Boston – Washington 2:1 (po pr.) | Columbus – St. Louis 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 7:3 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 5:3 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Montreal – Toronto 1:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 2:3 (po pr.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 0:1 (po pr.)
Chicago – Detroit 5:4 (po pr.) | Colorado – Anaheim 5:4 (po pr.) | Vancouver – San Jose 0:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 3:2 (po pr.)
Columbus Blue Jackets
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
St. Louis Blues
Středa 23.09.2015, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

Československá stopa

Dmitrij Jaškin (STL) 1+0, 6 střel, čas na ledě 17:25 (03:34:53)

1. Ryan Johansen (CBJ) 1+1
    2. Nick Foligno (CBJ) 0+2
    3. Sergej Bobrovskij (CBJ) 24 zák., 0 gólů, 100,0%

Závěrečná třetina zápasu byla na branky nejvděčnější. Nejprve na začátku dvacetiminutovky snižoval na rozdíl jediné branky Dmitrij Jaškin, ale jeho spoluhráči na jeho trefu nedokázali navázat. V závěru celé třetiny si proto vyzkoušeli Blues hru bez brankáře, kterou nedokázali využít. Naopak Columbus využil odkryté brány, do níž poslal puk Campbell, který tak dal zápasu konečnou podobu v základní hrací době.
    Zápas ještě pokračoval prodloužením 3 na 3 bez ohledu na výsledek. Jenže prodloužení nemělo dlouhého trvání, velmi brzo se trefil Johansen, který potvrdil brankovou nadvládu Columbusu v dnešním zápase.

Columbus právě vstřelil branku!
    Střelou do prázdné brány pečetí GREGORY CAMPBELL výhru svého celku v základní hrací době. Asistence: Matt Calvert.

59:33
    Hráči Blues po oddechovém čase nechávají prostor brány prázdný. St. Louis budou hrát power-play.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:14
    S blížícím se koncem zápasu jsou oba celky při střelecké chuti. Paliota nevyzrál na maskovaného muže hostí.

57:28
    Na střelu z nápřahu v podání Johansena musel zareagovat Binnington velmi rychle. Střela měla potřebný důraz, ale hostující brankář byl proti změně skóre.

57:17
    Se svojí střelou neuspěl ani Kristo, který vyprášil Forsbergovy betony.

56:14
    Campbellovu nebezpečnou střelu dokázat Binnington zlikvidovat.
    Bez ohledu na skóre zápasu se odehraje v Nationwide Areně prodloužení 3 na 3.

55:02
    Brouwer nepustil na půlící čáře přes sebe Paliotta. Naopak mu vystavil stopku v podobě hitu.

54:10
    Harrold nedokázal nasměřovat svojí střelu mezi tři tyče. Nyní se puku ujímají domácí, kteří se řítí do útoku.

51:35
    Při Forsbergovi stálo hodně velké štěstí! Puk se odrazil po střele jednoho z hostujících hráčů od tyče k jeho betonům, kde ho domácí brankář přilehl.

51:31
    Domácí hrají v plném počtu.

50:30
    Blues jsou sice navezeni v útočném pásmu. Jejich kombinaci ale schází zakončení, bez které vranku nevstřelí.

49:31
    Columbus si dlouho v pěti hráčích nezahrál. David Clarkson (CBJ) si přidržel protihráče. Tohoto přestupku si všiml rozhodčí, a tak domácího útočníka vyloučil na dvě minuty.

Josef Cestr

Branky a nahrávky: 4. Johansen (Foligno), 27. Milano (Foligno, Johansen), 60. Campbell (Calvert) – 42. Jaškin (Schmaltz)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (41. Forsberg) – Johnson, Paliotta, Kukan, Tjutin, Jevenko, Vainio – Campbell, Calvert, Craig, Johansen, Milano, Clarkson, Tynan, Moutrey, Bittner, Foligno, Vogelhuber, Kolesar
    St. Louis Blues: Allen (21. Binnington) – Gunnarsson, Harrold, Shattenkirk, Dunn, Schmaltz, Edmundson – Rattie, Jaškin, Brodziak, Kristo, Brouwer, Hodgman, Upshall, Cannone, Pääjärvi, Blais, Beach, Gomez

Rozhodčí: Dwyer, Pollock – Amell, Brisebois