HC LERAM Orli Znojmo
8:3 (2:0, 2:1, 4:2)
Dornbirn Bulldogs
Neděle 02.11.2014, 17:30 • Zimní stadion Znojmo • bet-at-home ICE Hockey League

Někteří hráči Dornbirnu odchází bez podání rukou...to se nelíbí domácím fanouškům, kteří pískají, ale přesto oslavují dva body. Ty si Orli opravdu zasloužili, a i díky čtyřem brankám v poslední třetině si teď vychutnávají ovace fanoušků. Závěr nám trochu pokazily fauly a potyčky, ale přesto nádherný zážitek z dnešního duelu.

Hezký zbytek večera. (19:52:01)

60:00

59:44
    Ale na ledě to opět jiskří a fanoušci jsou ve varu. Exelby (DOR) – dvě minuty za hrubost, k tomu navíc 5 minut + do konce utkání.

59:13
    A vyústila z toho opět početní výhoda Orlů pět na čtyři. Rosa (ZNO) – pět minut a hrubost. Stejný trest i pro Di Benedetta (DOR), který si navíc odnese i dvě minuty za krosček.

59:13
    A pozor. Buldoci si potřebují vylepšit sebevědomí a nevolí k tomu ten nejlepší způsob. Di Benedetto si vyšlápl na Pavla Rosu, který se ale nedal a pěstní souboj vyhrál. Svého rivala povalil na led.

58:19
    Náladu to ale znojemským fanouškům nemůže zkazit, ti už oslavují další dva body. Stadionem zní skandovaný potlesk spokojených fanoušků.

57:33
    Dornbirn právě vstřelil branku!
    Teď jsem to ale zakřikla. Buldoci se jen na chvíli usadili před Tomkem a je z toho gól. JUSTIN DI BENEDETTO dostal přesný pas do kruhu, odkud krásně zavěsil nad lapačku Tomka, přesně pod víko. Asistence: Andrew Bombach a Andy Sertich.

57:11
    Jihomoravané drží kotouč v dostatečné vzdálenosti od své svatyně.

56:42
    Dvě minuty pro Jana Šedu (ZNO) – hákování.

56:20
    Orli po dalším buly neudrželi útočné pásmo, Arniel zaváží puk před Tomka, kde se domácí dopouští faulu.

56:10
    Klimíček to zkouší od modré čáry. Před bránou je ale jeho rána tečována mimo tři tyče.

55:37

55:05
    Rosa rozjíždí další znojemský útok zpoza vlastní brány.

54:48
    Hosté jsou již ve čtyřech. Další znojemský pokus o útok brzdí ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

54:09
    Dornbirnu se podařilo vypinknout kotouč do středního pásma. Ale Orli se dokáží velmi rychle vrátit zpět.

53:37
    Ale ne dlouho. Buldoci nemohou unést gólový příděl a opět faulují. Di Benedetto (DOR) – sekání. Pět na tři.

53:36
    Znojemští hokejisté ještě pokračují v klasické početní výhodě.

52:34
    Orli právě vstřelili branku!
    Proměněná početní výhoda pět na tři. Orli ukazují svou ohromnou sílu. Po ose Havlík-Štach se dostal puk na hůl JAKUBA GROFA a ten mocným nápřahem z vrcholu kruhu míří pod víko. Asistence: Lubomír Štach a Adam Havlík.

52:04
    To ale vůbec nevadí. Hosté opět faulují. Hákováním se provnil D´Alvise (DOR) a je tu výhoda pro Znojmo pět na tři.

51:57
    Stadionem obchází mexické vlny a hra pokračuje ve středním pásmu. Orli se nemohou prodrat přes útočnou modrou.

51:32
    Puchel ale prohrává buly a hosté nelení, ihned odpalují kotouč přes všechny čáry.

51:28
    Exelby (DOR) si trochu zbytečně připisuje dvě trestné minuty za napadení.

51:21
    Znojemským stadionem již zní skandované "zkusíme vlnu"!

50:19
    Domácí ale buly vyhráli a vrátili hru na druhou stranu kluziště. Ovšem ani tam se nezdrželi příliš dlouho. Puk ve středním pásmu a oba týmy střídají.

50:00
    Polovina třetiny a po posunutí Tomkovy svatyně se bude vhazovat po jeho pravici.

