Kometa Brno – Zlín 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 4:3 (1:0 po s.n.) | Třinec – Vítkovice 1:4 (kon.)
Liberec – Kladno 4:1 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 8:2 (kon.) | Pardubice – Slavia 5:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
BK Mladá Boleslav
4:3 (3:1, 0:0, 0:2 - 0:0)
Piráti Chomutov
Sobota 28.02.2015, 12:30 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

O další důležité body dnes půjde v Mladé Boleslavi, která čtyři kola před koncem skupiny C přivítá doma Chomutov – tedy celek, který má v tabulce o pouhý bod víc než ona sama. Jednou už se v této nadstavbové části Bruslaři s Piráty střetli a Středočeši z něj odešli coby dvoubodoví vítězové.

BK Mladá Boleslav: Růžička (Příhonský) – Mašek, Tůma, Štosek, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Kotala, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek, Motloch

Piráti Chomutov: Lukeš (Danylec) – Meliško, Hierman, Dubeň, Szathamáry, Černý, Drobný – Procházka, Wágner, Šťovíček, Macháček, Jirušek, Veselý, Bednář, Janák, Kellerstein, Huňady, Macháček, Strunz, Chrpa.

00:01

00:15
    Boleslavští vybojovali kotouč a rozehrávají.

00:30
    Otěže přebírají hosté, ale nedaří se jim vymanit z vlastního pásma.

01:04
    Přihrávku Brzáka přetavil ve střelu Žalud, Danylec vytahuje svou lapačku.

01:09
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Boleslav jde do vedení, na brankovišti se puk pod horní tyčku povedlo zvednout STANISLAVU BRZÁKOVI. Asistence: Lukáš Motloch.

02:18
    Boleslavští dál drží útočné pásmo, byť je tentokrát Piráti drží spíš při mantinelech.

03:09
    Chrpa se snaží o obrat hry na druhou stranu. Následná střela Šťovíčka ale končí vysoko v ochranné síti.

03:26
    Tentokrát si Růžička připisuje zákrok.

03:49
    Bernad vystihl přihrávku soupeře a zpoza vlastní branky rozehrává.

04:09
    Středočeši zatím velmi dobře drží střední pásmo. Chomutovi činí přechod velké potíže.

04:28
    Sonnek prověřil pozornost hostujícího brankáře, ten vyráží betonem.

05:10
    Tentokrát Lukeš raději přikrývá kotouč.

05:46
    Průškova dorážka bekhendem neprošla změtí těl.

06:16
    Strunc předvedl pěknou střelu zápěstím, Růžička měl ale perfektní výhled, a tak nevypadal překvapeně.

07:10
    Šťovíček se šikovně prosmýkl mezi domácími hráči, vypálil ale trestuhodně vedle.

07:34
    Celkem solidně rozjetou hru zastavuje po delší době ofsajd Boleslavi.

08:15
    Máme tu první vyloučení utkání, Wágner (CHM) dostává 2 minuty za vysokou hůl.

09:00
    Boleslavi se nedaří usadit v útočném pásmu.

09:29
    Šťáva od modré netrefil branku.

09:40
    Napodruhé mířil Šťáva přesně, Lukeš chytá puk do lapačky.

10:06
    Sonnkova teč šla těsně vedle!

10:15

11:40
    Moc dlouho hosté v plném počtu nehráli, tentokrát dostává Procházka (CHM) 2 minuty za držení.

11:56
    Kotala to zkusil po obětí branky, ale kotouč neprošel dost daleko.

12:15
    Znovu Kotala z kruhu, tentokrát netrefuje branku.

12:30
    Volfovu dorážku na tyči si Lukeš pohlídal.

13:04
    Pořízek na odkrytém brankovišti netrefil puk!

13:40
    I druhé oslabení hosté přečkali, byť s většími potížemi.

