Jaroslavl – Jekatěrinburg 5:3 (kon.) | Minsk – Ufa 2:3 (0:1 po s.n.) | Dynamo Moskva – Chanty-Mansijsk 6:0 (kon.)
Viťaz – Barys 4:2 (kon.) | Riga – Magnitogorsk 4:3 (1:0 po s.n.) | HC Slovan – Novokuzněck 4:5 (0:1 po s.n.)
Dynamo Moskva
6:0 (1:0, 2:0, 3:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 02.12.2016, 17:30 • VTB Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Co nejsrdečněji vítám všechny příznivce dobrého hokeje u sledování textového přenosu z duelu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Dinamo Moskva přivítá Jugru Chanty-Mansijsk. Tak si to nenechte ujít, začínáme v 17:30!

DINAMO MOSKVA

Za hlavními favority Západní konference Dinamo lehce strádá, stále se ale pohybuje na postupových příčkách do vyřazovacích bojů. Moskevský celek je momentálně sedmý s dvoubodovým náskokem na nepostupové příčky. Dinamo dokázalo zvítězit dvakrát v řadě včetně cenného vítězství po nájezdech nad nesmiřitelným rivalem z CSKA.

JUGRA CHANTY-MANSIJSK

Jugra je na tom o poznání hůře. Zelenomodří sice nevstoupili do sezóny špatně, postupně se ale začali propadat tabulkou a jejich pád skončil až na předposledním místě Východní konference před outsidera z Novokuzněcku. Chanty-Mansijsk momentálně ztrácí na postupové pozice dvanáct bodů a ani dnes nebude favoritem, z posledních pěti zápasů Jugra ani jednou nevyhrála a v tomto období vsítila pouhé čtyři góly.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Kutějkin, Robinson, I. Nikulin, Rylov, Hietanen, D. Višněvskij, J. Zajcev – Cvetkov, A. Galimov, Fjodorov – Karsums, A. Těreščenko, Tarasov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – A. Kuzněcov, Kokujov, Igumnov – Brjukvin.

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – Pogorišnyj, Šulakov, Selezňov, Ibragimov, Kulik, Ugolnikov, Orlov, N. Chlystov – Koroljov, Panov, K. Majorov – P. Medveděv, Ljudučin, Beljajev – Kurjanov, Sokolov, Akmaldinov – Chacej, J. Popov, Ankudinov.

Rozhodčí: Ibatulin, Morozov – Zacharov, Kučava.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

01:04
    Oba týmy začaly aktivně, kotouč se ale stěhuje ze strany na stranu zatím bez většího efektu.

01:57
    Do hry obou týmů se zároveň hned v úvodu vkrádají nepřesnosti, oba brankáři jsou zatím zcela bez práce.

02:56
    Karsums nahodil kotouč od levého mantinelu, puk ale Šaryčenkova nakonec vůbec neohrozil.

03:18
    Dinamo začíná přebírat iniciativu. Hietanen se napřáhl na modré, ale jeho pokus svatyni Jugry minul.

04:29
    Kutějkin (DMS) si půjde odpykat dvouminutový trest za nedovolené bránění.

05:13
    K první střele Jugry v dosavadním průběhu utkání se odhodlal Grigorij Želdakov, jenž ale mířil mimo.

06:29
    Moskevští už hrají v plném počtu, v tomto oslabení se domácí ubránili bez sebemenších problémů.

07:10
    Hra je po dlouhé době přerušena a do VTB Ice Palace se vrátíme po komerční přestávce.

07:56
    Ankudinov vybojoval buly v útočném pásmu, vhazovat se tak bude před Alexandrem Jerjomenkem.

08:35
    Alexej Těreščenko byl sám proti přesile hráčů Chanty-Mansijsku, ale nevzdal se a nakonec se mu podařilo prokousat se až do útočného pásma.

09:13
    Chanty-Mansijští nyní mají spoustu času na rozehrávku, z útočné akce Dinama nakonec nic zajímavého nepramenilo.

09:20
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Domácí se ujímají vedení a postaral se o to zkušený kanadský obránce MAT ROBINSON, který po Cvetkovově pasu z mezikruží propálil bezmocného Šaryčenkova! Asistence: Alexej Cvetkov, Arťom Fjodorov.
    09:20 Mat ROBINSON - 1:0

10:20
    Jugra bude mít příležitost odpovědět, Juuso Hietanen (DMS) totiž půjde pykat za držení protihráče.

11:14
    Hosté ale v této početní výhodě zatím nevymysleli vůbec nic, dokonce to vypadá, že se hraje v plném počtu na obou stranách.

12:20
    Hietanen už je zpět na ledě, v této přesilovce hokejisté Chanty-Mansijsku nevymysleli vůbec nic.

13:12
    Alexandr Ugolnikov nahodil kotouč na Jerjomenka, který pro jistotu přerušil hru, po dlouhé době se tak bude vhazovat v útočném pásmu Jugry.

14:18
    Hosté se začínají osmělovat. Pavel Medveděv si proklestil cestu do útočného pásma a poté vystřelil, Jerjomenko si ale zkušeně poradil.

