Boston – Tampa 3:2 (2:0 po s.n.) | Pittsburgh – Edmonton 6:4 (kon.) | Carolina – Dallas 3:5 (kon.)
Montreal – Ottawa 2:5 (kon.) | Detroit – Columbus 1:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 4:2 (kon.)
St. Louis – Philadelphia 1:0 (2:0 po s.n.) | Colorado – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Vancouver – Los Angeles 0:4 (kon.)
Arizona – Chicago 1:2 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.)
Pittsburgh Penguins
6:4 (3:0, 1:2, 2:2)
Edmonton Oilers
Pátek 13.03.2015, 00:05 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Dnešní utkání sledovalo 18662 diváků! (02:46:54)

Československá stopa

Martin Marinčin (EDM) 0+0

1. Sidney Crosby (PIT) 1+2
    2. Brandon Sutter (PIT) 2+0
    3. Derek Roy (EDM) 1+1

Ve třetí třetině se Edmonton na Pittsburgh dotáhl, ale Tučňáci dokázali soupeři odskočit a dnešní utkání vyhráli. Musím přiznat, že Olejáři ve druhé a třetí části zdaleka nepřipomínali tým, který je na poslední příčce tabulky.

Střely na branku: 34:29.

60:00

59:58
    Tak se píská ještě jedno přerušení, jelikož se Olejáři dostali do ofsajdu.

59:36

59:10
    Hostující hráči měli velkou šanci, když puk letěl jen těsně vedle domácí branky!

58:20
    Jevgenij Malkin našel mezi kruhy Brandona Suttera, jehož pokus mířil pouze do hrudi brankáře.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty dnešního zápasu.

57:47
    Edmonton vybojoval puk, který vyhazuje až za domácí branku.

57:36
    Za podražení dostává dvě minuty jeden z hostujících hráčů.

57:18
    Sidney Crosby se asistencí u druhé branky posunul na druhé místo kanadského bodování.

56:48
    Edmonton se dostal do ofsajdu a hra se vrací do středního pásma.
    Patric HÖRNQVIST - 6:4

55:44
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Sidney Crosby ukázal jakým je hokejistou! Domácí kapitán prohodil obránce a našel přesně hůl PATRICA HÖRNQVISTA, jehož střela z první končí v síti. Asistence: Sidney Crosby.

55:08
    Jevgenij Malkin se dostal před dva obránce, ale následnou přihrávkou nenašel nikoho v černém.
    Steve DOWNIE - 5:4

54:38
    Do útočné třetiny vjel Maxim Lapierre, jehož střelu vyrazil Bachman před sebe, odkud se k dorážce dostal STEVE DOWNIE, který Tučňákům vrací vedení. Asistence: Maxim Lapierre a Nick Spaling.

53:50
    Sidney Crosby vybojoval kotouč, který se snažil prohodit na Patrica Hörnqvista, ale zachytil ho bránící hráč.

53:10
    O kotouč se bojuje za hostující brankou, kde ho vyhráli obránci.

52:19
    Edmonton nahazuje puk do útočné třetiny, kde na něj čekají obránci.

51:34
    Pittsburgh Penguins s bude muset rychle vzpamatovat, jinak o dobře rozehrané utkání ještě přijde.

51:09
    Hostující hráči jsou politý živou vodu a utkání v těchto momentech dominují.
    Derek ROY - 4:4

50:04
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Obrovskou chybu předvedl Derrick Pouliot, kterého obral o puk Nail Jakupov, jehož střelu vyrazil domácí brankář před sebe, kam si první dojel DEREK ROY, jenž srovnává stav zápasu. Asistence: Nail Jakupov.

49:46
    Po delší době sledujeme další zakázané uvolnění, kterého se dopustili domácí hráči.

48:48
    Jenže také Edmonton zavezl puk do útočné třetiny, ale následná přihrávka zamířila až do rohu hrací plochy.

48:00
    Další útok Tučňáku je zastavený a u kotouče jsou hostující obránci, kteří čekají až jim vystřídají spoluhráči.

46:53
    Derek Roy zavezl puk do útočné třetiny, ale následnou přihrávkou našel před brankou pouze domácího obránce.

46:16
    Edmonton je po špatném začátku opět v duelu a posledních třináct minut bude jistě zajímavých.
    Benoit POULIOT - 4:3

44:51
    Hosté využívají početní výhodu a jsou domácím na dostřel. Puk přes šířku kluziště dostal BENOIT POULIOT, který střelou na bližší tyč překonal domácího gólmana. Asistence: Derek Roy a Oscar Klefbom.

