Olomouc – PZ Kladno 8:0 (kon.) | Hr. Králové – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Vsetín – Kladno 5:3 (kon.)
Č. Budějovice – Letňany 5:3 (kon.) | Slavia – Vítkovice 6:4 (kon.) | K. Vary – Sparta 4:3 (po pr.)
Pardubice – Zlín 6:2 (kon.) | Chomutov – Liberec 4:5 (po pr.) | Havířov – Mladá Boleslav 3:8 (kon.)
Poruba 2011 – Jihlava 0:6 (kon.) | HC Plzeň – Třinec 4:2 (kon.) | Písek – HC Litvínov 1:7 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
HC Sparta Praha
Sobota 28.02.2015, 13:00 • KV Arena • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Příjemné sobotní odpoledne u sledování online přenosu z utkání šestnáctého a zároveň posledního kola nadstavby A RAKO Extraligy staršího dorostu. V němž se střetnou v KV Areně domácí HC Energie Karlovy Vary s HC Spartou Praha.

Domácí Energie je před posledním zápasem druhé části na sedmé příčce, ale celky na předních příčkách jsou vyrovnané a tak by teoreticky mohla ještě bojovat klidně až o třetí pozici, kdežto propadnout se může už jen na osmé místo za Plzeň. Sparťané jsou na tom výrazněji lépe. Zatím se drží na druhé příčce, kterou si budou strážit před dotírajícím Libercem a čtvrtou Slavií, kteří by ji mohli ještě ohrozit. Každopádně to, že se Sparta v osmifinále play-off utká s týmem z nadstavby B, je hotová věc.

Oba celky sehrály svá poslední utkání včera. Zatímco domácí si snadno poradili 6:2 s Libercem, Sparta po prodloužení padla v Chomutově, kde byla jasným favoritem. Oba dnešní soupeři podávali během sezóny stabilní výkony a patřili k nejlepším. Uvidíme, který z týmů se kvalitněji připraví na poslední utkání druhé části a bude se chtít před play-off více nabudit.

HC Energie Karlovy Vary: Kuchař (Grančarov) – Vodička, Vápeník, Pajk, Havlík, Prachař, Beer, Pátek, Hrůša – Svoboda, Janata, Trapl – Horký, Davídek, Nguyen – Kurfürst, Pastyřík, Hauzr – Bečka, Chodounský.

HC Sparta Praha: Chour (Brizgala) – Jandus M., Horský, Sedliský, Janda, Bureš, Hanuš – Chlouba, Pšenička, Jandus T. – Safin, Procházka, Komárek – Kulda, Michnáč, Dubský – Šišolák, Wojnar.

Rozhodčí: Kostourek – Havelec, Fiala.

00:01

00:20
    Domácí nahazují kotouč do útoku.

01:11
    Do utkání jednoznačně lépe vlétla Energie, která si vytvořila během prvního střídání hned několik dobrých příležitostí.

01:34
    Safin nezpracoval přihrávku a u kotouč jsou opět Západočeši.

01:58
    Pražané rozehrávají zpoza vlastní svatyně.

02:23
    Hostům se nedaří postup přes střední třetinu. Michnáč ztrácí puk.

03:10
    Horký podržel chvíli kotouč a poté ho nahodil do útočné třetiny. Domácí střídají.

03:51
    Komárkovi se nepodařilo rozehrát a Středočeši přichází opět o puk.

04:23
    Domácí působí stál sebevědoměji než soupeř. Chour se v brance rozhodně nenudí.

05:04
    Karlovarští přišli na mantinelu o puk, rozehrávají hosté.

05:59
    Sparta právě vstřelila branku!
    A Sparta se prakticky po prvním pokusu prosazuje. Obrovské štěstí se nyní přiklonilo na jejich stranu. Jaroslav Chlouba nahodil puk do útočné třetiny a za branku pro něj vyrazil brankář Kuchař. Puk se od jeho hole odrazil před odkrytou branku, do které snadno zasunul VOJTĚCH KOMÁREK. Asistence: Jaroslav Chlouba

07:07
    Vstřelená branka Sparťany nakopla a ti jsou teď velmi nebezpeční na soupeřově polovině.

