Columbus – New Jersey 6:1 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 3:2 (kon.) | Toronto – Carolina 3:1 (kon.)
Florida – Arizona 3:2 (kon.) | Chicago – Nashville 1:3 (kon.) | St. Louis – NY Rangers 1:2 (kon.)
Dallas – Winnipeg 3:6 (kon.) | Calgary – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Vancouver – Ottawa 5:3 (kon.)
Los Angeles – Edmonton 2:1 (kon.)
Los Angeles Kings
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Edmonton Oilers
Pátek 26.02.2016, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Československá stopa v utkání:

Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 20:25 (07:34:52)

1. Jeff Carter (LAK) 1+1
    2. Jonathan Quick (LAK) 26 zák., 1 gól, 96,3%
    3 Zach Kassian (EDM) 1+0

Talentovaný mladík Connor McDavid v prostřední části zápasu neproměnil dvě obrovské šance, přesto Edmonton do poslední části zápasu vstupoval s jednobrankovým vedením, o které se v závěru prostřední části postaral Zach Kassian, jenže Kings ve třetí třetině šlápli do pedálu a začali dominovat, což mělo za následek otočení výsledku, o který se postarali Jeff Carter a Dwight King. Oilers to v závěru zkusili bez brankáře Nail Jakupov mohl v blízkosti pravé tyče vyrovnat, jenže našel pouze připraveného a fantasticky chytajícího Jonathana Quicka. Konečný výsledek. Los Angeles Kings 2 Edmonton Oilers 1.

59:56
    Connor McDavid se ještě dostal ke střele čtyři sekundy před koncem, jeho následná střela ale minula pravou tyč.

59:37
    Drew Doughty vyhodil puk do zóny Oilers tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění, skvělá práce obránce Kings!

Brána Oilers zůstane prázdná, to je jasné.

Hlavní trenér Edmontonu Todd McLellan si vyžádal oddechový čas 40 sekund před koncem normální hrací doby.

59:20
    Zach Kassian se dostal před bránou k dorážce, puk se mu ale mezi betony Jonathana Quicka poslat u pravé tyče nepodařilo.

59:08
    Brána Edmontonu je opět prázdná! Cam Talbot je na střídačce.

59:00
    Do konce zápasu zbývá odehrát jedna minuta.

58:44
    Po sražené střele Oilers se bude vhazovat ve středovém kruhu a Cam Talbot se vrátil zpět do brány.

58:23
    Nail Jakupov se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci, jenže jeho střela našla pouze lapačku přesouvajícího se Jonathana Quicka! Brankář Kings ve správný okamžik podržel svůj tým dalším fenomenálním a neopakovatelným zákrokem.

58:10
    Cam Talbot vyrazil na střídačku a Oilers to zkouší v šesti!

57:52
    Oilers se vzápětí puk sice podařilo dojet a z pravého křídla posílali před bránu nebezpečnou přihrávku, do zakončení se ale nedostali.

57:26
    Brandon Davidson nahodil puk do útočného pásma.

57:16
    Anze Kopitar to udělal skvěle, nejprve zachytil rozehrávku Oilers a poté napřáhl na pravém křídle ke střele, po které donutil Cama Talbota k zákroku a vybojoval pro svůj útočné pásmo.

56:32
    Edmonton přečkal krušnou chvíli a jeho hokejisté vyhodili puk po pravé straně ledové plochy na zakázané uvolnění.

56:21
    Dwight King se ocitl u pravé tyče ve velké šanci, bekhendem se mu ale překonat pozorného Cama Talbota z blízkosti nepodařilo!
    Ten moment, kdy si uvědomíte, proč milujete hokej.

56:00
    LA Kings vede čtyři minuty před koncem nad Edmontonem těsně 2:1 poté, co ve třetí třetině otočila výsledek dvěma góly.

55:44
    Nail Jakupov na pravém křídle napřáhl od modré čáry ke tvrdé střele, ta ale zamířila pouze doprostřed brány, kde byl připravený Jonathan Quick, který puk podržel ve svém náručí.

