Buffalo – Boston 0:4 (kon.) | Montreal – Colorado 3:2 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:2 (kon.)
New Jersey – San Jose 2:4 (kon.) | Washington – Florida 2:1 (3:1 po s.n.) | Detroit – Toronto 1:0 (po pr.)
Pittsburgh – NY Islanders 3:1 (kon.) | Dallas – Philadelphia 5:6 (po pr.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.)
Arizona – St. Louis 1:6 (kon.) | Vancouver – Tampa 2:4 (kon.) | Los Angeles – Minnesota 2:1 (kon.)
NY Rangers – San Jose 4:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
New York Islanders
Neděle 19.10.2014, 01:10 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

59:46
    Ještě přichází jedno vyloučení Maatty (PIT) na straně domácích, to už ale nic nezmění.

56:02
    Přichází další vyloučení v řadách Tučňáků, na trestnou lavici odjíždí Downie (PIT). Jedna z posledních možností pro hosty na vyrovnání.

51:36
    Nyní ale mají hosté skvělou možnost pro vyrovnání! Despresovi (PIT) byla totiž odpískána hra vysokou holí a obdržel dvě trestné minuty.

44:23
    Downie (PIT) a Hamonic (NYI) tedy oba obdržely 5 minut za šarvátku. Hamonic navíc dostává osobní 10 minutový trest.

41:15
    Letang (PIT) zahákoval unikajícího Conachera a jsou mu uděleny dvě minuty. Rozhodčí však nyní mohl s čistým svědomím nařídit klidně i trestné střílení.

35:54
    Na trestnou lavici usedá Letang (PIT) za hrubost, zároveň je ale vyloučen také Conacher (NYI). Hraje se 4 na 4.

33:34
    Hosté hráli v příliš mnoha hráčích a je tu přesilovka 5 na 3.

32:56
    Crosby svým dobrým pohybem vybojoval přesilovou hru pro Penguins, za hákování je vyloučen Conacher (NYI).

29:31
    Ne na dlouho, na trestnou lavici putuje ze hákování Sidney Crosby (PIT).

28:21
    Přichází ale další vyloučení, na obou stranách. Strome (NYI) dvě minuty za podražní a domácí Downie za filmování.

26:44
    Domácí jsou do tří! Boychuk byl ošklivě podražen Martinem (PIT), která se pokoušel o bodyček, avšak je z toho podražení.

26:10
    Avšak ne na dlouho, jelikož přichází další vyloučení. Nyní ale na druhé straně, Downie (PIT) obdržel dvě minuty za hru vysokou holí.

24:02
    Johny Boychuk (NYI) nejprve fauloval, poté vyhodil kotouč mimo hřiště, jsou z toho dvě minuty.

09:31
    Cizikas (NYI) u mantinelu sekl přes nohy Malkina, a je tak vyloučen na dvě minuty. Přesilová hra pro domácí.

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 34. Malkin (Crosby, Hornqvist), 35. Hornqvist (Malkin, Letang), 59. Hornqvist (Kunitz, Crosby) – 6. Hickey (Strome, Nelson)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Maatta, Letang, Ehrhoff, Martin, Despres, Scuderi – Kunitz, Crosby, Hornqvist – Dupuis, Sutter, Malkin – Comeau, Spaling, Downie – Sill, Goc, Adams.
    New York Islanders: Halák (Johnson) – Leddy, Boychuk, Hickey, Hamonic, Strait, de Haan – Conacher, Tavares, Okposo – Kulemin, Nelson, Strome – Bailey, Nielsen, Clutterbuck – Martin, Cizikas, McDonald

Rozhodčí: O’Halloran, Pochmara – Amell, Kovachik

Diváci: 18 655