New Jersey – Calgary 4:2 (kon.) | NY Rangers – Vancouver 3:2 (po pr.) | Philadelphia – Toronto 2:3 (kon.)
Columbus – Washington 3:6 (kon.) | Montreal – Boston 1:4 (kon.) | Tampa – Edmonton 6:4 (kon.)
Nashville – Chicago 1:4 (kon.) | Los Angeles – Dallas 3:2 (kon.)
Los Angeles Kings
3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
Dallas Stars
Středa 20.01.2016, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí Los Angeles Kings a Dallas Stars.

Jedná se o první ze tří vzájemných zápasů v letošní sezóně.

Hostující obránce Jordie Benn byl v pondělí umístěn na listinu zraněných hráčů. Jeho místo v sestavě by měl zatmelit z farmy povolaný Esa Lindell.

Domácí útočník Anze Kopitar byl vyhlášen třetí hvězdou minulého týdne. V brance Králů pravděpodobně nastoupí Quick.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Doughty, McNabb, Schenn, Martinez, McBain, Muzzin – Toffoli, Kopitar, Lucic – Carter, Lecavalier, Pearson – Brown, Lewis, King – Gáborík, Shore, Andreoff

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Klingberg, Goligoski, Demers, Oduya, Linder, Nemeth – Spezza, Seguin, Benn Ja. – Sharp, Eakin, Ničuškin – Hemský, Janmark, Roussel – Eaves, Fiddler, Moen.

Zápas začne o něco později.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrál hostující Janmark nad Lecavalierem.

00:48
    Hra je přerušena, píská se zakázané uvolnění.

01:12
    A máme tu první střelu na branku v tomto zápase. Jejím autorem je Patrick Sharp. Rána zápěstím nepřekvapila domácího brankáře, který byl pozorný a puk kryl.

01:47
    Další střelecký pokus Dallasu, Jason Demers také zvolil zakončení střelu zápěstím. I tentokrát byl Quick pozorný.

02:57
    Goligoského pokus se mezi tři tyče nevešel.

03:03
    Další rána, tentokrát Aleš Hemský vší silou poslal puk na domácí branku.

03:03
    Dallas právě vstřelil branku!
    Aktivně hrající Edmonton je odměněný za dobrou hru vstřelenou brankou. ALEŠ HEMSKÝ stál na konci pohledné akce hostujícího celku, který se tak dostává do vedení. Asistence: Mattias Janmark, Antoine Roussel.
    03:03 Aleš HEMSKÝ - 0:1

05:20
    Domácí tým se ještě nedostal ke střele na branku Dallasu, který hraje zejména ve středním pásmu velmi dobře.

06:08

06:52
    Drew Doughty střelou příklepem nedokázal překonat brankáře Lehtonena.

08:34
    Dalěí dvě zajímavé šance hostujícího celku. Nejprve Janmark, po něm ani Rousell nedokázali puk dostat na místo určení.

08:57
    Ničuškin se vší silou opřel do puku, který si však cestu do branky Los Angeles nenašel, Quick byl pozorný.

09:31
    Zahrozili i domácí, Alex Martinez se dostal k bekhendové střele, s níž měl brankář Stars problémy, ale nakonec si poradil.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, hosté stále drží jednobrankový náskok, který stanovil Aleš Hemský ve 4. minutě.

11:45
    Po delší době se přerušena hra, následuje komerční přestávka.

12:17
    Pearson tečoval střelu jednoho ze spoluhráčů přesně do míst, kde byl připravená brankář Lehtonen.

12:19
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Klingberg – 2 min., hákování).

12:47
    Přesilovková rána Doughtyho nebyla vůbec špatná, ale Lehtonen měl dobrý výhled.

13:26
    Králové jsou v útočném pásmu, kde se snaží přehrát bránící se čtveřici hráčů a vyrovnat.

13:31
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno, protože se v přesilové hře prosazuje VINCENT LECAVALIER střelou příklepem. Asistence: Jamie McBain, Jeff Carter
    13:31 Vincent LECAVALIER - 1:1

14:04
    Následuje komerční přestávka v době, kdy probíhá patnáctá minuta,

14:12
    Johnny Oduya rychlou střelou nadělal před brankou domácích problémy, ale obránci celou situaci zvládli.

15:00
    První třetina se dostává do své finální části.

16:08
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Shore – 2 min., hákování).

16:52
    Dallas se nemůže dostat do nějaké zajímavé střelecké pozice.

16:57
    Vyloučení v týmu Dallas Stars (Sharp – 2 min., zdržování hry / brankář – u hráčské lavice v přeru).

18:08

18:10
    Rána Schenna nebyla přesná. Na druhé straně krátce poté neuspěl Demers.

19:00
    Poslední minuta hry v první třetině.

19:01
    V poslední minutě první třetiny jdou domácí do vedení. Po Kopitarově přihrávce vypálil přesně DREW DOUGHTY. Asistence: Anze Kopitar,Tyler Toffoli.
    19:01 Drew DOUGHTY - 2:1

19:34
    CODY EAKIN vyrovnává na 2:2. Využil akci, kterou začal Ničuškin a Sharp. Dallas se dočkal branky rovněž v poslední minutě první třetiny. Asistence: Patrick Sharp, Valeri Ničuškin
    19:34 Cody EAKIN - 2:2

19:53
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Lecavalier – 2 min., nedovolené bránění).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:01

21:30
    První přerušení hry ve druhé třetině je způsobeno tím, že puk opustil hrací plochu.

21:53

22:07
    Nejprve domácí branku minul Aleš Hemský, po něm také mimo mířil Fiddler.

22:53
    Demersova rána byla povedená, nadělala brankáři potíže. Ještě mohl puk někdo tečovat, ale to se nepodařilo.

