Osnabrück – Norimberk 2:3 (kon.) | Hertha – Kolín nad Rýnem 1:3 (kon.) | Wolfsburg – Hannover 1:0 (kon.)
Kaiserslautern – Stuttgart 1:3 (kon.) | Regensburg – Heidenheim 2:5 (kon.) | W. Brémy – Hoffenheim 1:0 (kon.)
Freiburg – Dynamo Drážďany 3:1 (kon.) | RB Lipsko – Bayern 1:1 (4:5 po pen.)
po penal. (4:5)
RB Lipsko
1:1 (0:0)
Bayern Mnichov
Středa 25.10.2017, 20:45 • Red Bull Arena (Leipzig) • Německý pohár • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Poslední vzájemný zápas

13. 5. 2017 33. kolo RB Lipsko – Bayern Mnichov 4:5 (2:1)

Branky a nahrávky: 2. Sabitzer (Forsberg), 29. Werner (pen.), 47. Poulsen (Forsberg), 65. Werner – 17. Lewandowski (pen.), 60. Alcantara (Alonso), 84. Lewandowski, 90+1. Alaba, 90+5. Robben (Muller).

ŽK: 1:5

V prvním kole si poradil s týmem FC Chemnitzer na jeho hřišti 5:0. V lize se tým pohybuje po 9. kolech na 2. místě z 18. V sezoně 6x vyhrál, 2x remizoval a pouze jednou utrpěl porážku při skóre 22:7. V této sezoně došlo na lavičce Bayernu k trenérské výměně, Carla Ancelottiho nahradil Jupp Heynckes. Nejlepším střelcem není nikdo jiný, než Robert Lewandowski s 9 zásahy.

RB Lipsko

V prvním kole si tým poradil s týmem Spfr. Dorfmerkingen na jeho hřišti 5:0. V lize se tým pohybuje po 9. kolech na 3. místě z 18. V sezoně 6 zápasů vyhrál, 1 remizoval a 2 prohrál se skóre 16:10. Nejlepším střelcem týmu je zatím Timo Werner s 5 zásahy.

Absence

Na domácí straně do utkání nezasáhne Insanker a hostům bude chybět Ribery a dlouhodobě zraněný Neuer.

Příjemný středeční večer všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z 2. kola Německého poháru mezi Red Bull Lipsko a Bayern Mnichov. Výkop je stanoven na 20:45 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

RB Lipsko: Gulacsi – Bernardo, Orban, Upamecano, Halstenberg – Kampl, Keita – Sabitzer, Forsberg – Poulsen, Augustin
    Náhradníci: Mvogo, Klostermann, Konaté, Kaiser, Laimer, Demme, Werner

Bayern Mnichov: Ulreich – Alaba, Hummels, Boateng, Kimmich – Vidal, Tolisso – Coman, Alcantara, Robben – Lewandowski
    Náhradníci: Starke, Sule, Martínez, Rafinha, Rudy, Wriedt, Friedl

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Arno Blos.

Domácí nastoupí v bílých a hosté v černých dresech.

1

Výkop měli hosté z Mnichova.

1
    U postranní čáry byl faulován Kimmich a hosté tak mají v dispozici zkrácený rohový kop.

2
    Domácí si dokázali poradit, ale v další šanci byl Hummels, ale balon mu utekl do zámezí.

3
    Hosté zatím v poklidu kombinují na vlastní polovině a domácím balon zatím nepůjčili.

4
    Do první akce se dostali také domácí a Augustin vybojoval slibnou standartní situaci.

5
    Forsberg nakopl míč do vápna, ale Hummels se jako první dostal k balonu a poslal ho do bezpečí.

6
    Domácí začínají další akci, ale přihrávka nenašla nabíhajícího Kevina Kampla.

7
    Chyba Alcantary, poslala do šance Poulsena, který se ovšem provinil útočným faulem.

8
    Domácí zatím vysoko napadají hosty, kteří nemají klid na rozehrávku.

8
    Robben našel na hranici ofsajdu Lewandowskiho, který hledal před brankou spoluhráče, ale domácí se zachránily pouze za cenu rohu.
    8.