49:11
    Tak to je paráda. Jihomoravané proměňují další přesilovou hru. Přesný pas Lattnera na vrchol kruhu proměňuje nádhernou dělovkou ROMAN TOMAS. Proti tomuto prostě Lawson neměl nárok. Asistence: Jan Lattner a Pavel Rosa.

48:52
    Přesilová hra pět na tři zatím vypadá slibně. Hra přerušena po důrazu Lattnera před brankovištěm. Puk nakonec na ledě našel gólman.

48:33
    Menší trest pro Magnana-Greniera (DOR) – nedovolené bránění.

48:31
    Orli se ale bleskově vrátili zpět před bránu Buldoků. Ta ale byla vychýlena ze své pozice poté, co na ni napadl Rosa. Bude se vylučovat.

48:00
    Orli byli poměrně dlouho usazeni před Lawsonem, ale chyběla přesná střelba. Navíc Havlík na modré čáře o puk přišel.

47:11
    Grabher Meier (DOR) inkasuje další trest za hákování.

46:26
    V singalizované výhodě opět udeřili znojemští hráči. Do hry naskočil šestý domácí borec a Orli této výhody dokonale využili. Nahození před bránu a následná dorážka ONDŘEJE FIALY končí za zády Lawsona. Zřejmě ještě po nějakém odrazu. Asistence: Lubomír Štach a Jan Šeda.

45:49
    A váhali tak dlouho, že se před Lawsona dostal Fiala, byl ale dobře bráněn.

45:04
    Delší pasáž ve střední pásmu, kde se velmi tvrdě bojovalo o puk. Nakonec v tomto snažení úspěšnější hosté, kteří ale váhají s rozehrávkou.

44:39
    Znojemští hráči se vrátili zpět před bránu Dornbirnu a brankáře pořádně zaměstnal Lattner, jenž bombou od mantinelu prověřil jeho pozornost. Gólman vyráží puk do ochranné sítě za svými zády.

Utkání sleduje 2513 diváků!

43:33
    Znojemský elán teď dostal trochu ránu, ale stále je tu tříbrankový náskok Orlů. JAMES ARNIEL dokonale proplul kolem trojice bránících hráčů Znojma a poslal puk naprosto přesně mezi betony Tomka. Bez asistence.

43:24
    Znojemští hokejisté nastoupili do závěrečného dějství s chutí a opět se usadili před klecí soupeře.

42:14
    Antonín Bořuta se probil do samostatného úniku a tvrdou bombou orazítkoval tyčku!

41:37
    Znojemští hokejisté pokračují v dobývání klece Dornbirnu. Pucherova formace ale po menším závaru před bránou ztrácí puk.

40:37
    A na znojemském stadionu se slaví pátý gól v síti Rakušanů. ROMAN TOMAS si s pukem najel před bránu, dokonale oklamal gólmana a zasunul puk podél levé tyče do sítě. Asistence: Pavel Rosa a Antonín Bořuta.

40:24
    Znojemští hokejisté pokračují v přesilové hře a jsou nastěhováni před Lawsonem.

40:01

Třetí třetina začne v 19:12. Prostřední dějství přineslo zprvu opět velký tlak domácího týmu. Ten dokázal navýšit svůj náskok na rozdíl tří branek. Hosté se ale dokázali v úvodu třetiny vyvarovat vylučování, takže postupně trochu otupili znojemskou snahu. Dokonce se jim podařilo i snížit. Orlům ale vrátil zpět vedení o tři góly čerstvý mládežnický reprezentant Jindřich Abdul.

40:00

39:47
    Další buly ale znojemští hokejisté prohrávají a puk ihned míří přes všechny čáry.

39:29
    Orli se ale dokázali velice rychle vrátit zpět před Lawsona a Pucher nebezpečně dorážel před brankovištěm. Gólman raději drží puk v lapačce a přerušuje hru.

38:57
    Na ledě Pucherova útočná trojice, která udržela pásmo. Havlíkova rána z kruhu je ale blokována až do střední třetiny.

38:46
    Další dvě minuty pro hosty. Desbiens (DOR) menší trest za sekání.

38:07
    Až Rehušova formace zavezla kotouč do útočného pásma, po přihrávce od mantinelu ale samotný centr formace míří hodně nepřesně.

37:33
    Přechod přes útočné pásmo se nezdařil, dokonce při něm Orli přišli o kotouč.

36:49
    Trochu klid před bouří. Znojemští hokejisté mají puk na svých holích a trochu otálejí s rozehrávkou.

