Boston – Washington 2:1 (po pr.) | Columbus – St. Louis 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 7:3 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 5:3 (kon.) | Florida – Dallas 3:2 (kon.) | Montreal – Toronto 1:2 (po pr.)
Tampa – Nashville 2:3 (po pr.) | St. Louis – Columbus 5:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 0:1 (po pr.)
Chicago – Detroit 5:4 (po pr.) | Colorado – Anaheim 5:4 (po pr.) | Vancouver – San Jose 0:4 (kon.)
Los Angeles – Arizona 3:2 (po pr.)
Chicago Blackhawks
5:4 (2:0, 1:1, 1:3 - 1:0)
Detroit Red Wings
Středa 23.09.2015, 02:38 • United Center, Chicago • Příprava NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:17:10)

Detroit Red Wings: 1

Končí přípravné utkání, v němž jsme sledovali obhájce titulu z Chicaga v souboji s i letos ambiciózním Detroitem. V řadách Blackhawks se dnes, vedle českého obránce Jana Hejdy, představila hned trojice slovenských hráčů v čele s Marianem Hossou, která se ale bodově neprosadila. Utkání mělo dvě rozdílné poloviny, v té první byli jasně lepší domácí, v té druhé se zase vzchopili hokejisté Detroitu, kteří nakonec dokázali smazat tříbrankové manko a vynutit si alespoň prodloužení.

Trevor DALEY - 5:4

61:40
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Ztráta puku v útočné třetině nyní musí hosty mrzet, domácí šli ve třech do brejku, proti jedinému obránci, kdy se puk po ose Kane – Anisimov dostal až k TREVORU DALEYMU, který z levé strany zakončoval do odkryté branky, McCollum neměl moc šancí se tak rychle přesunout. Asistence: Arťom Anisimov a Patrick Kane.

60:43
    Chicago začíná náporem, McCollum má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru.

60:01

Po šedesáti minutách končí utkání nerozhodně, hosté se dokázali náramně vrátit do zápasu, čeká nás tedy pětiminutové prodloužení.

60:00
    Šance Pulkkinena

59:37
    A aby toho nebylo málo, nyní mohl Teemu Pulkkinen rozhodnout o vítězství Rudých křídel, z levé strany však Visentina nepřekonal!

59:00
    Posledních šedesát sekund třetí třetiny.
    Luke GLENDENING - 4:4

57:55
    Detroit právě vstřelil branku!
    Stejně jako u předchozího, ani u tohoto gólu Detroitu nemá tak úplně čisté svědomí Jan Hejda, který nechal dorážet LUKE GLENDENINGA poté, co se puk po střele od modré odrazil od horní tyčky. Asistence: Andreas Athanasiou a Riley Sheaha.

57:48
    Chicagu se nedaří dostat puk ze třetiny.

57:05
    Hosté v přesilovkovém rozestavení.

56:47
    A z toho tlaku hostů je i faul Višňovského, po jehož vyloučení bude mít Detroit výhodu přesilové hry!

56:24
    Detroit nyní dobře napadá rozehrávku Chicaga.

55:20
    Puk za brankou Chicaga, kde se Visentin zapojil do rozehrávky.

54:55
    Detroit je nyní aktivnější, dva vstřelené góly mu nesmírně pomohly.
    Teemu PULKKINEN - 4:3

52:53
    Hosté snižují na rozdíl jediného gólu! TEEMU PULKKINEN se prosazuje na hranici brankoviště skvělým důrazem a pohotovým bekhendem "zarazil" puk za záda Visentina.

51:30
    Střelu Manthy od modré vyráží Mark Visentin do hlediště, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

50:10
    Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny.

49:26
    A z ničeho nic se ke střele z levé strany dostal Trevor Daley, ale Tom McCollum chytá.

