Zlín – Olomouc 8:7 (kon.) | Chomutov – Kladno 6:1 (kon.) | Kometa Brno – Letňany 5:3 (kon.)
Havířov – Vítkovice 1:4 (kon.) | PZ Kladno – Slavia 1:2 (po pr.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
AZ Havířov
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Neděle 02.11.2014, 13:05 • K&K PNEU Aréna, Havířov • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu.

14. kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu přivede na havířovský led HC Vítkovice.

Hosté jsou prozatím s 31 body v tabulce na 3. místě a spolu s Olomoucí, tak jako jediní trochu dýchají na záda zatím suverénní dvojici Zlín-Třinec. V posledním kole porazily Vitky doma 3:2 Přerov a byla to jejich čtvrtá výhra v řadě.

Havířov patří v desetičlenné východní skupině extraligy se zbytkem týmů ke skupince usilující vyhnout se sestupovým problémům. Zatím si vede nad očekávání dobře. Na svém kontě má 14 bodů, což jej řadí na velmi pěknou 6. příčku. V minulém kole doslova vydřeli azťáci 2 body na Warrioru, když vyhráli 2:1sn.

Dnes to však budou mít havířovští mladíci mnohem obtížnější. Čeká je totiž jeden z předních týmů ligy a Vítkovičtí jsou v duelu určitě favoritem. V předchozím vzájemném zápase vyhrály Vítkovice doma 4:0.

Utkání začíná v 13:00.

00:01

00:58
    První sřelu zápasu si připisuje Vítkovický Kristián Sojka. Domácí gólman Velička však jeho střelu v pohodě vyráží.

02:05
    AZ zakládá útok, je však nepřesný, takže puk získali hosté.

02:22
    I hostující gólman Kardinál si už připisuje zákrok – raději přikryl lapačkou nahozený puk.

02:55
    Vítkovice jsou nepřesné při založení útoku a je z toho icing.

03:32
    Ligocký to zkusil švihem z poza obránce, Kardinálova lapačka je na místě.

03:54
    Bambula protečoval puk do úočného pásma a vydal se o něj bojovat.

04:29
    Další útok AZetu vedl Potočný, střelou ze střední vzdálenosti trefuje gólmana do masky.

05:16
    Útok Vítkovic ztroskotal na přechodu modré čáry. Protiakce AZetu dopadla podobně a tak se všeobecně střídá.

06:37
    Konečný se opřel do puku hned po přejetí modré čáry a jeho bomba zaduněla za Veličkovou brankou.

07:25
    Na druhé straně to zkusil podobně Pawliczek. Tentokrát vyráží Kardinál betonem, následná zpětná přihrávka zůstala nevyužita.

08:51
    Zatím vidíme naprosto vyrovnané utkání.Domácí rozhodně drží s favoritem krok.

09:15
    Velička před Pastorem raději přidržel puk, hra přerušena.

09:45
    První gólová příležitost zápasu přišla ze strany AZetu. Pawliczek a Smička vytvořili velký tlak na Vítkovickém brankovišti a Kardinál musel vynaložit maimální úsilí, aby jejich opakované pokusy ustál.

10:47
    Srníček (HAV) dostává 2 min. za vyhození puku.

11:40
    Hosté mají sice v přesilovce tlak, ale domácí čtveřice zatím odolává. Balážova střela navíc nebyla přesná.

12:32
    Hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

12:47

13:01
    Pawliczek se odvážně dral přes trojici protihráčů, ti jej nakonec alepoň zbavili kotouče.

13:40
    Potočný vyslal do útoku Peterka, ale o nepřesnou přihrávku musí ještě AZ bojovat.

14:10
    Velička udělal rychlý veletoč ve svém brankovišti a tím podržel svůj tým.

15:25
    AZ je sympaticky odvážný směrem dopředu. Další průnik a tvrdá střela Pawliczka.

16:00
    Rychlý kontr Vítkovic. Teď měl AZ i trochu štěstí, že Cháňa netrefil odkrytou branku.

