Poruba 2011 – Litoměřice 3:2 (1:0 po s.n.) | Mountfield HK – Karlovy Vary B 9:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
HC Stadion Litoměřice
Pátek 13.03.2015, 17:00 • ZS Poruba • Play-off ligy juniorů

Děkujeme Vám za pozornost a přejeme hezký zbytek pátečního večera. (19:13:13)

První semifinálový souboj vyhrávají domácí borci, když na poslední chvíli v základní hrací době vyrovnali a v nájezdech byl jediným úspěšným střelcem Jakub Schwarz.

70:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba.
    Autorem vítězné branky je JAKUB SCHWARZ.

59:37
    Litoměřice ve čtyřech útočí. Branku jen těsně minul Dyrynk.

58:32
    Poruba právě vstřelila branku!
    8 vteřin chybělo do vypršení prvního litoměřického trestu, kdy DENIS BRNČÁL z pozice obránce prostřelil na potřetí přesouvajícího se gólmana. Asistence: Patrik Gola.

58:16
    Oddechový čas pro hosty.

58:16
    Litoměřice hráli opět s mnoha hráči na ledě. 25 vteřin budou ve třech.

58:10
    Střely domácích končí mimo bránu.

57:20
    Rataj se Schwarzem a Mládkem se pokouší za přispění Baci a Goly o usazení se ve třetině.

57:07
    Domácí vykázáni z pásma po ataku na gólmana.

57:03
    Od modré pálí Baca, ale střela je zblokována.

56:41
    Litoměřice potrestány dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:30

56:06
    Domácí drží soupeře na mantinelech a nedovolují mu ohrozit bránu.

55:00
    Hosté se radovali z gólu, ale sudí rozpažil. Puk je někde pod ležícím Šrámkem.

54:50
    Šrámka nepřekonal Zajan. Těsně minul vzdálenější tyč.

54:30
    V útočné třetině zahrál vysokou holí Brnčál a tak Litoměřice si zahrají přesilovku.

53:28
    Nepřehledná situace pro Březnu. Holaň s Havránkem v dobrém postavení netrefují puk do odkryté klece. Hosté drží jednobrankové vedení.

53:01
    Litoměřice drží Porubské v jejich třetině a puky jen nahazují.

51:50
    Nyní se dostávají ke střele hosté. Od modré pálí Krýsl. Puk se odráží od betonů a Baca jej posílá do středního pásma.

50:52
    Domácí vyhrávají buly a drží puk na holích i po několika soubojích u mantinelu. Střela Brnčála končí na zadním mantinelu.

50:43
    Smrčka zatáhl puk do třetiny po křídle sám a také vystřelil. Puk má v lapačce hostující gólman.

50:05
    Domácí se snaží o přechod středního pásma dlouhými nahrávkami. Moc se jim to nedaří. Litoměřičtí jsou u kotoučů o krok dříve.

49:36
    Šrámek vychytal Zajana. Odražený kotouč vyváží Gola a nutí nakonec Březnu i k zákroku.

48:36
    Mládek teď zahrál puk na Schwarze příliš prudce a sudí pískají zakázané uvolnění.

47:40
    Poruba se v útočné třetině moc neohřála a už musí spěchat do obrany. Popek střílí mimo tři tyče.

46:30
    Šrámek schovává puk pod lapačku před Nerudou.

46:15
    Poruba drží puk na svých holích, ale nemůže se dostat přes střední pásmo.

44:58
    Března chytá střelu Smrčky za ovací své střídačky.

44:23
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Staré známé NEDÁŠ DOSTANEŠ se nyní opět potvrdilo. TOMÁŠ ZEDEK od modré propálil vše co stálo puku v cestě a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Radek Kauschitz.

44:10
    Po vyhraném buly zela před Mládkem a Brnčálem prázdná brána, ale ani jeden se s pukem do ní netrefil.

43:33
    Po souboji Ransdorfa s Bacou puk končí za ochrannou sítí.

42:55
    Litoměřice nepouštějí domácí z jejich pásma. Odražené puky dokáží okamžitě posílat na Šrámka.

42:20
    Icing Poruby. Vhazuje se po gólmanově pravici.

41:08

40:55
    Široký nedokázal udržet pásmo a puk nakonec končí až ve Šrámkově lapačce.

40:23
    Domácí pokračují v klasické přesilovce. Drží soupeře ve třetině. Gola se pokusil z mrtvého úhlu dopravit puk za Březnova záda. Zazvonila pouze tyč.

40:01

Máme za sebou hokejově kvalitnější třetinu, ve které hosté zúročili houževnatost a bojovnost. Od 35. minuty je utkání vyrovnané. V závěru měli domácí možnost dvojnásobné přesilovky. Tlak však neproměnili ve vedoucí branku.