44:19
    Nene, Edmontonu zatím početní výhoda nevychází a Tučňáci opět vyhazují přes všechny čáry.

43:54
    Domácí kapitán získal puk, který okamžitě posílá do bezpečné vzdálenosti.

43:47
    Střelu z ostrého úhlu ztlumil Marc-Andre Fleury na své hrudi a opět se přerušuje.

43:40
    Na trestnou lavici za hákování odchází Steve Downie, jenž hostům nabízí šanci na snížení.

42:53
    Edmonton Oilers nahazuje černou gumu na zadní mantinel, kde jsou první domácí obránci.

42:00
    Domácí jeli ve čtyřech proti dvou obráncům, Kris Letang byl v dobré střelecké pozici, ale volil přihrávku, která byla nepřesná.

40:57
    Střela hostujícího týmu je zastavená před brankou, kterou hájí Fluery.

40:01

Jestli první perioda patřila Pittsburghu, tak v té druhé byli mírně lepší hostující hráč, kteří sice nezachytili úvod třetiny, ale potom dokázali vsítit dvě branky a vrátili se do zápasu. Uvidíme, co nám přinese třetí dvacetiminutovka.

Střely na branku: 23:21.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:43
    Druhá třetina se již pouze dohrává a už se v ní nic nestane.

39:13
    Střela Edmontonu se mezi tři tyče nevešla a vyhnala Olejáře ze třetiny.

38:38
    Na trestnou lavici usedá Kris Letang a také Ryan Nugent-Hopkins. Domácí hráč dostává trest za nedovolené bránění a hostující za sekání.

38:00
    Hrají se poslední dvě minuty druhé periody.

37:46
    Edmonton kombinuje před vlastním gólmanem, jelikož Tučňáci dobře napadají.

36:59
    Sidney Crosby našel před brankou osamoceného Davida Perrona, který mířil na přední tyč, ale trefil pouze předloktí brankáře.
    Jordan EBERLE - 4:2

35:11
    Tak to ještě bude drama. Před brankou se nejlépe zorientoval Mark Fayne, který trefil hůl brankáře, od něhož se puk odrazil k JORDANU EBERLEMU, který střílí svou druhou branku v utkání a vrací Edmonton do zápasu. Asistence: Mark Fayne, Ryan Nugent-Hopkins.

34:11
    Z levé strany jel na brankáře Sidney Crosby, jehož střela golfákem mířila nad horní tyč branky.

33:49
    Olejáři po vstřelené brance ožívají a cpou se za dalším zakončením.
    Anton LANDER - 4:1

32:07
    Z pravé strany vystřelil Ryan Nugent-Hopkins, jehož pokus Marc-Andre Fleury vyrazil před sebe, kde se o dorážku postaral ANTON LANDER, jehož pokus brankář vyrazil na hůlopět k němu a hostující hráč snižuje. Asistence: Jordan Eberle a Ryan Nugent-Hopkins.

31:18
    Za hru vysokou holí dostává dvě minuty Ben Lovejoy.

30:35
    David Perron zavezl puk do útočné třetiny, ale byl zastavený u mantinelu, a tak z útoku domácích nic nebude.

29:41
    Hostující hráči jeli do přečíslení, ale celou situaci špatně vyřešil Jordan Eberle, jenž místo střeli volil přihrávku.

29:00
    Domácí hráči kontrolují utkání a nyní zklidňují hru za svou brankou.

28:20
    Další střela Edmontonu mířila pouze na zadní mantinel, od kterého se odrazila před branku, kde je pozorný Marc-Andre Fleury.

28:01
    Z hranice kruhů vystřelil Derrick Pouliot, jehož pokus minul branku o pár centimetrů.

27:21
    Domácí branku obkroužil Matt Hendricks, jenž u druhé tyče našel připravený beton brankáře.

27:04
    Hostující hráči sice vyhráli vhazování, ale jejich rozehrávka končí na dalším zakázaném uvolnění.

27:00
    Domácí jeli dva na jednoho, ale Patric Hörnqvist trefuje jen připraveného brankáře. Domácí si se soupeřem dělají téměř, co chtějí.

26:29
    Do samostatného úniku se dostal Sidney Crosby, který trefuje tyčku, i když celá aréna už jásala!