07:56
    Po boji o hrací předmět ve středním pásmu se kotouče ujímají hosté.

08:33
    Energetici zakládají protiútok středem kluziště.

09:08
    Vodička se pokusil ohrozit brankáře z velkého úhlu od hrazení, ale minul.

09:52
    Hosté málem využili přečíslení tří na dva. Safin uvolnil Procházku, který nikým neatakovaný střílel do Kuchařovy vyrážečky.

11:07
    Nguyen dostal svou formaci střelou zápěstím do útočného tažení. Chour musí být stále ve střehu.

11:58
    Postavení mimo hru v podání Pražanů. Vhazuje se ve středním pásmu.

12:23
    Kuchař je dnes při výjezdech za branku velmi nejistý. Tentokráte se puku ani nedotkl.

13:12
    Po tlaku Energie se ujímají puku hosté, kteří nyní rozehrávají.

13:27
    Opět byl jeden z hostů příliš rychlý, ofsajd.

13:39
    Sparta vyrazila do rychlého brejku, ale Nguyen ji v následující kombinaci zabránil.

14:12
    Hru mají nyní pod kontrolou hosté, ale nemohou se usadit v útočné třetině.

16:00
    Nevím, co psát dříve, už minutu se v útoku velmi razantně hlásí o slovo domácí. Nejprve byla velmi nebezpečná Bečkova formace, nyní zase první domácí útok.

17:06
    Téměř dvě a půl minuty se nyní hrálo v obrovském tempu a bez přerušení. Až nyní je pískáno zakázané uvolnění Energie.

17:38
    Horký měl nyní skvělou pozici, ale svou střelou tahem našel pouze Chourovu hruď.

18:09
    Nyní se hraje skutečně velmi rychle. Hra se přelévá ze strany na stranu a je k vidění velké množství nepřipravených střel.

18:46
    Trapl skvěle zpracoval vzdušnou přihrávku, ale následná klička mu nevyšla a přišel o puk.

19:08
    Sparta zakotvila na polovině domácích.

19:31
    Kuchař nyní na poslední chvíli rukou zasáhl proti Kuldově dorážce, který odkryté branky nevyužil.

19:33
    Ondřej Pajk (KVA) je první vyloučeným v dnešním utkání. Držení protihráče!

20:00

První třetina je u konce. Jednobrankový náskok si díky Kuchařově omylu za brankou dopřávají favorizovaná hosté. Domácí byli po většinu třetiny nebezpečnější, ale nakonec se prosadit nedokázali.

Druhé dějství začne přibližně v 13:42.

20:01

20:07
    Domácí drží puk, pokračuje přesilová hra hostů.

20:41
    O hrací předmět hráči bojují za brankou Kuchaře.

21:04
    Domácím se podařilo vyhodit.

21:42
    Domácím skončilo oslabení a hned se snažili vysunout Pajka do samostatného úniku, ale ten nezpracoval kotouč.

22:30
    Energie drží kotouč a snaží se rozehrát.

23:10
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Velmi pohledná akce domácích končí brankou. Martin Trapl, přihrál volnému Bečkovi, který se snažil namísto střely ještě přihrávat lépe postavenému hráči, ale puk se po odrazu od brankáře dostal zpět k MARTINU TRAPLOVI, který zakončil z mezikruží do odkryté klece bez potíží. Asistence: Jan Bečka

24:24
    Sparta drží puk v rohu kluziště na polovině soupeře.

24:55
    Sparta uklidňuje hru a snaží se rozvážně rozehrát.

25:-1
    Zakázané uvolnění v podání hostů.

25:27
    Domácí zakládají protiútok podél hrazení po levém křídle.

26:19
    Energetici operují v útočném pásmu. Chour musel zasahovat proti Svobodově ráně.

27:13
    Kuchař raději přerušuje přikrytím kotouče hru. Musel nyní čelit několika pokusům hostů, ale pokaždé uspěl.

27:33
    Sparta se opět dokázala dostat z nepříjemné situace a uklidňuje hru za vlastní brankou.

28:22
    Hanuš několikrát prověřil Kuchaře od modré, ale zatím nebyly jeho slabé střely nebezpečné.