16:22
    Ale blesková akce i na druhé straně a po příhře Peterka trefuje Potočný tyč!

18:02
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Skóre zápasu nakonec otevírají hosté. Střela MATĚJE KUČERY nebyla nijak razantní, ale svou cestu do sítě si přes klubko hráčů přeci jen našla. Asistence Joze Baláž a David Gřesík.

19:12
    Chyba Azetu při rozehrávce a Vítkovice jsou tu hned s ohrožením branky. Tentokrát bez úspěšného zakončení

19:56
    Potočný zavezl puk do útočné třetiny a přinutil ještě Kardinála k zákroku a přerušení hry.

22:14
    Malíkova rána od modré sražena do ochranné sítě.

22:40
    Balážova velmi nebezpečná střela ještě nabídla možnost na dorážku. Velička odolal.

23:03

23:11
    Potočný se hned z trestné vydal na zteč a jeho střela je sražena do ochranné sítě.

23:54
    Potřetí během krátké chvíle máme puk mimo hřiště. Tentokrát skončil na budce brankového rozhodčího.

24:24
    Baláž (VIT) 2 min. podražení.

24:47
    Szturc dvakrát poslal svůj projektil na Kardinála. Jednou vítkovický gólman vyrazil podruhé minul klec.

25:51
    Druhou minutu oslabení hrají hosté výborně a drží puk daleko od své branky.

26:24

27:25
    Vidíme oboustraně hezký útočný hokej. Za AZ měl nyní pěkný průnik Bambula a po chvíli i Peterek. Nastraně hostů donutil Veličku k zákroku Konečný.

28:26
    Teď nepřesnost na hokejkách AZertu a je z toho icing.

28:40
    Potočný vypíchl puk hostům a pelášil na Kardinála, jenže musel zakončovat přeci jen z úhlu jeho střelu hostující brankář vyrazil.

29:20
    Rychlá akce Vítkovic. Gřesík nabídl puk Pastorovi, ten to měl na dlouhou hůl a jeho zakončení tak nebylo přesné.

30:45
    Obrázek hry se nemění. Vidíme obustraně pěkný, rychlý útočný hokej s častou nahou o zakončení.

32:21
    Hosté jdou do dvoubrankového vedení a opět je to po spíše nenápadné akci, než velké šanci. JAN RICHTÁR se prosazuje střelou z otočky z mezikruží přesně k tyči a je to 0:2. Asistence Vojtěch Šulák.

33:21
    AZ se ale nevzdává. Bojuje o každý puk a je Vítkovicím vyrovnaným soupeřem. Nyní se přerušilo pro vítkovickou přihrávku rukou.

33:39
    Adámek to zkusil hned po buly od modré, Kardinál jeho střelu švihem tlumí ve výstroji.

34:35
    Havířov nyní vůbec nepouští hosty z obranné třetiny. Jeho tlak zakončuje střela Srníčka sražená mimo led.

35:33
    Souboj o puk za Vítkovickou brankou, na krátko vítězný pro hosty.

36:02
    Ale po tlaku AZetu se brankově nakonec prosazují Vítkovice. DANIEL PASTOR v poloze klečícího střelce zametl puk přes chumel hráčů do Veličkovy branky. Asistence Jozef Baláž a David Gřesík.

37:32
    Havířov právě vstřelil branku!
    AZ je tu ale s bleskovou odpovědí. MATĚJ POTOČNÝ dostal příhru z poza branky a napodruhé protlačil puk za Kardinála. Asistence Jonáš Peterek.

38:59
    Teď měl Velička kliku, že Pastor za jeho záda neuklidil puk, který dostal zpětnou přihrávkou od svého spoluhráče. Branka byla skoro prázdná.

40:00

40:01

40:59
    Smolný okamžik pro domácího gólmana Veličku. JOZEF BALÁŽ svou střelu namířil do jeho betonů, ale puk se následně vysokým obloukem snasl až za záda havířovského gólmana a skonči za brankovou čarou. Asistence Daniel Pastor.

