Kadaň – Kladno 4:2 (kon.) | Havířov – Litoměřice 6:2 (kon.) | Slavia – Benátky n/J 2:0 (kon.)
Třebíč – Přerov 3:1 (kon.) | Most – Šumperk 8:2 (kon.) | Jihlava – Ústí n/L 4:1 (kon.)
AZ Havířov
6:2 (1:0, 4:1, 1:1)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 12.09.2015, 17:00 • K&K PNEU Aréna • Chance liga • 2. kolo

AZ Havířov zvládl toto utkání s přehledem a po vítězství 6:2 si připsal první tři body do ligové tabulky. Litoměřice naopak zůstávají bez bodu.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a budu se těšit zase příště. (19:26:05)

59:29
    Havířov již nikam nespěchá, tenhle zápas domácí rozhodli ve druhé třetině.

59:05
    Sztefek na modré nerozehrál dobře a hosté tak získali cenné vteřinky.

58:29
    Na teč byl vyzván Staněk, ale nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče.

58:14
    Mikliš sevřel kotouč a dostává dvě minuty za zdržování hry. Závěr utkání tak odehraje AZ v početní výhodě.

57:55
    Pokračuje se tedy v plném počtu na obou stranách.

57:34
    Za Havířov jsou vyloučeni Krisl a Bárta. Na druhé straně odchází Berger a Čáp, všichni dvě minuty za hrubost.

57:34
    Nyní se nám strhla u branky Litoměřic pořádná mela! Do souboje přispěchal za Havířov Jiří Krisl jako správný kapitán, který ukázal hostům, že takovéto chování nemíní tolerovat.

57:15
    Bárta dobře zabojoval a nakonec se dostal ke kotouči, hosté mají problém s rozehrávkou ve vlastní obranné třetině.

56:43
    Šulc a také Pechanec dostávají 2+2 minuty za hrubost.

56:43
    Pavelka po souboji v brankovišti posunul branku, poté si ještě Pechanec vyměnoval názory se Šulcem, ale rozhodčí je včas odtrhli.

56:18
    Bahounek nebezpečně rozehrál, ale nakonec to pro domácí dobře dopadlo, když Svoboda stačil kotouč přihrát na spoluhráče.

55:47
    Ostrčil nahodil puk na zadní mantinel, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, kdo by se k němu dostal.

55:21
    Halou se již ženou oslavné chorály na počest havířovské vítězství, kterému již věří asi úplně všichni přítomní.

54:42
    Před Rimmela se odrazil kotouč, ale Pavelka byl rychlejší a stihl jej schovat pod lapačku.

54:20
    Zakázané uvolnění Litoměřic vrací hru před Pavelkou.

53:36
    Pechanec mohl ke dvěma asistencím přidat i branku, dobře se obtočil kolem tyče, ale jeho zakončení Pavelka pokryl.

53:12
    Hra je přerušena po souboji u mantinelu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:31
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Šťastný odraz kotouče, po kterém se Litoměřice dostávají ke snížení. MILAN VALÁŠEK je střelcem gólu. Zdeněk Doležal, David Švagrovský

51:35
    Havířov se nyní musí bránit, ale kotouč si hosté předávají jen u mantinelu.

51:10
    Hodně ostře na konstrukci branky natlačen Pechanec, zákrok vypadal nebezpečně, ale domácí hráč bude v pořádku.

50:35
    Vyloučený Krisl je na ledě, Havířov je kompletní.

50:28
    Staněk udělal výbornou práci při napadání a nakonec donutil soupeře ke chybné přihrávce.

50:09
    Litoměřice sice jsou usazeny v útočném pásmu, ale chybí tomu moment překvapení.

49:21
    Hezká nabídka na teč byla vyslyšena, po změně směru zazvonila tyč za Svobodou.

48:52
    Začala přesilovka Litoměřic, ale to zrovna ve chvíli, kdy se Havířov osvobodil.

48:35
    Jiří Krisl odchází na trestnou lavici za hákování a přesilovka Havířova tak skončila.