55:26
    Nejen, že jsou Kings ve třetí části lepší směrem dopředu, ale také skvěle brání.

55:00
    Do konce utkání zbývá odehrát přesně pět minut.

Kings ve třetí třetině dominovali a zaslouženě se jim podařilo stav utkání otočit na svou stranu.

54:29
    Hra byla byla přerušena a na řadu přichází krátká přestávka.
    54:10 DWIGHT KING - 2:1

54:10
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    DWIGHT KING se prosazuje a otáčí vývoj zápasu necelých šest minut před koncem na stranu LA Kings!! Jeff Carter z levého křídla nahodil puk od modré čáry před bránu, kde kotouč srazil pod levým betonem ke vzdálenější pravé skvělou tečí Dwight King. Asistence: Jeff Carter, Tyler Toffoli.

53:44
    Nail Jakupov se dostal ke střele u levé tyče a po objetí brány to zkusil střelou z vrcholu prostoru mezi kruhy pro vhazování, obě jeho střely ale byly zablokovány.

53:12
    Kings si vytvořili během posledních sekund obrovský tlak, využít ho ke vstřelení druhé branky v zápase ale nedokázali.

52:30
    Drew Doughty tvrdě vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho střela ještě byla tečována, Cam Talbot ale předvedl fantastický reflex a zřejmě levým ramenem puk vyrazil!

51:50
    Anze Kopitar se mezi dvěma protihráči protáhl do zakončení a poté se snažil puk z blízkosti poslat k levé tyči, Cam Talbot ale proti jeho zakončení vymrštil svůj pravý beton!

51:13
    Drew Doughty se chytal na vrcholu levého kruhu pro vhazování vypálit, včas k němu ale přistoupil Benoit Pouliot, který ho o puk připravil.

50:49
    Kings si vytvořili v útočném pásmu dobrý tlak a Oilers vyhodili puk na zakázané uvolnění.

50:31
    Kings nahodili puk podél mantinelu do útočného pásma.
    Luke Schenn umí pořádně přitvrdit a tohle je dobrý důkaz.

Po zákroku brankáře Kings následuje krátká přestávka.

50:25
    Kings se k ničemu nedostali a Jonathan Quick po dvaceti sekundách musel zasahovat znovu, když jeho pozornost střelou z levého kruhu pro vhazování prověřil Mark Letestu.

50:05
    Oilers se dostali na levém křídle ke střele, kterou pozorný Jonathan Quick betony vyrazil a Kings otočili hru.

49:34
    Třetí třetina se za pár okamžiků přehoupne do své druhé poloviny a zatím to vypadá, že se dočkáme prodloužení.

49:09
    Dustin Brown zavezl puk po pravé straně útočného pásma příliš rychle a útok Los Angeles Kings zastavilo postavení mimo hru.

48:48
    Oilers po pravém křídle vyrazili do útoku dva na dva, ten ale vzápětí nic nepřinesl a Kings rychle otočili hru.

48:26
    Oilers se během posledních minut pouze brání a koledují si o inkasování druhého gólu.

48:06
    Kings začali po vyrovnávacím gólu bruslit a hned je to znát.

47:55
    Jeff Carter se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci a mohl puk uklízet do prázdné brány, jenže jeho následná střela po ledě zamířila vedle pravé tyče!

47:40
    Tyler Toffoli zvedl na levém křídle hlavu a pokusil se vypálit, jeho střela zápěstím ale byla sražena za bránu.

47:10
    Lauri Korpikoski poslal na domácí bránu ze středního pásma nepříjemnou skákavou žabičku, kterou Jonathan Quick u své pravé tyče zastavil.

47:03
    Los Angeles na pravém křídle tvrdě vypálilo od modré čáry a následná střela byla sražena do ochranné sítě.

46:57
    Andy Andreoff se na levém křídle podél mantinelu vydal do útočného pásma, akci Kings ale zastavilo postavení mimo hru.

