Mor. Budějovice – Klatovy 6:2 (kon.) | Nymburk – Bílina 4:3 (po pr.) | Technika Brno – Val. Meziříčí 2:4 (kon.)
Poruba 2011 – Frýdek-M. 3:4 (1:2 po s.n.) | Kolín – Pelhřimov 5:4 (po pr.) | Sokolov – Děčín 4:2 (kon.)
Vsetín – Přerov 1:5 (kon.) | Jindř. Hradec – Řisuty 4:3 (kon.) | Jablonec n/N – Tábor 1:3 (kon.)
Trutnov – Klášterec nO 2:4 (kon.) | Kobra – Žďár n/S 6:2 (kon.) | Nový Jičín – Břeclav 2:4 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
4:3 (2:2, 1:1, 1:0)
HC Řisuty
Sobota 18.10.2014, 18:00 • ZS Jana Marka • 2. liga skupina Západ

Drama se šťastným koncem pro domácí Vajgar. Rozdílovou branku vstřelil Josef Jindra a Vajgar tak bere tři body. Hezký večer od Vajgaru přeje Honza Wirkner. (20:01:34)

55:11
    Sudí skočili na lep Schwambergerovi a Josef Mazanec vyfasoval dvě minuty za podražení.

54:03
    Po Trummerově ráně Schwamberger raději přerušil hru.

53:28

52:52
    Procházkova střela sice trefila masku Víta Schwambergera, ale sudí hru přerušovat nemuseli.

51:28
    Šperger zahodil tutovou šanci, hosté se poté provinili, Tomáš Landa dvě minuty sekání.

50:05
    Záleský v tutovce sám před Gábou, ale trestuhodně minul.

49:35
    Gába natlačen v brance, sudí vylučovat nebudou.

48:35
    Hosté vyvíjejí maximální snahu vyrovnat, hradecká obrana má rozhodně co na práci.

47:25

47:06
    Milotinský v úniku, nedal.

45:28
    Gába se nenechal přelstít a Vlčkovo nahození lapil.

45:17
    Martin Brabec dvě minuty za hrubost.

44:51
    Vajgar právě vstřelil branku!
    Hostující brankář Schwamberger si myslel, že má puk pod kontrolou, nebylo tomu tak a JOSEF JINDRA střelou pod víko posílá domácí do vedení. Asistence Ota Lazorišák a Michal Milotinský.

44:18
    Domácí kompletní.

43:29
    Síly na ledě se srovnají, Matěj Kos dvě minuty za hákování.

43:08
    Kos švihem přestřelil.

42:36
    Vajgar se zodpovědně brání, hosté navíc v ofsajdu.

41:57
    Další přesilovka hostů, Robert Procházka dvě minuty za podražení.

41:32
    Kotaška slušně střílel, z dorážky se neprosadil Zich.

41:12
    Jakub Kořínek schytal nepříjemnou ránu pukem do obličeje.

40:01

I po druhé třetině je to vyrovnané. Hosté z Řisut šli do vedení, ale domácí srovnali. Rozhodne třetí třetina, která startuje cca v 19:30?

40:00

39:55
    Josef Mazanec v tutové šanci, když dostal puk od Milotinského, ale bekend trefil jen boční konstrukci.

37:24
    Brabec vedle, Trummer do brankáře Schwambergera.

37:05
    Zase zmatky v obranné třetině Vajgaru. Gába lapil puk a přerušil hru.

35:47
    Po ofsajdech na obou stranách.

34:43
    Hosté kompletní, Vajgar toho mnoho nepředvedl.

33:58
    Řisuty vyhazují.

33:34
    V oslabení Landa po chybě hradecké obrany v šanci, ale Gába jeho bekend vytěsnil.

32:43
    První přesilovka Vajgaru, dvě minuty pro Jiřího Velčovského za držení protihráče.

32:35
    Tomáš Brém v tutovce, David Gába byl dobře postaven a tutovku hostů eliminoval.

31:17
    Michal Milotinský jel jeden na jednoho, Schwamberger si jeho bekend pohlídal.

30:51
    Teď to zase smrdělo před domácí brankou, David Gába vytáhl několik parádních zákroků.

29:25
    Domácí rychle odpověděli. Vajgar rozebral obranu Řisut a ZDENĚK ŠPERGER z mezikruží dával do prádné branky. Asistence Petr Zich a Jan Trummer.

28:28
    Šperger mohl upalovat sám na Schwambergera, ale puk ho neposlechl a vhazuje se v obranném pásmu hostů.

27:14
    Řisuty právě vstřelily branku!
    IVAN ZÁLESKÝ využívá přesilovku a hosté jdou do vedení. Střela švihem od břevna končí v brance Vajgaru. Asistence Filip Bílek.

26:59
    Krpata před Gábou, hradecký brankář s vypětím sil puk udržel.

25:39
    Hned po buly Vajgar vyhazuje. Navíc Lazorišák v šanci.

