Prostějov – Kemijärvi 2:2 (kon.) | Přerov – Junosť Minsk 2:2 (kon.) | Vítkovice – HC Bulldogs 0:1 (kon.)
Nový Jičín – Val. Meziříčí 4:0 (kon.) | Kemijärvi – Vítkovice 0:7 (kon.) | Junosť Minsk – Nový Jičín 5:2 (kon.)
Junosť Minsk
5:2 (2:0, 3:2)
HK Nový Jičín
Pátek 15.04.2016, 20:00 • ZS Prostějov • Mezinárodní turnaj U17

36:45
    Minsk právě vstřelil branku!
    Kucharenka si vyměnil puk s Pethukovem a poté, co mu spoluhráč poslal zpátky elegantní prostrkávačku, si chtěl položit gólmana a zavěsit pod břevno. Hasala sice jeho úmysl vystihl, ale k dorážce se probil dobře postavený MIKHAIL KRUK a proti jeho ráně už Marek Hasala neměl nárok.
    Asistence: Andrei Pethukov, Viktar Kucharenka.

32:50
    Michal Matiaiško (NJI) vyloučen na dvě minuty za sekání.

32:34
    Kovgarenia se uvolnil od levého mantinelu a projel až na osu hřiště, odkud pěkně vystrašil Hasalu. Následná střela Rybakliuchaua rozduněla zadní mantinel.

31:24
    Ilia Rezvi (JMI) dostal dvě minuty za sekání.

29:53
    Berastsen chytil odražený touš a zívala před poloodkrytá brána. Útočník Minsku chtěl však střílet mezi Hasalovy nohy a tam si gólman Nového Jičína mezírku pohlídal.

29:16
    Na přihrávku Pethukova si rychle sjel MIKHAIL KRUK a bekhendem vymetl všechny pavouky v levé šibenici Hasalovy branky.
    Asistence: Andrei Petukhov, Viktar Kucharenka.

28:51
    A nyní mohl srovnat. Matiaiško jeli s Krupou 2 proti 1 a druhý jmenovaná umisťoval puk dobře ke vzdálenější tyči. Tam se ale skvěle natáhl Shostak a příležitost zmařil!

27:36
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    Už je to pouze o gól! Bambula nabil před branku zcela volnému LUKÁŠI IRGLOVI, který v tutovce nezaváhal a propálil Shostaka.
    Asistence: Jan Bambula.

26:50
    Jičínští snižují. Ze skrumáže před brankou vyplaval MICHAL MATIAIŠKO a rozvlnil síť za Shostakem.
    Asistence: Ondřej Ševčík.

24:33
    Minsk se prosazuje při hře 4 na 4. Kruk poslal přízemní pas před branku a VIKTAR KUCHARENKA jej sklepl za záda Hasaly. Kucharenka se trefuje podruhé v utkání.
    Asistence: Mikhail Kruk

22:56
    Andrei Pethukov (JMI) dostal taktéž dvě minuty za sekání.

22:56
    Opět se vylučuje. Jan Már (NJI) obdržel dvě minuty za sekání.

19:49
    Hleb Rybakliuchau (JMI) dostal dvě minuty za hákování.

17:15
    Nyní se už však ILYA VALCHOK raduje. Rezvi mu nezištně předložil touš před prázdnou klec a on už neměl sebemenší potíž přesně zakončit.
    Asistence: Ilia Rezvi.

17:04
    Valchok projel kolem modrého půlkruhu, nesmyslně však vůbec nezakončil!

16:12
    Daniel Timura (NJI) vyloučen na dvě minuty za hákování.

15:49
    V oslabení si až před bránu sjel Savchenkov, ale vinou faulu střílel nad.

15:09
    Hleb Rybakliuchau (JMI) obdržel dvě minuty za sekání.

12:46
    Abazaj si pohrál se Shostakem, objel bránu a pak předal do tutovky Potočnému, který však osamocen trestuhodně minul!

12:26
    Omlouváme se za technické potíže s připojením wi fi.

06:50
    Ondřej Ševčík (NJI) si navíc půjde sednout na dvě minuty za podražení.

06:50
    Vzápětí mohl srovnat Ševčík, obrovského závaru před brankou a své velké šance ale nevyužil. Shostak se proti jeho zakončení rychle a skvěle přesunul a změřil jej.

05:38
    Bělorusové jdou do vedení. VIKTAR KUCHARENKA si počkal na ideální moment a jakmile Hasala Krukovu střelu vyrazil před sebe, zasunul černou gumu do sítě.
    Asistence: Mikhail Kruk.

03:48
    Minsk si zahraje přesilovku 5 na 3. Jiří Plandor (NJI) obdržel dvě minuty za zdržování hry. Navíc ještě desetiminutový trest za nesportovní chování.

02:21
    Nový Jičín jde do tří. Jan Már (NJI) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

00:43
    Současně vyloučeni: Mikhail Kruk (JMI) na dvě minuty za hrubost a Patrik Srníček (NJI) na dvě minuty za vysokou hůl.

Petr Komárek

Branky a nahrávky: 6. Kucharenka (Kruk), 18. Valchok (Rezvi), 25. Kucharenka (Kruk), 30. Kruk (Petukhov, Kucharenka), 37. Kruk (Petukhov, Kucharenka) – 27. Matiaiško (Ševčík), 28. Irgl (Bambula)

Junosť Minsk: Shostak (Slavshchyk) – Berastsen, Gavrilovich, Rybakliuchau, Gurinovich, Kobeletski, Nyrtsov, Pachuk, Yesman, Slysh, Rezvi, Stakhovich, Savchenkov, Manuk, Petukhov, Valchok, Kovgarenia, Kucharenka, Kruk.
    HK Nový Jičín: Hasala – Már, Pavelek, Adámek, Ševčík, Srníček, Abazaj, Irgl, Hilšer, Matiaiško, Timura, Plandor, Půček, Bambula, Potočný, Krupa.

Rozhodčí: Kašík, Pavel