Pittsburgh – Vancouver 0:3 (kon.) | Carolina – Washington 1:2 (kon.) | Toronto – New Jersey 3:5 (kon.)
Detroit – Dallas 5:2 (kon.) | Florida – Columbus 3:4 (0:1 po s.n.) | Tampa – Buffalo 5:0 (kon.)
Ottawa – NY Islanders 1:2 (kon.) | Nashville – St. Louis 4:3 (kon.) | Calgary – Colorado 4:3 (po pr.)
Arizona – Los Angeles 0:4 (kon.) | San Jose – Boston 7:4 (kon.)
Calgary Flames
4:3 (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)
Colorado Avalanche
Pátek 05.12.2014, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Poprvé v této sezoně se proti sobě postaví Calgary Flames a Colorado Avalanche. Souboj, ve kterém jsou domácí favot a hosté můžou jen překvapit.

Calgary v letošní sezoně předvádí líbivý ofenzivní hokej. I díky tomu Flames vstřelili nejvíce branek (83) v Západní konferenci. Z toho hned 11 vstřelil Jiří Hudler, který i letos zažívá hodně povedenou sezonu a je zároveň druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Paradoxně tím nejproduktivnějším je obránce Mark Giordano, který s dvacetipěti body vládne statistikám obránců v NHL.

To Colorado v letošní sezoně nedělá radost svým fanouškům. Nejenže jim patří poslední příčka v Centrální divizi, ale ani předvdáděná hra není moc uspokojivá. Hlavně obrana lavin je její největší slabinou. Vždyť přísnější kritéria snese snad jen dvojice Johnson-Barrie. Jednu dobrou zprávu přinesl trenér Roy v předešlých dnech. A to, že se do branky v tomto zápase po zranění vrací jednička Semjon Varlamov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Calgary Flames: Ramo – Giordano,Brodie, Russell, Wideman, Šmíd, Engelland – Glencross, Monahan, Jones – Gaudreau, Jooris, Hudler – Ferland, Granlund, Byron – Bollog, bouma, Baertschi

Colorado Avalanche: Varlamov – Hejda, Johnson, Guenin, Barrie, Stollery, Redmond – Tanguay, Duchene, O´Reilly – Landeskog, MacKinnon, Iginla – Talbot, Sgarbossa, Briere – McLeod, Vincour, Holden

Rozhodčí: Kevin Pollock, Tom Kowal – Derek Nansen, Mark Wheler.

Všichni hráči již jsou na ledě a nyní si minutou ticha uctí památku Jeana Beliveaua.

00:01

00:11
    První zákrok Rama po střele Johnsona od modré.

01:20
    MacKinnon ze středního pásma bekhendem posílá kotouč na střídačky.

01:51
    Ofsajd Colorada.

02:10
    Další ofsajd hostí.

02:32
    Tečovaná střela od modré trefuje tyčku za zády Varlamova.

03:41
    Zakázaní uvolnění Colorada.

04:11
    Briere nepříjemně střílel do horního růžku, ale ten jen těsně míjí. Ramo by byl bez šance.

05:07
    Zbytečný faul v útočném pásmu od Holdena a domácí si tak zahrají přesilovou hru.

05:46
    Varlamov kryje tvrdou střelu Giordana.

05:55
    Hosté se osvobozují.

06:13
    Další kotouč letí až za branku domácích.

06:40
    Zblokovaný kotouč končí mezi diváky.

07:08

08:18
    Domácí obrana blokuje střelu Landeskoga.

08:40
    Nyní domácí udělali trochu vítr v hostujícím obranném pásmu, ale Varlamov jejich pokusy kryje.

09:12
    Přeručená hra kvůli hře s vysokou holí v podání Redmonda.

09:56
    Icing Calgary.

11:27
    Briere v protiútoku hledal přihrávkou za obranu Talbota, ale domácí obrana kotouč tečuje a Talbot se k němu nedostal.

12:00
    Gaudreau tečuje kotouč na domácí střídačku.

12:46
    Landeskog a MacKinnon si tak dlouho přihrávali za hostující brankou až je domácí o kotouč obrali.

13:36
    Dlouhá přihrávka Stolleryho adresíta nenašla a končí až na zakázaném uvolnění.

13:42
    Tečovaná střela Šmída nadělala velké problémy ruskému brankáři v brance hostí.

14:21
    Briere posunul kotouč do středního pásma, ale pouze na hole domácích.

14:53
    Hejda zblokoval střelu od modré do ochranné sítě.

15:21
    Jooris střílel přes obránce, ale mířil mimo.

15:55
    Přihrávka Giordana byla příliš rychlá a letí až na zakázané uvolnění.

16:21
    Ramo si po delší době připisuje zákrok po střele Barrieho od modré.

17:13
    Ferland byl blízko první brance v NHL, ale Varlamov jeho pokus z první chytá.