49:07
    Hejda s pukem za vlastní brankou.
    Riley SHEAHAN - 4:2

45:58
    Rychlá akce Rudých křídel, po vyhraném vhazování dokázal střelu Jensena od modré tečovat před Visentinem RILEY SHEAHAN a puk skončil v brance. Asistence: Nick Jensen a Nathan Paetsch.

45:43
    Detroit se těžko dostává do zakončení, až nyní mohl vystřelit Sproul od modré, Visentin však chytá.

44:11
    Puk za brankou Visentina, domácí bleskově rozehrávají.

43:41
    Na druhé straně má puk ve své lapačce Visentin, který přerušuje hru.
    Ryan GARBUTT - 4:1

42:39
    Školácká chyba rozehrávajícího Mieleho, který ztratil puk na vlastní modré, kde mu ho RYAN GARBUTT parádně vypíchl a posléze z blízka překonal i McColluma. Asistence: Brent Seabrook.

42:13
    Vhazování po levici McColluma, úspěšnější domácí.

40:59
    Icing Detroitu, hra se stěhuje před McColluma.

Detroit Red Wings: 12

Ve druhé třetině si domácí udrželi dvoubrankový náskok, byť se jim podařilo skórovat. Díky gólu Teravainena vedli již 3:0, za Detroit ale snižoval povedenou střelou Mantha a stav 3:1 pro domácí Blackhawks vydržel až do konce druhé dvacetiminutovky.

40:00

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:56
    McCollum se nyní blýskl hned dvakrát, nejprve vyrazil tečovanou střelu Rundblada, poté i nepříjemnou "dělovku" od modré.

38:40
    Landon Ferraro podrazil Kaneho a jde na trestnou lavici, další přesilová hra Chicaga.

38:40
    McCollum má puk ve své moci, pravá ruka sudího je zvednutá, bude se opět vylučovat.

38:35

36:35
    Vylučuje se, Andreas Athanasiou vyloučen na dvě minuty za podražení Anisimova, přesilová hra Chicaga.

36:09
    Domácí v útočném písmu, střelu Daňa McCollum vyrazil.
    Antony MANTHA - 3:1

34:55
    Andy Miele obkroužil branku Chicaga, přihrál mezi kruhy pro vhazování, odkud z voleje pálí ANTONY MANTHA, na jehož střelu byl Visentin krátký. Asistence: Andy Miele a Nathan Paetsch.

34:20
    Zakázané uvolnění Chicaga, následuje komerční přestávka.

33:43
    McCollum si poradil se střelou Kaneho, a to i přesto, že mu spadla maska, ještě štěstí, že Kane ho netrefil do hlavy...

33:22

32:41
    "Slovenská" formace opouští led, puk za brankou Visentina.

32:21
    Domácí v útočném pásmu, na ledě Seabrook, Toews, Daňo, Višňovský a Hossa.

31:22
    Nick Jensen dostává dvouminutový trest, přesilová hra Chicaga.

30:35
    My jsme se přesunuli do druhé poloviny dnešního utkání, hosté to zkoušejí po levé straně, ale neúspěšně.

29:53
    A jak je již tradicí, oba týmy střídají gólmany, Mark Visentin nahradil v brance Blackhawks Scotta Darlinga, McCollum pak zase Jimmyho Howarda v brance Detroitu.

29:53
    Kane zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Rundbladovi, ten si najel před Howarda, jehož ale nepřekonal.

28:10
    Tentokrát již Darling ukryl puk ve své lapačce a přerušil hru, bude se vhazovat po jeho levici.

27:35
    Dlouhá rozehrávka Darlinga, kterou se snažil na útočné modré zkrotit Paille, což se mu ale nepovedlo.

26:39
    Hra přerušena, následuje komerční přestávka.
    Teuvo TERAVAINEN - 3:0

26:24
    A domácí se prosazují při přesilové hře, střelu Seabrooka Howard ještě vyrazil, ale na dorážku TEUVA TERAVAINENA z bezprostřední blízkosti byl již krátký. Asistence: Jonathan Toews a Brent Seabrook.

