Zápy – Táborsko akademie 4:2 (kon.) | Čáslav – Převýšov 2:1 (kon.) | Union 2013 – Kolín 0:0 (zruš.)
Štěchovice – Žižkov 2:3 (kon.) | Benátky n/J – Králův Dvůr 2:4 (kon.)
SK Zápy
4:2 (2:1)
FC Táborsko akademie
Neděle 08.05.2016, 17:00Česká fotbalová liga • 28. kolo

Ze středočeských Záp je to dnes ode mne vše. Budu se s vámi těšit na shledanou u dalších textových přenosů. Hezký zbytek dne! (18:56:18)

Je dobojováno! V dnešním utkání zaslouženě vítězí hráči domácích Záp, jenž sice jako první inkasovali, avšak dokázali utkání otočit a dohrát zdárně až do konce. Ve druhém poločase jsme viděli stejný počet branek na obou stranách, jako v tom prvním. Za Zápy se prosadil v 55.minutě Duben a v 80.minutě z penalty Petrů. Hosté z Táborska dokázali ve druhé půli jen snížit díky brance Valenty v 61.minutě.

90

89
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Matějka, přichází Jíra.

89
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko B: ze hřiště odchází Valenta, přichází Peterka.
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko B: ze hřiště odchází Dordič, přichází Rabiňák M..
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko B: ze hřiště odchází Kučera, přichází Novák M..

87
    Domácí se již opět radovali ze vstřelené branky! Pavlíkova přihrávka do vápna po odrazu jednoho z hráčů Záp zamířila až do brány, ovšem pomezní sudí signalizuje ofsajd.

86
    Po faulu Smetany na samé hranici velkého vápna sudí nařizuje přímý kop pro Zápy.

85
    Stoszkův dlouhý nákop končí pouze ve Strakově náruči.

83
    Bývalý prvoligista Petr Pavlík zkusil svou pověstnou tvrdou pravačku, avšak bránu přestřelil.

82
    Kalivoda z hranice šestnáctky namířil pouze do připraveného Blažka.
    80. Jiří PETRŮ - 4:2

80
    Zápy právě vstřelily branku!
    Exekuce pokutového kopu se ujal obránce JIŘÍ PETRŮ, jenž poslal míč na opačnou střelu, než skočil gólman Blažek, a upravuje tak na 4:2.

79
    Byla nařízena penalta pro Zápy! Útočící Putz byl na kraji pokutového území ostře faulován a sudí bez váhání ukazuje na pokutový kop.

77
    Nově příchozí Kalaš se velmi dobře prosadil na pravé straně hřiště a vybojoval pro svůj tým alespoň rohový kop.

76
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Jelínek, přichází Kalaš.

74
    Z pravé strany to domácím nevyšlo, rohový kop z levé strany již slavil větší úspěch. Výborný zákrok předvedl Blažek, jenž se včas dostal k pravé tyči, kde dokázal vytěsnit hlavičkovaný míč!

73
    Hráči v červených dresech si vyzkouší další rohový kop. Tyto standardní situace jsou v podání zápských hráčů velmi nebezpečné.

72
    Střídání v týmu SK Zápy: ze hřiště odchází Pávek, přichází Putz.

71
    Stoszek naprosto zbytečným útočným faulem posílá Františka Hakla k zemi.

70
    Vysoký centr do malého vápna dokázal gólman Blažek vyboxovat.

69
    Rohový kop pro SK Zápy.

67
    Dordič znovu pálí zpoza vápna, ale tentokrát již Straka míč nadvakrát pevně svírá v náruči.

65
    Dordičův střelecký pokus z ostrého úhlu pokryl Radim Straka, avšak vyrazil míč pouze před sebe, kde však naštěstí nebyl žádný z hráčů v modrém.

64
    Žlutou kartu dostává Pavlík (SK Zápy).

63
    Hosté jsou díky vstřelené brance na koni a v posledních minutách mají více ze hry.
    61. Tomáš VALENTA - 3:2

61
    Táborsko B právě vstřelilo branku!
    Táborsko teď poměrně překvapivě snižuje. Obrana Záp najednou přestala z ničeho nic hrát a TOMÁŠ VALENTA mohl nikým nehlídán vypálit z hranice vápna, tak se taky stalo a gólman Straka jen smutně loví míč ze sítě.

