Olomouc – PZ Kladno 8:0 (kon.) | Hr. Králové – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Vsetín – Kladno 5:3 (kon.)
Č. Budějovice – Letňany 5:3 (kon.) | Slavia – Vítkovice 6:4 (kon.) | K. Vary – Sparta 4:3 (po pr.)
Pardubice – Zlín 6:2 (kon.) | Chomutov – Liberec 4:5 (po pr.) | Havířov – Mladá Boleslav 3:8 (kon.)
Poruba 2011 – Jihlava 0:6 (kon.) | HC Plzeň – Třinec 4:2 (kon.) | Písek – HC Litvínov 1:7 (kon.)
HC Plzeň 1929
4:2 (0:1, 3:1, 1:0)
HC Oceláři Třinec
Sobota 28.02.2015, 13:30 • Home Monitoring Aréna • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Starší dorost HC Plzeň 1929 má poslední možnost, jak si vylepšit své postavení před následujícími boji v play off. Indiáni se nacházejí na osmé příčce a mají naději na posunutí ještě o jedno místo dopředu. Včera Plzeň doma deklasovala 8:1 poslední Vítkovice.

HC Oceláři Třinec se naopak vyhřívají na první místě tabulky celé skupiny. Nad svými soupeři navíc mají nedostižný náskok. Poslední zápas ale Oceláři nezvládli a venku podlehli pražské Slavii 4:5.

HC Plzeň 1929: Zeman (Krasanovský) – Kačena, Váchal, Sysel, Čechura, Sedláček, Pokorný – Roubal, Kučera, Krystl, Vavřička, Kantner, Kodýtek, Kokoška, Vracovský, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský

HC Oceláři Třinec: Loubal (Prokop) – Hrachovský, Valíček, Haman, Radzienciak, Bartko, Janiczek – Kaukič, Švaňa, Mach, Flok, Hrehorčák, Poruba, Plitko, Bárci, Sztwiertnia, Roman

Rozhodčí: Souček – Valenta, Štofa.

00:01

00:29
    Jiří Stráský ujížděl zcela sám na gólmana Loubala, který ale skvěle zasáhl a blafák útočníka Plzně zneškodnil svým levým betonem!

01:23
    Indiáni jsou ze začátku zápasu velmi aktivní. K zakončení se dostal Filip Kokoška. Jeho střelu zápěstím z levé strany ale třinecký brankář ukryl pohotově do své výstroje.

02:28
    Oceláři se sice dostali do útočné třetiny, ale zde po krátké chvíli přišli o puk.

03:01
    Brankář Zeman se poprvé dostal do hry, když holí odpálil kotouč do bezpečí.

03:29
    Hosté se aktuálně usadili v plzeňském pásmu.

03:55
    Přesilovka pro Třinec. Vyloučen je Tomáš Krystl (PLZ) na dvě minuty za podražení.

04:15
    Indiáni se zatím nejsou schopni vymanit z pásma. Brankář Zeman má plnou kupu práce.

04:47
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté jdou v přesilovce do vedení! Po velkém závaru, při kterém předvedl hned dva parádní zákroky brankář zeman, se puk nakonec dostal ke zcela volnému JANU PORUBOVI, který z blízkosti bez problému poslal kotouč do prázdné plzeňské svatyně. Asistence: Miloš Roman.

05:29
    Odražený kotouč se dostal k Jakubu Pokornému, jehož dělovku naštěstí pro hosty zastavil jeden z jejich obránců.

06:29
    Zakázané uvolnění Ocelářů.

07:03
    Další pěkná střela indiánů byla opět zblokována soupeřovými obránci.

07:39
    Aktivita Západočechů nadále trvá, hosté se ale prozatím velmi dobře brání a soupeře nepouštějí ke své brance.

08:52
    Michael Čechura (PLZ) dostává dvě minuty za držení protihráče.

09:35
    Skrumáž před svoji brankou vyřešil až gólman Zeman, který ukryl kotouč pod svoji rukavici.

10:27
    Indiáni se hned dvakrát velmi lehce osvobodili vyhozením puku ze sevření.

10:52
    Plzeň hraje v plném počtu.

11:52
    Vracovský proti trojnásobné přesile nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu.

12:40
    Hra se aktuálně přelévá z jedné strany na druhou. Hraje se v obrovském tempu.

13:29
    Tomáš Kučera jel zcela sám na Loubala. Tutotovku ale trestuhodně zahodil a po jeho střele zadunil jenom zadní mantinel!

13:57
    Přesilovka pro indiány! Sztwiertnia (TRI) dostává dvě minuty za podražení.