Třetí třetina začne cca v 18:29.

40:00

39:59
    Hosté ve čtyřech.

39:40
    Kropka pálí od modré, Března zázračně přes hráče zasahuje a drží kotouč ve výstroji.

39:08
    Ve středovém kruhu podrážel Kratochvíl a Poruba tak bude hrát 50 vteřin přesilovku pět na tři.

38:40
    Puk nakonec vyhazuje Kratochvíl.

38:20
    Domácí uzavřeli zámek, ale střely končí na výstroji gólmana nebo se do cestu staví litoměřičtí hráči.

37:59
    Před brankou hákoval Melichar a posílá svůj tým do oslabení.

37:54
    Března zasahuje proti střele Fibricha.

36:55
    Šrámek vyráží střelu Kratochvíla.

36:50
    Brnčál se pokoušel bruslením a kličkami přelstít litoměřickou obranu, nakonec o puk přišel a musí se rychle vracet do obrany.

34:29
    PAVEL ZAJAN přijal krásnou přihrávku a kličkou si tzv. udělal gólmana, kterému pak puk poslal po ledě za záda. Asistence: Lukáš Ransdorf.

33:40
    Kapitán hostí Kauschitz minul odkrytou bránu. Následně totéž provedl Chovanec, kterému ve skórování bránila i soupeřova hůl.

32:40
    Nyní se zase bojuje okolo porubské brány. Zápas dostává play-offové parametry.

32:01
    Gólovou tutovku spálil Schwarz.

31:17
    Začalo se hrát nahoru dolů. Nejdříve zastavil rozehrávku za Březnovou brankou porubský Gola a následně čelil Šrámek střele Chmela.

30:03
    Neruda vystřelil, ale puk se odrazil od holeně Ryšky. Šrámek zasahovat nemusel.

29:20
    Havránek získal dravostí puk ve středním pásmu a vystřelil těsně nad ledem. Března si puk pomocí hokejky dopravil do lapačky.

29:00
    Litoměřičtí zvýšili tlak a domácí mají najednou mnoho obranných povinností.

27:49
    Zajan měl na hokejce vyrovnání. Poskakující puk však nedokázal rychle zpracovat a dopravit za ležícího gólmana.

27:17
    Hosté se dostali před Šrámka. Chovanec vybojoval za brankou puk a pokusil se překvapit objetím brány.

26:40
    Litoměřice se nemohou dostat ze své třetiny. Domácí postavili obranu již na útočné modré.

25:20
    Momentálně se hraje opatrný hokej a týmy čekají na moment překvapení.

23:55
    Hosté se nějak výrazněji v přesilovce nepředvedli. Domácí jsou v plném počtu a na zteč vyráží Brnčál.

21:59
    Ransdorf vypálil z rohu na bránu. Zkusil štěstí, jestli se kotouč neodrazí za gólmanova záda.

21:55
    Pobuta vyloučen za hrubost. Litoměřice mají první přesilovku.

21:41
    Pobuta z protiútoku jedovatě střílí na vzdálenější tyč. Března puk vytěsňuje ramenem.

21:19
    Kratochvíl z otočky Šrámka nepropálil.

20:11
    Po buly okamžitě pálil Dyrynk. Šrámek střelu chytá do náruče.

20:07
    Poruba zahrála icing.

20:01

Po prvotním okoukáním soupeře se utkání brzy rozehrálo. Oba týmy měli ke gólům blízko, nakonec se z úvodní trefy radovali v polovině třetiny domácí.

Herně je zápas vyrovnaný a tak se těšíme na druhou třetinu, která začne přibližně v 17:44.

20:00

19:26
    Kauschitz s Chovancem bojují za porubskou bránou o kotouč. Nakonec se pokusil vystřelit odražený puk Krátký. Šrámek gól do šatny nepřipustil.

18:57
    Litoměřice se však nadále brání útočným kombinacím domácího týmu.

18:09
    Po mnoha nahrávkách přesilovka Porubě skončila bez pořádné střely na bránu.

17:34
    RT TORAXu se podařilo usadit se ve třetině. Kropka na modré s Golou na kruzích kombinují a hledají dobrý okamžik střely.

16:09
    Po buly v útočné porubské třetině podrážel Popek a dostává dvě minuty. Druhá přesilovka pro domácí.

16:04
    Domácí se ubránili menšímu litoměřickému tlaku a Schwarz okamžitě otáčí hru k Březnovi.

15:01
    Mládek sklepl na útočné modré rozehrávku Melichara a okamžitě vypálil na bránu. Března si s pukem poradil lehce. Bude se vhazovat po jeho pravici.

14:20
    Šrámek vytěsnil střelu Kratochvíla a Chovanec se díky Kropky už k dorážce nedostal.