17:34
    Iginla to zkusil z velkého úhlu. Tohle Rama nemohlo překvapit.

17:40
    Zatím nevidíme žádný skvělý hokej. Minimum šancí, minimum osobních soubojů.

18:46
    Brodie nepustil Tanguaye do vlastního pásma.

20:54
    Následný dlouhý pas na MacKinnona končí zakázaným uvolněním.

21:04
    Střelu Glencrossa Varlamov kryje.

21:57
    Hosté si vytvořili tlak. Branku sice nedali, ale vynutili si alespoň faul od Guenina.

22:20
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Přesilová hra využita. Johnny Gaudreau od levého mantinelu pouze hodil kotouč před branku soupeře, kam si najel DENNIS WIDEMAN a pouze nastavil hůl, od které putoval kotouč za záda Varlamova. Asistence: Johnny Gauderau, Kris Russell.
    Denis WIDEMAN - 1:0

22:49
    I hosté si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici usedá Ferland.

23:49
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí nejdříve ujeli do přečíslení, které nedokázali využít, aby chvilku na to Daniel Briere po střele OŔeillyho dorazil kotouč ze vzduchu za záda Rama.

Rozhodčí se ještě radí s videem jestli nebyla branka dosažena rukou.

25:53
    O´Reilly střílel ke vzdálenější tyči, ale tam měl Ramo připravenou lapačku.

26:20
    Další nahozený kotouč chytá Ramo.

26:55
    Iginla vložil hůl do přihrávky domácích a kotouč od ní zamířil mezi diváky.

27:50
    Tyson Barrie bekhendem vyhodil kotouč z vlastního pásma, což znamená menší trest.

28:28
    Hosté posílají kotouč do středního pásma a alespoň útočníci můžou vystřídat.

29:10
    Colorado vyhazuje přes všechny čáry.

29:22
    Ofsajd domácích.

29:51

30:13
    Johnson podpořil útok a z pravého kruhu střelou švihem přinutil Rama k zákroku.

30:45
    Po střele Landeskoga kotouč končí v ochranné síti.

31:40
    Domácí byli v přečíslení tří na dva, ale vůbec nic z něj nevytěžili.

32:38
    Colorado opět nepustilo soupeře do svého pásma.

32:50
    Jenže pak hosté posílají kotouč na icing a vhazovat se bude před Varlamovem.

33:23
    Teď již bude branka hostům uznána. Ryan O´Reilly a MATT DUCHENE ujeli do přečíslení dvou na jednoho. O´Reilly si počkal a poslal přesnou přihrávku Duchenovi, který pouze nastavil hůl a kotouč od ní končí v brance. Asistrnce: Ryan O´Reilly.
    Matt DUCHENE - 1:1

34:07
    Colorado je při chuti a opět zatopilo v obranném pásmu domácích. Celou situaci řeší Ramo.

34:21
    Za minutu hosté otáčejí skóre. Po vhazování Redmond od mantinelu nahodil kotouč před branku a tam se od brusle NICK HOLDENA odrazil za záda bezmocného Rama. Asistence: Zach Redmond, Michael Sgarbossa.
    Nick HOLDEN - 1:2

35:35
    Ramo vyráží střelu Johnsona do hlediště. Hosté jsou teď jednoznačně lepším týmem.

36:01
    Další kotouč končí mezi diváky. Dnes letělo do hlediště spoustu suvenýrů.

36:48
    Hosté jsou opět usazeni v pásmu soupeře.

37:21
    I Varlamov musel být pozorný po jednom z výpadů domácích.

37:47
    Brodieho střela od modré letěla mimo.

38:02
    Několik střel teď letělo na hostující branku, ale všechny šance domácích Varlamov pokryl.

38:58
    Hudler přihrávkou přes šířku kluziště hledal Gaudreaua, ale ta byla příliš dlouhá.

39:36
    Hudler ještě tvrdě pálil z pravé strany, ale Varlamov si s jeho pokusem poradil.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina přinesla o hodně lepší hokej než první. Možná tomu pomohla i rychlá branka domácích, kteří šli již ve třetí minutě do vedení. Hosté tak otevřeli hru a nakonec tato třetina patřila jim. V průběhu minuty otočili skóre a to jim ještě rozhodčí neuznal jednu branku. Domácí musí v poslední části hodně přidat, jinak můžou na body zapomenout.

Další třetina začne přibližně v 05:12.

Střely na branku ve 2. třetině: 7-15

40:01

40:50
    Duchene přihrál na Barrieho, ale ten místo branky trefil pouze spoluhráče.

41:14
    Tyson Barrie se za brankou zbytečně hrál s pukem až o něj přišel a David Jones jej okamžitě poslal před branku, kde jej z první trefil CURTIS GLENCROSS. Varlamov byl bez šance. Asistence: David Jones, Sean Monahan.
    Curtis GLENCROSS - 2:2

42:04
    Na ledě zůstal Briere a rozhodčí raději přerušil hru. Daniel však vypadá, že bude v pořádku.