9
    Z rokového kopu nic pro hosty nekáplo.

10
    Forsberg se tlačil na vápně ke střele, ale váhal tak dlouho, až o míč přišel.

11
    Keita byl nešetrně faulován Vidalem na půlící čáře.

12
    Další faul tentokrát se provinil Kimmich.

13
    Coman se řítil dopředu, ale ztroskotal na prvním hráči, kterým byl Orban.

14
    Centr na Comana zablokoval Bernardo.

14
    Sabitzer hledal ve vápně Poulsena, ale do centru se mu vřítil Tolliso a zablokoval kop za cenu rohu.

15
    Hummels je dnes ve vzduchu nezkutečný, odvrátil další centr.

16
    Coman hledal ve vápně Lewandowskiho, ale kterého centr díky pozorné obraně domácích nedoletěl.

17
    Centr Robbena přeletěl Lewandowskiho i Comana. Gulacsi bude odkopávat od své branky.

18
    Na hřišti zůstává ležet Keita, ale vypadá to, že bude v pořádku.

19
    Augustin se domáhal odpískání faulu na hranici vápna, ale sudí Zwayer byl jiného názoru.

20
    Kampl hledal přízemním centrem Poulsena, ale Boateng jeho přihrávku zneškodnil.

21
    Další centr Robbena a opět nikoho nenašel.

22
    Žlutou kartu dostává Boateng (Bayern Mnichov).

23
    Poulsena o balon obral Alaba a založil tak útok hostů, bohužel Robbenovi byl odmáván ofsajd.

25
    Forsberg kličkoval ve vápně, dostal se ke střele, ale Ulreich předvedl pěkný zákrok nohou.
    25.

26
    Útok Bayernu končí na kopačce Orbana. Na druhé straně zastavit prozměnu akci Coman.

27
    Coman se s míčem dostal do zámezí a to znamená odkop od branky.

28
    Keita našel Augustina, ale proti jeho střele se krásně předvedl Ulreich.
    28.

29
    Tolisso fauloval Keitu.

30
    Domácí se snaží překombinovat hostující konsolidovanou obranu.

31
    Tolisso opět fauloval a musí k rozhodčímu na poslední domluvu.

32
    Centr Forsberga nenašel nikoho s býkem na hrudi.

33
    Rozehrávka Gulacsiho zkončila pouze v zámezí.

34
    Augustinovo zakončení zkončilo v náručí Ulreicha.

34
    Po faulu na Forsberga se domácí dožadovali pokutového kopu, rozhodčí odpískal, ale šel se poradit s asistentem a po konzultaci rozhodčích vytahuje faul před pokutové území.

35
    Žlutou kartu dostává Vidal (Bayern Mnichov).

36
    Střela Forsberga olízla břevno Ulreichovi branky.

38
    Lewandowski se dostal na hraně ofsajdu k míči, ale nic sním nevymyslel.

39
    Robben fauloval Keitu a díví se.

40
    A hned poté znovu dvojička Keita a Robben a nizozemský záložník jde na kobereček k sudímu Zwayerovi.

41
    Střela Sabitzera ze střední vzdálenosti nadělala Ulreichovi starosti.

42
    Robben hledal Comana, ale Bernardo odhlavičkoval do bezpečí.

43
    Keita zůstává ležet na trávníku a vypadá to, že budou muset být povoláni lékaři.

43
    Keita již po svých odchází za doprovodu lékařů za čáru.

45+2

Máme za sebou první poločas ve kterém zatím branka nepadla, ale rozhodně blíže k ní měli domácí zásluhou dvou šancí Augustina. Poté se domácí dožalovali pokutového kopu, ale rozhodčí po domluvě s asistentem faul vytáhl před pokutové území. Druhý poločas začne přibližně v 21:49. Budu rád, když se mnou shlédnete i druhý poločas.

Domácí jsou již na hrací ploše a pomalu se taky za pískotu vrací na trávník hosté z Mnichova.

46

46
    Keita si pomáhá s brankářem Gulacsim.

47
    Coman to vzal na sebe, ale mohl přihrát lépe postavenému Lewandowskimu.
    47.

48
    Hosté kombinovali s balonem, ale nakonec o míč příšli a domácí tak mohou do útoku.

49
    Robbenův centr znovu nenašel nikoho ze spoluhráčů.

50
    Hummels se dostal až do vápna Býků, ale míč mu utekl do zámezí.

51
    Augustin se dostal do souboje s Boatengem, ale penalta se nepíská.

52
    Sabitzerova slabá střela končí na noze Boatenga.

53
    Po faulu Vidala mají domácí možnost zajímavé strandartní situace.

54
    Domácí jdou do deseti! Keita zastavil Lewandowskiho na půlce pouze za cenu faulu a vidí druhou žlutou.

55
    Kimmich našel Lewandowskiho, který si ovšem pomohl útočným faulem.

56
    Coman se dostal s míčem za brankovou čáru, takže Gulacsi bude moci v klidu rozehrát.

57
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Vidal, přichází Rudy.