15:29
    Patrik Hrehorčák se řítil v oslabení zcela sám na Zemana, který ale jeho zakončení parádním zákrokem vyrazil a zachránil tak svůj tým od další pohromy!

15:45
    Zatím to spíše vypadá, že přesilovku hrají Oceláři.

15:57

16:00
    Filip Kokoška (PLZ) jde za katr. Je vyloučen na dvě minuty za podražení.

16:11
    Obrovský závar před brankou musel hasit až gólman Zeman, který dvě tutovky soupeře z těsné blízkosti parádními zákroky zneškodnil.

16:45
    Tomáš Kučera jel znova, tentokrát v oslabení, sám na gólmana Loubala! Plzeňský forvard gólmana hostů skvěle obelstil, ale následně bekhendem napálil puk pouze do tyčky!

17:12
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Radzienciak (TRI) dostává dvě minuty za hákování.

18:00
    Kokoška je zpět a Plzeň nyní hraje zkrácenou početní výhodu.

18:06
    Janiczek (TRI) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Indiáni budou hrát dvojnásobnou přesilovku!

18:47
    Indiáni doteď ještě v početí výhodě ani nezakončili.

19:08
    Oceláři skvěle zvládají dlouhé oslabení!

19:12
    Host jsou ve čtyrech.

20:00

Další třetina začne přibližně v 14:15.

První třetina nám přinesla velké množství příležitostí převážně na domácí straně. Hned tři indiáni se hnali na gólmana Loubala, ale ani jeden z nich v tváří tvář brankářovi Třince neuspěl. Hosté naopak využili v utkání hned první svoji příležitost v přesilové hře, v níž se zásluhou Poruby ujali vedení.

20:01

20:01
    Po menších problémech s časomírou se opět hraje.

20:06

20:47
    Tomáš Vracovský se řítil v tísní sám na gólmana, ale jeho zakončení na bližší tyč skvělým zákrokem rukou vyrazil brankář Loubal.

21:50
    Oceláři obléhají plzeňskou klec zatím bez úspěchu.

22:59
    Útočnou akci indiánů zastavil odpískaný ofsajd.

23:49
    Brankář Zeman, přestože byl v nehokejové pozici a ležel na zemi, tak dokázal skvělým zákrokem zneškodnittstřelu Janiczeka

24:50
    Krystl se sice dobře uvolnil, ale přihrávka nepřesná spoluhráče z těsné blízkosti ho bohužel pro domácí tým nenašla.

25:54

26:12
    Obě dvě mužstva velmi dobře brání a hra se tak odehrává především ve středním pásmu.

26:41
    Vyloučení na obou stranách. Za katr usedají domácí Hanzlík (PLZ) a hostující Kaukič (TRI).

27:43
    Brankář Loubal byl pozorný a výborně zasáhl proti prudké střele z levé strany.

28:10
    Indiáni jsou sice u puku, ale zatím si s ním nevědí příliš rady.

28:41
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

29:45
    Po úmyslném ofsajdu se hra přesouvá do plzeňského pásma.

30:34
    Obrovský závar před brankou Třince nakonec brankou neskončil! Gólman Loubal dlouhou dobu nevěděl, kde má puk, ale nakonec zachytil dřív, než by přešel přes brankovou čáru.

31:47
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Indiáni srovnávají na 1:1! Pěknou akci domácích týmu zakončil střelou za přesouvajícího gólmana Loudala PETR KODÝTEK. Asistence: Filip Kokoška.

32:09
    Třinec po inkasované brance ihned zapnul na plné obrátky a zatlačil Západočechy.

32:29
    Brankář Zeman dvěma pohotovými zákroky skvěle zneškodnil střely Třineckých.

33:05
    Miloš Roman (TRI) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

33:50
    Dvě bomby Pokorného od modré pouze minuly třineckou svatyni.

34:29
    Další pumelici Pokorného tentokrát vyrazil svoji vyrážečkou brankář Loubal.

34:34
    Indiáni otáčejí vývoj zápasu na svoji stranu! Po střele Jakuba Pokorného se puk odrazil od brankáře Loubala přesně na hůl MARTINA HAJŠMANA, který z blízkosti pohodlně poslal kotouč za bezmocného gólmana soupeře. Asistence: Jakub Pokorný.

35:50
    Přesilovka pro Třinec. Na dvě minuty je vyloučen Tomáš Kučera (PLZ) za vysokou hůl.

36:17
    Na Miloše Romana zívala po přihrávce Poruby zcela volná branka, ale útočník Třince jí trestuhodně minul.