48:13
    Pokračuje ještě klasická přesilovka Havířova, ale Maruna nezpracoval ideálně puk a hosté se osvobozují.

47:58
    Havířov právě vstřelil branku!
    Nakonec je havířovská dvojnásobná přesilovka přece jen využita. MARTIN LENĎÁK si sjel z levé strany na pravou a tvrdou ranou propálil Pavelku. Asistence: Aleš Staněk

47:48
    Ke střele se odhodlal Lenďák, ale těsně minul levou tyčku.

47:12
    Jiří Krisl dostal nahráno, ale jeho rána letěla vysoko nad a nakoenc skončila až mimo ledovou plochu.

46:46
    Přesilovkové komando Havířova již roztáčí akci v útočném pásmu.

46:32
    Hosté špatně střídali a půjdou do tří. Dvouminutová přesilová hra pěti proti třem volá po gólu. Trest odpyká Václav Racek

46:14
    Martin Procházka ukázal důraz a dostal se ke kotouči, byl však bráněn a tak jeho zakončení nebylo nebezpečné.

45:54
    Havířov se usadil v útočné třetině a začíná kolotoč.

45:13
    Staněk si povodil soupeře krásnou kličkou a přihrávkou hledal najíždějícího spoluhráče, přihrávka však byla překažena.

44:52
    Po souboji u mantinelu byl zasažen Jiří Krisl hokejkou do obličeje a Ondráček za to dostal 2+2 minuty za vysokou hůl. V obličeji havířovského kapitána zřejmě byla krev.

44:37
    Dnešní utkání sleduje 1616 diváků.

43:48
    Pechanec se Sztefkem dnes hrají výborný zápas, druhý z nich má na svém kontě dva góly a Pechanec se nyní obtáčel s pukem, ale zakončil jen do Pavelky.

43:27
    Série krátkých přerušení, nyní pro změnuk kotouč skončil na střídačce Kališníků.

43:21
    Pechanec se srazil po vhazování s Martinem Procházkou, oba hráči budou v pořádku.

43:16
    Další zakončení domácích, na kruhy dostal nahráno Bail, ale mířil těsně nad.

42:55
    U modré čáry došlo na výměnu názoru mezi soupeři, ale vše se obešlo bez větší roztržky.

42:10
    Havířovský třetí útok odchází střídat, odvedl v útočném pásmu dobrou práci a jednou i nebezpečně zakončil.

41:35
    Hodně riskantní rozehrávka domácím hráčům vyšla, kotouč dostali do středního pásma.

41:13
    Opět v akci havířovský brankář, který si poradil s nahozením od modré čáry.

40:59
    Velmi hezky se prezentoval Doležal, který si povodil postupně tři havířovské hráče, ale již neměl dostatek síly na lepší zakončení a Svoboda tak zasáhl.

40:34
    AZet se v úvodu závěrečné třetiny dostal do útočného pásma, hosté nakonec řeší situaci vyhozením puku přes všechny čáry.

40:01

Havířov se ve druhé třetině do soupeře pořádně zakousl a celkově se čtyřmi brankami dostal do vedení 5:0. Hostům se sice podařilo snížit, ale stále má AZ dostatečný náskok, který by měl v závěrečné třetině uhlídat.

Třetí třetina začne přibližně v 18:46.

40:00

39:54
    Bahounkovi sjel kotouč a tak jej pouze poslal za branku.

39:27
    Pavelka si dovolil hodně a podržel kotouč u mantinelu, nakonec to však hostující brankář zvládl.

38:36
    Dvojice havířovských hráčů uháněla na jednoho soupeře, ale Sztefkovi přeskočil kotouč hůl a celý stadion jen zahučel. Toto mohla být nádherná akce.

38:11
    Havířov se zatím brání výtečně.

37:47
    Dlouhá přihrávka na útočnou modrou sice nebyla špatná, ale litoměřický hráč se dostal do útočného pásma dříve než kotouč.