35:31

35:13
    Orlům se tato výhoda nedaří, Lawson zatím nemusel zasahovat.

33:45
    Desbiens (DOR) si ve středním pásmu vyšlápl na Podešvu. Znojemského hráče sice nezasáhl, ale to oběma rozhodčím stačilo k vyloučení. Dvě minuty za napadení pro útočníka hostů.

33:37
    Orly dostal čtvrtý gól zpět do pohody, hosté v tuto chvíli jen brání.

31:53
    Prosazuje se i čtvrtá formace Znojma. Po dobré Špačkově práci se kousek za modrou čarou dostal k puku JINDŘICH ABDUL, vybruslil si do levého kruhu a střelou k bližší tyči nachytal Lawsona. Bez asistence.

30:48
    Aktivní napadání málem přineslo Orlům šanci. Šedovi chybělo pár centimetrů k tomu, aby se před Lawsonem dostal k volnému kotouči. Hosté nakonec situaci zvládli.

30:13
    Bořuta zaváhal v rozehrávce, ale následně dokázal ztlumit ránu Desbiense, takže Tomek neměl těžkou práci s pokrytím puku.

29:35
    Na druhé straně dostal puk mezi kruhy volný Tomas, v dobré pozici ale minul pravou tyč.

28:36
    Také hosté využívají přesilovku. JONATHAN D'AVERSA dostal dobrou přihrávku na modrou čáru, měl čas napřáhnout a zamířit a hezkou ranou k levé tyči propálil Tomka. Ten kotouč ztlumil, ale zastavit ho nedokázal. Asistence: Guillaume Desbiens.

28:18
    D'Alvise dostal puk na pravý kruh, nebezpečně páli švihem pod horní tyčku, ale Tomek drží čistý štít.

27:45
    Domácí tým hrál v šesti. Dvouminutové vyloučení odpyká Rosa (ZNO). Druhá přesilovka Dornbirnu.

27:08
    Sertich se po levém křídle dostal do zajímavé pozice a tvrdě vystřelil, Tomek vyráží.

26:47
    Nahození Štacha míří mimo tři tyče. Hosté mají šanci na rychlý kontr.

26:27
    Fiala hledal Šedu najíždějícího před branku, kotouč ale zblokoval jeden z hostujících obránců.

25:39
    Čtvrtý útok hostů se dostal před Tomka, Häußle a Putnik zkoušeli z ostrého úhlu překonat znojemského brankáře, ale ten se zaskočit nenechal.

23:39
    Orli jsou v laufu a motají svého soupeře ve vlastní třetině. Pucher si najel po levém křídle, dostal kotouč na hůl, nabil volnému Podešvovi, který švihem těsně míjí horní roh branky.

22:15
    Poměrně nečekaně je tu třetí gól Orlů. Rosa vybojoval u pravého mantinelu puk, posunul jej do středu kluziště a BRANISLAV REHUŠ nekompromisně zavěsil do levého horního růžku. Lawson neměl šanci. Asistence: Pavel Rosa a Jiří Klimíček.

21:39
    Štach dlouhým pasem z vlastní třetiny našel rozjetého Havlíka, ten se tlačil před obránce a do zakončení, ale Lawson pohotově hokejkou vypíchl kotouč.

20:48
    Aktivní třetí útok hostů začal druhou část aktivně. Mairitsch se obtočil kolem Grofa a zkoušel zakončit, Tomek pohotově kryje.

20:01

Orli odchází do kabin s dvougólovým náskokem a vděčí za něj znovu svým excelentním přesilovkám. Využili dvě ze tří početních výhod zásluhou Lubomíra Štacha a Pavla Rosy a na druhé straně také díky výborně chytajícímu Tomkovi drží čisté konto. Další třetina začne přibližně v 18:19.

20:00

19:41
    Dornbirn s pukem na holi, ovšem jen prodlužuje nahození za Tomkovu bránu.

18:42
    Hosté se snaží o odpověď, obávaný kanonýr Sertich ale od modré míjí branku.

17:41
    To je výborná efektivita Znojma v početních výhodách. Další branku v přesilovce střílí PAVEL ROSA, který u pravé tyče doklepl vyražený kotouč po Bořutově střele od modré čáry. Asistence: Antonín Bořuta, Roman Tomas.

