puk pod kontrolou.

54:41
    Tomáš Vávra vystřelil z velikého úhlu na bránu, kde už byl připravený Koutský.

55:40
    Kamil Černý před odjezdem na střídačku ještě stihl vystřelit, hostující brankář střely vyrazil.

Dnešní utkání sleduje 890 diváků.

56:45
    Vyloučen hostující Kamil Vávra (SUM) na dvě minuty za hákování. Domácí tak mají větší možnost skórovat.

57:34
    Domácí zkoušejí powerplay. Hraje se tak 6 na 4.

57:52
    Domácím se powerplay nevyplatilo a hosté dokázali uniknout. Patrik Muskal přihrál DANIELU VRDLOVCOVI, který neměl problém s prázdnou bránou naložit. Asistence: Patrik Muskal

58:49
    Domácí opět snižují na dvoubrankové vedení hostí. JAROSLAV ROUBÍK si připisuje hattrick, díky přesným přihrávkám a další úspěšné střele za záda Koutského. Asistence: Vít Budínský, Tomáš Rod

59:51
    Současně vyloučeni Jakub Slavík (SUM) na dvě minuty za sekání a Ladislav Gengel taktéž na dvě minuty za sekání.

60:00

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Salith Šumperk: Vladislav Koutský
    HC Slovan Ústí nad Labem: Jaroslav Roubík (19:21:22)

Barbora Wolfová

Branky a nahrávky: 34. Roubík (Budínský, Rod), 45. Roubík (Budínský, Rod), 59. Roubík (Budínský, Rod) – 9. Berger (Haas, Sedlák), 32. Moskal (Staněk, Žalčík), 32. Brunec (Plášek, Vrdlovec), 45. Berger (Haas, Holík), 58. Vrdlovec (Muskal)

DRACI PARS ŠUMPERK: Koutský (Zelenka) – Holík, Drtil, Sedlák, Slavík, Novotný, Starý, Beneš – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Kužílek, Vachutka, Vávra K.

Rozhodčí: Tomáš Zubzanda – Štefan Belko, Jiří Rozlílek