37:31
    Zbytečný faul Pavla Sedláčka oslabuje Havířov, který jde do čtyř.

36:43
    Sztefek se obtočil s pukem a zadovkou vracel puk před branku, ale tam byla připravena defenzíva Litoměřic.

35:55
    Havířov byl opět pod tlakem, ale nakonec Svoboda dokázal kotouč vyrazit.

35:20
    První krásná přihrávka na příč útočným pásmem ještě k brance nevedla, ale poté si hosté naprosto rozebrali kvarteto bránících hráčů a JAROSLAV KALLA zakončil akci na jeden dotek. Asistence: Martin Procházka, Tomáš Rousek

35:03
    Přesilovka Litoměřic nebyla špatně rozehraná, zakončila ji však střela přímo do míst, kde byl připravený Svoboda.

34:38
    Přesilovkový tlak ukončuje úspěšný zákrok Svobody.

34:21
    Antonín Pechanec si ještě vyříkává něco s rozhodčím, ale s vyloučením Martina Mazance nic neudělá. Mazanec odchází na dvě minuty za hákování.

33:24
    Michal Procházka se hnal po pravé straně, ale nedokázal již najít sílu na zakončení.

33:02
    Svoboda pokryl nahození od modré čáry bez větších problémů.

32:55
    Výsledkem šarvátky je vyloučení na obou stranách. Martin Ondráček a Martin Lenďák dostávají 2+2 minuty za hrubost. Hrát se bude v pěti na obou stranách.

32:55
    U branky Havířova se strhla potyčka, kterou rozhodčí dokázali brzo rozdělit. Za Havířov byl nejaktivnějším v této potyčce Martin Lenďák.

32:17
    Berger zkusil vystřelit z otočky, ale trefil jen boční síť Svobodovy branky.

31:56
    Po zblokované střele se puk dostal do jízdy hostujícímu hráči, ten ale nebyl k zakončení puštěn.

31:35
    Velký závar před Svobodou, který již byl několikrát téměř překonán, ale ve spolupráci s tvrdou prací obránců dokázal odolat.

30:53
    Havířovské publikum se výborně baví, druhá třetina zatím jasně patří domácím a v půlce zápasu je téměř rozhodnuto.
    29:47. MAZANEC - 5:0

29:47

Havířov pokračuje v krasojízdě, kterou předvádí ve druhé třetině. MARTIN MAZANEC se v novém působišti představuje také prvním gólem, když střelou mezi betony nachytal Pavelku. Asistence: Marek Kalus, Jiří Bárta

28:38
    Až nyní se Havířov usadil v útočném pásmu, Maruna měl před brankou najetého spoluhráče, ale na křižnou přihrávku skrz celé pásmou si netroufl.

27:18
    Kanonáda Havířova může pokračovat, na dvě minuty je totiž vyloučen Angel Krstev, který sevřel kotouč a odchází na dvě minuty za zdržování hry.

26:24
    Jaroslav Pavelka po oddechovém čase Litoměřic nastupuje do branky místo Tomáše Krále.
    26:24. KANKO - 4:0

26:24
    Kanonáda Havířova ve druhé třetině pokračuje a Litoměřice jsou zralé na ručník. Po nahození PETRA KANKA se puk dostal až za Krále, který půjde střídat a pustí do branky Pavelku. Asistence: Pavel Sedláček, Jan Maruna

25:18
    Přesilovká akce Havířova nakonec končí brankou, po vybruslení na střed hřiště přišla střela, která byla zablokována. Akci však AZ dohrál a ROMAN MALINÍK nakonec procpal puk až za Krále. Asistence: Michal Sztefek

24:57
    Čápl dobře zasáhl a vyvezl kotouč z obranné třetiny.

24:28
    Karel Plášil (LTM) to přehnal u mantinelu a dostává dvouminutový trest za napadení.