46:37
    Jake Muzzin rychle vypálil po vhazování, jeho následná střela ale byla sražena mimo.

Connor McDavid ve druhé třetině zahodil dvě skvělé brankové příležitosti, a přesto se poté prosadil Zach Kassian, tak Oilers mohou tyhle dvě neproměněné šance stát výsledek.

46:34
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká přestávka.

46:08
    Kings jsou po vstřeleném gólu na koni a snaží se rychle přidat druhý.
    45:27 Jeff CARTER - 1:1

45:27
    JEFF CARTER střílí gól a vyrovnává stav utkání na 1:1!! Jeff Carter si před bránou parádně potáhl puk k levé tyči a poté bekhendem vypálil, Cam Talbot předvedl skvělý zákrok, jenže kotouč pod jeho tělem proklouzal k brankové čáře a Jeff Carter ho dorazil do brány. Asistence: Tyler Toffoli, Dwight King.

45:21
    Edmontonu se nepodařilo rozehrát a jeho hráči puk vyhodili podél střídaček na zakázané uvolnění.

45:09
    Jonathan Quick se vydal za bránu, aby zastavil nahození Edmontonu a poté puk podél mantinelu vyhodil.

44:53
    Cam Talbot zastavil střelu Kings z pravé strany a přerušil hru.

44:44
    Oilers nahodili puk na bránu Jonathana Quicka a odjeli rychle střídat.

43:49
    Taylor Hall napřáhl v blízkosti levé tyče k prudké střele, Jonathan Quick ale jeho následnou střelu hrudí vyrazil mimo!

43:26
    Zach Kassian vypálil na levém křídle z úhlu a jeho následná střela byla zablokována.

43:09
    Edmonton má ve třetí třetiny poměrně velký problém přejít přes útočnou modrou čáru a jeho útok zastavil opět ofsajd.

42:43
    Anze Kopitar na pravém křídle přenechal puk pěknou zadovkou najíždějícímu Dustinovi Brownovi, který mířil přesně do pravého horního rohu brány, Cam Talbot ale vytáhl úžasný semafor a ukryl kotouč v lapačce!

42:13
    Lauri Korpikoski bojoval v pravém rohu útočného pásma o puk, vybojovat se mu ho ale nepodařilo.

41:53
    Oilers se vrhli do zóny Kings, jejich útok ale na levé straně zastavilo postavení mimo hru.

41:31
    V útočném pásmu Oilers se strhla menší potyčka, do které se zapojilo několik hráčů, vylučovat se ale rozhodčí nerozhodli.

41:16
    Zach Kassian se ocital u pravé tyče ve velké šanci, jenže se mu nepodařilo puk ideálně zpracovat a skončil s ním za bránou.

40:37
    Útok Oilers v úvodu třetí třetiny zastavil ofsajd, ve kterém se na pravém křídle zastavil Connor McDavid.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:30.

Edmonton měl ve druhé části zápasu více ze hry a Connor McDavid se ocitl ve dvou obrovských příležitostech, ani při jedné z nich ale z blízkosti nedokázal puk poslat za záda fenomenálního s skvěle chytajícího Jonathana Quicka. Brankář Los Angeles Kings ale v závěru prostřední části přece jen inkasoval, když ho překonal střelou přes obránce z vrcholu levého kruhu pro vhazování Zach Kassian. Skóre po 40 minutách. Los Angeles Kings 0 Edmonton Oilers 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59
    Kings odvolali brankáře a tři sekundy před koncem zkusili ihned po vhazování vystřelit, což se jim podařilo, Cam Talbot se ale jako káča roztočil na brankové čáře a jejich střelu zastavil!

39:50
    Jake Muzzin se dostal u levé tyče ke střele po ledě, Cam Talbot ale sevřel rychle betony a jeho pokus vyrazil.
    38:55 Zack KASSIAN - 0:1

38:55
    Edmonton právě vstřelil branku!
    ZACK KASSIAN střílí gól a posílá Oilers v závěru druhé třetiny do vedení!! Zack Kassian na vrcholu levého kruhu pro vhazování naznačil střelu a poté napřáhl ke střele zápěstím, po které se puk od pravého betonu Jonathana Quicka odrazil k levé tyči a pod horní tyč. Asistence: Taylor Hall, Leon Draisaitl.

