New Jersey – Boston 2:3 (po pr.) | NY Islanders – Calgary 2:1 (kon.) | Carolina – Washington 3:0 (kon.)
Tampa – Chicago 4:0 (kon.) | Dallas – Colorado 4:5 (0:1 po s.n.) | Anaheim – Los Angeles 4:2 (kon.)
Nashville – Detroit 3:4 (kon.) | Florida – Buffalo 5:3 (kon.) | NY Islanders – Carolina 3:5 (kon.)
Columbus – New Jersey 0:2 (kon.) | Boston – Arizona 4:1 (kon.)
HC Baník Sokolov
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
HC Tygři Klášterec nad Ohří
Sobota 28.02.2015, 17:30Play-off 2. ligy, skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Vítejte u 1.kola play-off II.ligy skupiny Západ. Střetne se první se šestnáctým tj. HC Baník Sokolov vs. HC Klášterec. Toto složení 1.kola play-off je velmi atraktivní, jak pro hráče, tak zejména pro fanoušky, zvláště kvůli krátké dojezdové vzdálenosti 54 km a hlavně jde o tradiční derby.

HC Baník Sokolov dokázal obhájit loňské vítězství II.ligy skupiny Západ po základní části, tentokrát se ziskem 79 bodů!

HC Klášterec byl založen v roce 1993 (hokej se však v okolí Klášterce provozuje již od 50. let 20. století), vyznává modrou a žlutou barvu. Předseda: Mgr. Vladimír Dvořák. Sekretář: Petr Mikeš.

Nejúspěšnější sezóna pro hosty byl ročník 2011 – 12, kdy HC Klášterec vyhrál nejprve základní část, poté i play – off II.ligy. Zkusil si tak i kvalifikaci o I. ligu, kde obsadil poslední 5. místo.

Dres Klášterce obléká několik hráčů jenž prošli Sokolovem, obránci Miroslav KOBLITZ, Martin KUNRT, Petr ŠTRACH a zejména zkušený forward Ladislav BOUŠEK. V kádru Klášterce jsou také 2 odchovanci Sokolova Patrik BOHUSLÁVEK a Marek VÁŇA.

Ke stavebním kamenům sestavy Klášterce patří : stálice v brance Jan KAŠŠÁK (1989) – (Chomutov, Kadaň), obránce Jakub LOUČKA (1986) a v útočné řade nalezneme tradiční opory: Libora ŘEPÍKA (1984), Martina DIVIŠE (1986) a Petra FREIBERGA (1987).

3. Václav DOBŘEMYSL 29 (8+21)

První dvě kola play-off pískají 3 rozhodčí, semifinále play-off potom 2 hlavní a 2 na čáře.

Partnerem prvního utkání osmifinále play-off 2. ligy ČR mezi HC Baník Sokolov a HC Klášterec nad Ohří, je ing. Jan Linhart – dlouholetý hráč HC Baník Sokolov.

Fanoušci, vlastnící zakoupené permanentní vstupenky, které jsou platné pouze na základní část 2. ligy, mohou tyto použít jako náhradu za středeční nesehrané utkání s HC Stadion Vrchlabí v sobotu 28.2. na 1. osmifinalové utkání play-off. V ostatních utkáních platí pouze VOLNÉ a V.I.P. permanentní vstupenky.

HC Baník Sokolov: 92 Hruška (2 Honzík) – 4 M. Rohan, 27 Kvapil, 9 Šik, 82 Přindiš, 5 Schusser, 19 Troška, 8 Jeník 77 O. Novák – 36 Dobřemysl (C), 28 Kuběna (A), 66 T. Rohan, 23 Vaněk, 21 Flek, 26 Vrána, 20 Sýkora, 87 Švec, 7 Račanský (A), 55 Půlpán, 15 Říha, 44 Škop. Trenér: Antonik.

HC Klášterec nad Ohří: 1 Kaššák – 16 Loučka (C), 18 Kunrt, 3 Strejček, 6 Koblitz, 5 Váňa – 14 Hrdlička (A), 12 Jáchym, 17 Mála, 8 Diviš, 13 Toman, 11 Nguyen, 9 Vlastník. Trenér: Nerad.

Rozhodčí: Matěj Sýkora (Plzeň) – Bc. Michal Rubáš, Martin Tvrdík (oba Klatovy).

Domácí zástupce kapitána Pavel Kuběna nechává speciálně pozdravovat do Blanska.

Na dnešní utkání dorazila i hrstka hostujících fanoušků.

Domácí nastupují v černožlutých dresech, Klášterec ve žlutomodré kombinaci barev.

00:01

00:35
    Loučka u mantinelu masíruje Kuběnu.

01:06
    Vaňkovu střelu v poklidu kryje Kaššák.

01:32
    Schusserova střela míří pouze do betonu Kaššáka.