24:02
    V souboji dvou jedenáctek byla úspěšnější ta havířovská. Pechanec vybojoval kotouč, dostal se s ním za branku a nečekanou přihrávkou našel volného MICHAL SZTEFKA, který neměl problém poslat kotouč do sítě. Asistence: Antonín Pechanec

23:32
    Krstev se neodvážil ke střele, přihrál ještě na spoluhráče, ale jeho zakončení nebylo nebezpečné.

22:36
    Michal Procházka načasoval dobře kličku na modré čáře, dostal se tak až ke střele, ale Svoboda byl připraven.

22:15
    Bednář si počkal na soupeře a čistým hitem jej poslal k ledu.

21:25
    Maruna zkusil přes obránce vystřelit, ale jeho zakončení betonem Král vyráží do rohu.

21:10
    Dle rozhodčího kotouč již vylétl z útočného pásma a píská se tak postavení mimo hry Litoměřic.

20:55
    Nepřesná rozehrávka Havířova znamená zakázané uvolnění.

20:41
    Král vůbec netušil jak zastavil střelu od modré, stál však přesně v místech, kam letěl kotouč.

20:35
    Rozhodčí přerušil hru dříve, poněvadž ztratil kotouč z dohledu a Pechanec tak nemohl dorážet v dobré pozici.

20:16
    Před brankou Havířova zůstal naprosto volný hostující útočník, ale Svoboda stačil do přihrávky vložit hůl a tím zabránit velké šanci.

20:01

V první třetině se Havířov dostal velmi rychle do vedení po gólu Sztefka, poté měl AZ další možnost a ve 4. minutě to dokonce vypadalo, že se kotouč dostal za záda Krále, ale rozhodčí rozpažil. Postupně se hra začala více vyrovnávat a hostům k tomu pomohli fauly domácího týmu, branku však Litoměřice v Havířově zatím nevstřelili.

Druhá třetina začne přibližně v 17:50.

20:00

19:58
    Havířov v samém závěru uháněl do přečíslení, to zakončil Kanko, ale Král se stihl přesunout a vyrazil střelu.

19:26
    U mantinelu se nyní bojuje hodně tvrdě, rozhodčí zatím hru pouští bez vyloučení.

19:07
    Dvakrát Sztefek vybojoval kotouč, ale dvakrát po souboji skončil na ledě. Forčeking druhé útočné formace Havířova je dnes velmi účinný.

18:48
    Krásná individuální akce Staňka, který se z křídla dostal až před Krále a snadžil se zakončit nad jeho lapačku, brankář Litoměřic je pozorný.

18:33
    Přesilová hra Litoměřic skončila a ihned poté se Havířov osvobodil vyhozením přes všechny čáry.

18:17
    Čtyři vteřiny před koncem přesilové hry Litoměřic se bude vhazovat před Svobodou.

17:52
    Kanko to udělal výborně, obhodil si protihráče a posunul s Marunou kotouč až za branku Litoměřic.

17:25
    Opět se píská postavení útočícího hráče v brankovišti a tlak Litoměřic je tak přerušen. Hra se přesouvá do středního pásma.

16:52
    Havířov je ve čtyřech.

16:50
    Svoboda se roztáhl na brankové čáře a krásným zákrokem zlikvidoval tvrdou střelu, která zakončila přesilovkový tlak Litoměřic.

16:21
    Svoboda vyrazil kotouč a Bahounek poté odpálil kotouč nad plexisklo a dostává dvě minuty za zdržování hry. AZ jde do tří.

15:54
    Začíná přesilová hra Litoměřic.

15:23
    Opět se hraje ve čtyřech, Havířov dostal kotouč až ke Královi, který přerušil hru.

14:52
    Kapitán AZetu Jiří Krisl odchází na dvě minuty za držení, Havířov špatně střídal a Krisl musel zatáhnout za záchrannou brzdu.

14:39
    Kalus v situaci tři na dva se dostal do výhodné pozice a vypálil, jeho střele chybělo pár centimetrů.

14:16
    Švagrovský zabojoval a dostal se s pukem do útočného pásma, kde Litoměřice pokračují v akci.