12:58
    Boj o střední pásmo vyhráli hosté a střela Krátkého končí v lapačce. Bude se vhazovat po pravici Šrámka.

10:59
    Chybu v porubské obraně mohl potrestat Kauschitz. Domácí gólman měl více štěstí než zkušeností. Puk skončil na špičce betonu.

09:37
    Brnčál nahrál přes šíři kluziště JONÁŠI MLÁDKOVI do jízdy, ale ten nevolil okamžitou střelu. Počkal si až gólman klesne k ledu a pak puk zavěsil do horních pater brány. Asistence: Denis Brnčál.

09:15
    Poruba se vystavila ofsajdu.

08:10
    Velkou šanci teď měli hosté. Ransdorfovi střelu Šrámek vytěsnil betonem a následná dorážka Dyrynka skončila taky na betonu.

07:55

07:40
    Gola se netrefil z první a Mládkovi nevyšla zpětná přihrávka. Porubě přesilovka pomalu končí.

06:46
    Střele čelil domácí gólman. Popek mířil doprostřed brány a tak puk končí ve výstroji gólmana.

05:55
    Na brankovišti si sjednával pořádek Krýzl, ale sudí jeho počínání kvalifikoval jako hrubost a umožnil Porubě zahrát si přesilovku.

05:55
    Rataj se Schwarzem se pokoušeli dopravit puk za brankovou čáru, ale ani překvapení zpoza brány se nezdařilo.

04:56
    Zajan se vydal do protiútoku a ani z dorážky Šrámka nepřekonal. Vhazuje se po jeho levici.

04:08
    RT TORAX se na delší dobu usadil v útočné třetině, ale z tlaku prozatím úvodní gól ne a ne padnout.

03:02
    Března na poslední chvíli strčil do trajektorii střely Rataje vyrážečku a zabránil gólu.

02:33
    První domácí šance se zrodila na holi Fibricha, který chtěl puk dopravit zpoza brány.

00:59
    Neruda zachytil Holaňovu rozehrávku a Popek mohl dopravit kotouč mezi tři tyče. Šrámkův beton byl pohotový a prozatím se hraje nerozhodně.

00:13
    Puk sice získali domácí, ale ze své třetiny se nějak nemohou dostat. Šrámek si poprvé sáhl i na kotouč.

00:01

Zdravíme Vás ze zamračené Ostravy a zároveň vítáme u textového přenosu 1. semifinálového zápasu play-off Ligy juniorů.

Zde jsou úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Šrámek (Mizera) – Baca, Široký, Štěpán, Ryška, Pobuta, Kropka, Olšr, Ščurek – Schwarz, Fibrich, Rataj – Holaň, Smrčka, Havránek – Mládek, Brnčál, Gola P. – Kurnik, Horváth, Korec

HC Stadion Litoměřice: Března (Lukeš) – Chmel, Málek, Krýsl, Šikner, Melichar, Zedek, Winnerlich, Kejmar, Dyrynk, Zajan, Ransdorf, Popek, Neruda, Kratochvíl, Kment, Kauschitz, Chovanec, Krátký

Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba.

HC Stadion Litoměřice: Března (Lukeš) – Chmel, Málek, Krýsl, Šikner, Melichar, Zedek, Ninnerlich, Kejmar, Dyrynk, Zajan, Ransdorf, Popek, Neruda, Kratochvíl, Kment, Kauschitz, Chovanec, Krátký

Zítra vstoupí Liga juniorů do další fáze soutěže. Na programu je 1. semifinálové utkání a Porubští se od 17 hodin střetnou s Litoměřicemi.

HC RT TORAX Poruba se celou sezónu drží v horních patrech tabulek a ve čtvrtfinále pak celkem hladce přešel přes Třebíč doma 6:1 a v odvetě 3:2.

HC Litoměřice ve skupině A – O postup obsadily třetí příčku a ve čtvrtfinále nakonec dvakrát porazily tabulkově druhý Písek 3:2 a doma taktéž 3:2 po samostatných nájezdech.

Statistiky jsou známé jen u zítřejšího domácího týmu.
    V základní části a následné nadstavby nejvíce bodoval Jakub Schwarz, který nasbíral celkem 69 bodů za 32 branek a 37 nahrávek.
    Ale titulem elitního nahrávače se může chlubit Tomáš Rataj, jenž asistoval u 46 branek a přidal i 12 gólů.

Ve čtvrtfinále 3x skóroval obránce Pavel Pobuta.

Který tým v pátek 13. získá první semifinálové vítězství?
    Sledujte od 17 hodin textový přenos, na který Vás tímto srdečně zveme.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 10. Mládek (Brnčál), 59. Brnčál (Gola), rozh. náj. Schwarz – 35. Zajan (Ransdorf), 45. Zedek (Kauschitz)