Pittsburgh – Vancouver 0:3 (kon.) | Carolina – Washington 1:2 (kon.) | Toronto – New Jersey 3:5 (kon.)
Detroit – Dallas 5:2 (kon.) | Florida – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (kon.) | Calgary – Colorado 4:3 (po pr.)
Arizona – Los Angeles 0:4 (kon.) | San Jose – Boston 7:4 (kon.)

Tampa právě vstřelila branku!
    Blesky využívají dvojnásobnou přesilovou hru. Filppula našel přes cellou šíři kluziště na druhé straně BRETTA CONNOLLYHO, který z pokleku poslal puk do odkryté klece. Asistence: Valtteri Filppula, Steven Stamkos.

58:17
    Domácí budou hrát do konce zápasu přesilovku 5 na 3. Za sekání usedá k Weberovi i Myers.

57:52
    Za podražení putuje na trestnou lavici Weber (BUF).

54:18
    Moc dlouho to nevydrželo. Ristolainen (BUF) dostává 2 minuty za zdržování hry – vyhození kotouče.

51:25
    Třetí bitka v rychlém sledu. Tentokrát se do sebe pustili Morrow (TB) s MAc Cormickem (BUF) i pro tyto hráče končí předčasně utkání. Momentálně je celkem 16 vyloučených hráčů. To aby si týmy povolaly farmy a měl s kým vůbec dohrát zápas.

48:58
    Další potyčka nenechala na sebe dlouho čekat. Paquette (TB) si to rozdal s Girgensonsem (BUF). Další dvbojci vytvořili Hedman (TB) se Zadorovem (BUF) a oba hráči jsou poslání předčasně do prch.

47:54
    Nyní se bude vylučovat a to ve velkém. Po vzájemné bitce dostávají 5 minut za hrubost Connolly (TB) a Strachan (BUF), Callahan (TB) dostává pouze 2. 2 minuty poté obdrželi ještě Stamkos (TB) a Weber (BUF). Pokračovat se bude netradičně 4 na 4.

46:42
    Přesilovku si vyzkouší i Lighning. Foligno (Buf) usedá na lavici hanby za hrubost.

42:46
    Po delší době je tu vyloučení. Johnson (TB) dostává 2 minuty nepodmíně za držení.
    GARRISON - 4:0

33:40
    Enroth si musí vypít zřejmě kalich hořkosti až do dna. Střela JASONA GARRISONA se odrazila od tyče do betonu hostujícího brankáře a od něj se odrazila zpět do branky. Asistence: Steven Stamkos, Andrej Šustr.
    Brenden MORROW - 3:0

25:39
    Vzápětí přichází další gól Blesků. Střelu Jonathana Drouina dorazil na brankovišti BRENDEN MORROW, který předvedl svůj důraz a velice rychle poslal puk do branky. Asistence: Jonathan Drouin, Andrej Šustr.
    Steven STAMKOS - 2:0

24:28
    nyní už ale Enroth kapituluje. Elitní formace domácích nadále tlačila na obranu hostů, až ji nakonec, byť se štěstím vyšla kombinace do prázdné branky, na jejíž konci stál STEVEN SRTAMKOS, jenž tak dal svůj 16. gól v sezoně. Asistence: Ryan Callahan, Alex Killorn.

20:45
    Na úvod třetiny si zahraje Tampa Bay přesilovku. Za hákování již putuje na trestnou lavici Zadorov (BUF).

03:55
    Blesky ale půjdou do oslabení. ZA držení je vykázán Vctor Hedman (TB).
    Nikita KUČEROV - 1:0

02:33
    Napodruhé už to ale českému obránci vyšlo a jeho nahození se pokoušel tečovat přesně k tyči Kučerov na brankovišti, ale branka je nakonec připsána právě RADKU GUDASOVI a otevírá tak skóre zápasu. Asistence: Tyler Johnson.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 3. Gudas (Johnson), 25. Stamkos (Callahan, Killorn), 26. Morrow (Drouin, šustr), 34. Garrison (Stamkos, Šustr), 59. Connolly (Filppula, Stamkos)

Tampa Bay Lightning: Bishop (Nabokov) – Hedman, Stralman, Garrison, Šustr, Carle, Gudas – Killorn, Stamkos (C), Callahan – Palát, Johnson, Kučerov – Paguette, Filppula, Connolly – Morrow, Boyle, Drouin. Trenér: Jon Cooper.
    Buffalo Sabres: Enroth (Neuvirth) – Gorges, Myers, Zadorov, Ristolainen, Strachan, Weber – Moulson, Girgensons, Ennis – Flynn, Mitchell, Gionta (C) – Foligno, Hodgson, Stewart – Deslauriers, McCormick, Kaleta. Trenér: Ted Nolan.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Sutherland – Morrin, Sharrers

Diváci: 17 767