38:06
    Do konce prostřední části zbývají odehrát necelé dvě minuty a v Staples Center jsme byli svědky několika šancí, ale stále žádného gólu.

37:21
    Kings vyrazili po pravé straně do rychlého protiútoku, Tanner Pearson ale na útočné modré čáře přišel o puk.
    Spektakulární zákrok v podání brankáře Jonathana Quicka.

37:12
    Oilers vypálili na levém křídle z ostrého úhlu a po zákroku Jonathana Quicka je tu další krátká reklamní přestávka.

36:22
    Jujhar Khaira mohl vyrazit středem ledové plochy do protiútoku a samostatného úniku, což také udělal, ještě mezi modrými čárami ho ale o puk připravil Milan Lucic.

36:00
    Anze Kopitar se sice nedokázal na levém křídle protáhnout ke střele, udržel ovšem puk pro své spoluhráče.

Střely:

Los Angeles Kings 19 Edmonton Oilers 17

35:40
    Jake Muzzin na levém křídle vypálil dvakrát od modré čáry a jeho druhá rána už prošla na Cama Talbota, ten byl ale připraven a po jeho zákroku následuje krátká reklamní přestávka.

35:07
    Connor McDavid měl v dnešním zápase dvě obrovské šance, ani jednu z nich ale neproměnil.

34:26
    Connor McDavid spálil stoprocentní šanci! Cam Talbot nejprve vyrazil střelu Kings lapačkou a hosté poté vyrazili do rychlého protiútoku, po kterém u levé tyče mohl uklízet puk do prázdné brány Connor McDavid, jenže trefil pouze ležícího Jonathana Quicka, který vytáhl spektakulární zákrok.

32:56
    Nail Jakupov pálil z pravého kruhu pro vhazování na přední tyč, Jonathan Quick ale proti jeho střele vymrštil svůj levý beton!

32:13
    Drew Doughty na levém křídle u mantinelu tak dlouho váhal se zakončením a přihrávkou, až o puk přišel.

31:57
    Milan Lucic dobře objel bránu, Kings se ale vzápětí k ničemu nedostali.

31:22
    Kings pouze nahodili puk za bránu Cama Talbota a odjeli rychle střídat.

30:58
    Jordan Eberle mohl na levém křídle pálit z ostrého úhlu, nakonec se ale pro střelu nerozhodl, a to byla chyba.

30:26
    Ani v jednom z posledních dvou zápasů Los Angeles Kings nepadly v normální hrací době více než dvě branky a ani dnes to nevypadá na nějakou gólovou přestřelku.

30:11
    Oilers vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se vrátí zpět před brankáře Cama Talbota.
    Největší šance Edmontonu v dosavadním průběhu zápasu.

29:59
    Cam Talbot zastavil střelu Kings z pravého křídla a na řadu přichází krátká reklamní přestávka.

29:52
    Střely ve druhé třetině:

Los Angeles Kings 5 Edmonton Oilers 3

28:28
    Kings přidali, ale na vstřelení gólu je to stále málo.

27:42
    Tyler Toffoli a Andy Andreoff se během pár sekund dostali do zakončení, ani jeden z nich ale na Cama Talbota nevyzrál.

26:38
    Los Angeles Kings zvýšilo výrazně otáčky a začíná si vytvářet velkou převahu. Nicméně, skóre je stále bezbrankové.

25:58
    Brayden McNabb je během posledních sekund hodně aktivní a potřetí se dostal ke střele, která tentokrát zamířila mezi tři tyče, pozorný Cam Talbot ji ale dokázal zastavit.

25:24
    Matt Hendricks předvedl tvrdý hit a čistě dohrál Alece Martineze.

