Prostějov – Kemijärvi 2:2 (kon.) | Přerov – Junosť Minsk 2:2 (kon.) | Vítkovice – HC Bulldogs 0:1 (kon.)
Nový Jičín – Val. Meziříčí 4:0 (kon.) | Kemijärvi – Vítkovice 0:7 (kon.) | Junosť Minsk – Nový Jičín 5:2 (kon.)
Junosť Minsk
5:2 (2:0, 3:2)
HK Nový Jičín
Pátek 15.04.2016, 20:00 • ZS Prostějov • Mezinárodní turnaj U17

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Ve skupině B se spolu utkají běloruský Junior Minsk a Flash team select z Nového Jičína. Bělorusové ve svém prvním zápase v turnaji remizovali s Přerovem 2:2, Novojičínští si smlsli na Valašském Meziříčí a přejeli jej jednoznačně 4:0.

HC Junior Minsk: Shostak (Slavshchyk) – Berastsen, Gavrilovich, Rybakliuchau, Gurinovich, Kobeletski, Nyrtsov, Pachuk, Yesman, Slysh, Rezvi, Stakhovich, Savchenkov, Manuk, Petukhov, Valchok, Kovgarenia, Kucharenka, Kruk.

HK Nový Jičín: Hasala – Már, Pavelek, Adámek, Ševčík, Srníček, Abazaj, Irgl, Hilšer, Matiaiško, Timura, Plandor, Půček, Bambula, Potočný, Krupa.

Rozhodčí: Kašík, Pavel.

Nový Jičín nastoupí opět v dresech ve stylu floridských Panterů, Minsk v bílých trikotech.

00:01

00:09
    Úvodní buly vyhrál Nový Jičín, následně získal puk Minsk a dopustil se zakázaného uvolnění.

00:29
    Před brankou se objevil Ševčík, který pořádně protáhl Shostaka, nakonec ale příliš váhal a vůbec nevystřelil.

00:43
    Současně vyloučeni: Mikhail Kruk (JMI) na dvě minuty za hrubost a Patrik Srníček (NJI) na dvě minuty za vysokou hůl.

02:00
    Zdálky protáhl Hasalu Kucharenka.

02:21
    Nový Jičín jde do tří. Jan Már (NJI) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

03:01
    Od modré vypálil Gurinovich a před Hasalou clonil Petukhov, brankář Jičína ale puk zvládl udržet ve své moci, i když mu zprvu vypadl.

03:48
    Minsk si zahraje přesilovku 5 na 3. Jiří Plandor (NJI) obdržel dvě minuty za zdržování hry. Navíc ještě desetiminutový trest za nesportovní chování.

05:07
    Berastsen našel křížem nad zadní tyči najetého Gurinoviche, který vystřelil z první, ale Hasala si místo u své pravé tyče pohlídal.

05:38
    Minsk právě vstřelil branku!
    Bělorusové jdou do vedení. VIKTAR KUCHARENKA si počkal na ideální moment a jakmile Hasala Krukovu střelu vyrazil před sebe, zasunul černou gumu do sítě.
    Asistence: Mikhail Kruk.

06:50
    Vzápětí mohl srovnat Ševčík, obrovského závaru před brankou a své velké šance ale nevyužil. Shostak se proti jeho zakončení rychle a skvěle přesunul a změřil jej.

06:50
    Ondřej Ševčík (NJI) si navíc půjde sednout na dvě minuty za podražení.

08:23
    Stakhovich se chtěl uvolnit a jít sám vstříc brankáři ,jenže v tom mu zabránil obránce.

09:10
    Nový Jičín je kompletní.

09:35
    Icing Minsku.

12:26
    Omlouváme se za technické potíže s připojením wi fi.

12:46
    Abazaj si pohrál se Shostakem, objel bránu a pak předal do tutovky Potočnému, který však osamocen trestuhodně minul!

13:41
    Kucharenka po nájezdu zprava vypálil z nápřahu, Hasala byl připraven.