41:59
    Vhazování před Veličkou po icingu AZetu.

42:43
    Vítkovice se nemohou dostat ze své třetiny – tak dobře je hráči AZetu napadají.

43:53
    Starečkava střela od modré je hodně nepřesná.

44:38
    Teď hra trochu upadla a spíš to připomíná boj. Nakonec je z toho ofsajd hostů.

45:29
    Vhazování před Veličkou.

46:20
    Ligocký získal puk ve středním pásmu a nahodil jej do třetiny Vítkovic.

47:22
    Juhász se dravě prorval po křídle do pásma. Jeho akce však končí v rohu třetiny.

48:14
    Potočného nahození vytřepal Kardinál rychle z lapačky a hraje se dál.

48:47
    Sojka byl na havířovském brankovišti sice důrazný, ale porušil při tom pravidla a tak se hra přerušila.

49:24
    Skalka zachytil puk ve středním pásmu, vnikl do třetiny a ač tísněn ještě stihl zakončit – pěkná akce domácího útočníka.

49:44
    Bambula dostal nabito mezi kruhy, kde zůstal na chvíli zcela sám. Jeho střelu na poslední chvíli obránce ztečoval mimo.

50:58
    Nepřesnosti v rozehrávce na obou stranách. Ve třetí třetině už zápas není tak pohledný a pomalu to začíná vypadat, že domácí zvrat skóre nestihnou.

52:07
    Vhazování před Kardinálem, po sražené střele Pawliczka.

53:08
    Hosté na chvíli usazeni v útočném pásmu, ale ke střele se dostal jen Stareček od modré a jeho pokus rozhodně nebezpečný nebyl.

53:34
    Dva povedené zákroky Veličky během chvíle. Nejprve proti Sojkovi a pak i proti Malíkovi.

54:44
    Skalka nahazuje puk do útočné třetiny a jde střídat. Jeho spoluhráči jej následují.

55:29
    Juhász poslal puk do rohu vítkovického pásma. Následný boj o něj vítězný pro Vítkovice.

56:01
    Baláž projel po křídle jako blesk a dostal se i k zakončení. Velička jeho střelu tlumí v náručí.

56:51
    Pastor naslepo nahodil puk do útočného pásma, Velička jej raději podržel.

57:52
    Hosté zavezli trochu komplikovaně puk do pásma, ale to bylo pro tuto chvíli z jejich strany asi tak vše.

58:35
    AZ mohl jít 2 na 1, ale příhra Potočného nebyla úplně přesná.

59:04
    Vícha se nečekaně zjevil sám před Veličkou, ten je i v 60. minutě pozorný a jeho střelu chytá.

60:00

Hosté tak nakonec potvrdili úlohu favorita, ale domácí jim byli dlouho zcela vyrovnaným soupeřem.

Ode mne je to pro dnešek z Havířova vše, na počtenou u dalších onlajnů. (15:03:48)

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 38. Potočný (Peterek) – 19. Kučera (Baláž, Gřesík), 33. Richtár (Šulák), 37. Pastor (Baláž, Gřesík), 41. Baláž (Pastor)

AZ Havířov: Velička (Zsibrita) – Szturc, Srníček, Teplanský, Pavelek, Piskoř, Adámek – Smička, Pawliczek, Horecký, Ligocký, Piš, Peterek, Juhász, Skalka, Veselý, Bambula, Hýsek, Potočný.
    Trenér: Tomáš Potěšil

HC Vítkovice Ridera: Kardinál (Juránek) – Kaláb, Malík, Bílý, Ficek, Kučera, Juřena, Stareček – Šulák, Richtár, Fridrich, Žemba, Konečný, Cháňa, Pastor, Baláž, Vícha, Urban, Gřesík, Sojka.
    Trenér: Roman Ryšánek

Rozhodčí: Janda – Hranoš, Stavianý