Chabarovsk – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.) | Vladivostok – Barys 1:4 (kon.) | Novokuzněck – Jokerit 3:4 (kon.)
Novosibirsk – Minsk 1:3 (kon.) | Omsk – Riga 9:3 (kon.) | Záhřeb – Magnitogorsk 6:3 (kon.)
HC Slovan – Čeljabinsk 1:0 (kon.)
Admiral Vladivostok
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Barys Nur-Sultan
Středa 21.12.2016, 10:30 • Fetisov Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Zdravím všechny hokejové fanoušky! V KHL nás čeká dopolední souboj mezi dvěma týmy z Východní konference, které momentálně drží poslední dvě postupová místa do play-off. Sedmý Admiral Vladivostok přivítá osmý Barys Astana. Domácím se v poslední době příliš nedaří, z pěti posledních zápasů vyhráli jen jeden, takže si dnes budou chtít spravit chuť. Hosté jsou na tom s formou o něco lépe, vyhráli tři z posledních čtyř zápasů. V prvním letošním vzájemném souboji zvítězil ovšem Admiral, který na ledě Barysu vyhrál 4:1. Bude se dnes radovat znova?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Admiral Vladivostok: Bobkov (Serebrjakov) – Zemčjonok (C), Bartulis (A), Volčenkov (A), Grigorjev, Gavrilenko, Koněv, Kurašov – Sabolič, Sajustov, Tkačjov – Krasnoslobodcev, Wright, Lugin – Barbašev, Makarenko, Kazakov – Sigarjov, J. Jakovlev, K. Voronin – I. Ivanov.

Barys Astana: Poulin (H. Karlsson) – M. Semjonov (A), Dallman, Lipin, Savčenko, Barker, Šalapov, Trjasunov – Dawes, Boyd (C), Bochenski – Chudjakov, Kučin, N. Ivanov – St. Pierre (A), R. Starčenko, Paňukov – Puškarjov, Trivino, Belgibajev – Grenc.

00:01

01:07
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Oskars Bartulis – 2 min., hákování).

02:05
    První polovinu oslabení mají domácí za sebou. Hosté si vytvořili tlak, ale Admiralu se nyní podařilo vyhodit kotouč.

02:45
    Puškarjov si najel před branku, kam dostal kotouč od spoluhráče za brankou, ale na poslední chvíli mu zakončení zkomplikoval obránce Admiralu.

03:07
    Domácí kapitán se vrací na led, Admiral se nakonec ubránil.

04:52
    Hosté zůstávají aktivní i při hře 5 na 5. Barys se díky brzké přesilovce dostal do tempa.

06:52
    Bochenski se z levé strany dostal do zakončení, ale na Bobkova nevyzrál střelou na bližší tyč.

07:04
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Sergej Barbašev – 2 min., nedovolené bránění).

07:39
    Astana právě vstřelila branku!
    Druhou přesilovku už Barys využívá! Barker nabil Šalapovovi, jehož střela od modré ještě v bráně neskončila, ale kotouč se odrazil do skrumáže před brankou, v niž se nejrychleji zorientoval KONSTANTIN PUŠKARJOV, který z dorážky posílá hosty do vedení. Asistence: Jegor Šalapov a Cam Barker.
    07:39 Konstantin PUŠKARJOV - 0:1

08:40
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Nikita Ivanov – 2 min., nedovolené bránění).

10:04
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Vladimir Tkačjov – 2 min., podražení).

10:20
    Tkačjov zbytečně fauloval ve středním pásmu, takže se poměr sil na ledě vyrovnal a v útoku je nyní Astana, která zažívá rozhodně lepší vstup do zápasu.

10:40
    Ivanov se vrací na led, začíná zkrácená přesilová hra hostů.

11:38
    Domácím se podařilo dvakrát vyhodit kotouč přes celé kluziště.

12:04
    Tkačjov už se také vrací na led, oba týmy jsou v plném počtu.

13:22
    Domácím se v útoku zatím vůbec nedaří. Poulin v bráně Barysu dosud nemusel řešit žádnou zapeklitou situaci.

15:15
    Zejména první dvě útočné formace Astany dělají Admiralu velké potíže a domácí se většinu času musí bránit ve vlastním pásmu.

16:54
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Nigel Dawes – 2 min., držení protihráče).

17:20
    Admiral se pokaženou zpětnou přihrávkou sám vyhnal z útočného pásma.

17:50
    Zatím je k vidění hodně špatná přesilová hra. Vladivostok nehraje dobře ani v početní výhodě.