14:14
    Poměrně kuriózní branku si připisuje RADEK POŘÍZEK! Ten puk dostal do sítě jakousi zpětnou kličkou už takřka "za tělem". Hostující brankář si tentokrát prostor kolem tyčky nepohlídal. Asistence: Jan Mašek.

15:00
    A další trefa! Díky dalšímu bleskovému zorientování se na brankovišti jdou Bruslaři do tříbrankového vedení! Trefuje se DENIS PÄTOPRSTÝ. Asistence: Lukáš Motloch.

15:50
    Šťáva udržel modrou, následná přihrávka na Borovce ale k adresátovi nedorazila.

16:49
    Bernad vyslal puk od modré, Volf se ale k dorážce neprotlačil.

17:17
    Chrpova dělovka šla z příliš ostrého úhlu, Růžičkovi stačilo srazit betony.

18:05
    Proti pokusu Veselého Růžička ani zasahovat nemusel, šel mimo.

18:56
    Ani Strunz netrefil bránu.

19:10
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tentokrát už ano! Po zmatcích na brankovišti se Růžička už nestačil přemístit a MARTIN STRUNZ se nemýlil. Asistence: Miroslav Jirušek.

20:00

Až na poslední minutu patřila úvodní třetina Mladé Boleslavi, která si svou aktivitou, přesností a houževnatostí dokázala vypracovat dokonce až tříbrankové vedení. Závěr třetiny domácím maličko utekl, a tak se prosadili také Piráti.

Uvidíme, jaký efekt tato trefa bude mít. Nakopne Chomutovské k lepším výkonům nebo zafunguje jako popíchnutí Bruslařům, kteří si uvědomí, že nesmí nic podcenit?

Další třetina začne přibližně v 13:12.

20:01

20:09
    Hned v úvodu druhé třetině přerušuje hru icing hostů.

20:15
    Před dorážkou Volfa schovává Lukeš puk v lapačce.

21:12
    Chomutovští si ve druhé třetině zatím šikovněji počínají ve středním pásmu.

21:38
    Hermanovu propagační střelu od modré drží Růžička v náruči.

22:15
    Střelu Szathmáryho vyráží Růžička betonem do rohu. Chomutovští jsou o poznání aktivnější.

23:10
    Chrpovu střelu Růžička na poslední chvíli zastavil špičkou betonu!

23:51
    Bernad na druhé straně nastřeluje tyčku!

24:45
    Proti Volfovu nahození musel Lukeš zakročit, sráží puk do rohu.

26:12
    Průšek se tlačil do zakončení, ale skončil v rohu.

26:36
    Sedmík to schytal do obličeje před vlastní střídačkou. Naštěstí se zvedá a odjíždí po svých.

27:05
    Přesilovku si poprvé zahrají Piráti, Borovec (MBL) dostává 2 minuty za faul kolenem.

27:39
    Chrpa to zkusil, ale kotouč zachytávají domácí a osvobozují se.

28:51
    Chomutovu se nedaří nic produktivnějšího vymyslet. Chybí tomu nápad.

29:05
    A Borovec je zpátky na ledě!

29:53
    Brzák se bolestí svíjí na ledě a Kellerstein (CHM) dostává 2 minuty za hru vysokou holí.

30:43
    Kotala je na puku, ale zatím jen u mantinelu.

30:58
    Piráti zachytili přihrávku a vyhazují.

31:42
    Sonnkova teč šla mimo.

31:53

33:07
    Šancí oproti první třetině ubylo, hraje se teď urputnější hokej.

34:06
    Borovec a Dubeň teď měli tendence něco si povídat, ale čárový tuhle debatní dvojičku rychle rozhání.

35:02
    Rozjetý Volf se tlačil do šance, ale nedošel potřebně daleko.

35:17
    Další výpad míří na druhou stranu a Růžička se musel roztáhnout jak široký tak dlouhý. Hra se teď přelévá z jedné strany na druhou.