23:13
    Manévry první hradecké formace končí střelou Josefa Mazance.

21:33
    Faul na Kotašku bez potrestání, na druhé straně Kraul zle dotíral před Gábou.

20:54
    Milotinský v šanci, zlomil však hokejku.

20:01

První třetina přinesla čtyři branky. Hosté rychle vedli, ale domácí dokázali otočit. Jenže Řisuty tři minuty před koncem první třetiny srovnaly. Druhá třetina začne cca v 18:43.

20:00

19:57
    Šperger najížděl na branku Řisut, po jeho střele puk skončil na brusli jednoho z hostujících beků těsně před brankovou čarou.

16:35
    Zmatky v obraně Vajgaru a ŠIMON NÁPRSTEK dorážkou po ledě mezi betony srovnává skóre zápasu. Asistence Ladislav Vlček.

15:59
    Voříšek v šanci, hostující Schwamberger zasáhl pravým betonem.

15:17
    Hostující brankář puk pouze vyrazil před sebe a MAREK DVOŘÁK golfem zblízka posílá domácí hokejisty do vedení. Asistence Martin Brabec.

14:52
    Kotaškova střela lízla břevno branky Řisut.

13:41
    Lazorišák z jízdy ze střední vzdálenosti vystřelil, Schwamberger zasahoval svou lapačkou.

12:50
    Ofsajd Vajgaru.

12:29
    Trummer nenašel skulinku mezi betony hostujícího brankáře.

11:22
    Špergerova přihrávka marně hledala hůl Marka Dvořáka.

10:50
    Lazorišák to zkoušel z otočky, ale Schwamberger svou levou tyč uhájil.

10:16
    Teď zase hosté mohli využit zmatků v obraně Vajgaru.

09:23
    Voříšek zblízka brankáře hostů neprostřelil.

08:53
    Icing hostů.

08:22
    Schwamberger před Lazorišákem raději přerušil hru.

07:11
    Vajgar kompletní, přesilovka hostů mnoho vzruchu nepřinesla.

06:26
    Bílkovo nahození Gába kryje.

05:53
    Voříšek vyhazuje.

05:11
    Domácí Ivo Kotaška dvě minuty za zdržování hry.

04:55
    První hradecká formace doslova rozebrala obranu Středočechů a MICHAL MILOTINSKÝ zakončil do prázdné branky. Asistence Petr Zich a Ota Lazorišák.

02:51
    Brejk dvou na jednoho v podání Brabce a Špergera skončila přihrávkou navíc a z velké šance Vajgaru nebylo nic.

01:08
    Kapitán hostů JAKUB KRAUS našel přesně ranou švihem levý růžek Gábovy branky a první vážnější situace zápasu přinesla branku. Asistence Ivan Záleský.

00:01

Oba týmy jsou na ledě. V brance hostů Vít Schwamberger, v té hradecké David Gába.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Gába, Kubeš – Kotaška, Procházka, Jindra, Zich, Kořínek, Šanda, Tržil, Kohút, Mazanec, Lazorišák, Kasalý, Šperger, Voříšek, Tomšík, Brabec, Dvořák, Milotinský, Trummer.

HC Řisuty: Schwamberger, Černý – Kašák, Velčovský, Sedláček, Babický, Bílek, Dostál, Tomáš, Raclavský, Landa, Kos, Vyšín, Záleský, Kraus, Krpata, Vlček, Šubrt, Náprstek, Šroubek, Brém, Vodička.

Rozhodčí: Mertl S. – Samuel T., Mertl J..

Oba soupeři se zatím potkali šestkrát. Čtyři duely se odehrály v sezóně 2008/2009, další dva pak loni. Vajgar zatím vždy bodoval, čtyřikrát plně, dvakrát si oba soupeři body dělili. Vajgar disponuje aktivním skóre 26:21.

Vajgar získal všech svých 7 bodů na domácím ledě, kdy vydřel bod ze zápasu s Vrchlabím, ale hokejisté Bíliny a Klášterce odjížděli od Vajgaru s prázdnou. Venku to zatím Hradeckým nevyšlo, prohráli jak ve Žďáru tak i v Táboře. Vajgar je aktuálně devátý.

Hosté z Řisut jsou aktuálně na čtvrtém místě druholigové tabulky s 13 body. Svěřenci trenéra Jana Neliby dokázali doma podlehnout Kolínu 0:6, ale také si vyšlápnout na Sokolov, který ze Slaného odjížděl s porážkou 2:4. Středočeši hráli zatím dvakrát venku a vždy z toho nějaký ten bod byl. V Klatovech tři a v Moravských Budějovicích jeden.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 5. Milotinský (Zich, Lazorišák), 16. Dvořák (Brabec), 30. Šperger (Zich, Trummer), 45. Jindra (Lazorišák, Milotinský) – 2. Kraus (Záleský), 17. Náprstek (Vlček), 28. Záleský (Bílek)

Rozhodčí: Mertl S. – Samuel T., Mertl J.