18:18
    Domácí konečně rozjeli v útočném pásmu přesilovkovou kombinaci. Uvidíme, zda to k něčemu povede.

18:46
    Poulin musel snad teprve počtvrté v zápase zasahovat a kotouč raději schoval pod lapačku.

18:54
    Dawes se vrací na led, hosté se bez potíží ubránili.

19:35
    V první velké šanci Admiralu se objevil Sabolič, který z dobré pozice před bránou míjí prostor mezi třemi tyčemi!

19:50
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Andrej Koněv – 2 min., nedovolené bránění).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině byli lepší hosté, kteří svou herní převahu potvrdili i gólově, když se v přesilové hře prosadil Konstantin Puškarjov. Domácí se jen těžko dostávali do tempa a první velkou šanci si vytvořili až v poslední minutě první třetiny. Do druhé třetiny navíc vstoupí Astana přesilovou hrou, protože se pouhých deset sekund před přestávkou nechal vyloučit domácí Koněv.

Druhá třetina začne přibližně v 11:24.

20:01

20:48
    Střelu od modré Bobkov pouze vyrazil k Dawesovi, který okamžitě dorážel, ale domácí gólman dokázal zasáhnout i podruhé.

21:50
    Hosté se vytvořili tlak, ale kromě Dawesovi šance nebyli vyloženě nebezpeční. Koněv se vrací na led.

22:43
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Ivan Gavrilenko – 2 min., sekání).

23:10
    Jeden z domácích hráčů se při vlastním oslabení dostal s pukem do útočného pásma, objel s ním bránu Barysu a dokonce dokázal zakončit, ale Poulin si pohlídal prostor u bližší tyče.

23:43
    Zatím je k vidění hodně nepovedená přesilovka Astany. Domácí opakovaně vyhazují puk z pásma.

24:10
    Barkerovu střelu likviduje Bobkov, který přerušuje hru.

24:43
    Domácí hrají v plném počtu.

25:11
    Ivanov objel s pukem domácí bránu a zkusil zakončit bekhendem, jenže trefil jen připraveného Bobkova.

26:37
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Anton Volčenkov – 2 min., podražení).

27:50
    Domácí se dvakrát osvobodili, přesto však vidíme lepší přesilovou hru než v minulé případě.

28:22
    Po rychlé kombinaci střílel z osy kluziště Bochenski, ale jeho rána jen trefila Bobkova.

28:37
    Domácí jsou v plném počtu.

30:37
    Hosté navyšují svůj náskok! Po vyhraném vhazování v útočném pásmu nahodil Barker kotouč na branku, kotouč poté poskakoval před Bobkovem a ROMAN STARČENKO ho včas dorazil do brány. Asistence: Cam Barker.
    30:37 Roman STARČENKO - 0:2

32:04
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Savčenko – 2 min., podražení).

32:30
    Hosté vyhazují puk za domácí branku.

32:54
    Domácí pěkně zakombinovali v útočném pásmu, ale nakonec prováhali příležitost k zakončení.

32:57
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Sergej Barbašev – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., hrubost).

34:04
    Savčenko se vrací na led a přesilovka Admiralu je u konce.

34:50
    Astana se po návratu Savčenka brzy usadila v útočné třetině a Bobkov již musel dvakrát zasahovat.

35:40
    Z tribun se začíná ozývat bučení a pískot. Domácím fanoušků se dění na ledě vůbec nelíbí.

36:11
    Nyní se však hráči Vladivostoku dostali do přečíslení, Kazakov při něm dostal od bránícího hráče prostor, takže volil střelu, kterou však Poulin zneškodnil.

37:25
    Tentokrát střílel domácí Volčenkov, ale ani jeho zakončení nebylo příliš nebezpečné.

38:48
    Domácí mají ponechanou výhodu, místo Bobkova naskočil do hry šestý hráč do pole.

39:10
    Jeden z hostujících hráčů se dostal v útočné pásmu ke kotouči, který okamžitě poslal do prázdné brány, jenže gól samozřejmě nemůže platit a hráč se nyní rozhodčímu omlouvá.

39:10
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., držení hole).

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá třetina je minulostí. Blíže vítězství jsou po 40 minutách hry hosté, kteří přidali druhou branku, zatímco Poulin v jejich bráně stále drží čisté konto. Třetí třetina začne přibližně ve 12:17.

40:01

40:32
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Využitá přesilovka v úvodu třetí třetiny! VADIM KRASNOSLOBODCEV tečoval Saboličovo nahození šikovně přímo mezi betony brankáře Poulina. Asistence: Robert Sabolič a Michajl Grigorjev.
    40:32 Vadim KRASNOSLOBODCEV - 1:2

42:16

43:00
    Domácí si vytvářejí tlak a přesilová hra je pro ně nyní dobrou příležitostí k vyrovnání!

