Srbsko – Čína 3:0 (kon.) | Nizozemsko – Belgie 6:2 (kon.) | Španělsko – Island 5:2 (kon.)
Nizozemsko
6:2 (3:0, 1:1, 2:1)
Belgie
Pátek 15.04.2016, 16:30 • Pabellon de Hiello, Jaca, Španělsko • Mistrovství světa - II. A Divize • 5. kolo

53:13
    Další vyloučení! Tentokrát se otevírají vrátka na trestné lavici Belgie! Dvě minuty dostává Maxime Pellegrims. Ten vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění!

53:03
    Bude se vylučovat! V závěru utkání zbytečně vzplály emoce! Nizozemský útočník Joly dostal trest na pět minut + do konce utkání za hrubost!

47:45
    Bude se vylučovat! Nizozemsko si zahraje přesilovou hru! Dvě minuty za podražení dostal od rozhodčích Goris.

25:57
    Poměr sil na ledě se najednou vymění! Přesilovku si vyzkoušejí také hokejisté Belgie! Dvě minuty za hrubost dostává Bruijsten!

23:53
    Jenže vzápětí přichází nedovolený zákrok a přesilovka pro Nizozemsko! Dvě minuty za podražení dostává Gyesbreghs!

20:38
    Bude se vylučovat! Přesilovou hru si zahrají hokejisté Belgie! Dvě minuty za hákování odsedí van Gestel.

17:21
    Další vyloučení na straně Belgie! Dvě minuty za hru vysokou holí vyfasoval Jordan Paulus!

12:56
    Jenže z jejich tlaku podle všeho nic nebude! Nizozemci si totiž vyzkoušejí další přesilovku! Dvě minuty za držení dostává Paulus.

04:28
    Vyloučení v týmu Belgie (Thurura – 2 min., podražení).

03:40
    Bude se znovu vylučovat! Tentokrát přichází trest na straně Belgie! Hosté dostávají dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě!

01:37
    Bude se poprvé vylučovat! Úvodní přesilovku utkání si vyzkouší Belgie! Dvě minuty za hrubost dostává van Lijden!

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 5. Wurm (Nagtzaam, van Bentem), 13. Joly (Bruijsten, Melissant), 16. Oosterveld (Tummers, van Gestel), 33. van Lijden, 45. Wurm (van Bentem), 49. van Lijden (van Bentem, Nagtzaam) – 38. A. Kolodziejczyk (Gyesbreghs, van Rooy), 54. Vercammen (Goris)

Nizozemsko: Idzenga (Leeuwesteijn) – Smid, Hoekstra, Tummers (A), van Gestel, van der Voosen, Vols – Bruijsten (C), Joly (A), Melissant – Nagtzaam, Wurm, van Bentem – Oosterveld, Marx, van Lijden – Verschuren, Hermens, Kick – van Nes
    Belgie: Jansen (Prodi) – Gyesbreghs (A), Thurura, Distate, Paulus (C), Fransen, van Rooy – Vercammen, B. Kolodziejczyk (A), Pellegrims – van den Bogaert, de Smet, Bremer – Goris, Dewin, van Noten – Henry, Kolyasnikov, A. Kolodziejczyk

Rozhodčí: Oskirko – Yletyinen, Zinčenko