Everton – Sunderland 0:2 (kon.) | Aston Villa – West Ham 1:0 (kon.) | Hull City – Burnley 0:1 (kon.)
Leicester – Southampton 2:0 (kon.) | Newcastle – West Brom 1:1 (kon.) | Stoke – Tottenham 3:0 (kon.)
Crystal Palace – Manchester Utd. 1:2 (kon.)
Everton FC
0:2 (0:0)
Sunderland AFC
Sobota 09.05.2015, 13:45 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League

Sunderland dnes slaví obrovsky důležité vítězství, které Black Cats moc pomůže v boji o udržení. Hosté v tuto chvíli poskočili až na čtrnácté místo tabulky a budou čekat na další výsledky.

Hráči Sunderlandu vytěžili z minima maximum. Toffees vstoupili do druhé půle velkým náporem, ze kterého vytěžili sérii rohů a také šance Lukaka a Jagielky. V 54. minutě ale paradoxně udeřilo na druhé straně, když ránu Jordiho Gómeze tečoval za Howarda Danny Graham. Domácím pak mohl zařídit vyrovnání James McCarthy, který však trefil pouze tyč a v 85. minutě tak uzavřel skóre Jermain Defoe, od kterého se do brány odrazil míč po sražené střele Johnsona. (15:43:54)
    Oficiální twitter Sunderlandu referuje o fantastickém vítězství Black Cats.

90+4

90+4
    Tim Howard zakládá asi poslední útok zápasu.

90+3
    Hosté už utkání v klidu dohrávají a čekají na závěrečný hvizd.

90+1
    Ne, domácím není přáno! Colemanova rána zpoza vápna skončila jen těsně vedle brány.

90+1
    Rozhodčí Probert nastaví čtyři minuty.

90
    Domácí se ještě snaží, ale jejich převaha je spíše platonická.

88
    Žlutou kartu dostává Luke Garbutt (Everton FC).

87
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Aaron Lennon, přichází Aiden McGeady.
    Jermain DEFOE - 0:2

85
    Sunderland právě vstřelil branku!
    Black Cats dnes pravděpodobně vyhrají! Střídající Steven Fletcher při kličkované v šestnáctce sice podklouzl, ale v pádu ještě stačil odehrát míč k Adamovi Johnsonovi, který jej napálil na bránu a blokující Coleman balón srazil pouze do JERMAINA DEFOA, od jehož stehna se odrazil za brankovou čáru – 0:2. Na střídačce hostí emotivně slaví i Dick Advocaat.

84
    Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Sebastian Larsson, přichází Liam Bridcutt.
    Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Connor Wickham, přichází Steven Fletcher.

82
    Séamus Coleman si nabíhal na zadní tyč a po souboji s Defoem, který dnes hodně vypomáhá defenzivě, se zřítil na trávník. Rozhodčí Probert nedovolený zákrok neviděl a pokutový kop nepíská. S největší pravděpodobností správné rozhodnutí.

81
    Aaron Lennon vyřešil rychlý kontr nešťastně. Střela levačkou mu vůbec nesedla a míč se pomalu došoural k Pantilimonovi.

80
    Centr Colemana lapil Pantilimon až napodruhé. Domácí reklamovali, že rumunský gólman chytil míč až za čarou a tutíž by měli kopat roh, ale rozhodčí Probert nechává Pantilimona vykopávat.

78
    Domácí teď úplně rozebrali obranu soupeře a Romelu Lukaku zamířil ve stoprocentní šanci nad. Mrzet ho to ale nemusí, pomezní mu totiž signalizoval ofsajd.

77
    Hráči Sunderlandu brání ze všech sil své vedení. Domácí se snaží vyrovnat.

75
    Další příležitost Jamese McCarthyho. Domácí záložník se v šestnáctce uvolnil, ale z levé strany vypálil vysoko nad.