Pittsburgh – Vancouver 0:3 (kon.) | Carolina – Washington 1:2 (kon.) | Toronto – New Jersey 3:5 (kon.)
Detroit – Dallas 5:2 (kon.) | Florida – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (kon.) | Calgary – Colorado 4:3 (po pr.)
Arizona – Los Angeles 0:4 (kon.) | San Jose – Boston 7:4 (kon.)

Jan Hejda (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 25:31
    Tomáš Vincour (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 08:40 (06:04:58)

Hosté měli tento zápas dobře rozehraný, ale nakonec se musí smířit s porážkou po prodloužení a pouze jedním bodem. Domácí naopak v poslední třetině zabrali a vynutili si nastavení, ve kterém jednoznačně dominovali. Varlamov v brance hostí odolával necelé dvě minuty, než jej překonal Monahan.

Sean MONAHAN - 4:3

61:47
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí svůj tlak v prodloužení proměňují ve vítěznou branku. Varlamov dělal co mohl, ale nakonec nedokázal udržet střelu SEAN MONAHANA a kotouč se odrazil před branku, kde si jej sám střelec dorazil. Asistence: Jonas Hiller.

61:32
    Hosté se zatím v prodloužení nedostali před Rama.

60:07
    Byron se okamžitě po bully dostal do samostatného úniku, ale jeho šanci fantasticky chytil Varlamov.

60:01

Střely na branku ve 3. třetině: 7-9

Třetí třetina přinesla nejlepší hokej zápasu. Domácí nejdříve vyrovnali, aby hosté opět utekli do vedení. Calgary nakonec dokázalo vyrovnal ve hře bez brankáře a o druhý bod si to týmy rozdají v prodloužení nebo v nájezdech.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    Ještě jedno vahování před Ramem.

59:25
    Ramo předvedl důležitý zákrok proti střele Landeskoga.

59:11
    Hosté ještě zahrozili, ale Ramo vyřešil menší zmatek před jeho brankou.
    Denis WIDEMAN - 3:3

58:26
    Tenhle risk se nakonec domácím oplatil. DENNIS WIDEMAN kotouč nastřelil od modré a ačkoliv kotouč neletěl rychle, Varlamov jej vůbec neviděl a kotouč se zastavil až v brance. Asistence: Kris Russell, Curtis Glencross.

58:21
    Domácí odvolávají brankáře a hrají v šesti.

58:03
    O´Reilly pouze posunul kotouč do útočného pásma.

57:44
    Kotouč končí na střídačce a rozhodčí přerušují hru.

57:06
    Varlamov musel zasahovat, alestřela od modré mu moc problémů nenadělala.

56:36
    Hosté teď drží kotouč v útočném pásmu.

56:06

55:36
    Domácí se snaží vyrovnat, ale hosté zatím výborně brání.
    Alex TANGUAY - 2:3

54:14
    Colorado právě vstřelilo branku!
    ALEX TANGUAY si letos připomíná nejlepší roky. Tentokrát dokázal obehrát obránce domácích, vytáhl Rama z branky a z velkého úhlu trefil odkrytou branku. Asistence: Ryan O´Reilly, Tyson Barrie.

53:36
    Iginla hledal Landeskoga před brankou domácích, ale ten byl dobře bráněn.

53:05
    Hosté teď dobře eliminovali útočné snahy soupeře.

51:55
    Ramo nezachytil nahozený kotouč O´Reillyho. Naštěstí pro něj se k odraženému kotouči dostali dříve obránci.

51:24
    Giordano si chtěl vylepsšit své statistiky, ale Varlamov byl proti a jeho střelu kryje.

50:19
    Dvě střely Redmonda až k Ramovi neprošli.

49:40
    Kotouč v ochranné síti za brankou Rama.

48:42
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Diváci se v této třetině rozhodně nenudí.

47:51
    Iginla střílel nad vyrážečku Rama, ale jen těsně netrefil domácí branku.

46:43
    Domácí po vstřelené branky ožili a v těchto chvílích jsou o něco lepším týmem.

45:41
    Varlamov předvedl výborný zákrok proti Russellovi. Nakonec si ještě na ledě udělal andělíčka.

45:09
    Šmídovu střelu od modré vyráží Varlamov vyrážečkou.

44:30
    Briere byl teď trochu rychlejší než Talbot a tak rozhodčí musí pískat ofsajd.

44:07
    Hejda v dobré obranné práci obral o kotouč Glencrosse.

43:21
    Střelu Iginly blokuje domácí obrana.

42:27
    Icing Colorada.

42:04
    Na ledě zůstal Briere a rozhodčí raději přerušil hru. Daniel však vypadá, že bude v pořádku.
    Curtis GLENCROSS - 2:2

41:14
    Tyson Barrie se za brankou zbytečně hrál s pukem až o něj přišel a David Jones jej okamžitě poslal před branku, kde jej z první trefil CURTIS GLENCROSS. Varlamov byl bez šance. Asistence: David Jones, Sean Monahan.