01:58
    Půlpán se nedostal za modrou útočnou čáru.

02:35
    Ofsajd Sokolova.

03:08
    Šik nahazuje do útočného pásma.

03:14
    Hrdličkův dalekonosný, ale nepřesný pokus ze středního pásma.

03:28
    Baník právě vstřelil branku!
    Únik domácích hráčů přesně zakončuje TOMÁŠ ROHAN – 1:0! Asistence: Dominik Vaněk, Jakub Flek.

03:49
    Vojtěch Šik (Sokolov) – 2 minuty za sekání.

07:02
    Vojtěch Šik (Sokolov) opět míří na trestnou lavici, tentokrát to jsou 2 minuty za podražení.

08:48
    Klášterec právě vstřelil branku!
    S touto přesilovou hru si hosté poradili když Jan Toman zpoza branky přesně našel LADISLAVA NGUYENA a ten nezaváhal – 1:1! Druhá asistence: Miroslav Koblitz.

09:35
    Zakázané uvolnění domácích.

10:21
    Jan Kaššák perfektně vychytal domácího kapitána Václava Dobřemysla!

11:18
    Jan Kaššák (Klášterec) – 2 minuty za nedovolené bránění. Trest odsedí Marek Váňa.

12:55
    Kaššák lvím skokem likviduje další gólovku domácích!

13:18
    Klášterec je kompletní.

13:36

14:08
    Ladislav Nguyen (Klášterec) – 2 minuty za hákování.

14:55
    Hosté vyhazují přes kotouč všechny čáry do bezpečí.

15:17
    DOMINIK VANĚK v přesilové hře vrací domácím vedení – 2:1! Asistence: Lukáš Vrána, Petr Přindiš.

19:44
    František Mála (Klášterec) – 2 minuty za hákování.

20:00

O první přestávce proběhne exhibice místních krasobruslařek.

20:01

20:46
    Dobřemyslův střelecký pokus zastavuje Kaššákův beton.

21:11
    Ofsajd Klášterce.

21:44
    Klášterec v pěti.

21:57
    Ale ne nadlouho 2 minuty za hráčskou lavici (Klášterec) – příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Jiří Vlastník.

22:15
    Marek Švec (Sokolov) – 2 minuty za podražení. Hraje se 4 na 4.

22:47

22:47
    Toto rozhodnutí se příliš nelíbilo Marku Jáchymovi (Klášterec), který obdržel 10 minut za nesportovní chování.

25:23
    Flek v úniku, ale zastavil ho odpískaný ofsajd.

27:02
    Chyba rozhodčích. Buly ve středním pásmu.

27:05

27:58
    Hosté dostávají puk ze své obranné třetiny.

30:05
    Petr Račanský v tutové pozice nedokázal protlačit kotouč za záda Kaššáka!

30:35
    Jakub Loučka (Klášterec) – 2 minuty za podražení.

34:28
    Hráči Klášterce napadli domácí hráče. Takže se tu strhla slušná mela!

34:28
    Martin Diviš (Klášterec) – 2 minuty za podražení + 2+2 za hrubost. Miroslav Koblitz 2+2 za hrubost.

34:28
    Lukáš Vrána (Sokolov) – 2+2 za hrubost. Jakub Flek 2+2 za hrubost.

35:45
    Luděk Škop (Sokolov) – 2 minuty za krosček.

36:04
    Jakub Loučka (Klášterec) – 2 minuty za sekání.

37:18
    Aleš Půlpán (Sokolov) – 2 minuty za sekání.

38:04
    Klášterec v pěti a hraje přesilovku.

39:05
    Ve vlastním oslabení to TOMÁŠ SÝKORA provedl výborně! Ujel všem a ačkoliv byl opakovaně sekán bekem Klášterce, nerozhodilo to a chladnokrevně zakončil do šibenice odkud vyhnal všechny pavouky – 3:1! Kaššák bez šance. Bez asistence.

40:43
    Petr Přindiš (Sokolov) – 2 minuty za zdržování hry.

41:35
    Sokolov ihned vyhodil puk ze svého pásma.

42:16
    Hostující nahození do útočné třetiny.

42:43

42:52
    Hruškův zásah.

43:18
    Lukáš Hrdlička (Klášterec) – 2 minuty za krosček.

44:05
    Sokolov kombinuje, zatím bez efektu.

44:35
    Vaňkova střela.

44:57
    Lukáš Vrána netrefuje zcela odkrytou branku Klášterce, Kaššák chytil kotouč na brankové čáře!

45:08
    Jan Strejček (Klášterec) – 2 minuty za krosček.

45:18
    Klášterec ve čtyřech.

45:37
    Martin Rohan (Sokolov) – 2 minuty za držení hole. Hraje se 4 na 4.