Jihlava – Kometa Brno 0:1 (kon.) | Kladno – Hr. Králové 3:2 (po pr.) | K. Vary – Chomutov 2:3 (po pr.)
Pardubice – Slavia 9:2 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 5:6 (kon.)
HC Dukla Jihlava
0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
HC Kometa Brno
Pátek 13.03.2015, 13:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Play-off ELIOD extraligy ml. dorostu

Kometa Brno vyhrála i druhý zápas čtvrtfinálové série, a to poměrem 1:0, když se ve čtyřiapadesáté minutě trefil Jan Süss. Brněnští tak postupují do semifinále, kde narazí na lepšího z dvojice Třinec – Žďár nad Sázavou. Jihlavě naopak po vítězství v horší nadstavbové části sk. D končí tato sezona a červenožlutí tak nezopakují svojí loňskou účast na finálovém turnaji o mistra Republiky. (15:30:16)

60:00

53:17
    Kometa právě vstřelila branku!
    Kometa se výrazně přibližuje semifinálové účasti, neboť šest a třičtvrtě minuty před koncem otevírá skóre dnešního duelu JAN SÜSS. Jihlava nemá na srovnání stavu zápasu příliš mnoho času. Asistence: Martin Nečas, Martin Novák.

53:17
    Po delším čase je zde vyloučení a opět na straně Jihlavy. Jde již pro osmý trest v tomto zápase pro červenožluté. Jan Trávník (JIH) navíc k dvouminutovému trestu za naražení zezadu dostává ještě 10 minut navíc osobní trest.

Na vyloučení: 8-3.

42:29

40:29
    Třetí třetina začíná přesilovou hrou Komety, protože Adam Najman (JIH) dostává dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 7-3.

40:01

Ani ve druhé třetině tak branka nepadla, druhé čtvrtfinále je tak stále otevřené. Kometa potřebuje k postupu vyhrát. Jihlava naopak potřebuje vyhrát, aby si vynutila prodloužení série v neděli v moravské metropoli. Zatím k tomuto výsledku mají oba týmy stejně blízko.

40:00

34:44
    Jihlava je také v pěti hráčích na ledě.

33:19
    Kometa hraje v plném počtu a opět začíná její zkrácená přesilovka.

32:44
    A ve vylučování se pokračuje i nadále. Matěj Vála (JIH) si odsedí dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 6-3.

31:19
    Jihlava má druhou možnost plnohodnotné dvouminutové přesilovky, protože Filip Klenec (KOM) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 5-3.

28:28
    Také Jihlava je v plném počtu, hostům se dnes přesilovky nedaří.

27:51
    Kometa je v pěti a bude hrát minutu a 23 vteřin přesilovku pět na čtyři.

26:28
    Jenže přesilovka domácích trvala jen 37 vteřin, protože gólman Jakub Škarek (JIH) vystřelil puk mimo hřiště a jeho spoluhráč si za něj odpyká dvě minuty za zdržování hry.

Na vyloučení: 5-2.

25:51
    Dukla dostává poprvé plnocennou přesilovku hru. Patrik Vašíček (KOM) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

Na vyloučení: 4-2.

22:43
    Krátkou přesilovku Kometa nevyužila, hraje se v plném počtu.

21:55
    Kometa je v plném počtu.

20:58
    Jihlava hraje ve čtyřech.

20:43
    Jenže ani Dukla se přesilové hry nedočká. Lukáš Jindra (JIH) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení. Po vypršení trestu Svobody tak začne krátká přesilová hra Komety pět na čtyři, nyní se hraje čtyři na tři pro Kometu.

Na vyloučení: 4-1.

20:01

Další třetina začne přibližně v 14:07.

V první třetině jsme branku neviděli, místo toho byli hráči vylučováni. Třikrát mířil za katr jihlavský hráč, pět minut před koncem třetiny pak hráč Komety.

20:00

19:55
    Přesilová hra Komety v závěru třetiny končí. Hosté špatně střídali a jsou tak potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě, dvě minuty si odpyká Matěj Svoboda (JIH). Hned ve druhé třetině se tak bude pokračovat 63 vteřin při hře čtyři na čtyři, poté začne 57 vteřinová hra Jihlavy.

18:58
    Na sklonku třetiny si Kometa zahraje třetí přesilovou hru za sekání Jaroslava Musila (JIH).

Na vyloučení: 3-0.

14:34
    Jihlava je v plném počtu, i druhá přesilovka Komety je neúspěšná.

12:34
    Znovu se bude vylučovat na jihlavské straně, Richard Habermann (JIH) si posedí dvě minuty za napadení.

Na vyloučení: 2-0.

02:54
    Domácí první oslabení přestáli a jsou v plném počtu.

00:54
    Kometa si zahraje první přesilovou hru zápasu. Lukáš Mareš (JIH) totiž dostává dvě minuty za faul kolenem.

Na vyloučení: 1-0.

00:01

HC Dukla Jihlava: Škarek (Šťastný) – Zadina, Habermann, Mareš, P. Slabý, Trávní, Vála, Havelka – Úlovec, Vala, Jindra, Musil, Adam, Najman, Kardoš, Fixa, Strnad. Trenér: Štěpán Moravec.

HC Kometa Brno: Dostál (Šindelka) – Jeřábek, Zábranský, Kučera, Král, Buchal, Gloz, David, Mikyska – M. Novák, Klenec, Gajarský, Škvrně, Krejčí, Matula, Süss, Svoboda, Kunc, J. Novák, Nečas.

Rozhodčí: Kotlík – Suchý, Mejzlík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:15 a budeme z něj přinášet změny stavu.