13:54
    Počet hráčů na ledě se vyrovná, na dvě minuty odchází Angel Krstev za nedovolné bránění, když si pomohl faulem v souboji u mantinelu.

13:20
    Kalla posunul kotouč na Martina Procházku, který rychle pálil, ale Svoboda byl pozorný.

12:57
    Brankář Svooda byl atakován, ale vše zřejmě kvůli faulu Lenďáka (HAV), který odchází na dvě minuty za nedovolené bránění.

12:04
    Matějek se dral před Krále, ale nedokázal nahození tečovat. Čtvrtá pětka AZetu se dostala do útočného pásma a zahrozila.

11:36
    Procházka si posunul kotouč po mantinelu, ale hraje se nadále u mantinelu.

10:51
    Maruna zatáhl puk až do útočného pásma, kde se dál bojuje u mantinelu.

10:27
    Procházka si najel před Svobodu, ale nedokázal již zakončit s větší silou.

10:14
    Sztefek se kličkou zbavil protihráče, ale následně mu byl kotouč odebrán.

09:54
    Havířovská pětice odchází na střídačku hodně vyčerpaná, hráči se nyní museli celé střídání bránit.

09:39
    Staněk se položil do střely a dokázal velmi rychle vstát, ale tlak Litoměřic pokračuje.

08:53
    Svoboda musel být pozorný proti střele z mezikruží, přesilová hra Litoměřicím pomohla.

08:39
    Maliník u mantinelu ukázal důraz a komplikuje soupeři rozehrávku.

08:08
    Zakázané uvolnění Litoměřic vrací po dlouhé době hru před branku Krále.

08:08

07:22
    Další postavení mimo hry Litoměřic, do konce přesilové hry zbývá pět vteřin.

06:57
    Přesilová hra Litoměřic je zatím plná nepřesností, nyní zastavil hru ofsajd.

06:45
    Ostrčil hledal vyhozením Bártu, ale tomu chyběl krůček, aby dosáhl na puk a uháněl sám na Krále.

06:19
    Havířov nedokázal vyhodit, ale chyba Piegla na modré čáře vysunula Kališníky z útočného pásma.

05:49
    Útočící hráč Litoměřic stál v brankovišti a tak se hra posouvá do středního pásma.

05:27
    Antonín Pechanec je vyloučen na dvě minuty a máme zde první přesilovou hru zápasu pro Litoměřice.

04:37
    Po nahození od modré čáry se puk dostal do ochranné sítě.

04:21
    Napadání AZetu přineslo ovoce, Maliník přihrál Staňkovi, ale ten v gólové příležitosti poslal kotouč nad branku. První útočná formace Havířova si vytvořila velký tlak.

04:07
    Po zakázaném uvolnění se hra přesouvá zpět před Krále. Havířov zatím svého soupeře přehrává.

03:35
    Sztefek výtečně zabojoval a přihrál mezi kruhy, ihned poté přišla rychlá střela a fanoušci Havířova se už radovali z gólu, ale dle rozhodčích kotouč nepřešel brankovou čáru a poté se již po závaru před brankou posunula litoměřická svatyně.

03:24
    Nahození Pechance ze středního pásma Král pokryl, ale hráči AZetu byli u něj velmi rychle a nenechali jej rozehrát.

03:15
    Švagrovský to zkusil z kruhu, ale jeho střela neměla gólové parametry, Svoboda si s ní jednoduše poradil.

02:54
    Procházka si nabruslil do útočného pásma, ale jeho střela na lapačku pouze nechala vyznament Svobodu, který byl připraven a efektně máchl lapačkou.

02:25
    Rimmel hledal před brankou Matějka, ale ten byl dobře pokryt a nemohl tak zakončit.

01:58
    Maruna si najel do útočného pásma a sice rozvlnil síť, ale pouze tu boční.
    01:27. SZTEFEK - 1:0

01:27
    MICHAL SZTEFEK hned ve druhé minutě zápasu posílá Havířov do vedení, když rychlou střelou z mezikruží překonal Krále. Asistence: Antonín Pechanec

00:10
    Azet nahodil kotouč za branku Krále, ale tam byli připraveni hráči Litoměřic.