24:53
    Brayden McNabb se vzápětí dostal během pár sekund podruhé do zakončení, ani tentokrát ale obrannou hráz Oilers nepropálil.

24:44
    Brayden McNabb se dostal ke střele, jeho pokus byl ale zablokován.

24:18
    Tanner Pearson nahodil puk do útočného pásma a vzápětí byla hra znovu přerušena.

24:14
    Kings se ocitli pod tlakem a vyhodili puk na zakázané uvolnění.

23:36
    Connor McDavid se ocitl před bránou po přihrávce Brandona Davidsona v obrovské šanci a bekhendovým blafákem se snažil u pravé tyče poslat puk mezi betony Jonathana Quicka, což se mu málem podařilo, brankář Kings ale rychle zareagoval a lapačkou zabránil v cestě puku za jeho záda!

23:13
    Jordan Oesterle se ocital u levé tyče ve slibné šanci, jeho následnou střelu ale Jonathan Quick vyrazil mimo.

22:37
    Hra se přelévá ze strany na stranu, zatím ale bez nějaké dobré příležitosti.

21:50
    Cam Talbot u levé tyče vyjel z brány a holí puk odpálil do bezpečí.

21:27
    Hity:

Los Angeles Kings 15 Edmonton Oilers 8

21:19
    Domácí hokejisté se dostali na levé straně útočného pásma ke střele a puk se od jednoho z hráčů odrazil do ochranné sítě.

20:55
    Kings se na pravém křídle dostali k nahození puku do útočného pásma, vzápětí ho ale nedokázali v rohu kluziště dojet.

20:05
    V Los Angeles začala druhá třetina, do které oba týmy vstupují za bezbrankového stavu 0:0 po velice vyrovnané úvodní části.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:34.
    Brankář Cam Talbot (č. 33) během úvodní třetiny neinkasoval, stejně jako na opačné straně jeho protějšek Jonathan Quick.

Edmonton vstoupil do zápasu v Staples Center skvěle a od úvodních sekund byl aktivnější, jenže Connor McDavid, Matt Hendricks a Jordan Eberle gól vstřelit nedokázali, zatímco na opačné straně nepřineslo úspěch přečíslení dva na jednoho, po kterém Jeff Carter hledal před bránou zádovkou Tylera Toffoliho, tomu ale zabránil ve skórování Andrej Sekera. Skóre po první třetině. Los Angeles Kings 0 Edmonton Oilers 0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Deset sekund do konce první třetiny, v níž se zřejmě nic už nestane.

19:23
    Dwight King na levém křídle zavezl puk do útočného pásma a poté se střelou po ledě snažil zamířit mezi betony Cama Talbota, ten ale jeho pokus vyrazil a Tyler Toffoli se vzápětí u pravé tyče k dorážce nedostal!

18:42
    Úvodní třetina se téměř naplnila a vypadá to, že se v ní úvodního gólu zápasu nedočkáme.

18:12
    Puk se od Drewa Doughtyho odrazil ve středním pásmu na střídačku LA Kings a hra byla přerušena.

17:32
    Jordan Eberle dostal krásnou přihrávku do pravého kruhu pro vhazování a poté se snažil zamířit do pravého horního rohu brány, jenže jeho následná střela zamířila mimo.

16:50
    Nail Jakupov jako starý námořník šermoval s holí u pravé tyče, ale ani načtyřikrát se k dorážce nedostal.

16:20
    Do konce úvodní části zápasu zbývají odehrát necelé čtyři minuty a zatím jsme neviděli žádný gól.

15:46
    Jeff Carter se snažil z levého křídla zamířit ke vzdálenější pravé tyči, jenže Cam Talbot vytáhl skvělý zákrok a puk ukryl v lapačce!

15:18
    Oilers se ocitli u pravé tyče ve velké šanci a mohli puk uklízet do prázdné brány, jenže Taylorovi Hallovi se svezl kotouč po čepeli hole a jeho následná střela zamířila mimo!
    Jujhar Khaira takto fauloval domácího Tannera Pearsona.