15:16
    Hra je opět přerušena, následovat bude krátká komerční přestávka, po níž nás již čeká závěr první třetiny.

17:18
    První třetina už se nezadržitelně blíží ke svému konci a v posledních minutách se na ledě prakticky nic zajímavého neděje.

18:43
    Grigorij Želdakov (JUG) půjde pykat za držení, Moskevští tak budou mít možnost dohrát první třetinu v početní výhodě.

19:27
    Nikulinovo nahození od modré si Alexandr Šaryčenkov pohlídal, do první sirény už zbývá jen půlminutka.

19:49
    Na ledě se ještě strhla menší strkanice, vše se ale obešlo bez nutnosti vylučování.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina mnoho zajímavých momentů nenabídla. O něco spokojenější mohou být domácí, kteří se zničehonic ujali v polovině úvodní periody vedení zásluhou trefy zadáka Mata Robinsona. Na hostech je znát, že jim to v poslední době vůbec nelepí, Jerjomenko byl zatím téměř bez práce.

Co nabídne druhá třetina? To začneme zjišťovat v 18:24.

20:01

20:43
    Jugra hraje v plném počtu, Grigorij Želdakov už je zpět na ledové ploše.

22:38
    Ve druhé třetině se zatím na ledě nic zajímavého neděje, Jugra se navzdory nepříznivému výsledku i nadále hlavně brání.

25:11
    Dmitrij Višněvskij (DMS) půjde pykat na dvě minuty za podražení, Chanty-Mansijsk si tak zahraje přesilovku!

25:59
    Hostující kapitán Panov to zkusil z levé strany, jeho pokus ale nebyl přesný a domácí se poté osvobodili.

27:11
    Tato přesilová hra se Jugře vůbec nepovedla, Višněvskij už je zpět na ledě a Dinamo už zakládá protiakci.

28:04
    Hra je po dlouhé době přerušena, hlasatel ve VTB Ice Palace poté ohlásil komerční přestávku.

29:03
    Oleg Pogorišnyj (JUG) půjde pykat na dvě minuty za hákování, Dinamo si tak zahraje přesilovou hru.

29:48
    Domácí teď měli skvělou příležitost na zvýšení svého těsného náskoku, Alexandr Šaryčenkov ale nakonec odolal!

30:13
    Hokejisté Dinama dál neohroženě kombinují v útočném pásmu, k dalším střelám se ovšem zatím nedostávají.

30:28
    Moskvané přesilovou hru využívají zvyšují svůj náskok! Lotyšský reprezentant MARTINŠ KARSUMS protečoval Tarasovovu přihrávku za Šaryčenkova záda a VTB Ice Palace dnes podruhé explodoval radostí. Asistence: Daniil Tarasov, Alexej Těreščenko.
    30:28 Martinš KARSUMS - 2:0

30:54
    Dinamo ale vzápětí půjde do čtyř, Jakov Rylov (DMS) půjde pykat na dvě minuty za podražení.

31:38
    Domácí odpalují puk přes všechny čáry, to už je téměř polovina Rylovova trestu minulostí.

32:56
    Ani v této přesilovce hosté nevymysleli vůbec nic, slaboučká produktivita dnes výrazně sráží akcie Jugry.

33:35
    Hra je opět přerušena a na moskevský led se společně vrátíme po v pořadí již čtvrté komerční přestávce.

34:19
    Zkušený zadák Juuso Hietanen to zkusil od modré, jeho pokus ale zaduněl jen o zadní hrazení.

35:06
    Dnešní utkání sleduje 4059 diváků.

35:17
    Grigorij Želdakov (JUG) se už podruhé v relativně krátkém časovém sledu podívá na lavici hříšníků, tentokrát za podražení.

36:04
    No a pozor. Alexandr Jerjomenko upaluje na střídačku, což znamená, že Dinamo si po přerušení hry zahraje dvojnásobnou přesilovku!

36:32
    K tomu došlo až nyní, Jevgenij Kulik (JUG) se nechal vyloučit na dvě minuty za krosček.

36:47
    Troufám si říct, že je rozhodnuto. Ofenzivně laděný zadák MAT ROBINSON ještě ve dvojnásobné přesilové hře vsítil přesnou ranou z vrcholu pravého kruhu svůj druhý gól v utkání a Jugra to už bude mít hodně těžké! Asistence: Arťom Fjodorov, Alexej Cvetkov.
    36:47 Mat ROBINSON - 3:0

38:32
    Ve zbytku klasické přesilové hry už se domácí prosadit nedokázali, Jugra už hraje v plném počtu.

39:15
    V probíhající poslední minutě druhé třetiny už se na ledě nic zajímavého neděje, domácí nyní kombinují ve středním pásmu.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

V prostřední dvacetiminutovce se hokejisté moskevského Dinama výrazně přiblížili tříbodovému zisku nad trápící se Jugrou. Chanty-Mansijsk je očividně pod pořádně těžkou dekou, za čtyřicet minut hry vyslal na domácí branku pouhých jedenáct pokusů. Náskok Dinama ve druhé třetině postupně zvýšili Karsums a Robinson a zdá se, že třetí třetina už bude jen formalitou.