35:27
    Kotala mířil do protipohybu brankáře, jenže ten stačil ještě v posledním momentě natáhnout ruku s lapačkou! Parádní akce!

36:11
    Růžička vyhlavičkoval puk do ochranné sítě.

36:41
    Průšek zkusil zakončit podél tyčky, ale nenašel dostatek prostoru.

37:50
    Chrpova střela byla tečována a nakonec prošla na Růžičkovou brankou.

38:51
    Brzák prosvištěl útočným pásmem, ale pálil z příliš ostrého úhlu.

40:00

Ve druhé třetině jsme žádnou branku neviděli, hra se ale každopádně stala urputnější a bojovnější, přelévala se z jedné strany hřiště na druhou a hráči si odmítají darovat byť jen metr ledu.

Další třetina začne přibližně v 13:57.

40:01

40:45
    Szathmáry (CHM) dostává 2 minuty za vysokou hůl, přesilovka pro Boleslav.

41:34
    Boleslavští drží pásmo, ale zatím nestřílí.

41:58
    Bernad měl problémy na modré, Kotalovi nesedla následná střela.

42:29
    Šťáva měl před sebou celou dálnici, ale nezamířil přesně.

42:45
    Tohle oslabení Piráti ustáli.

43:14
    Wágner pálil a Růžička se musel hodně natáhnout.

44:17
    Obraz hry se oproti druhé třetině nezměnil. Pořád vidíme rychlé přelévání hry z jedné strany hřiště na druhou.

45:07
    Kotala se už už dostal soupeři do zad, když se stačil objevit Szathmáry a vložit mu do střely hokejku!

45:55
    Boleslavští drží puk v rohu útočného pásma, ne a ne se z něj ale dostat.

46:32
    Agilní Chrpa znovu prověřil Růžičkovu pozornost. Boleslavský brankář vytasil pěkný zákrok lapačkou.

47:31
    Obrovský závar na brankovišti Boleslavi, který sice nekončí gólem ale vyloučením na straně Boleslavi určitě. Sedmík (MBL) dostává 2 minuty za podražení.

48:27
    Zdálo se, že Chomutov začíná vystrkovat drápky, v přesilovce se mu to ale zatím nedaří zrovna dvakrát potvrdit.

48:52
    Strunz teď Růžičku trochu potrápil, boleslavskému brankáři puk poskakoval kolem betonů.

49:29
    Hes vyhazuje.

49:45
    Zvonila tyčka, takže to bylo pravděpodobně odrazem o ni, každopádně gólem ŠIMONA SZATHMÁRYHO se Pirátům daří snížit na rozdíl jediné branky. Asistence: Antonín Drobný.

50:14
    Icing vrací hosty zpátky před vlastní branku.

50:52
    Podsedníček mohl dorážet do prázdné, byl ale dost nevybíravě odstaven Janákem (CHM) – dvě minuty za vysokou hůl.

51:16
    Kotalu si hosté hodně hlídají, neustále je jen na něm někdo nalepený.

51:44
    Sonnek srazil puk jen těsně mimo!

52:38
    Přihrávka na Motlocha byla moc prudká.

52:52

53:03
    S návratem vyloučeného hráče se Chomutov dostal do obratu, kde za záchrannou brzdu tahal Bernad (MBL) – 2 minuty za nedovolené bránění. Šance pro hosty!

Oddechový čas pro domácí.

53:29
    Hes za brankou zachytil kotouč a vyhazuje.

53:47
    Díky napadání Brzáka se Hes dostal na druhé straně i ke střele, byla ale sražena.

54:34
    Je vyrovnáno! Z kruhu za Růžičkova záda proletěla střela MARTINA ŠŤOVÍČKA! Pět minut před koncem začínáme od začátku! Asistence: Lukáš Dubeň.

54:59
    Karta se obrací, Bednář (CHM) dostává 2 minuty za hákování Sonnka!