26:03
    Registrujeme další icing, kterého se dopustil Edmonton.

25:35
    Střela hostujícího obránce neměla přesné parametry, a tak zaduněla pouze o zadní mantinel.

25:13
    Pittsburgh Penguins ukončuje nepřesnosti zakázaným uvolněním a snad budeme zase sledovat pohlednější momenty duelu.

25:04
    Ve hře sledujeme v těchto momentech hodně nepřesností a ani jeden z týmů si puku neužije dlouho.

23:58
    Na hranici brankoviště zůstal osamocený Chris Kunitz, jehož vychytal skvělým zákrokem Bachman.

23:10
    Podle výkonů, které týmy zatím předvedli je asi rozhodnuto, ale na druhou stranu víme, co všechno se může v NHL stát.

22:34
    Marc-Andre Fleury skryl pod lapačku slabou střelu z hranice kruhů a přerušuje hru.

21:01
    Od této chvíle bude branku hostů hájit Bachman.
    Sidney CROSBY - 4:0

21:01
    Kris Letang našel na pravé straně, SIDNEYE CROSBYHO, jehož střela z první byla tak přesná, že ještě zacinkala o tyč. Domácí kapitán poslal Bena Scrivense na střídačku. Asistence: Kris Letang a Jevgenij Malkin.

20:29
    Na trestnou lavici usedá za hákování Derek Roy, který po své střele zatáhl za záchranou brzdu.

20:01

První třetina patřila domácí týmu, který si připsal tři zásahy do černého. Olejáři musejí zlepšit téměř vše, aby měli šanci na návrat do duelu. Uvidíme, co nám přinese druhá dvacetiminutovka.

Střely na branku: 12:5.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:55
    Oba kohouti dostávají trest na pět minut za hrubost.

18:55
    Sledujeme bitku, v níž se Ian Cole vyzval Matta Hendrickse.

18:15
    V samostatném úniku se ocitl Benoit Pouliot, který byl atakován, a tak na zakončení neměl moc času.

17:46
    Neskutečné, co nyní málem vyvedl Andrew Ference. Hostující obránce měl puk za brankou a nesmyslně ho chtěl vyhodit , jenže před brankou trefil spoluhráče a musel zasahovat brankář!

17:40
    Edmonton Oilers zahrál na další zakázané uvolnění a hra se vrací před Bena Scrivense.

16:53
    Jevgenij Malkin si vzal kotouč u pravého mantinelu a zajel s ním až na pravou stranu, odkud hledal spoluhráče, ale našel pouze jednoho z bránících hráčů.

16:21

15:27
    Nene, Olejářům se zatím početní výhody nedaří. Vyslali pouze jednu střelu na branku a Tučňáci se opět osvobozují.

14:29
    První střelu Edmontonu zlikvidoval Marc-Andre Fleury, jenž vyrazil puk ke spoluhráči, ten vyhazuje přeš všechny čáry.

14:21
    Dalším vyloučeným je domácí Chris Kunitz, jenž dává soupeři šanci na snížení.
    David PERRON - 3:0

13:36
    Sidney Crosby našel zpoza branky najíždějícího DAVIDA PERRONA, který střelou z první dostává puk za brankovou čáru. Asistence: Sidney Crosby a Patric Hörnqvist.

12:14
    K dorážce se dostal Nail Jakupov, jenž z dobré pozice minul domácí branku!

12:06
    K dobré střele z mezikruží se dostal Teddy Purcell, ale kotouč mířil vedle branky.

11:05
    Jordan Eberle našel mezi kruhy Ryana Nugenta-Hopkinse, který v dobré pozice ztratil černou gumu.

10:25
    Pittsburgh Penguins prožívá dobrou první dvacetiminutovku a Edmonton Oilers bude mít, co dělat.
    Brandon SUTTER - 2:0

09:37
    Steve Downie se dostal s kotoučem do útočné třetiny, kde z hranice kruhů vystřelil, ale jeho pokus vyrazil Ben Scrivens na hůl BRANDONA SUTTERA, jenž dává druhou branku v utkání. Asistence: Steve Downie, Daniel Winnik.

08:53
    Mezi kruhy si najel Ryan Nugent-Hopkins, jehož střela mířila jen do betonů brankáře.

08:13

08:09
    Z pravé strany vystřelil Derrick Pouliot, který trefuje prvního clonícího hráče.

07:45
    Také Tučňáci neprožívají dobrou přesilovou hru, jelikož se nedokázali pořádně usadit v útočném pásmu.