29:09
    Velmi šikovně nyní dokázal vyslat nenápadný rychlý pokus na branku Kulda, který střelou zápěstím z kruhu, našel pouze Kuchařovu hruď.

29:41
    Hrací předmět mají na svých holích hosté. Snaží se dostat do útočného pásma.

30:17
    Velmi nezkušeně si nyní před vlastní brankou počínal Havlík, který nabídla soupeři dobrou příležitost, měl však štěstí, že to protihráč nečekal a nebyl na střelu připraven.

31:38
    Energii opět trápí Kulda, který se snaží dostat do výhodné pozice své spoluhráče.

32:25
    Spartě se nedaří rozehrát, domácí disciplinovaně napadají.

32:43
    Hosté okusí první oslabení, pro podražení odchází na trestnou lavici Hanuš (SPA). Zkušený arbitr Kostourek jeho faul nepřehlédl.

33:34
    Domácí využívají přesilovou hru. Sudí avizoval zdviženou paží další faul jednoho z hostů. Domácí se snažili odevzdat puk soupeři, aby byla jejich dvojnásobná přesilová hra, co nejdelší. Avšak puk několika odrazy od hráčů dostal až k FILIPU HAUZROVI, který kličkou do bekhendu překonal a poté prostřelil gólmana. Asistence: Martin Trapl, Jiří Janata

33:34
    Sudí zároveň vylučuje Martina Dubského (SPA).

35:58
    Hosté jsou již v plném počtu. Vhazuje se ve středním pásmu.

35:58
    Sudí zároveň ještě uděluje hostům osobní trest za nesportovní chování.

36:31
    Domácí jsou nyní stále aktivnější a snaží se v závěru druhého dějství svůj náskok navýšit.

36:48
    Sparta zakládá nebezpečný protiútok.

37:32
    Sparta měl obrovskou šanci. Tomáš Jandus však ve finální fázi nastřelil pouze brankovou konstrukci Kuchařovy klece.

37:59
    V tuto chvíli určují tempo hry domácí. Působí sebevědoměji a hrají v naprosté pohodě.

38:25
    Energetici zakotvili v útočné třetině.

38:57
    Sparta v závěru třetiny vyrovnává. Do samostatného úniku se dostal TOMÁŠ PŠENIČKA, kterého skvěle vyslal Martin Jandus. Útočník naznačil kličku do forhendu a zasunul touš mezi Kuchařovy betony. Asistence: Martin Jandus

40:00

Domácí ve druhé třetině dokázali opět zapnout a otočili utkání na svou stranu po trefách Trapla a Hauzra. V závěru třetiny však vyrovnal díky samostatnému úniku Pšenička. Rozhodne tak až třetí dějství, do kterého kráčí oba celky za vyrovnaného stavu.

Třetí třetina začne zhruba v 14:31.

40:01

40:17
    Domácí se tlačí do útoku, ale trefují pouze síť nad Chourovou svatyní.

40:29
    Milan Davídek (KVA) si musí pro krosček odpykat dvě trestné minuty.

40:29

41:22
    Sparta se snaží defenzivu soupeře pořádně rozhýbat, ale zatím se jí nedaří.

41:48
    Praha se dostává do vedení. Po střele Ondřeje Procházky od modré se puk od Kuchaře odrazil k OSTAPU SAFINOVI, který nadvakrát dorážel a nakonec puk do sítě protlačil. Asistence: Ondřej Procházka, Nicolas Bureš

43:00
    Inkasovanou brankou tedy skončilo oslabení domácích. Stále však útočí Sparta.

43:30
    Energie ztratila při přechodu do útočného pásma puk a protiútok zakládají hosté.

44:04
    Sparta je nyní výrazně aktivnější a tlačí domácí do kouta.

44:28
    Vhazuje se před Chourem.

44:39
    V tuto chvíli už se zaměřují na ofenzivní činnost opět Pražané. Domácí se musí bránit.

45:05
    Kuchař zasahoval proti střele Sedliského. Hra je po jeho zákroku přerušena a oba týmy střídají.

45:50
    Sparta uklidňuje hru na vlastní polovině.