Následuje krátká reklamní přestávka.

14:27
    Cam Talbot si připsal po střele Kings z levého křídla úspěšný zákrok a vyrazil puk od ochranné sítě.

14:10
    LA Kings a playoff:

Los Angeles Kings se během posledních šesti sezón vždy dostalo do playoff. Letošní sezóna by neměla být výjimkou.

13:50
    Puk skončil na střídačce a hra byla přerušena.

13:35
    Alec Martinez nahodil puk od modré čáry na bránu a jeho následné nahození se od hole Naila Jakupova odrazilo do ochranné sítě.

13:09
    Kyle Clifford vypálil z levého křídla a jeho střela mířila pod horní tyč, jenže Cam Talbot byl pozorný a puk ukryl v lapačce.

12:41
    Vyloučený Jujhar Khaira je zpět na ledě a také Edmonton Oilers úspěšně přečkal první hru v oslabení.

12:14
    Mark Fayne inkasoval tvrdý hit od Milana Lucice, jenže Oilers se vzápětí podařilo vyhodit.

11:41
    Brandon Davidson vyhodil puk do zóny Kings a obranná čtveřice Edmontonu rychle vystřídala.

11:17
    Jeff Carter vypálil z levého kruhu pro vhazování a Anze Kopitar číhal u pravé tyče, k dorážce se ale nedostal.

10:45
    Kings mají k dispozici první přesilovou hru v dnešním utkání a začínají ji špatně. Edmontonu se podařilo vyhodit puk.

10:40
    Jujhar Khaira (EDM) dostal menší trest, 2 minuty vysoká hůl.

10:22
    Oilers si nepříjemně sjížděli z pravého křídla před bránu, nakonec se ale do zakončení nedostali.
    Porovnání brankářů Jonathana Quicka a Cama Talbota.

10:08
    Kings vzápětí vypálili z opačné strany útočného pásma, výsledek byl ovšem stejný. Cam Talbot si připsal během pár sekund dva dobré zákroky a po tom druhém přerušil hru. Následuje krátká přestávka.

09:58
    Trevor Lewis vypálil z levého křídla a připravený Cam Talbot jeho střelu vyrazil do rohu ledové plochy.

09:29
    Kings se daří během posledních sekund poměrně snadno dostat do středního pásma, jenže Oilers je vzápětí nepouští ke střele.

08:53
    Kings se dostali do náznaku velké šance, to ano, ale k ohrožení Cama Talbota nikoliv.

08:20
    Edmonton si během necelých sedmi minut vytvořil dvě velké šance, zatímco domácí Los Angeles Kings ani jednu.

07:31
    Matt Hendricks se z ničeho nic ocitl u levé tyče v obrovské šanci a bekhendem se snažil zamířit mezi betony Jonathana Quicka, ten ale vytáhl fantastický zákrok a podržel Kings na trůnu!

07:15
    Kings přešli na levém křídle do útočného pásma a jejich akci zastavilo postavení mimo hru. Na řadu přichází první reklamní přestávka.

06:38
    Pokud jsem Vás pobavil, tak jsem velice rád. Nyní zpět k dění na ledě. Oilers jsou stále hodně aktivní, nemohou se ale dostat do zakončení.

05:36
    Nedávno mě napadla myšlenka, co bych dělal, kdyby NHL nebyla. A odpovědí je, že bych z toho nespal.

05:01
    Hraje se ve svižném tempu a hra se přelévá ze strany na stranu, i když více ze hry mají hosté z Edmontonu.

04:55
    Kings vyhráli v letošní sezóně proti Oilers všechny tři předchozí zápasu, tak uvidíme, jestli tuhle skvělou bilanci dnes potvrdí.

04:38
    Jonathan Quick zastavil po rychlém zakleknutí nahození Edmontonu od modré čáry a přerušil hru.

03:18
    Kings mají třetí nejlepší hru v oslabení v NHL!