58
    Dlouze přetažený centr na zadní tyč dokázal sice Rabiňák z první zakončit, avšak pouze do ochranné sítě.

57
    Přímý kop pro FC MAS Táborsko.
    55. Jiří DUBEN - 3:1

55
    Domácí se dostávají na rozdíl dvou branek! Zápští znovu dokázali využít autového vhazování v blízkosti vápna, na dlouhý nához si opět nejvýše v šestnáctce naskočil JIŘÍ DUBEN, který svou hlavičkou dává druhý gól v dnešním zápase.

54
    Dnešní utkání sleduje 135 diváků.

52
    Jelínek nastartoval po pravé straně ke slibnému úniku, ale při pokusu o podsunutí balónu pod sebe zaváhal a o míč přišel.

51
    Útočná akce Záp je tentokrát přerušena asistentem hlavního rozhodčí, který zdviženým praporkem ukazuje ofsajd.

49
    Pavlík z dobrých pětatřiceti metrů napřáhl a pokusil se překvapit brankáře, zamířil však těsně nad bránu.

48
    Zápští vstupují do druhé půle aktivněji, nicméně Blažek zůstává bez ohrožení.

46
    Střídání v týmu FC MAS Táborsko B: ze hřiště odchází Surmaj, přichází Stoszek.

46

Skončil první poločas 28.kola České fotbalové ligy. Do vedení šli jako první překvapivě hosté, když se ve 27.minutě prosadil David Surmaj. O pár minut později mohlo být pro domácí ještě hůře, když se Surmaj znovu prosadil, nicméně se nacházel v ofsajdové pasti. Zápy dokázaly dvěma slepenými góly v poslední pětiminutovce otočit vývoj utkání, když se nejprve prosadil Duben, a pak také nadvakrát z dorážky Svoboda. Druhý poločas začne přibližně v 18:05.

45

44
    Domácí po vstřelené brance i nadále napadají a útočí.
    43. Václav SVOBODA - 2:1

43
    Domácí v rychlém sledu otáčí vývoj utkání! VÁCLAV SVOBODA se dostal s balónem do pokutového území, kde nejprve napálil brankáře, ale pohotově se dokázal dostat zpět k odraženému balónu a na druhý pokus jej posílá za Blažkova záda.
    40. Jiří DUBEN - 1:1

40
    Je vyrovnáno! Zápy dokonale využily autového vhazování v blízkosti Blažkovy brány, dlouhý balón vhozený do šestnáctky se dostal na hlavu JIŘÍHO DUBNA, který pohotovou hlavičkou srovnává na 1:1.

39
    Žlutou kartu dostává Kučera (FC MAS Táborsko B).

37
    Novák vyváží balón po levém kraji hřiště do útoku, ale vzápětí o něj zase přichází.

35
    Kalivoda zkouší své štěstí pravačkou z velkého úhlu, ale branku míjí.

34
    Vracející se Duben musel nutně přerušit brejk Táborska a podařilo se mu to pouze za cenu faulu.

32
    Přetažený centr na zadní tyč končí pouze na kopačkách hráčů v modrých dresech, ti následně urychleně odkopávají balón za postranní čáru.

31

30
    Další rychlý brejk Táborska a mohlo to být 0:2! Surmajovi však tentokrát překazil radost pomezní sudí, jenž značí ofsajd.

29
    Červení se snaží na inkasovanou branku rychle zareagovat.
    27. David SURMAJ - 0:1

27
    Máme tady první branku zápasu! Hosté si z dlouhodobého útoku Záp vytvořili jeden rychlý brejk, po kterém dostal přihrávku do vápna DAVID SURMAJ, jenž neomylně propaluje gólmana Straku.

26
    Žlutou kartu dostává Vavřina (FC MAS Táborsko B).

24
    Domácí se teď dožadují penalty a nutno říct, že zřejmě oprávněně. Matějka s balónem prošel až do pokutového území, kde byl zezadu přitlačen Smetanou k zemi, ale pískat se nebude.