14:33
    Těsně před klecí dorážel střelu z ostrého úhlu Rybakliuchau, trefil ale pouze Hasalu.

15:09
    Hleb Rybakliuchau (JMI) obdržel dvě minuty za sekání.

15:49
    V oslabení si až před bránu sjel Savchenkov, ale vinou faulu střílel nad.

16:12
    Daniel Timura (NJI) vyloučen na dvě minuty za hákování.

16:38
    Buly před Hasalou.

17:04
    Valchok projel kolem modrého půlkruhu, nesmyslně však vůbec nezakončil!

17:15
    Nyní se už však ILYA VALCHOK raduje. Rezvi mu nezištně předložil touš před prázdnou klec a on už neměl sebemenší potíž přesně zakončit.
    Asistence: Ilia Rezvi.

18:34
    Přihrávka na modrou čáru Gurinovichovi utekla a Bělorusové musejí začít z vlastní třetiny.

19:05
    Běží poslední minuta první půle.

19:21
    Petukhov obkroužil jičínskou branku, ale netrefil ji.

19:39
    Proti ráně Irgla zleva musel Shostak rychle na zem.

19:49
    Hleb Rybakliuchau (JMI) dostal dvě minuty za hákování.

20:00

Běloruský Minsk měl v první půli více ze hry a po zásluze vede 2:0. Za malou chvíli začne půle druhá.

20:01

20:01
    Úvodní buly vyznělo pro Nový Jičín.

20:10
    Puk skončil v ochranné síti za jičínskou klecí, buly před Hasalou.

20:35
    Na druhé straně se u Shostaka strhla pořádná šermovaná o puk. Zblízka se pokus vystřelit Krupa, ale trefil jen připraveného gólmana.

21:10
    Za Bambulou tečovaným pokusem se Shostak jen ohlédl, šel vedle.

22:37
    Irgl si najel do levého kruhu a pak svou střelou trefil prvního bránícího hráče před sebou.

22:56
    Opět se vylučuje. Jan Már (NJI) obdržel dvě minuty za sekání.

22:56
    Andrei Pethukov (JMI) dostal taktéž dvě minuty za sekání.

24:33
    Minsk se prosazuje při hře 4 na 4. Kruk poslal přízemní pas před branku a VIKTAR KUCHARENKA jej sklepl za záda Hasaly. Kucharenka se trefuje podruhé v utkání.
    Asistence: Mikhail Kruk

25:46
    Buly před Shostakem.

25:59
    Shostak chytil do své výstroje nahození Kruky a raději jej nepustil.

26:36
    Matiaiškovu střelu zablokoval bránící Gavrilovich.

26:50
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Jičínští snižují. Ze skrumáže před brankou vyplaval MICHAL MATIAIŠKO a rozvlnil síť za Shostakem.
    Asistence: Ondřej Ševčík.

27:36
    Už je to pouze o gól! Bambula nabil před branku zcela volnému LUKÁŠI IRGLOVI, který v tutovce nezaváhal a propálil Shostaka.
    Asistence: Jan Bambula.

27:56
    Nyrtsov se dostal až před Hasala, kde byl vytlačen z úhlu jeho výsledný pokus měl velmi chabé parametry.

28:13
    Stále je o co hrát, Minsk sice ještě před chvíli vedl jasně 3:0, Nový Jičín se ale dotáhl na rozdíl jediného gólu.

28:51
    A nyní mohl srovnat. Matiaiško jeli s Krupou 2 proti 1 a druhý jmenovaná umisťoval puk dobře ke vzdálenější tyči. Tam se ale skvěle natáhl Shostak a příležitost zmařil!

29:16
    Na přihrávku Pethukova si rychle sjel MIKHAIL KRUK a bekhendem vymetl všechny pavouky v levé šibenici Hasalovy branky.
    Asistence: Andrei Petukhov, Viktar Kucharenka.