02:50
    Los Angeles Kings potvrdilo svou skvělou bilanci v oslabení a úvodní přesilovou hru Edmontonu v pohodě přečkalo, a navíc mohlo samo udeřit.

01:52
    Kings zablokovali střelu Andreje Sekery od modré čáry a Jeff Carter se dostal do samostatného úniku, který chtěl po překřížení útočného pásma u levé tyče vyšperkovat zpětnou přihrávkou na Tylera Toffoliho, který by puk uklízel do prázdné brány, jenže jejich akci překazil právě Andrej Sekera, který předvedl fantastický bekčeking!

01:21
    Kings se podařilo vyhodit a Oilers začínají další útok od vlastní brány.

00:39
    Jake Muzzin (LAK) dostal menší trest, 2 minuty sekání.
    Jak to dnes bude hokejistům bruslit?

00:38
    Connor McDavid se ocitl u pravé tyče v obrovské šanci a mohl puk uklízet do prázdné brány, jenže než tak stačil učinit, tak jeden z domácích hráčů posunul bránu!

00:09
    Ve Staples Center právě začalo utkání, jehož velkým favoritem je domácí Los Angeles Kings.

00:01
    Dějiště dnešního klání mezi LA Kings a Oilers. Staples Center.

Los Angeles Kings: Quick (Enroth) – Muzzin, Doughty, Martinez, Schenn, McNabb, McBain – Lucic, Kopitar (A), Brown (C) – King, Carter (A), Toffoli – Pearson, Lecavalier, Lewis – Clifford, Shore, Andreoff. Hlavní trenér: Darryl Sutter.

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Sekera, Clendening, Nurse, Fayne, Oesterle, Davidson – Pouliot, McDavid, Eberle (A) – Hall (A), Draisaitl, Kassian – Hendricks (A), Letestu, Korpikoski – Jakupov, Lander, Purcell. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Dave Jackson, Dan O'Rourke – Brad Lazarowich, Derek Nansen.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Edmonton Oilers:

Hlavní trenér Edmontonu Todd McLellan po domácí prohře 4:1 s Ottawou nebyl spokojen s několika hráči a v týmu došlo k několika změnám. Edmonton povolal z Bakersfieldu hrajícího AHL Jujhara Khairu, který v dresu Oilers letos během 12 zápasů zaznamenal dvě asistence. V bráně by měl začít Anders Nilsson poté, co brankář Cam Talbot inkasoval v každém z posledních čtyř zápasů vždy nejméně tři góly.

Los Angeles Kings:

Los Angeles Kings čeká v pátek v brzkých ranních hodinách proti Edmontonu druhý ze tří domácích zápasů v řadě, přičemž sérii tří utkání v Staples Center zahájilo výhrou, když ve středu v noci zvítězilo 2:1 nad Calgary. Kings si budou muset dát pozor na talentovaného Connora McDavida, který bodoval ve čtyřech zápasech v řadě. Jordan Nolan ze dne na den utrpěl neblíže specifikované zranění a neočekává se, že by do zápasu proti Oilers nastoupil. V bráně pravděpodobně začne Jonathan Quick, který může nastoupit mezi třemi tyčemi k pátému utkání v řadě.

Los Angeles Kings přivítá v pátek v noci na svém ledě Edmonton, se kterým má letos stoprocentní bilanci, když vyhrál všechny tři vzájemné zápasy, přičemž nejvyšší zaznamenalo 30. prosince v Rexall Place, kde zvítězilo 5:2. Tanner Person vstřelil dva góly a zaznamenal dvě asistence v součtu všech tří zápasů, zatímco Taylor Hall v dresu Edmontonu vstřelil dva góly a zaznamenal jednu asistenci. Dokáže Edmonton zastavit nadvládu LA? Odpověď se dozvíme po skončení zápasu, kterým Vás provede Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 46. Carter (Toffoli, King), 55. King (Carter, Toffoli) – 39. Kassian (Hall, Draisaitl)

Rozhodčí: Dave Jackson, Dan O'Rourke – Brad Lazarowich, Derek Nansen

Diváci: 18230