Novosibirsk – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Kazaň – Omsk 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Jokerit 4:0 (kon.)

Petr Vrána (KZN) 0+0, 2 střely, čas na ledě 24:49
    Miroslav Blaťák (OMS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 1:10 (21:44:57)

Stav série – 0:1 na zápasy.

Ve druhém prodloužení byli aktivnější domácí hráči, ale žádnou ze svých příležitostí nedokázali proměnit a tak přišel trest! Hráči Avangardu sice ještě nevyužili přesilovku při vyloučení Gluchova, ale šest sekund po jeho naskočení z trestné lavice, konkrétně v čase 97:19, dorazil puk za záda bezmocného Nilssona Sergej Širokov. První utkání série tak vyhrává Avangard 3:4 v prodloužení.

Střely na branku ve 2. prodloužení – 12:6, celkem – 42:34.

Sergej ŠIROKOV - 3:4

97:19
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté to sice v přesilovce nestihli, ale skórují krátce po jejím skončení! Po střele Erika Gustafssona se kotouč odrazil před prázdnou branku na hůl SERGEJE ŠIROKOVA, který zblízka neměl problém rozhodnout. Omsk vítězí! Asistence: Erik Gustafsson.

96:38
    Už ne, domácí vyhodili.

96:20
    Hosté stále kombinují v útočném pásmu...

95:47
    Kolarik z pravého kruhu netrefil domácí svatyni.

95:13
    Hosté budou hrát přesilovku! Michail Gluchov pyká za hákování. To je dobrá šance pro Avangard rozhodnout.

94:05
    Zacharčuk na modré posunul puk na Rylova, jehož projektil vytěsnil Kostin.

93:49
    Kolarik dokonce zaměstnal Nilssona. Vzápětí se však hosté dostali do postavení mimo hru.

93:37
    Hosté se snaží otupit nápor soupeře a zklidnit hru. Nyní mají kotouč na svých holích.

92:01
    Domácí jakoby měli více sil, Omsk se už jen brání.

91:03
    Möllerovu střelu z mezikruží vykopl levým betonem Kostin.

90:31
    Rána Svitova se mezi tyče nevešla, Kazaň se snaží rozhodnout.

89:56
    Petrov nabízel puk před branku najíždějícímu Burmistrovovi, ten ale v tísni nedokázal pořádně vystřelit.

88:57
    Hostující kouč Raimo Summanen si vybral oddechový čas.

88:48
    Obrovský závar před Kostinem po Zacharčukově pumelici! Azevedo s Kosticynem však kotouč za záda brankáře Avangardu nedotlačili!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 11. Svitov, 38. Brookbank (Azevedo), 59. Svitov (Möller, Mirnov) – 20. Širokov (TS), 28. Pěrežogin (Kolarik), 58. Semjonov (Berdnikov), 98. Širokov (Gustafsson)

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Zacharčuk, Rylov, Musin, Paigin, Denisov, Brookbank – Möller, Azevedo, Kosticyn – Svitov, Kolcov, Lukojanov – Obuchov, Burmistrov, Petrov – Mirnov, M. Gluchov, Vrána. Trenér: Zinetula Biljaletdinov
    Avangard Omsk: Barulin (od 38. min. Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Gončarov, Chomickij, Ljamin, N. Gluchov, Kulik – Popov, Kolarik, Pěrežogin – Rasskazov, Širokov, Kurjanov – Musatov, Pervušin, Schütz – Semjonov, Fisčenko, Berdnikov – Volkov. Trenér: Raimo Summanen

Rozhodčí: Gašilov, Soin – Sivov, Šeljanin