17:23
    Pronikajícícho Fialu přišpendlil na mantinel Magnan-Grenier (DOR) a nebezpečný zákrok nenechávají rozhodčí bez odezvy. Obránce hostů si odsedí dvě minuty za napadení.

16:29
    Mairitschovu ránu od modré Tomek viděl pozdě, nadvakrát si ale s nebezpečným pukem poradil. Dornbirn se k dorážce nedostal.

15:53
    Hosté po delší době v útočném pásmu. Nahození od modré ale nebylo důrazné a Tomek bez problému kryje.

15:01
    Nemčíkovu tečovanou střelu kryje Lawson.

14:55
    Icing hostů.

14:35
    Společně s návratem vyloučeného Putnika pálil z levého kruhu Šeda, Lawson sice puk neudržel, naštěstí pro něj ale odskákal mimo branku.

14:06
    Tahle přesilovka se Znojmu příliš nedaří. Havlík nepřihrál přesně a Dornbirn znovu vyhazuje.

13:30
    Nahození od pravého mantinelu kryje Lawson a důrazní obránci nenechali Orlům prostor k dorážce.

13:04
    Bořutovi se nepovedlo udržet skákající kotouč v útočném pásmu, hosté posouvají puk do středního pásma.

12:35
    Hosté na ledě přitvrdili. Putnik (DOR) v dohraném souboji u mantinelu zvedl ruce příliš vysoko a odsedí si 2 minuty za vražení na hrazení.

11:49
    Znojmo už je kompletní, zámek hostů ke konci přesilovky nepřinesl žádnou střelu.

11:22
    Orli se znovu osvobozují.

10:56
    Na druhé straně pálí z levého kruhu Lattner, tvrdou ránu i následnou dorážku ale kryje Lawson.

10:41
    D'Aversovu ránu od modré sráží clonící hráči těsně vedle levé tyče.

09:49
    Rehuš (ZNO) dostává po potyčce před brankou Orlů 2 minuty za nedovolené bránění.

09:34
    Velký tlak končí brankou, tohle už Lawson nemohl ustát. Přesouval se sice od jedné tyčce ke druhé, co mu síly stačily, jenže když LUBOMÍR ŠTACH napálil z levého kruhu odražený puk přímo na branku, propadl puk do sítě mezi brankářovými betony. Nejlepší tým EBEL v přesilovkách tak znovu udeřil v početní výhodě. Asistence: Peter Pucher a Martin Podešva.

09:15
    Pucherova formace kombinuje na jeden dotek v útočném pásmu a hosté přestávají stíhat.

08:52
    Lattner pálil z první z pozice pravého obránce, Lawsonova lapačka ale prudkým švihem kotouč zastavila.

08:17
    Häußle (DOR) vyloučen na 2 minuty za hákování.

08:15
    Nemčíkovo nahození od modré nedokázal nikdo z clonících útočníku domácích doklepnout do sítě. Orly ale čeká přesilovka.

07:36
    Hned po návratu Klimíčka měl velkou šanci Lattner, jenž se po pravém křídle prodral až před gólmana, mířil ke vzdálenější tyči, na poslední chvíli ale Lawson vyrážečkou vytěsnil puk mimo branku.

07:05

07:01
    Znovu byl v centru dění Exelby, který tentokrát tečoval nahození od modré přímo na hůl volného Arniela. Ten byl ale šancí natolik překvapen, že puk nedokázal trefit.

06:26
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

05:42
    Dornbirnu trvalo, než se dostal do útočného pásma, hned poté z toho ale byla velká šance. Obránce Exelby, který má na kontě přes 400 zápasů v NHL, dostal přihrávku na pravé křídlo, pálil z první pod břevno, ale Tomek se skvěle přesunul a vyrazil letící kotouč ramenem!

05:05
    Vzápětí šance na druhé straně, kterou musí na poslední chvíli hasit faulem Klimíček (ZNO). Dvě minuty za hákování přinášejí první přesilovku zápasu hostům.

04:37
    Na druhé straně se dostal za záda obrany Peter Pucher, ale kotouč mu ještě před zakončením utekl z hole.

04:08
    Dobré střídání druhé formace hostů. Di Benedetto zůstal zcela sám u levé tyče, přihrávka jeho spoluhráče však nebyla dostatečně rychlá.

02:46
    Čtvrtý útok domácích kombinoval v útočném pásmu. Špaček se přímo před brankářem dostal k nebezpečné teči, puk z jeho hole ale minul branku.