29:32
    Minsk jen potvrdil otřepané nedáš-dostaneš. Nový Jičín mohl srovnat, místo toho znovu prohrává o dvě branky.

29:53
    Berastsen chytil odražený touš a zívala před poloodkrytá brána. Útočník Minsku chtěl však střílet mezi Hasalovy nohy a tam si gólman Nového Jičína mezírku pohlídal.

30:19
    Kruk vyslal na Hasalu pěkně ostrou ránu a brankář ani nevěděl, jak puk lapil. Důležité však pro něj a jeho tým je, že se za brankovou čáru nedostal.

30:55
    Kovgareniovi slabý pokus z hodně ostrého úhlu nevyšel, od betonu brankáře šel pryč.

31:24
    Ilia Rezvi (JMI) dostal dvě minuty za sekání.

31:43
    Minsk i v oslabení dobře forčekuje a Jičín do vážnější možnosti nepouští.

32:34
    Kovgarenia se uvolnil od levého mantinelu a projel až na osu hřiště, odkud pěkně vystrašil Hasalu. Následná střela Rybakliuchaua rozduněla zadní mantinel.

32:50
    Michal Matiaiško (NJI) vyloučen na dvě minuty za sekání.

33:35
    Bělorusové jsou kompletní.

33:44
    Ofsajd Minsku.

34:00
    Minsk si vytvořil docela slušný nápor. Nahození od jednoho z beků raději Hasala chytil do lapačky.

34:31
    Běloruský tým stále hraje přesilovku a usadil se v útočném pásmu.

34:57
    Už se hraje v pěti na obou stranách.

35:09
    Střelu ze střední vzdálenosti chytil a podržel Shostak.

35:27
    Z otočky se snažil střílet Kucharenka, ale jeho piruetka mu nevyšla a pouze odevzdal puk na hokejku soupeře.

36:05
    V pravém rohu kluziště za klecí Hasaly probíhá úporný boj o touš.

36:45
    Kucharenka si vyměnil puk s Pethukovem a poté, co mu spoluhráč poslal zpátky elegantní prostrkávačku, si chtěl položit gólmana a zavěsit pod břevno. Hasala sice jeho úmysl vystihl, ale k dorážce se probil dobře postavený MIKHAIL KRUK a proti jeho ráně už Marek Hasala neměl nárok.
    Asistence: Andrei Pethukov, Viktar Kucharenka.

39:15
    Běží poslední minuta zápasu.

39:35
    Hra se totiž od pátého gólu Minsku vůbec nepřerušovala.

39:59
    Poslední nápor u Hasalovy branky gólem nekončí a Minsk tak vítězí 5:2.

Ve druhé půli si Minsk vytvořil už třígólový náskok, Jičín jej ale téměř celý smazal. Kdo ví, jak by se zápas odvíjel, kdyby se Krupovi ve velké šanci povedlo srovnat na 3:3. Místo toho však Bělorusové odskočili do vedení 4:2 a v závěru přidali ještě pátý gól. Celkově zvítězili 5:2.
    Turnaj se koná pod záštitou Olomouckého kraje.
    Pro dnešek je to z prostějovského zimního stadionu vše, přejeme Vám hezký zbytek večera a u turnaje U17 se na Vás těšíme zase zítra. (21:07:01)

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 6. Kucharenka (Kruk), 18. Valchok (Rezvi), 25. Kucharenka (Kruk), 30. Kruk (Petukhov, Kucharenka), 37. Kruk (Petukhov, Kucharenka) – 27. Matiaiško (Ševčík), 28. Irgl (Bambula)

Junosť Minsk: Shostak (Slavshchyk) – Berastsen, Gavrilovich, Rybakliuchau, Gurinovich, Kobeletski, Nyrtsov, Pachuk, Yesman, Slysh, Rezvi, Stakhovich, Savchenkov, Manuk, Petukhov, Valchok, Kovgarenia, Kucharenka, Kruk.

Rozhodčí: Kašík, Pavel