23
    Také brankář Blažek si připisuje úspěšný zákrok, když likviduje Pávkovu dalekonosnou střelu.

21
    Míč se nachází znovu mimo hrací plochu, Straka bude vykopávat od brány.

19
    Ke slovu se v rychlém brejku dostávají také hosté, kteří však posílají balón pouze do ochranné sítě.

17
    Velké zaváhání Blažka! Domácí Jelínek dostal nabito na střelu zpoza vápna, s níž si hostující brankář nepříliš dobře poradil a míč mu vypadl. Hráči v červených dresech se jen se štěstím nedostali k adekvátní dorážce.

16
    Pavlík napadá rozehrávku autového vhazování Táborska a posílá balón ihned zpátky za postranní čáru.

14
    Hosté teď rychlou kombinací překonali obranu Záp a nebezpečně zahrozili! Celou situaci však jistí gólman Straka, který balón bezpečně chytá, pomezní sudí navíc mává ofsajd.

13
    Zápští se pouštějí do dalšího útočení až z hloubi vlastní poloviny hřiště.

11
    Hráč Táborska se jen těžce zvedá ze země a odchází za postranní čáru na ošetření.

10
    Surmaj byl na půlící čáře tvrdě poslán k zemi, sudí hru přerušuje.

8
    Daleký nákop Táborska míří pouze do zámezí Strakovy brány.

7
    Pavlíkův nepříliš razantní pokus z dálky mezi tři tyče nezamířil.

6
    Z následného rohového kopu se již Zápy mohly téměř radovat, avšak jeden z hráčů v modrém dokázal míč na brankové čáře odhlavičkovat.

5
    Dlouhé autové vhazování do šestnáctky Dordič odhlavičkoval do zámezí.

3
    Miroslav Novák rozjíždí útočnou akci po levé straně hřiště, ovšem balón se vzápětí dostává mimo hrací plochu.

2
    Turek hned v úvodu utkání z velké dálky vyzkoušel pozornost připraveného Straky.

1

SK Zápy: Straka – Hakl, Duben, Petrů, Novák, Jelínek, Pavlík, Pávek, Svoboda, Kalivoda (C), Matějka
    Náhradníci: Keller – Jíra, Kalaš, Kovařík, Lukashov, Putz, Doležal

FC MAS Táborsko B: Blažek – Pilík, Kočí, Valenta, Kučera, Surmaj, Turek, Dordič, Rabiňák J., Vavřina, Smetana (C)
    Náhradníci: Novák L. – Novák M., Peterka, Nohava, Chotovinský, Stoszek, Rabiňák M.

Rozhodčí: Pastyřík – Mudra, Kříž.

Příjemné nedělní odpoledne ze středočeských Záp! Na místní hřiště dnes přicestuje v rámci 28.kola České fotbalové ligy jedenácté FC MAS Táborsko B. Hosté se díky zisku 40 bodů nacházejí v poklidném středu tabulky, v posledním kole však utrpěli pětigólový příděl od první Chrudimi. Domácí SK Zápy mají na svém kontě 61 bodů a nacházejí se na průběžné 3.pozici, zápští si momentálně připisují sérii 3 výher v řadě – v posledním kole porazili 0:2 Brozany.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Petr Hluchý

Hledáme zpravodaje pro tým SK Zápy. Více informací zde.

Branky: 40. Duben, 43. Svoboda, 55. Duben, 80. Petrů (pen.) – 27. Surmaj, 61. Valenta

Karty:   64. Pavlík (ZAP) – 26. Vavřina (TBB), 39. Kučera (TBB)

SK Zápy: Straka – Hakl, Duben, Petrů, Novák, Jelínek (76. Kalaš), Pavlík, Pávek (72. Putz), Svoboda, Kalivoda (C), Matějka (89. Jíra)

FC Táborsko akademie: Blažek – Pilík, Kočí, Valenta (89. Peterka), Kučera (89. Novák M.), Surmaj (46. Stoszek), Turek, Dordič (89. Rabiňák M.), Rabiňák J., Vavřina, Smetana (C)

Rozhodčí: Pastyřík – Mudra, Kříž