Vienna Capitals – Kuopio 1:3 (kon.) | Tappara – Mannheim 2:1 (kon.) | IFK Helsinky – Esbjerg 7:0 (kon.)
Sheffield – Salzburg 5:2 (kon.)
spusu Vienna Capitals
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
KalPa Kuopio
Neděle 11.09.2016, 18:00 • Albert Schultz Eishalle • Hokejová Liga mistrů • Skupina N

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pěkný podvečer, vítám vás u posledního zápasu v základní skupině N, kde si to spolu o postup do další fáze Ligy mistrů rozdá Vienna Capitals s KalPa Kuopio.

UPC Vienna Capitals

Celek z hlavního města Rakouska patří vůbec mezi nejmladší týmy, které letošní ročník Ligy mistrů hrají. Byl založen roku 2000 a už v sezóně 2004-2005 slavil první mistrovský titul. Od té doby však na větší úspěch čeká. O to víc by pak domácí fanoušky mohl potěšit dobrý výsledek na mezinárodní scéně. Vienna má z druhého místa k postupu mnohem blíž než její soupeř KalPa Kuopio, který je se ztrátou dvou bodů na třetí pozici. Rozdíl dvou bodů však je i mezi prvním týmem Skelleftea a právě Capitals. Pokud by tak domácí naplno bodovali, dostali by se na první příčku. Naopak při prohře v základní hrací době by se Vienna musela s turnajem rozloučit.

Tým z jihu Finska je na tom podstatně hůř, než jeho dnešní soupeř. K postupu totiž musí získat jedině vítězství v základní hrací době. Cokoli jiného znamená konec! KalPa vkročila do Ligy mistrů víc než špatně a dvakrát prohrála se Skellefteou, která už má postup jistý. Už v posledním zápase proti Capitals tak měla nůž na krku a musela naplno bodovat, protože Vienna na rozdíl od hostujícího týmu Skellefteu dokázala dvakrát porazit. Na domácím ledě tedy nakonec Kuopio zvítězilo a stále tak živí naději.

Zápasy ve skupině N

18.8.2016 Vienna – Skelleftea 3:2pp
    20.8.2016 KalPa – Skelleftea 1:2
    27.8.2016 Skelleftea – KalPa 4:0
    7 9.2016 Skelleftea – Vienna 2:5
    9.9.2016 KalPa – Vienna 3:1

Jediným hráčem Česka nebo Slovenska ve skupině N je slovenský jednadvacetiletý brankář Denis Godla (KAL), který do finského klubu přestoupil letos v dubnu. Godla už má za sebou kupř. čtyři zápasy v KHL za Slovan Bratislava a dokonce i dvě utkání za národní tým. Na první šanci v Kuopiu ale zatím čeká.

UPC Vienna Capitals: Lamoreux (Kickert) – Bowman, Fraser, Brocklehurst, Lakos, Cuma, McKiernan, Hackl – Rotter, Holzapfel, Tessier, Nödl, Pollastrone, Vause, Wukovits, Ferland, Fischer, Maxa, Bauer, Grosslercher.

KalPa Kuopio: Kilpelainen (Godla) – Timmonen, Riikola, Lukka, Lyytinen, Mikkola, Sopanen, Leskinen – Rissanen, Nuutinen, Keranen, Mankinen, Sebok, Jokinen, Vainiola, Mutanen, Junnila, Piipponen, Pitkanen, Ruuttu.

Rozhodčí: Baluska (SVK), Lemerlin (AUT) – Nagy (HUN), Nothegger (AUT).

00:01

00:21
    A máme tu první přerušení hry. Hráči Vídně se ocitli v ofsajdu.

00:33
    Domácí začali zápas aktivněji. Nodl střílel na bránu, ale Kilpeleinen se s jeho projektilem poradil.

01:48
    Hostující hráč Sebok vyloučen na dvě minuty.

02:57
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (Ferland – 2 min., hákování).

03:51

05:20
    Hosté mají zatím více ze hry a Lamoureux musí být neustále ve střehu.

06:45
    Sebok tvrdě vypálil od modré, těsně minul.

08:55
    Lyytinen způsobil velký rozruch před brankou, ale ani jeho rána se nepotykala s přesností.

09:01
    Bude se vhazovat před domácí brankou.

09:55
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (Rotter – 2 min., sekání).

10:15
    Před brankou Lamoreuxe došlo k menší šarvátce, rozhodčí ale vylučovat nebude.

11:21
    KulPa je stále mnohem aktivnější. Za domácí klecí se bojuje o kotouč.