07:10
    Střelu od modré čáry vyrazil Ben Scrivens k zadnímu mantinelu a následně jeho spoluhráči vyhazují.

06:42
    Edmonton Oilers se dostal k černé gumě, která rychle letí přes všechny čáry.

06:13
    Také Pittsburgh Penguins si zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za podražení dostává Rob Klinkhammer.

06:11
    Následně Pittsburgh Penguins dostává kotouč ze své třetiny.

06:01
    Kotouč mířil před branku Tučňáků, kde byl Matt Hendricks, jenž namířil svou střelu do Marca-Andre Fleuryho.

05:07
    Hostující trenér nepochválí své svěřence, kteří nesehráli početní výhodu dobře a navíc v ní inkasovali.
    Brandon SUTTER - 1:0

04:16
    V oslabení se do úniku dostal BRANDON SUTTER, jenž zvolil bekhendový blafák, který uklidil pod horní tyč. Asistence: Daniel Winnik, Ben Lovejoy.

03:38
    úvod přesilové hry se Olejářům nepodařil a Pens vyhazují do bezpečí.

03:21
    První přesilovou hru si zahraje hostující tým. Dvě minuty za držení dostává Nick Spaling.

02:39
    Edmonton se zabydlel v útočné třetině, ale jejich střela od modré čáry je zastavená před brankou.

02:08
    Tučňáci se opět nedomluvili a puk končí na dalším zakázaném uvolnění.

01:32
    Brandon Sutter přesprintoval obránce a zvolil místo přihrávky střelu z hranice brankoviště, ovšem trefil pouze brankáře.

00:46
    Z pravé strany vystřelil Sidney Crosby, jehož rána mířila pouze nad branku, kterou dnes hájí Ben Scrivens.

00:37
    Sledujeme také první ofsajd, do něhož dostal své spoluhráče Nail Jakupov.

Úvodní vhazování vyhrál Jevgenij Malkin, který dává Tučňákům právo prvního útoku, ale těžká přihrávka končí na icingu.

00:01

Oba celky jsou již na ledové ploše, kde se srovnaly na modrých čarách. Arénou se nesou tóny Kanadské hymny, po které bude následovat hymna USA.

Ještě jednou vás vítám u dnešního utkání, kterým vás provede Michal Luxa. Doufám, že budeme sledovat zajímavé utkání, v němž uvidíme spoustu branek.

Pittsburgh Penguins: Fluery (Greiss) – Martin, Letang, Pouliot, Lovejoy, Scuderi, Cole – Perron, Crosby, Hörnqvist – Kunitz, Malkin, Comeau – Winnik, Sutter, Bennett – Spaling, Lapierre, Downie.

Edmonton Oilers: Scrivens (Bachman) – Klefbom, Schultz, Ference, Aulie, Marinčin, Fayne – Eberle, Nuget-Hopkins, Pouliot – Jakupov, Roy, Purcell – Hamilto, Lander, Fraser – Handricks, Gordon, Klinkhammer.

Rozhodčí: Morton, Kimmerly – Amell, Morin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Při pohledu na tabulku zjistíme, že lépe je na tom Pittsburgh, jenž nasbíral 86 bodů, což mu stačí na pátou pozici ve Východní konferenci. Naopak Edmonton má zcela jiné starosti, jelikož se hostující tým nachází na poslední příčce Západní konference, když získal pouhých 47 bodů.

Vítám vás u dnešního utkání, v němž se představí Pittsburgh Penguins, který vyzve Edmonton Oilers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 5. Sutter (Winnik, Lovejoy), 10. Sutter (Downie, Winnik), 14. Perron (Crosby, Hörnqvist), 22. Crosby (Letang, Malkin), 55. Downie (Lapierre, Spaling), 56. Hörnqvist (Crosby) – 33. Lander (Nugent-Hopkins, Eberle), 36. Eberle (Fayne, Nugent-Hopkins), 45. Pouliot (Roy, Klefbom), 51. Roy (Jakupov)

Edmonton Oilers: Scrivens (od 22. Bachman) – Klefbom, Schultz, Ference, Aulie, Marinčin, Fayne – Eberle, Nuget-Hopkins, Pouliot – Jakupov, Roy, Purcell – Hamilto, Lander, Fraser – Handricks, Gordon, Klinkhammer.

Rozhodčí: Morton, Kimmerly – Amell, Morin

Diváci: 18662