36:39
    Teď již to Třineckým vyšlo! Stejnou kombinaci jako před malou chvilkou tentokrát již zakončil přesnou střelou za bezmocně přesouvajícího Zemana PATRIK HREHORČÁK. Asistence: Miloš Roman, Jan Poruba

36:57
    Lukáš Kaukič (TRI) dostává dvě minuty za zdržování hry.

37:55
    Pěknou kombinaci indiánů zakončoval ze strany Rubner, brankář Loubal byl ale připraven.

38:25
    Indiáni si berou ztracené vedení zpět! V přesilové hře se před brankou nejrychleji zorientoval JAKUB VAVŘIČKA, který střelou po ledě překonal ležícího gólmana Loubala. Asistence: Filip Kokoška.

39:53
    Ještě těsně před koncem třetiny zkusil štěstí od modré Jakub Sysel, gólman Loubal byl nicméně připraven a jeho střelu lapil do své náruče.

40:00

Další třetina začne přibližně v 15:07.

Ve druhé třetiny jsme se dočkali hned čtyř branek. Úspěšnější byli Plzeňané, kteří se díky dvěma úspěšně zvládnutým přesilovkám přehoupli do vedení. Hosté ale nadále hodně kousají a můžeme se proto těšit na zajímavé třetí dějství.

40:01

40:21
    Útočnou akci Třince zastavil odpískaný ofsajd.

40:53
    Třinecký Kaukič narazil po pádu nepříjemně do mantinelu. Po krátké chvíli je ale naštěstí již zpátky na nohou.

41:29
    Kokoškovo zakončení bekhendem dokázal gólman Třince vyrazit svoji lapačkou.

42:42
    Indiáni drží v klidu kotouč na svých holích a mohou rozjet další akci.

43:24
    Indiáni jsou nyní pod tlakem, Třineckým se ale zatím vystřelit nepodařilo.

43:32
    Jakub Sysel (PLZ) dostává dvě minuty za držení protihráče

44:30
    Indiánům se daří držet Oceláři v přesilovce na uzdě.

45:35
    Patrik Hrehorčák (TRI) dostává 2+2 minuty za hrubost. Na trestnou usedá i Jakub Pokorný (PLZ) na dvě minuty za hrubost. Přesilovka pro indiány.

45:51
    Martin Valíček (TRI) dostává dvě minuty za krosček. Přesilovka 5 proti 3 pro Plzeň!

46:36
    Indiáni zatím ani tentokrát Loubala v přesilovce ještě neohrozili.

46:51
    Pěknou kombinaci chtěli domácí ještě vyšperkovat, čímž celou akci nakonec zazdili.

47:17
    Kantnerovu střelu z levé strany ukryl Loubal do sví výstroje.

47:35
    Hosté ve čtyrech.

47:51
    Třinečtí přečkali bez sebemenších problémů i druhé dvojnásobné oslabení.

49:02
    Třinec je sice v pásmu, ale momentálně se již přibližně půl minuty pere u mantinelu u puk.

50:15
    Indiáni budou hrát v oslabení.

52:15
    Kromě jedné ošemetné situace domácí oslabení bez potíží ubránili.

52:51
    Třinečtí s blížícím se koncem zápasu začínají domácí tým pořádně tlačit.

53:59
    Indiáni jsou sice pod tlakem, ale daří se jim vyhazovat kotouče do bezpečí.

55:01
    Dobývání plzeňské svatyně nadále pokračuje. Domácí ale stále drží soupeře na uzdě a nepouštějí ho ke střelám.

55:49
    Indiáni šli tři na jednoho obránce Třince, ale přečíslení zcela zazdili.

56:56
    Švaňova střela z dobré pozice prolétla jen těsně vedle plzeňské klece.

57:30
    Michael Čechura dobře zapracoval v obraně a zblokoval střelu soupeře.

58:18
    Zakázané uvolnění Třince.

59:14
    Třinečtí odvolávají brankáře a hrají v šesti!

59:50
    A je definitivně rozhodnuto o vítězi! JAKUB POKORNÝ plácl do puku ve vlastní třetině a ten se doslova došoural do prázdné branky Třince. Bez asistence.

60:00

A je dobojováno! Indiáni zvládli ve třetí třetině ubránit těsný náskok a získali proti lídrovi tabulky všechny body. (15:37:07)

Branky a nahrávky: 32. Kodýtek (Kokoška), 35. Hajšman (Pokorný), 39. Vavřička (Kokoška), 60. Pokorný – 5. Poruba (Roman), 37. Hrehorčák (Roman, Poruba)

Rozhodčí: Souček – Valenta, Štofa