12:57
    Lakos se pokusil o individuální průnik, ale ztroskotal už na prvním obránci.

13:15
    Hra se nyní odehrává především ve středním pásmu a větší šance chybějí.

14:10
    I Capitals se snaží protlačit k brance, ale proti hostující defenzivě jsou zatím bezzubí.

14:50
    Nyní se ale domácí konečně dostali do větší šanci. Z levého kruhu pálil Pallastrone, ale hostující brankář střelu dobře viděl a vyrazil jí.

15:28
    Na ledě proběhla potyčka ve které se nejvíc angažoval Rotter se Jokinenem. Oba putují na trestnou lavici.

16:52
    Hráči si asi nechávají góly na další třetinu. Nějaký festival ofenzivního hokeje zatím nesledujeme.

17:36
    To už teď ale neplatí, skvělá šance hsotí! Keranen šel sám na brankáře, ale střelou mezi betony neuspěl.

17:51
    KalPa právě vstřelila branku!

Hosté byly v posledních minutách aktivnější a po zásluze jdou do vedení. MIKKA PITKANEN vystřelil k levé tyči a beton brankáře byl na jeho přesnou trefu krátký. Bez asistence.
    17:51 PITKANEN - 0:1

18:25
    Tlak hostů ani po vstřelené brance neutichá a stále se naží o navýšení vedení.

19:01
    Probíhá poslední minuta hry první třetiny a vypadá to, že už se nic zásadního nestane, týmy už se nechtějí nikam hnát.

20:00

Hosté vkročili do přímého souboje o postup do další fáze Ligy mistrů úspěšněji. Po první periodě zaslouženě vedou po brance Pitkanena. Capitals toho zatím vytvořili pramálo a v současné chvíli jsou nepostupujícími. Brankový rozdíl mezi týmy je však velmi nepatrný a není sporu o tom, že se domácí budou snažit více prosazovat v ofenzivě.

Další třetina začne asi v 18:50.

20:01

20:19
    Po úvodním buly se k puku dostali hosté, kteří po první střele na branku získali vhazování před domácí brankou.

20:31
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Junilla – 2 min., nedovolené bránění).

21:33
    Hosté vyhazují.

21:48
    Teď už se ale domácí dostali do pásma a Kilpelainen měl co dělat, aby prudkou ránu z mezikruží vyrazil nad.

22:31

23:36
    Hosté úspěšně přežili oslabení a už zase začínají vystrkovat růžky.

23:48
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (Ferland – 2 min., nedovolené bránění + 2 min., hrubost).

25:16
    Hosté stále tlačí, ale výraznější šance stále nepřichází.

27:00
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Mankinen – 2 min., držení protihráče).

28:10
    Rissanen nyní velmi pěkně prokličkoval kolem domácích obránců, ale trefil pouze domácí gólmana.

29:05
    A další obrovská šance hostů! Dva útočníci KalPa Kuopio se řítili sami na brankáře, ale situaci nevyřešili dobře a puk končí za mantinelem.

30:05
    Kuopio je stále mnohem více na puku. Ani další střela, která mířila z velkého úhlu však nekončí v síti. Lamoureux drží jednobrankový rozdíl!

30:15
    Sopanen střílel z mezikruží, ale brankáře trefil jen do výstroje.

30:15
    Domácí si zatím ve druhé třetině ani neškrtli! Bude se vhazovat v obranném pásmu Vídně.

31:12
    Domácí se konečně dostali do šance a ohrozili branku. U brankoviště číhal Ferland, který zkusil nadvakrát překonat Kilpelainena. Ten nakonec puk svírá v lapačce.

31:55
    Icing finského týmu.

32:14
    Lyytinen střílel střílel od modré pouze vedle tyče.

32:40
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (Wukovits – 2 min., nedovolené bránění).

33:25
    Capitals se zatím brání úspěšně a nedávají hostům moc prostoru.

34:40

35:11
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (McKiernan – 2 min., hákování).

36:47

Hosté konečně vytěžili ze svých šancí branku. Individuální průnik zakončil střelou k levé tyči JESSE MANKINEN.
    36:47 MANKINEN - 0:2

38:25
    Hráči z rakouského hlavního města dnes podávají opravdu špatný výkon a s tímto tedy rozhodně na postup nemohou. Kuopio stále dominuje.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry druhé třetiny.

39:55
    Hosté mají puk na svých hokejkách a kontrolují situaci. Už se nic nestane.

