Boston – Tampa 3:2 (2:0 po s.n.) | Pittsburgh – Edmonton 6:4 (kon.) | Carolina – Dallas 3:5 (kon.)
Montreal – Ottawa 2:5 (kon.) | Detroit – Columbus 1:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 4:2 (kon.)
St. Louis – Philadelphia 1:0 (2:0 po s.n.) | Colorado – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Vancouver – Los Angeles 0:4 (kon.)
Arizona – Chicago 1:2 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.)
Montreal Canadiens
2:5 (2:0, 0:2, 0:3)
Ottawa Senators
Pátek 13.03.2015, 00:30 • Bell Centre, Montreal • NHL

To je ode mě pro toto utkání vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších onlajn přenosů nejen z NHL brzy na shledanou. (03:18:59)

2+0, 4 střely, ice time 19:40

Je dobojováno. Senátoři z Ottawy nakonec vítězí v poměru 5:2, když utkání otáčeli z nepříznivého stavu 0:2. Trenéři by hráčům Canadiens měli vysvětlit, že zápas se nehraje dvacet minut ale šedesát, neboť domácí přestali po úvodní třetině hrát a s každou další obdrženou brankou, to šlo s nimi více ke dnu. Za to Sens se postupem času dostávali do klidu. Klíčovým okamžikem byl zřejmě konec druhé třetiny a začátek třetí, protože ve 39. minutě vyrovnával na 2:2 Condra ve 42. minutě navyšoval na 3:2 Stone.

60:00

59:23
    Hosté kontrolují puk v útočné pásmu a nikam nespěchají.

58:43
    S ubývajícím časem je více než jasné, že Senators si z dnešního zápasu odvezou všechny body. Domácí Montreal absolutně nezvládl hru po první třetiny.

58:01
    Televizní kamery nám nabídli záběr na Maxe Paciorettyho, který stojí v chodu do kabin a je ošetřovat. Údajně byl zasažen kotoučem do míst, které nejsou pořádně chráněny.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:33
    Canadiens se dostali do útočného pásma, ale nemohou se dostat k zakončení.

57:00
    Montreal kontroluje kotouč za svou brankou a přemýšlí jak se co nejefektivněji dostat do útočného pásma.

55:48
    Ottawa opět drží kotouč v útočném pásmu, ale Habs se zatáhli do obranného bloku a nedovolují Sens zakončovat.

54:55
    Montreal se pouze do útočného pásma podíval. Útočníci domácích byli prakticky ihned zbaveni kotouče a Sens mohou postupovat kupředu.

53:01
    Dnešní utkání je již více rozhodnuté, protože Sens ve třetí části vybojovali tříbrankové vedení a předvádějí zcela klidnou hru, což se o domácích říct nedá.
    Marc METHOT - 2:5

52:36
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Skvělou práci za brankou odvedl Chiasson, který nejprve vybojoval puk před dotírajícími obránci Habs a následně přesně přihrál před brankou na volného MARCA METHOTA, který nepříliš nápadní střelou překonává domácího brankáře, když jeho střela zapadla přesně do horního rohu branky. Asistence: Alex Chiasson a Milan Michálek

52:16
    Sens drží kotouč na útočného polovině, ale přes obranný blok domácích se nemohou dostat do zakončení.

50:59
    Ottawa odskočila svému rivalovi na rozdíl dvou branek, čímž se dostala do herní pohody a pojistila se před případnými komplikacemi v závěru zápasu.

Jan Thöma

Branky a nahrávky: 7. Pacioretty (Subban, Markov), 9. Pacioretty (Eller) – 23. Karlsson (Legwand, Methot), 39. Condra (Pageau, Borowiecki), 42. Stone (Wiercioch, Karlsson), 50. Karlsson (Michálek), 53. Methot (Chiasson, Michálek)

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Markov, Subban, Gilbert, Petry, Beaulieu, Gončar – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Galchenyuk, Plekanec, Parenteau – Eller, De La Rose, Smith-Pelly – Prust, Mitchell, Weise.
    Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Methot, Karllsson, Wiercioch, Ceci, Cowen, Borowiecki – Hoffman, Zibanejad, Ryan – Michálek, Turris, Stone – Condra, Pageau, Lazar – Puempel, Legwand, Chiasson.

Rozhodčí: Leggo, Lee – Cameron, Cormier