V 19:15 bude vhozeno úvodní buly třetí třetiny, tak si to nenechte ujít!

40:01

41:15
    Alexandr Jerjomenko upaluje na střídačku, Dinamo má ponechanou výhodu a zahraje si další přesilovou hru.

41:58
    Až nyní je hra přerušena a Alexandr Akmaldinov (JUG) vyfasoval dvě minuty za podražení.

42:26
    Střela Juusa Hietanena skončila v síti, hostující lodivod si ale vybírá trenérskou výzvu!

42:26
    Domácí se radovali oprávněně, o ofsajd se nejednalo a branka platí! Tři ze čtyř gólů Dinama dnes vsítili obránci, nyní se o to postaral JUUSO HIETANEN! Asistence: Ilja Nikulin, Arťom Podšendjalov.
    42:26 Juuso HIETANEN - 4:0

43:57
    Tohle už je pro Chanty-Mansijsk hodně kruté, Šaryčenkov zanedlouho inkasoval popáté, o což se postaral přesnou střelou DANIIL TARASOV! Asistence: Martinš Karsums, Alexej Těreščenko.
    43:57 Daniil TARASOV - 5:0

44:43
    Za celý dosavadní průběh zápasu si Alexandr Jerjomenko připsal pouhých 13 zákroků, Jugra je směrem do útoku téměř neškodná.

45:51
    Po pátém gólu Dinama se hra výrazně uklidnila, Moskvané už se pochopitelně nikam neženou a hosté už svou snahu očividně zabalili.

46:43
    Po dlouhé době je hra přerušena a následovat bude komerční přestávka.

48:40
    Ansel Galimov to zkusil z vrcholu kruhů, Alexandr Šaryčenkov měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

49:51
    Do třetí sirény už zbývá odehrát jen něco málo přes deset minut a podle dění na ledě je jasné, že oba týmy už v podstatě jen čekají na závěrečný hvizd.

51:07
    Chanty-Mansijsk se bude znovu muset bránit, Roman Ljudučin (JUG) totiž dostal dvouminutový trest za hákování.

52:15
    Demolice nebohé Jugry pokračuje, domácí přidávají další přesilovkovou trefu – jmenovitě se o to postaral ARŤOM FJODOROV! Asistence: Alexej Cvetkov.
    52:15 Arťom FJODOROV - 6:0

53:14
    Zatímco domácím se daří vše, na co sáhnou, Jugra si vybírá další smolný den. A že takových v poslední době bylo... Horší než Chanty-Mansijsk už je ve Východní konferenci pouze Novokuzněck.

55:52
    Hosté budou mít možnost alespoň kosmeticky upravit hrozivé skóre, dvě minuty za hákování vyfasoval Martinš Karsums (DMS).

56:51
    Zbývající čas se rychle krátí, hostům už mnoho minut na vstřelení čestného gólu nezbývá a Alexandr Jerjomenko je každou minutou blíže a blíže vychytané nule.

57:52
    Lotyšský reprezentant Karsums už je na ledě, Dinamo hraje v plném počtu a čtyři tisíce diváků na tribunách už předem slaví zisk dalších tří bodů.

58:44
    V samotném závěru utkání už se na ledě nic převratného neděje, s nejvyšší pravděpodobností se Jugře nepodaří vsítit ani čestný gól.

Je dobojováno! Ačkoliv bylo po dvou třetinách o vítězi prakticky rozhodnuto, v závěrečné dvacetiminutovce si hokejisté Dinama otevřeli střelnici a dalšími třemi trefami Jugru naprosto rozcupovali. Výsledek 6:0 je všeříkající, trápící se Chanty-Mansijsk byl dnes zcela bez šance.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

To je z mé strany pro tentokrát vše, brzy zase na počtenou! (19:55:55)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 10. Robinson (Cvetkov, Fjodorov), 31. Karsums (Tarasov, A. Těreščenko), 37. Robinson (Fjodorov, Cvetkov), 43. Hietanen (I. Nikulin, Podšendjalov), 44. Tarasov (Karsums, A. Těreščenko), 53. Fjodorov (Cvetkov)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Kutějkin, Robinson, I. Nikulin, Rylov, Hietanen, D. Višněvskij, J. Zajcev – Cvetkov, A. Galimov, Fjodorov – Karsums, A. Těreščenko, Tarasov – Kokarev, Gorovikov, Podšendjalov – A. Kuzněcov, Kokujov, Igumnov – Brjukvin.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – Želdakov, Pogorišnyj, Selezňov, Ibragimov, Kulik, Ugolnikov, Orlov, N. Chlystov – Koroljov, Panov, K. Majorov – P. Medveděv, Ljudučin, Beljajev – Kurjanov, Sokolov, Akmaldinov – Chacej, J. Popov, Ankudinov.

Rozhodčí: Ibatulin, Morozov – Zacharov, Kučava