46:30
    Vodička se pokusil dostat hrací předmět podél hrazení do útočné třetiny, ale na modré o něj přišel.

46:45
    Po nepřesné rozehrávce je tu zakázané uvolnění v podání Sparty.

47:22
    Hauzr přišel o puk ve středním pásmu a Sparta po jeho chybě opět zakotvila v útočném pásmu.

47:43
    Čárový postřehl přihrávku nohou v podání Jandy ve středním pásmu.

48:04
    Nicolas Bureš (SPA) sekal protihráče a posedí si na trestné lavici.

48:24
    Jen pár sekund přesilové hry potřebovali domácí k vyrovnání. Vodička střílel od modré. Puk brankáři vypadl a ujal se ho Jiří Janata, který udělal brankáři kličku a dostal puk za jeho záda, ne však za brankovou čáru. Až tam ho musel dorazit až KAMIL SVOBODA. Asistence: Jiří Janata, Petr Vodička

49:28
    Pokračujeme za vyrovnaného stavu, zbývá už jen deset a půl minuty a puk drží domácí na vlastní polovině.

50:08
    Hosté obrali soupeře o touš a nyní musí být ve střehu Kuchař.

50:53
    Sparťané nahazují puk do útočné třetiny a odchází střídat.

51:26
    Nyní jsou u puku opět hosté, kteří si vytvářejí vhodnou palební pozici.

52:09
    Pšenička se prokličkoval přes půl kluziště a poté zakončoval. Po jeho pokusu se rozezněla KV Arenou tyč.

52:14
    Dominik Havlík (KVA) se prohřešil proti pravidlům a sudí ho posílá na dvě minuty na trestnou lavici.

53:32
    Horké chvíle domácích končí vyhození, avšak ještě před chvílí první útočná formace hostů pekelně zatápěla brankáři Kuchařovi.

54:16
    Domácí jsou opět v pěti.

54:32
    Kuchař lapil puk a už ho nepustil, bude se vhazovat před jeho brankou.

54:47
    Hauzr a Kurfürst se skvěle prosazovali v útočné třetině, ale Chour si nakonec, i když stěží, s jejich pokusy poradil.

54:54
    Vojtěch Komárek (SPA) vystřelil puk mimo hrací plochu v obranné třetině a je trestán dvěma minutami za zdržování hry.

56:11
    Sparta skvěle napadá a domácí mají potíže se vůbec dostat na polovinu soupeře.

56:42
    Sparta puk nyní drží opravdu zkušeně a domácím se zbývající okamžiky přesilové hry rychle krátí.

57:28
    Sparťané jsou již v plném počtu a snaží se si vytvořit převahu.

57:53
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se před Chourem.

58:03
    Běží poslední dvě minuty třetí třetiny a puk drží domácí.

59:04
    Obrovská šance domácích končí po velmi nepřesné přihrávce Davida Prachaře.

59:31
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

59:40
    Domácí drží útočné pásmo.

59:58
    Obrovskou příležitost měl v samotném závěru ještě Nguyen, který nedokázal zvednout puk přes Chourův beton.

60:00

O všech bodech se nakonec ve třetí třetině nerozhodlo, proto následuje prodloužená hrací doba. Ve třetí třetině skórovaly oba celky pouze jednou, uvidíme, co přinese prodloužení, či snad nájezdy.

60:01

60:12
    Hosté se ihned tlačili do útoku, ale o puk přišli po nepřesné přihrávce.

60:30
    A domácí rozhodují. Tvrdou ránou se prosazuje po získání kotouče PETR VODIČKA. Bez asistence

V dnešním utkání tak berou dva body domácí, kteří dokázali vyrovnané utkání rozhodnout po třiceti sekundách prodloužení. Teď už zbývá jen čekat, jakého soupeře jim play-off nadělí. (15:08:36)

Daniel Kot

Branky a nahrávky: 24. Trapl (Bečka), 34. Hauzr (Trapl, Janata), 49. Svoboda (Janata, Vodička), 61. Vodička – 6. Komárek (Chlouba), 39. Pšenička (Jandus M.), 42. Safin (Procházka, Bureš)

Rozhodčí: Kostourek – Havelec, Fiala