KLDR – Austrálie 1:22 (kon.) | Izrael – Mexiko 3:9 (kon.) | Austrálie – Nový Zéland 6:2 (kon.)
Bulharsko – Izrael 3:5 (kon.)
Bulharsko
3:5 (1:1, 2:2, 0:2)
Izrael
Pátek 15.04.2016, 23:30 • Ice Dome, Mexico City, Mexiko • Mistrovství světa - II. B Divize • 5. kolo

Dnešní utkání sledovalo 50 diváků. (01:58:05)

Z dnešního utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezkou noc!

Bulharsko však dnes předvedlo asi nejsympatičtější výkon, když v útoku se jim sice nepodařilo příliš často střílet, ale dokázali z 10 pokusů vsítit hned tři branky. Izrael však zasypal branku soupeře 52 střelami a zaslouženě vítězí.

Bulharsko tak ani ve svém posledním utkání na mistrovství světa 2. divize nedokázalo bodovat a s pěti porážkami je čeká sestup do nižší 3. divize, do které se vrací po dvou letech ve vyšší kategorii. Naopak Izrael druhým vítězstvím na turnaji potvrdil, že do B skupiny nadále patří a může se pokoušet o medaile v této divizi v příštím roce.

59:24 Daniel MAZOUR - 3:5

59:24
    Izrael právě vstřelil branku!
    Čehož Izrael využívá ke vstřelení pátého a v podstatě finálního gólu, kterým se rozhoduje poslední vystoupení obou týmů na turnaji! Do prázdné branky se trefuje DANIEL MAZOUR. Bez asistence.

59:05
    Bulharsko hraje v šesti mužích v poli, Dimitrov je na střídačce!

58:45
    To ovšem Izraelci nechtějí připustit, snaží se držet puk co nejdále od své branky.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty zápasu. Bulharsko se pomalu chystá ke hře bez brankáře! Potřebuje se usadit v útočném pásmu.

56:00
    Izrael přestřílel své soupeře ve třetí třetině již 16-3, stále však vede pouze o jeden gól. Židovským hokejistům schází tři střely k pokoření hranice 50 pokusů!

V minulém roce Bulharsko vybojovalo v B skupině 2. divize 6 bodů se skóre 17:30. Letos to vypadá, že nezískají ani bod a z turnaje odjedou s rozdílem více než 40 gólů v poměru vstřelených a inkasovaných branek. Momentálně jejich skóre činí 8:51.

Na druhé straně Izrael získal 4 body se skóre 20:29. Letos to stále více vypadá na zisk 6 bodů se skóre 21:33.

53:26
    Hra má poměrně spád a čas utíká. Oba týmy se střídají v držení puku a koncovka se blíží. Co přinese?

51:50
    Čas se Bulharům začíná nepříjemně krátit. Byla by škoda, kdyby dnes nezískali ani jeden bod za dobrou obranu a vysokou produktivitu, kterou předvedli, ale je jasné, že zápasu dominuje Izrael, jenž touží po pojistce v podobě páté branky.

50:04
    Bulharsko se poměrně osmělilo ve třetí třetině a vyslalo už na Loginova hned tři střely. Na druhé straně Izrael při svých přesilovkách a hře v pěti na obou stranách na Dimitrova poslali deset ran.

48:49
    Oslabení za faul Dimitrova je u konce, Bačvarov zpět na ledě, ale Izraelci mohou být spokojeni po gólu z dvojnásobné přesilovky, kterým se dostali do vedení a mají zápas opět ve svých rukách.

47:00
    Pokračuje klasická přesilovka Izraelců.
    46:57 Roey AHARONOVIČ - 3:4

46:57
    Tak to bylo rychlé! ROEY AHARONOVIČ využívá dvojnásobné přesilovky a posílá Izrael do vedení! Bez asistence.

46:49
    Izrael si před dvojnásobnou přesilovkou bere oddechový čas.

46:49
    Tohle bude obrovský test pro Bulhary! Ti totiž budou 34 vteřin hrát jen ve třech mužích v poli. Potrestaným je brankář Dimitar Dimitrov, který se provinil nedovoleným bráněním. Trest odsedí Bačvarov!

46:39
    Izrael prozatím z pěti přesilovek využil jednu. A s tou šestou to nevypadá nejlépe, čas v početní výhodě se totiž nekompromisně krátí.

45:23
    Ovšem přichází další faul Bulharů a další oslabení, tím pádem šance pro jejich soupeře na vedení. Petar Petkov se provinil sekáním a obdržel dvě minuty.