23:38
    Střela zápěstím, kterou vyslal Aleš Hemský, mířila do středu branky, kde byl připravený brankář Quick.

24:03
    Slovinský reprezentant Anze Kopitar svůj pokus namířil trestuhodně mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

24:51
    McNabb a jeho pokus ze střední vzdálenosti snad ani nemohl překvapit brankáře Dallasu. Ten v pohodě kryje.

26:25
    Po delší době se přerušuje hra, následuje komerční přestávka.

27:37
    Hra je přerušena, domácí se dostali do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

28:34
    Sudí zastavují akci ve středním pásmu, protože předcházela hra vysokou holí.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i utkání, skóre je stále vyrovnané, tak, jak jej určila první dvacetiminutovka.

30:45
    Střelou zápěstím se prezentoval Jeff Carter, brankář Dallasu si s jeho pokusem poradil.

31:51
    Další domácí rána přichází z hole Kinga, který našel přesně to místo, kde byl pozorný brankář Lehtonen.

31:56
    Lecavalier vyhrál buly nad Seguinem.

33:30
    Registrujeme další pokus, nyní se proháčkoval do slibné pozice Tyler Toffoli, nicméně zakončení postrádalo kromě přesnosti také důraz.

34:50
    Zápasu by pomohlo, kdyby se jeden či druhý tým prosadil, hra by získala náboj, který se pomalu vytrácí.

35:10
    Druhá třetina se blíží do své finální fáze. Střelecky aktivnější jsou domácí, v tomto ohledu vedou 18:14.

35:22
    Antoine Roussel prověřil po delší době pozornost brankáře Los Angeles.

36:28
    Drew Doughty se dostal do zajímavé pozice, ale nedokázal zakončit přesně.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

38:00
    Utkání se blíží mílovými kroky ke konci druhé třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný.

38:38
    Anze Kopitar si v dobré pozici na brankáře soupeře nepřišel.

39:14
    Dustin Brown před na malý moment před sebou prázdnou branku, kterou ovšem nedokázal trefit.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

40:01
    Janmark vyhrál buly nad Anze Kopitarem.

40:26
    Milan Lucic se jako první střelec dostal do dobré pozice, jeho rána zápěstím našla výstroj Lehtonena.

41:16
    Domácí nyní hrají aktivně, Drew King to byl, kdo rychle prošel středem do útočného pásma, ale branku přesně trefit nedokázal.

41:44
    Patrick Sharp v zajímavé střelecké pozici vypálil, ale přesný nebyl.

43:00
    První tři minuty třetí třetiny jsou pryč. Aktivnější jsou domácí, kteří vedou na střely 23:19.

43:10
    McNabb to myslel dobře, posílal puk před branku na teč, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

44:12
    Jason Spezza, dlouholetý hráč Ottawy, nyní ve službách Dallasu branku soupeře minul.

45:32
    Hra je přerušena, píská se postavení mimo hru.

46:17
    Králové jdou do vedení, hokejová nuda je u konce, po více než pětadvaceti minutách hry vidíme další gól. MILAN LUCIC přelstil brankáře Lehtonena po přihrávce Kopitara. Asistence: Anze Kopitar, Jake Muzzin.
    46:17 Milan LUCIC - 3:2

48:00
    26:21. tak aktuálně vypadá statistika střelby. Domácí dokázali svou převahu vytvořit i ve skóre.

48:20
    Komerční přestávka.

48:32
    Rána Jasona Spezzy se do branky nevešla. Zkušený hráč obkroužil branku a pokusil se zasunout rychle puk za brankovou čáru.

50:01
    Třetí třetina se dostává do své druhé poloviny, Králové se díky Lucicově brance dostali do vedení, které budou chtít udržet.

51:15
    Vyrovnat mohl hostující Tyler Seguin, s jeho pokusem si však domácí brankář Quick poradil.

51:42
    Anze Kopitar mohl rozhodnout, ale svou šanci odmítl.

52:13
    Vincent Lecavalier brankáře Lehtonena překonat nedokázal.

52:49

53:50
    Dallas prohrává o jednu branku a zcela jistě se pokusí o vyrovnání.

54:05
    Jeden z domácích hráčů zblokoval ránu Dallasu od modré čáry.

54:32
    Cody Eakin střelou příklepem prověřil pozornost brankáře Quicka.

55:20
    Třetí třetina se dostává do své finální fáze.

56:00
    Další minuta je pryč a hosté se nemohou stabilně dostat do útoku.

56:16
    Ve středním pásmu se střetl Oduya s Lewisem, oba jsou v pořádku.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:07

57:32
    Hra je přerušena, puk vylétl ze hřiště.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty základní hrací doby.

58:11
    Hosté v šesti, zkouší to bez brankáře.

58:30
    Poslední minuta a půl.

59:00
    Poslední minuta hry v základní hrací době.

59:38
    Aleš Hemský v dobré pozici branku minul.

Domácí tým tento napínavý zápas vyhrává poměrem 3:2 a získává do tabulky NHL další body.

1. Drew Doughty (LAK) 1+0
    2. Anze Kopitar (LAK) 0+2
    3. Valeri Ničuškin (DAL)0+1

Československá stopa v utkání:
    Marián Gáborík (LAK) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:06
    Aleš Hemský (DAL) 1+1, 2 střely, čas na ledě 14:23 (07:18:31)
    Lecavalier skóroval také proti Dallasu.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Lecavalier (McBain, Carter), 20. Doughty (Kopitar, Toffoli), 47. Lucic (Kopitar, Muzzin) – 4. Hemský (Janmark, Roussel), 20. Eakin (Sharp, Ničuškin)

Rozhodčí: Hanson, Pollock – Cameron, Henderson