Novosibirsk – Magnitogorsk 2:0 (kon.) | Kazaň – Omsk 3:4 (po pr.) | CSKA Moskva – Jokerit 4:0 (kon.)
Petrohrad – Dynamo Moskva 1:4 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 13.03.2015, 14:30 • Ice Sports Palace Sibir • Play-off KHL

To je z tohoto utkání vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek pátečního odpoledne. (16:55:09)

Československá stopa

Jan Kovář (MET) 0+0, 5 střel, čas na ledě 21:11
    Alexander Salák (SIB) 38 střel, 0 gólů, 100 %

První čtvrtfinálové utkání je u konce, úvodní bod v sérii si připisuje Sibir Novosibirsk. Díky brankám Ullströma a Kopejkina vyhráli domác 2:0, hlavní podíl na výhře měl Alexander Salák, jenž udržel čisté konto!

60:00

59:40
    Zřejmě poslední opravdu vynikající zákrok předvedl Alexander Salák proti Timu Brentovi, který se pokusil zasunout puk mezi jeho betony! Gólman Sibiru nechal beton na ledě a tím zabránil snížení a pokažení čistého konta!

59:18
    Tentokrát domácí vyhodili až za branku Metallurgu, hosté toho již mnoho nestihnou.

58:44
    Puk znovu ve středním pásmu, Novosibirsk brání na podtrženou jedničku.

58:18
    Košečkin míří na střídačku, Magnitogorsk v šesti proti pěti!

58:00
    Zaripovovu střelu vyráží Salák do bezpečí, hosté musí zakládat akci znovu až od vlastní branky.

57:23
    Domácí hráči se již do útoku neženou, mají již nahráno. Magnitogorsk se naopak snaží o zdramatizování závěru.

56:36
    Jan Kovář vlétl jako drak do útočné třetiny, jeho pokus ale znovu zastavila neomylná lapačka Alexandera Saláka.

56:00
    Vzápětí přichází na straně hostujícího týmu zakázané uvolnění.

55:37
    Metallurg se usadil v útočné třetině, nepřesná přihrávka ho ale vyhnala zpět do neutrální zóny.

54:04
    Domácí hokejisté mají dnešní utkání pevně v rukou a v závěrečných minutách nebudou chtít připustit žádné drama.

52:46
    Alexander Salák má nějaký problém s prsty u pravé ruky, vypadá to na křeč. V tuto chvíli je masírován u domácí střídačky.

52:32
    Tentokrát se Metallurg zvládl ubránit a hraje v plném počtu. Podaří se mu v závěrečných sedmi minutách ještě něco vymyslet?

51:34
    Novosibirsk si dnešní zápas velmi užívá a snaží se o definitivní razítko za prvním vítězství. Košečkin se musí v oslabení hodně ohánět.

50:32
    Hostům výrazně dochází trpělivost, budou se muset znovu bránit. Jan Kovář (MET) neudržel nervy na uzdě a za vražení na hrazení míří na trestnou lavici.

50:12
    Sibir právě vstřelil branku!
    Dlouho se domácímu týmu přesilová hra nedařila, nakouknutí do útočné části hřiště a rychlá kombinace však přinášejí své ovoce! ALEXEJ KOPEJKIN dostal přesnou přihrávku na prostor mezikruží a z voleje uklidil puk za záda Košečkina, čímž vstřelil svoji první branku ve vyřazovacích bojích – 2:0! Asistence: Dmitrij Kugryšev.