40:50
    Duchene přihrál na Barrieho, ale ten místo branky trefil pouze spoluhráče.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 7-15

Další třetina začne přibližně v 05:12.

Druhá třetina přinesla o hodně lepší hokej než první. Možná tomu pomohla i rychlá branka domácích, kteří šli již ve třetí minutě do vedení. Hosté tak otevřeli hru a nakonec tato třetina patřila jim. V průběhu minuty otočili skóre a to jim ještě rozhodčí neuznal jednu branku. Domácí musí v poslední části hodně přidat, jinak můžou na body zapomenout.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:36
    Hudler ještě tvrdě pálil z pravé strany, ale Varlamov si s jeho pokusem poradil.

38:58
    Hudler přihrávkou přes šířku kluziště hledal Gaudreaua, ale ta byla příliš dlouhá.

38:02
    Několik střel teď letělo na hostující branku, ale všechny šance domácích Varlamov pokryl.

37:47
    Brodieho střela od modré letěla mimo.

37:21
    I Varlamov musel být pozorný po jednom z výpadů domácích.

36:48
    Hosté jsou opět usazeni v pásmu soupeře.

36:01
    Další kotouč končí mezi diváky. Dnes letělo do hlediště spoustu suvenýrů.

35:35
    Ramo vyráží střelu Johnsona do hlediště. Hosté jsou teď jednoznačně lepším týmem.
    Nick HOLDEN - 1:2

34:21
    Za minutu hosté otáčejí skóre. Po vhazování Redmond od mantinelu nahodil kotouč před branku a tam se od brusle NICK HOLDENA odrazil za záda bezmocného Rama. Asistence: Zach Redmond, Michael Sgarbossa.

34:07
    Colorado je při chuti a opět zatopilo v obranném pásmu domácích. Celou situaci řeší Ramo.
    Matt DUCHENE - 1:1

33:23
    Teď již bude branka hostům uznána. Ryan O´Reilly a MATT DUCHENE ujeli do přečíslení dvou na jednoho. O´Reilly si počkal a poslal přesnou přihrávku Duchenovi, který pouze nastavil hůl a kotouč od ní končí v brance. Asistrnce: Ryan O´Reilly.

32:50
    Jenže pak hosté posílají kotouč na icing a vhazovat se bude před Varlamovem.

32:38
    Colorado opět nepustilo soupeře do svého pásma.

31:40
    Domácí byli v přečíslení tří na dva, ale vůbec nic z něj nevytěžili.

30:45
    Po střele Landeskoga kotouč končí v ochranné síti.

30:13
    Johnson podpořil útok a z pravého kruhu střelou švihem přinutil Rama k zákroku.

29:51

29:22
    Ofsajd domácích.

29:10
    Colorado vyhazuje přes všechny čáry.

28:28
    Hosté posílají kotouč do středního pásma a alespoň útočníci můžou vystřídat.

27:50
    Tyson Barrie bekhendem vyhodil kotouč z vlastního pásma, což znamená menší trest.

26:55
    Iginla vložil hůl do přihrávky domácích a kotouč od ní zamířil mezi diváky.

26:20
    Další nahozený kotouč chytá Ramo.

25:53
    O´Reilly střílel ke vzdálenější tyči, ale tam měl Ramo připravenou lapačku.

25:33
    Ramo vyráží betonem střelu Duchena.

24:50

23:49
    Branka nekonec není uznána.

Rozhodčí se stále radí.

Rozhodčí se ještě radí s videem jestli nebyla branka dosažena rukou.

23:49
    Domácí nejdříve ujeli do přečíslení, které nedokázali využít, aby chvilku na to Daniel Briere po střele OŔeillyho dorazil kotouč ze vzduchu za záda Rama.

22:49
    I hosté si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedá Ferland.
    Denis WIDEMAN - 1:0

22:20
    Přesilová hra využita. Johnny Gaudreau od levého mantinelu pouze hodil kotouč před branku soupeře, kam si najel DENNIS WIDEMAN a pouze nastavil hůl, od které putoval kotouč za záda Varlamova. Asistence: Johnny Gauderau, Kris Russell.

21:57
    Hosté si vytvořili tlak. Branku sice nedali, ale vynutili si alespoň faul od Guenina.

21:04
    Střelu Glencrossa Varlamov kryje.

20:54
    Následný dlouhý pas na MacKinnona končí zakázaným uvolněním.

18:46
    Brodie nepustil Tanguaye do vlastního pásma.

17:40
    Zatím nevidíme žádný skvělý hokej. Minimum šancí, minimum osobních soubojů.

17:34
    Iginla to zkusil z velkého úhlu. Tohle Rama nemohlo překvapit.

17:13
    Ferland byl blízko první brance v NHL, ale Varlamov jeho pokus z první chytá.