40:00

Druhá třetina probíhala prakticky ve stejném stylu, jako úvodní dění. Vienna se téměř k ničemu nedostala a Kuopio jí drtí. Dalo by se říci, že je výsledek 0:2 pro domácí velmi milosrdný. Kalpa má vývoj utkání jednoznačně ve svých rukou a pokud domácí výrazně nezlepší hru, vypadnou z Ligy mistrů už po základní skupině.

Závěrečná perioda začne zhruba v 19:46.

40:01

40:43
    Vypadá to, že se domácí snaží se špatným výsledkem něco udělat. Od pravého kruhu střílel pouze do brankáře Rotter.

41:06
    Zakázané uvolnění Kuopia.

41:33
    Domácí stále tlačí. Střelu od modré brankář vyrazil.

42:20
    A další pěkná střela vídeňského celku. Tentokrát z hole Bowmana, jehož rána byla nakonec zblokovaná a skončila v ochranné síti.

43:10
    Ofsajd domácích.

43:33
    Před soupeřovou brankou se už ocitli i hosté. Útočník finského klubu zkusil zpoza branky nahrát do ohně před bbrankoviště. Obrana domácích ale byla u puku první.

45:05
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (Tessier – 2 min., nedovolené bránění).

45:41
    Sebok technicky střílel do levého horního rohu. Lamoureux se musel pořádně natáhnout, aby střelu vykryl.

46:30
    Bude se vhazovat ve středním pásmu.

47:05

47:15
    Velká šance hostů! Útočník finského týmu dostal skvělou nahrávku do prostoru brankoviště, ale do odkryté půlky branky nedokázal prudce zakončit a brankář se stihl přemístit.

47:42
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Rissanen – 2 min., sekání).

47:52
    Hosté šikovně vyhazují z vlastního pásma a pískat se nebude.

48:50
    A domácí si zahrají dvojnásobnou přesilovku!

50:24
    Vienna Capitals vstřelili branku!

A domácí se dočkali snížení. Kilpeleinen vyrazil několik domácích střel. Poslední odražený kotouč ale doputoval k RAFAELU ROTTEROVI, který byl na druhé straně než gólman a pohodlně zakončoval. Asistence: Jamie Fraser.
    50:24 ROTTER - 1:2

51:33
    Domácí zatím ve třetí třetině předvádějí úplně jiný hokej, než v předchozích dvou periodách. Stále se pokoušejí o vyrovnání a cpou se před hostující branku.

52:38

Kuopio si ale bere zpět dvoubrankové vedení. JESSE MANKINEN z pravé strany tvrdě vystřelil a puk umístit přesně mezi brankářovo rameno a horní tyčku.
    52:38 MANKINEN - 1:3

52:56
    Kuopio se pokusilo dostat do pásma, ale u nahození za branku byli dříve domácí.

53:04
    Vyloučení v týmu UPC Vienna Capitals (Cuma – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Nuutinen – 2 min., podražení).

54:23
    Hra se už vyrovnala. Domácí po třetím gólu ztratili energii, se kterou vlétli do třetí třetiny.

55:08
    Oba týmy v plném počtu.

57:10
    Capitals odvolali brankáře.

57:56
    Ohromný tlak Capitals! Na Kilpelainena šla střela za střelou, ale hostující brankář si vedl výtečně a svírá puk v lapačce.

58:05
    Další vhazování před hostujícím brankářem.

58:23
    Teď už Kuopio vyhazuje a osvobozuje se.

59:02
    Domácí mají stále puk na holích, stále se ale nemohou dostat do pásma.

59:23
    Kilpelainen chytá další pokus do lapačky a zastavuje hru.

59:30
    Hosté ve vlastním pásmu puk ,ale raději než pokus o střelu na branku s riskem dalšího zakázaného uvolnění, chytře a pomalu vyhodili kotouč z pásma.

59:48
    A tohle už konečná. O vítězi je rozhodnuto a hra už probíhá v poklidném tempu.

Poslední zápas skupiny N je za námi a po dnešním zápase se na druhé místo vyhoupli hosté z Finska. Domácí až na začátek třetí třetiny nestíhali a výrazně tahali za slabší konec.

Tímto se s vámi loučím a přeji výborný vstup do nového týdne! (20:30:02)

Tomáš Brož

Branky a nahrávky: 51. Rotter (Fraser) – 18. Pitkanen, 37. Mankinen, 53. Mankinen

spusu Vienna Capitals: Lamoreux (Kickert) – Bowman, Fraser, Brocklehurst, Lakos, Cuma, McKiernan, Hackl – Rotter, Holzapfel, Tessier, Nödl, Pollastrone, Vause, Wukovits, Ferland, Fischer, Maxa, Bauer, Grosslercher.