44:12
    Bulhaři dnes překvapivě bojují o vítězství, a ačkoliv jsou zasypávání projektily Izraelců, rozhodně nejsou bez šance. Ve prospěch jim hraje jejich výborná produktivita, kterou dnes předvádí.

42:15
    Stefanov naskočil zpět na kluziště a Bulhaři přežili toto oslabení.

41:30
    Bulhaři se prozatím úspěšně brání svému oslabení.

40:15
    Šanci v přesilovce dostane Izrael. Bulhary do čtyř posílá za faul loktem Bogdan Stefanov.

40:01

Čekáme na začátek třetí třetiny, který se opožďuje.

Poměr střel na branku ve druhé třetině (celkově): 4-13 (6-31)

Druhá třetina je u konce. Viděli jsme hned čtyři branky, ale kdo by čekal, že snad Izrael začal naplňovat svou dominanci na ledě, byl by velmi překvapen. Skóre je 3:3, přičemž favorité zápasu se už do vedení i dostali, ale po gólu Dikova je stav smírný.

Třetí třetina začne přibližně v 01:03.

40:00

38:59
    Z této přesilovky však nic nevzešlo. Izrael je v plném počtu.

Izrael na střely sice vede jednoznačně 30-6, ale na góly je to 3:3. Bulhaři dnes rozhodně nepřipomínají ten utrápený tým z průběhu celého turnaje.

36:59
    Vyloučení v týmu Izrael (Spektor – 2 min., sekání).
    36:44 Veselin DIKOV - 3:3

36:44
    Bulharsko právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Bojadžiev uvolnil přihrávkou VESELINA DIKOVA, jemuž se podařilo propálit Loginova, který inkasuje potřetí z šesti střel! Asistence: Martin Bojadžiev.

36:05
    Bulhaři se nehodlají smířit s dalším prohraným duelem a pokouší se o vyrovnání. Loginov dnes není úplně ve formě a toho by mohli využít.
    35:20 Itay BEN TOV - 2:3

35:20
    Povedlo se, Dimitrov potřetí kapituluje. Úspěšným střelcem gólu je ITAY BEN TOV, který využil chyby soupeře a zakončuje sólovou akci. Bez asistence.

35:02
    Čas poměrně rychle plyne, avšak Izrael je nyní o hodně aktivnější a touží po prvním vedení v utkání.

34:02
    Abdi je zpět na ledě. Toto oslabení hokejisté Bulharska zvládli.

33:30
    Poměr střel ve druhé třetině činí aktuálně 8-2 ve prospěch Izraelců. Ti však tentokrát okupují soupeřovu branku marně.

32:55
    Nátlak favorizovaného týmu na branku Dimitrova nepolevuje. Prosadí se dnes potřetí?

32:02
    Netrvalo dlouho a Izrael bude mít opět početní výhodu. A znovu usedá na trestnou lavici Tareq Abdi, jenž se tentokrát provinil držením protihráče.
    31:14 Vlad NOSANKOV - 2:2

31:14
    Tak přeci! Přesilovku se podařilo Izraelcům využít! Po ose Kafri – Rosenthal – Nosankov se prosadil posledně jmenovaný VLAD NOSANKOV, který vyrovnává na 2:2! Asistence: Yuval Rosenthal, Ori Kafri.

30:45
    Bulharsko však dnes hraje v defenzivě nad očekávání. Tento tým schytal na turnaji 48 gólů? Izrael zasypává soupeře střelami, ale schází pověstná třešnička na dortu.

29:47
    Možná nyní. Přesilovou hru pro Izrael dovoluje za krosček Tareq Abdi.

29:15
    Izrael se snaží o vyrovnání, proti je však brankář Dimitrov, který přivádí hokejisty Židovského státu k bezmoci.

27:30
    Bulhaři poměrně často drží kotouč na hokejkách a děljí to Izraeli nesmírně těžké. Dnešní duel má rozhodně překvapivý průběh.

Bulharský útočník Iskrenov, který hraje za Washington Jr Nationals, si připsal již třetí trefu na turnaji a celkově má již pět kanadských bodů. Je tak nejproduktivnějším bulharským hokejistou na MS.
    25:15 Georgi ISKRENOV - 2:1

25:15
    Brankář Loginov nemá vůbec svůj den. Na jeho branku se vrhnul GEORGI ISKRENOV, který svým druhým gólem v utkání vrací vedení na stranu outsidera zápasu! Bez asistence.