02:13
    Nyní ale hosté špatně rozehráli a zakázané uvolnění vrací hru do jejich pásma.

01:52
    Dornbirn velmi aktivně napadá znojemskou rozehrávku a působí domácím obráncům potíže.

00:58
    Hosté mohli jít do vedení! Martin Mairitsch dostal přesnou přihrávku před branku a z bezprostřední blízkosti orazítkoval břevno.

00:24
    Hned v úvodu dobrá možnost Orlů. Fiala přenechal v mezikruží volnému Čípovi, ten ale trefil jen připraveného Lawsona ve středu branky.

00:01

Předzápasovou show máme za sebou, oba týmy krouží na ledě, stejně jako rozhodčí, jejichž dresy v tomto měsíci bude zdobit velký knír na přední straně na podporu hnutí Movember.

Dornbirner EC: Lawson (Madlener) – Exelby, D'Aversa, Magnan-Grenier, Sertich, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D'Alvise, Arniel, Grabher Meier – Di Benedetto, Feichtner, Desbiens – Petrik, Bohmbach, Mairitsch – Samardzic, Häußle, Putnik.

Rozhodčí: Babić, Smetana – Kaspar, Nemeth.

ZNOJMO naopak prožívá na domácím ledě famózní období. Posledních pět duelů před domácím publikem Orli vyhráli, vstřelili v nich úctyhodných 33 gólů a směrem dopředu jsou nyní postrachem pro všechny soupeře. Druhý nejproduktivnější tým EBEL se navíc může spolehnout na vynikající přesilovky, v nichž je s úspěšností přes 33 % nejlepší v lize.

Vrásky na čele tak trenéru Režnarovi působí snad jen zdravotní stav hráčů. Páteční duel nedohrál po zákroku na koleno Jiří Beroun, nadále mimo jsou obránci Richard Pavlikovský, Martin Bača, Aleš Sova i útočník Patrik Novák. V tomto směru tým vyhlíží nadcházející reprezentační přestávku, v níž by se většina zmíněných hráčů měla postupně vracet na led.

DORNBIRN prožívá těžké časy. V lize je na předposledním místě, má jen devět bodů a hrozivé skóre 28:59. Nejen že útok Buldoků v průměru nedokázal vstřelit ani dvě branky na zápas, obrana je navíc vůbec nejhorší v lize. K tomuto "primátu" výrazně přispěli 12. října právě Orli, když soupeři na dlouhou cestu domů přibalili dest gólů.

Problémy Buldoků začínají už v brankovišti. Jednička Mike Murphy se po zranění obtížně vrací do formy, mladý Rakušan David Madlener střídá dobré výkony se slabšími a narychlo přivedený Nathan Lawson zatím také nepřesvědčil. Hráčský kádr přitom papírovou kvalitu má, takový obránce Exelby má na kontě přes 400 utkání v NHL, útočníci Arniel a D´Alvise zase patřili loni mezi nejproduktivnější hráče celé ligy.

Hezké odpoledne ze Znojma! Tři týdny po rekordním vítězství 10:2 přivítají Orli v rámci 16. kola mezinárodní EBEL na domácím ledě znovu stejného soupeře. Buldoci z Dornbirnu přijedou s jediným cílem: zamezit opakování podobného scénáře.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Peroutka

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 10. Štach (Pucher, Podešva), 18. Rosa (Bořuta, Tomas), 23. Rehuš (Rosa, Klimíček), 32. Abdul, 41. Tomas (Rosa, Bořuta), 47. Fiala (Štach, Šeda), 50. Tomas (Lattner, Rosa), 53. Grof (Štach, Havlík) – 29. D'Aversa (Desbiens), 44. Arniel, 58. Benedetto (Bombach, Sertich)

HC LERAM Orli Znojmo: Tomek (Nechvátal) – Lattner, Bořuta, Štach, Grof, Klimíček, Nemčík – Šeda, Fiala, Číp – Podešva, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Špaček, Bartoš, Abdul.
    Dornbirn Bulldogs: Lawson (Madlener) – Exelby, D'Aversa, Magnan-Grenier, Sertich, Lembacher, Crawford, Jeitziner – D'Alvise, Arniel, Grabher Meier – Di Benedetto, Feichtner, Desbiens – Petrik, Bohmbach, Mairitsch – Samardzic, Häußle, Putnik.

Rozhodčí: Babić, Smetana – Kaspar, Nemeth