25:41
    Akci Blackhawks přerušuje odpískaný ofsajd.

25:28
    Anisimov neuspěl v souboji s Howardem, ten jeho dorážku z bezprostřední blízkosti vyrazil.

25:00
    Luke Glendening dostává dvouminutový trest za podražení Lubomira Višňovského, přesilová hra Chicaga.

24:25
    Elitní formace Chicaga nyní trochu překombinovala akci ve třetině Rudých křídel.
    Tvrdý náraz Daňa

24:00
    Daňo nyní inkasoval tvrdý úder do obličeje, bránící Smith mu nastavil své rameno.

22:47
    Hra přerušena, vhazování ve třetině Detroitu.

21:51
    Howard "krotil" nahození Svedberga od modré, hra přerušena.
    Andersson (DET) nevyzrál na Darlinga (CHI)

21:00
    Povedená akce Joakima Andersson, který se natlačil před Darlinga, kterého ale nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat.

20:45
    Puk za brankou Daarlinga, domácí rozehrávají.

Detroit Red Wings: 15

První třetina končí vítězstvím domácích v poměru 2:0, když Chicago v podstatě ovládlo tuto část hry. Hosté ohrožovali Darlinga sporadicky, nepomohla jim ani dvojnásobná přesilová hra.

20:00

19:35
    Nahozený puk za branku Howarda, ale hosté rozehrávají.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

17:38
    Domácí s pukem míří po levé straně do třetiny Detroitu.

17:27
    Ofsajd Chicaga na útočné modré, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

17:06

16:20
    Další vyhozený puk ze třetiny Blackhawks.

15:47
    Detroit je v útočném pásmu, ale zatím je to taková rozpačitá přesilovka.

15:30
    Domácí jsou již ve čtyřech.

15:06
    Kyle Baun dostává dvouminutový trest a hosté budou hrát přesilovku pět na tři!

15:05
    Až nyní se ke střele z levé strany odhodlal Anthony Mantha, ale Darling jeho pokus lapil.

14:45
    Red Wings v útočném pásmu, ale Darling zatím nemusel čelit nějaké spršce střel.

13:30
    Rozhodčí však hned vzápětí přerušují hru, vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí Desjardins za podražení, přesilová hra Detroitu.

13:28
    Vhazování po pravici Darlinga.

12:00
    Detroit vyhazuje puk z vlastní třetiny, ale domácí jsou téměř okamžitě zpět ve třetině Rudých křídel.

10:41
    Střelu Tylera Bertuzziho ukryl Scott Darling, který přerušil hru, následuje komerční přestávka.

10:19
    Domácí v útočném pásmu, Detroit je pod tlakem.
    Jonathan TOEWS - 2:0

08:24
    JONATHAN TOEWS si s pukem sjel z pravé strany více na střed a přesnou přízemní střelou překonal Howarda, kterému puk prošel kdesi pod betonem. Asistence: Trevor Daley a David Rundblad.

07:32
    Marian Hossa dostává dvě minuty za krošček, vyloučen však také Ryan Sprout, hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.
    Kyle BAUN - 1:0

07:16
    Domácí jdou do vedení, po střele Garbutta, kterou lehce tečuje KYLE BAUN a kdy se puk Howardovi překulil trochu nešťastně do branky. Asistence: Ryan Garbutt a Jan Hejda.

07:00
    Vhazování po levici Howarda.

06:34
    Jimmy Howard lapil střelecký pokus Haggertyho a přerušil hru, následuje komerční přestávka.

06:05
    Chicago v útočném pásmu, je to ale zatím o soubojích u mantinelu.

04:49
    Puk za brankou Chicaga, hosté drží útočné pásmo.

04:00
    Hossa přihrával před branku Desjardinsovi, ten ale jeho pas nezachytil.