55:42
    Domácí uzamkly soupeře, Šťávovu střelu od modré Lukeš vyráží betonem!

56:40
    Boleslav točí soupeři hlavu, chybí tomu ale střelba!

56:59
    Zakázané uvolnění Boleslavi, začínáme od Růžičky.

57:06
    Dělovka Wágnera hned po buly málem propálila do Růžičky díru.

57:29
    Kotala s Podsedníčkem se procpali dopředu, ale byli dobře hlídaní. Puk jim poskakoval jako horký brambor.

59:05
    Růžička vytáhl pěkný zákrok lapačkou proti Kellersteinovi!

59:47
    Solidní střela Hese, ale Lukeš měl dobrý výhled!

60:00

Těžko říct, jak by se k aktuálnímu výsledku stavěly oba celky před zápasem – možná by jej vítaly. Teď je ale každopádně jasné, že vzhledem k průběhu jsou domácí zklamání a hosté nabuzení. Kdo pro sebe získá bonusový bod?

60:01

60:15
    Veselý chtěl pálit, ale trefil couvajícího Bernada.

60:42
    Další pokus soupeře boleslavský kapitán tečuje do ochranné sítě za brankou.

61:08
    Na puku jsou více Chomutovští, zatím jim to ale k ničemu moc není.

61:33
    Solidní šance Szathmáryho, jeho bekhend končí v Růžičkově výstroji!

61:44
    Macháček mířil moc vysoko!

62:15
    Hesovu střelu Lukeš vyrazil jen tak tak ramenem!

62:24
    Drobný (CHM) vyloučen na 2 minuty za hákování! Šance pro domácí, hrají ve čtyřech proti třem!

62:53
    Volf to měl na holi, ale nedokázal přehodit Lukeše!

63:21
    Kotalovu střelu Lukeš jen vyrazil, Volf byl ale moc daleko na dorážku!

63:58
    Šťávova střela od modré šla mimo, i tak ale Lukeš vytáhl efektivní zákrok lapačkou.

64:24

64:45
    Mladá Boleslav nedokázala využít nabídnuté šance a tím také asi skončíme.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Je to tak! Prodloužení začali lépe hosté, ale díky přesilové hře nakonec mohli podstatně víc těžit domácí. Ani jedno k ničemu ale nevedlo, a tak budou muset rozhodnout samostatné nájezdy.

Čekáme na krátkou úpravu ledu, nájezdy přijdou hned po ní.

Trvalo to, ale jdeme na to.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Začínají hosté. Šťovíček trefil Růžičkův beton!

1. série
    0:0
    Kotala na druhé straně také neuspěl, Lukeš nechal beton na správném místě.

2. série
    0:0
    Kellerstein Růžičku nevymíchal.

2. série
    0:0
    Pořízek to zkusil mezi betony a také nedává!

3. série
    0:0
    Ani Szathmáry neuspěl, zatím na první trefu pořád čekáme!

3. série
    1:0
    Bernad se prosazuje z ostrého úhlu bekhendovým zvednutím nad ležícího Lukeše!

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Mladá Boleslav.
    Autorem vítězné branky je DAVID BERNAD.

Jediným úspěšným nájezdníkem je boleslavský kapitán David Bernad, který tak rozhoduje o bonusovém bodu navíc pro Mladou Boleslav. Radost Bruslaři nepochybně mají, byť vzhledem k průběhu zápasu možná maličko zkalenou. Oproti tomu Chomutov, který dokázal dohnat tříbrankovou ztrátu, bere "jen" bod.

Děkujeme za pozornost a těšíme se u dalšího napínavého boje o play-off juniorské extraligy! (14:55:49)

Jitka Čechová

Branky a nahrávky: 2. Brzák (Motloch), 15. Pořízek (Mašek), 15. Pätoprstý (Motloch), rozh. náj. Bernad – 20. Strunz (Jirušek), 50. Szathmáry (Drobný), 55. Šťovíček (Dubeň)