16:21
    Ramo si po delší době připisuje zákrok po střele Barrieho od modré.

15:55
    Přihrávka Giordana byla příliš rychlá a letí až na zakázané uvolnění.

15:21
    Jooris střílel přes obránce, ale mířil mimo.

14:53
    Hejda zblokoval střelu od modré do ochranné sítě.

14:21
    Briere posunul kotouč do středního pásma, ale pouze na hole domácích.

13:42
    Tečovaná střela Šmída nadělala velké problémy ruskému brankáři v brance hostí.

13:36
    Dlouhá přihrávka Stolleryho adresíta nenašla a končí až na zakázaném uvolnění.

12:46
    Landeskog a MacKinnon si tak dlouho přihrávali za hostující brankou až je domácí o kotouč obrali.

12:00
    Gaudreau tečuje kotouč na domácí střídačku.

11:27
    Briere v protiútoku hledal přihrávkou za obranu Talbota, ale domácí obrana kotouč tečuje a Talbot se k němu nedostal.

09:56
    Icing Calgary.

09:12
    Přeručená hra kvůli hře s vysokou holí v podání Redmonda.

08:40
    Nyní domácí udělali trochu vítr v hostujícím obranném pásmu, ale Varlamov jejich pokusy kryje.

08:18
    Domácí obrana blokuje střelu Landeskoga.

07:08

06:40
    Zblokovaný kotouč končí mezi diváky.

06:13
    Další kotouč letí až za branku domácích.

05:55
    Hosté se osvobozují.

05:46
    Varlamov kryje tvrdou střelu Giordana.

05:07
    Zbytečný faul v útočném pásmu od Holdena a domácí si tak zahrají přesilovou hru.

04:11
    Briere nepříjemně střílel do horního růžku, ale ten jen těsně míjí. Ramo by byl bez šance.

03:41
    Zakázaní uvolnění Colorada.

02:32
    Tečovaná střela od modré trefuje tyčku za zády Varlamova.

02:10
    Další ofsajd hostí.

01:51
    Ofsajd Colorada.

01:20
    MacKinnon ze středního pásma bekhendem posílá kotouč na střídačky.

00:11
    První zákrok Rama po střele Johnsona od modré.

00:01

Všichni hráči již jsou na ledě a nyní si minutou ticha uctí památku Jeana Beliveaua.

Calgary Flames: Ramo – Giordano,Brodie, Russell, Wideman, Šmíd, Engelland – Glencross, Monahan, Jones – Gaudreau, Jooris, Hudler – Ferland, Granlund, Byron – Bollog, bouma, Baertschi

Colorado Avalanche: Varlamov – Hejda, Johnson, Guenin, Barrie, Stollery, Redmond – Tanguay, Duchene, O´Reilly – Landeskog, MacKinnon, Iginla – Talbot, Sgarbossa, Briere – McLeod, Vincour, Holden

Rozhodčí: Kevin Pollock, Tom Kowal – Derek Nansen, Mark Wheler.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Poprvé v této sezoně se proti sobě postaví Calgary Flames a Colorado Avalanche. Souboj, ve kterém jsou domácí favot a hosté můžou jen překvapit.

Calgary v letošní sezoně předvádí líbivý ofenzivní hokej. I díky tomu Flames vstřelili nejvíce branek (83) v Západní konferenci. Z toho hned 11 vstřelil Jiří Hudler, který i letos zažívá hodně povedenou sezonu a je zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Paradoxně tím nejproduktivnějším je obránce Mark Giordano, který s dvacetipěti body vládne statistikám obránců v NHL.

To Colorado v letošní sezoně nedělá radost svým fanouškům. Nejenže jim patří poslední příčka v Centrální divizi, ale ani předvdáděná hra není moc uspokojivá. Hlavně obrana lavin je její největší slabinou. Vždyť přísnější kritéria snese snad jen dvojice Johnson-Barrie. Jednu dobrou zprávu přinesl trenér Roy v předešlých dnech. A to, že se do branky v tomto zápase po zranění vrací jednička Semjon Varlamov.

Tomáš Vincour (COL) – 5 záp., 0+1, 1 bod, +/- +0

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 23. Wideman (Gaudreau, Russell), 42. Glencross (Jones, Monahan), 59. Wideman (Russell, Glencross), 62. Monahan (Hiller) – 34. Duchene (O´Reilly), 35. Holden (Redmond, Sgarbossa), 55. Tanguay (O´Reilly, Barrie)

Colorado Avalanche: Varlamov – Hejda, Johnson, Guenin, Barrie, Stollery, Redmond – Briere, Duchene, Vincour – Landeskog, MacKinnon, Iginla – Talbot, O´Reilly, Tanguay – McLeod, Sgarbossa, Holden

Rozhodčí: Kevin Pollock, Tom Kowal – Derek Nansen, Mark Wheler

Diváci: 18 651