03:20
    Hejda netrefil branku Detroitu z pravé strany.

00:01

Chicago Blackhawks: Darling (Visentin) – Hejda, Seabrook, Svedberg, Višňovský, Daley, Rundblad – Daňo, Hossa, Toews – Anisimov, Kane, Teravainen – Haggerty, Paille, Garbutt – Desjardins, Baun, Rasmussen

Detroit Red Wings: Howard (McCollum) – Marčenko, B. Smith, Sproul, Lashoff, Jensen, Paetsch – Sheahan, Miele, Glendening – Larkin, Mantha, Pulkkinen – Anderson, Ferraro, Miller – Athanasiou, Švečnikov, Bertuzzi.

Nejčerstvější informace, tabulky, statistiky hráčů a týmů a plno dalších zajímavostí o NHL naleznete na webu NHL.CZ.

DETROIT RED WINGS
    Rudá křídla vstupují do přípravy a do nové sezóny s novým koučem. Po deseti letech totiž na lavičce skončil Mike Babcock, který se na dalších osm let upsal Torontu. Novým lodivodem je Jeff Blashill, který vedl farmu Grand Rapids Griffins v AHL. I v této sezóně se Detroit bude spoléhat hlavně na zkušenost svých borců, v čele se sedmatřicetiletým Dacjukem či o dva roky mladším Bradem Richardsem, který tým posílil během léta. Ve výčtu veteránů nechybí ani v této sezóně švédské duo Zetterberg, Franzen (oba 35 let). Fanoušci budou jistě zvědaví i na to, jak se prosadí mladí, zejména Slovák Tatar se Švédem Nyquistem, kterým by mohla patřit budoucnost v dresu Red Wings.

CHICAGO BLACKHAWKS
    Do přípravy před startem nového ročníku NHL vstupují dnes také obhájci titulu z Chicaga. Trojnásobní vítězové Stanley Cupu z posledních šesti sezón vstupují i do nové sezóny s nejvyššími ambicemi. A i tentokrát bude hru Blackhawks zdobit zejména pevná defenziva, z českého pohledu o to zajímavější, že nový kontrakt před nedávnem podepsal i veterán zadních řad, sedmatřicetiletý Michal Rozsíval! Díky tomu však přišel zkrátka další český obránce Jan Hejda, který, společně se Slovákem Lubomírem Višňovským, bojovali o kontrakt v letním kempu.
    Staňte se fanoušky stránky NHL.cz

Máte rádi NHL? Staňte se fanoušky NHL.cz a nic vám z nejlepší hokejové ligy světa neuteče! (y)

Posted by Hokej on 19. září 2015

Vítejte u dnešního on-line přenosu přípravného utkání zámořské NHL, v němž se CHICAGO BLACKHAWKS utká s DETROITEM RED WINGS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 8. Baun (Garbutt, Hejda), 9. Toews (Daley, Rundblad), 27. Teravainen (Toews, Seabrook), 43. Garbutt (Seabrook), 62. Daley (Anisimov, Kane) – 35. Mantha (Miele, Paetsch), 46. Sheahan (Jensen, Paetsch), 53. Pulkkinen, 58. Glendening (Athanasiou, Sheaha)

Chicago Blackhawks: Darling (30. Visentin) – Hejda, Seabrook, Svedberg, Višňovský, Daley, Rundblad – Daňo, Hossa, Toews – Anisimov, Kane, Teravainen – Haggerty, Paille, Garbutt – Desjardins, Rasmussen, Baun
    Detroit Red Wings: Howard (30. McCollum) – Marčenko, B. Smith, Sproul, Lashoff, Jensen, Paetsch – Sheahan, Miele, Glendening – Larkin, Mantha, Pulkkinen – Anderson, Ferraro, Miller – Athanasiou, Švečnikov, Bertuzzi

Rozhodčí: Romasko, Kozari – McElman, Pancich