42:27
    Icing Colorada.

43:21
    Střelu Iginly blokuje domácí obrana.

44:07
    Hejda v dobré obranné práci obral o kotouč Glencrosse.

44:30
    Briere byl teď trochu rychlejší než Talbot a tak rozhodčí musí pískat ofsajd.

45:09
    Šmídovu střelu od modré vyráží Varlamov vyrážečkou.

45:41
    Varlamov předvedl výborný zákrok proti Russellovi. Nakonec si ještě na ledě udělal andělíčka.

46:43
    Domácí po vstřelené branky ožili a v těchto chvílích jsou o něco lepším týmem.

47:51
    Iginla střílel nad vyrážečku Rama, ale jen těsně netrefil domácí branku.

48:42
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Diváci se v této třetině rozhodně nenudí.

49:40
    Kotouč v ochranné síti za brankou Rama.

50:19
    Dvě střely Redmonda až k Ramovi neprošli.

51:24
    Giordano si chtěl vylepsšit své statistiky, ale Varlamov byl proti a jeho střelu kryje.

51:55
    Ramo nezachytil nahozený kotouč O´Reillyho. Naštěstí pro něj se k odraženému kotouči dostali dříve obránci.

53:05
    Hosté teď dobře eliminovali útočné snahy soupeře.

53:36
    Iginla hledal Landeskoga před brankou domácích, ale ten byl dobře bráněn.

54:14
    ALEX TANGUAY si letos připomíná nejlepší roky. Tentokrát dokázal obehrát obránce domácích, vytáhl Rama z branky a z velkého úhlu trefil odkrytou branku. Asistence: Ryan O´Reilly, Tyson Barrie.
    Alex TANGUAY - 2:3

55:36
    Domácí se snaží vyrovnat, ale hosté zatím výborně brání.

56:06

56:36
    Hosté teď drží kotouč v útočném pásmu.

57:06
    Varlamov musel zasahovat, alestřela od modré mu moc problémů nenadělala.

57:44
    Kotouč končí na střídačce a rozhodčí přerušují hru.

58:03
    O´Reilly pouze posunul kotouč do útočného pásma.

58:21
    Domácí odvolávají brankáře a hrají v šesti.

58:26
    Tenhle risk se nakonec domácím oplatil. DENNIS WIDEMAN kotouč nastřelil od modré a ačkoliv kotouč neletěl rychle, Varlamov jej vůbec neviděl a kotouč se zastavil až v brance. Asistence: Kris Russell, Curtis Glencross.
    Denis WIDEMAN - 3:3

59:11
    Hosté ještě zahrozili, ale Ramo vyřešil menší zmatek před jeho brankou.

59:25
    Ramo předvedl důležitý zákrok proti střele Landeskoga.

59:59
    Ještě jedno vahování před Ramem.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina přinesla nejlepší hokej zápasu. Domácí nejdříve vyrovnali, aby hosté opět utekli do vedení. Calgary nakonec dokázalo vyrovnal ve hře bez brankáře a o druhý bod si to týmy rozdají v prodloužení nebo v nájezdech.

Střely na branku ve 3. třetině: 7-9

60:01

60:07
    Byron se okamžitě po bully dostal do samostatného úniku, ale jeho šanci fantasticky chytil Varlamov.

61:32
    Hosté se zatím v prodloužení nedostali před Rama.

61:47
    Domácí svůj tlak v prodloužení proměňují ve vítěznou branku. Varlamov dělal co mohl, ale nakonec nedokázal udržet střelu SEAN MONAHANA a kotouč se odrazil před branku, kde si jej sám střelec dorazil. Asistence: Jonas Hiller.
    Sean MONAHAN - 4:3

Hosté měli tento zápas dobře rozehraný, ale nakonec se musí smířit s porážkou po prodloužení a pouze jedním bodem. Domácí naopak v poslední třetině zabrali a vynutili si nastavení, ve kterém jednoznačně dominovali. Varlamov v brance hostí odolával necelé dvě minuty, než jej překonal Monahan.

Jan Hejda (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 25:31
    Tomáš Vincour (COL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 08:40 (06:04:58)

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 23. Wideman (Gaudreau, Russell), 42. Glencross (Jones, Monahan), 59. Wideman (Russell, Glencross), 62. Monahan (Hiller) – 34. Duchene (O´Reilly), 35. Holden (Redmond, Sgarbossa), 55. Tanguay (O´Reilly, Barrie)

Colorado Avalanche: Varlamov – Hejda, Johnson, Guenin, Barrie, Stollery, Redmond – Briere, Duchene, Vincour – Landeskog, MacKinnon, Iginla – Talbot, O´Reilly, Tanguay – McLeod, Sgarbossa, Holden

Rozhodčí: Kevin Pollock, Tom Kowal – Derek Nansen, Mark Wheler

Diváci: 18 651