00:01

AZ Havířov: Svoboda (Matoušek) – Lenďák, Korím, bahounek, Krisl, Ostrčil, Mazanec, Bail – Kalus, Maliník, Staněk – Bárta, Pechanec, Sztefek, Kanko, Sedláček, Maruna – Matějek, Rimmel, Bednář – Kurovský

HC Stadion Litoměřice: Král (Pavelka) – Piegl, Krstev, Plášil, Šulc, Bílek, Čáp, Mikliš – Procházka, Kalla, Rousek – Kopta, Švagrovský, Doležal – Berger, Nedvídek, Ondráček – Valášek, Racek, Procházka

Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Konvička.

Kompletní preview je k dispozici na oficiálním webu AZ Havířov.

Vzájemná bilance

V loňské sezóně se celky utkaly celkem čtyřikrát. První měření sil na havířovském ledě AZ zvládl a zvítězil 2:1. To však bylo ve vzájemných bitvách poslední vítězný zápas. Litoměřice doma vrátily Havířovu těsnou porážku a výhrou 1:0 získaly tři body.

Bez vstřelené branky Havířova skončil také třetí vzájemný duel, když AZ prohrál doma 0:2 a závěrečné měření sil dvě kola před koncem skončilo těsnou porážku Havířova 3:2 po s.n.

V celkovém pořadí ligy však Havířov postoupil přímo do čtvrtfinále, zatímco Stadion vypadl v předkole playoff.

Ani Litoměřice nezačaly sezónu dobře, také ony na domácím ledě hostily nebezpečného soupeře, kterým byla Jihlava. Ta si odvezla zasloužené vítězství 1:4.

Do této sezóny vstupují Litoměřice poprvé bez pomoci pražské Sparty, místo té spolupracují s extraligovým Hradcem Králové a taktéž na straně Litoměřic došlo před novou sezónou ke změně trenéra. Tím hlavním je pro tento ročník Jiří Kučera.

AZ Havířov

Havířov do sezóny vstupuje s novou trenérskou dvojici, kterou však hned v prvním kole čekal soupeř z těch nejtěžších. Loňský účastník baráže o extraligu z Českých Budějovic si po boji odvezl z havířovského ledu vítězství 2:5. Když se utkání lámalo ve druhé třetině, kde v oboustranně útočném hokeji skórovali dvakrát hosté.

Trenér Štefan Mikeš k utkání s Litoměřicemi dodává: "Do utkání s Litoměřicemi se musíme otřást ze středeční porážky, dodat si sebevědomí a pochopit, že jsme schopni vyhrávat a to přenést na led."

Příjemný sobotní podvečer, WSM liga má na programu druhé kolo a AZ Havířov v něm přivítá v K&K PNEU Aréně soupeře z Litoměřic.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 2. Sztefek (Pechanec), 25. Sztefek (Pechanec), 26. Maliník (Sztefek), 27. Kanko (Sedláček, Maruna), 30. Mazanec (Kalus, Bárta), 48. Lenďák (Staněk) – 36. Kalla (Ma. Procházka, Rousek), 53. Valášek (Doležal, Švagrovský)

AZ Havířov: Svoboda (Matoušek) – Lenďák, Korím, Bahounek, Krisl, Ostrčil, Mazanec, Bail – Kalus, Maliník, Staněk – Bárta, Pechanec, Sztefek – Kanko, Sedláček, Maruna – Matějek, Rimmel, Bednář – Kurovský
    HC Stadion Litoměřice: Král (27. Pavelka) – Piegl, Krstev, Plášil, Šulc, Bílek, Čáp, Mikliš – Procházka Ma., Kalla, Rousek – Kopta, Švagrovský, Doležal – Berger, Nedvídek, Ondráček – Valášek, Racek, Procházka Mi.

Rozhodčí: Koziol – Vengřín, Konvička