23:57
    Izrael má i ve druhé třetině více ze hry. Vzhledem ke kvalitě obou soupeřů je to pochopitelné, ale na skóre to prozatím vidět není.

22:44
    Izrael se však v pohodě ubránil a hraje v plném počtu.

20:44
    Druhou třetinu zahajuje první vyloučení na straně Izraele. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval autor izraelské branky Artur Pyškin.

20:01

Dlouho to vypadalo, že Bulharsko svou obranou udolá izraelské nájezdníky, kteří se nakonec dočkali kýženého vyrovnávacího gólu v samém závěru periody a nepovolili radost Bulharska, které znovu patří mezi otloukánky.

Druhá třetina začne přibližně v 00:14.

20:00
    19:58 Artur PYŠKIN - 1:1

19:58
    Už už to vypadalo, že Bulharsko vyhraje svou první třetinu na letošním šampionátu, ale nepodařilo se! Doslova gól do šatny vsítili izraelští hokejisté, když do konce zbývaly poslední sekundy. Autorem gólu je ARTUR PYŠKIN. Asistence: Jevgenij Margoulis, Daniel Mazour.

19:01
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:03
    Davidov je zpět na ledě! I podruhé se Bulharsko ubránilo.

17:00
    I tentokrát se Bulhaři úspěšné brání a nepovolují svým soupeřům gólovou radost. Tuhá obrana Bulharska.

16:03
    Izrael si zahraje druhou přesilovku. Kostadin Davidov odchází na trestnou lavici za podražení.

13:45
    Izrael stále tlačí na své soupeře, ale propálit Dimitrova se nedaří. Poměr střel aktuálně činí 14-2 pro favorizovaný tým.

Brankář Dimitar Dimitrov, chytající za CSKA Sofiu, který je známý například v Mladé Boleslavi, kde si vyzkoušel v roce 2012 českou dorosteneckou soutěž. Na mistrovství světa debutoval už v 16 letech a od minulé sezony je neotřesitelnou jedničkou.

10:00
    Izrael zasypal brankáře Dimitrova už 12 střelami, jenže na gól prozatím nedosáhli. Gólman Bulharů se za prvních deset minut hry hodně činí.
    08:29 Georgi ISKRENOV - 1:0

08:29
    Tak to je poněkud nečekané, ale zároveň příjemné pro dramatizaci zápasu! Akci Georgieva úspěšně zakončil GEORGI ISKRENOV, který prostřelil brankáře Loginova a posílá Bulhary první střelou v zápase do vedení! Asistence: Tomislav Georgiev.

07:23
    Brankář Dimitrov stále drží izraelské střelce zkrátka. V týmu přitom nalezneme velmi kvalitní střelce jako je Artur Pyškin a Yuval Rosenthal, hrající ve Velké Británii, který patří mezi nejlepší střelce turnaje.

06:03
    Petkov je zpět na ledě a Bulharsko hraje v plném počtu.

05:40
    Prozatím to ale nevypadá, že by Izrael měl první početní převahu dnes využít. Stále se hraje bez branek.

Izrael na tomto turnaji využil doposud pět přesilovek. Na druhé straně Bulharsko, které je nyní ve čtyřech, inkasovalo 12 branek v oslabení.

04:03
    Vyloučení v týmu Bulharsko (Petkov – 2 min., hákování).

02:53
    Bulhaři, kteří na turnaji vsítili jen sedm branek, patří i dnes k ohromným outsiderům. Sestup do třetí divize na ně čeká po dvou letech ve vyšší kategorii.

01:20
    Dnes se na ledě Ice Dome v Mexiku očekává další gólová smršť, velkým favoritem je Izrael, který na tomto turnaji porazil prozatím jen KLDR.

00:01

Bulharsko: Dimitrov (T. Petkov) – Stefanov, Bačvarov, Kančev – Dikov (A), Georgiev, Iskrenov (A), Bojadžiev (C), Talev, P. Petkov, Abdi, Blagojev, Piperevski, Bocev, Todorov, Semkov, Giumov, Davidov

Izrael: Loginov (Gokhberg) – Kafri, Spivak (A), Maaravi, Rosenthal, Margoulis (A), Buz, Raiter – Aharonovič, Mazour, Spektor (C) – Klein, Shwarzman, Pyškin – Kniter, Greenberg, Ben Tov – Sherf, Nosankov

Rozhodčí: Stephen Thomson (USA) – James Kavanagh (GBR), Sem Ramirez (MEX).