43:15
    Poulin zastavuje střelu od modré a přerušuje hru.

43:40
    Astana se osvobozuje vyhozením kotouče.

43:55
    Další vyhozený kotouč v podání hostujícího týmu.

44:16
    Savčenko se vrací na led a Barys se tedy tentokrát ubránil.

45:16
    Domácí teď nebezpečně kombinovali u brány Astany a Poulin byl chvíli dezorientovaný, jenže hráči Admiralu toho nedokázali využít.

46:05
    Kotouč vyletěl na tribunu, kde se stal suvenýrem pro malého domácího fanouška. Bude se vhazovat ve středovém kruhu.

46:52
    Kazakov nabral rychlost na pravé straně a dostal se až do zakončení, jeho rána ovšem minula bránu.
    Jakub Jeřábek - Adam Polášek. Čtvrtý a pátý nejproduktivnější bek KHL!

Gólová radost Kuby Jeřábka!???? #ccmhockey #madeofhockey (Repost @narodnitym)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

48:08
    Hosté se teď snaží hrát aktivně a nepřepouštět iniciativu hráčům Vladivostoku, kteří mají ještě poměrně dost času na srovnání.

48:55
    Poulin likviduje nepříjemnou střelu a raději přerušuje hru.

49:42
    Kazakov vypálil dobře z úhlu, ale Poulin vyrazil puk ramenem.

50:01
    Začíná poslední desetiminutovka základní hrací doby. Podaří se Vladivostoku vyrovnat?

51:12
    Při obrovských šancích na obou stranách se teď vyznamenali oba gólmani! Poulin zastavil nepříjemnou střelu Barbaševa a o chvíli později musel dvakrát zasáhnout Bobkov, který neprve vyrazil střelu Dawese a následně si poradil i s dorážkou Bochenskiho.

53:02
    Hosté vyvezli kotouč do útočné třetiny, Sabolič hledal zpoza branky spoluhráče v mezikruží, jenže přihrávka byla nepřesná a kotouč doletěl až k bráně Astany, takže hosté musí zakládat útok od začátku.

53:48
    Bobkov přerušuje hru, vhazovat se bude v obranné třetině Admiralu.

55:01
    Rychlý brejk hostů končí gólem! Do otevřené obrany se řítila hned trojice hráčů Astany, DUSTIN BOYD měl prostor, takže vzal zakončení na sebe a střelou mezi beton a lapačky pojistil vedení Barysu. Asistence: Brandon Bochenski a Maxim Semjonov.
    55:01 Dustin BOYD - 1:3

56:31
    Je rozhodnuto! Další rychlý brejk hostů končí dalším úspěšným zásahem DUSTINA BOYDA, který si před Bobkovem zpracoval kotouč bekhendovou stranou hole a následně forhendem zakončil přesně pod víko. Asistence: Nikita Ivanov a Corey Trivino.
    56:31 Dustin BOYD - 1:4

58:03
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Corey Trivino – 2 min., hákování).

59:05
    Barys se v poklidu brání a domácí budou muset překousnout pátou porážku z posledních šesti zápasů.

Barys Astana vítězí na ledě Admiralu Vladivostok 4:1! Hosté byli od začátku zápasu lepším týmem a od 8. minuty nepřišli ani na chvíli o vedení. Domácí sice ve třetí třetině rychle vstřelili kontaktní branku na 1:2, ale vyrovnat se jim nepodařilo. Po rychlých brejcích naopak dvěma góly pojistil vítězství Barysu Dustin Boyd.

Československá stopa

Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

To je ode mě pro tuto chvíli vše, na shledanou u dalšího online přenosu! (12:53:23)

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 41. Krasnoslobodcev (Sabolič, Grigorjev) – 8. Puškarjov (Šalapov, Barker), 31. R. Starčenko (Barker), 56. Boyd (Bochenski, M. Semjonov), 57. Boyd (N. Ivanov, Trivino)

Barys Nur-Sultan: Poulin (H. Karlsson) – M. Semjonov (A), Dallman, Lipin, Savčenko, Barker, Šalapov, Trjasunov – Dawes, Boyd (C), Bochenski – Chudjakov, Kučin, N. Ivanov – St. Pierre (A), R. Starčenko, Paňukov – Puškarjov, Trivino, Belgibajev – Grenc.

Rozhodčí: Artur Kuljov, Martin Fraňo – Piotr Aljošin, Jurij Ivanov