57
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Augustin, přichází Demme.

58
    Faul odpískán Sabitzerovi.

59
    Mnichovští mají míč na noze a snaží se rozebrat domácí obranu.

60
    Alaba našel Comana, ale na přední tyči výborně zasáhl Gulacsi.
    60.

60
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Coman, přichází Martínez.

61
    Alabův centr sražen na roh.

62
    Kimmich se snaží s míčem něco vymyslet.

63
    Dnešní Robbenům čtvrtý centr a po čtvrtý byl nepřesný.

64
    Robbena o míč připravil Kampl, ten pouze rozhazuje rukama.

65
    Rudy si přidržel Poulsena a ještě k rozhodčímu přidává pár peprných slov.

66
    Chyba v rozehrávce Lipska a k míči se dostal Lewandowski. Jeho střela mířila těsně vedle pravé tyče.
    66.

67
    Nákop domácích uklídí do bezpečí Kimmich.

67
    Penalta pro Lipsko. Poulsen přepadl po Boatengovi.
    67.

68
    Lipsko právě vstřelilo branku!
    Penaltu s přehledem proměnuje EMIL FORSBERG.
    68. FORSBERG - 1:0

69
    Domácí jsou ted na koni, ale nesmí zapomenout, že hrají o deseti.

70
    Alcantara se dostal k hlavičce, která mířila pouze mimo branku.

71
    Hosté začínají být podráždění a vědí, že jim utíká čas na změnu skore.

72
    Faul Hummelse a opět je k vidění divení a slovní výměny s rozhodčím.

73
    Bayern právě vstřelil branku!
    Boateng našel krásně TIAGA ALCANTARU, který hlavou uklízí míč k tyči.
    73. ALCANTARA - 1:1

74
    V další šanci Alaba, tentokrát Orbán zasáhl včas.

75
    Hummels centroval před branku, ale Lewandowski nestačil zakončit přesně.

76
    V ofsajdu přichycen Lewandowski.

77
    Poulsen se těžko zvedá z trávníku tak uvidíme, jestli v dnešním zápase uvidíme Timo Wernera.

78
    Centr Robbena našel znovu pouze hlavu bránícího obránce.

Timo Werner se již chystá.

Dnešní utkání sleduje 42558 diváků.

80
    Závar v pokutovém území Lipska nedokázali mnichovští zužitkovat v branku.

80
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Poulsen, přichází Werner.

81
    Domácí se dostali před vápno Bayernu, ale nic kloudného nevymysleli.

82
    Kimmichův centr našel náruč Gulacsiho.

83
    Boateng si pomáhá s Ulreichem, před dotírajícím Wernerem.

84
    Ofsajd a v něm přichycen Timo Werner.

85
    Alabův centr znovu pouze do rukavic domácího brankáře.

86
    Žlutou kartu dostává Kimmich (Bayern Mnichov).

87
    Werner se dožadoval faulu, ale píštalka zůstává němá.

88
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Tolisso, přichází Rafinha.

89
    Demme fauloval a mnichovští mají zajímavou standartku.

90
    Robben mířil na hlavu Kimmicha, jeho pokus těsně minul branku.

90+1
    Rozhodčí nastaví 3 minuty.

90+1
    Boateng namířil střelu pouze tak do 15 řady.

90+3
    Robben našel hlavu Lewandowskiho, ale jeho né prudký hlavičkový pokus nenadělal Gulacsimu trable.

90+3
    Konec druhého poločasu.

Máme za sebou 90 minut ve kterém jsme vítěze a také postupujícího nenašli. V 54. minutě poslal domácí do deseti Keita. V 68. minutě se domácí dostali do vedení po proměneném pokutovém kopu Forsberga, ale v 73. minutě se po centru Boatenga dokázal prosadit Alcantara. Proto uvidíme prodloužení a popřípadě pokutové kopy. Buďte u toho rozhodně s námi.

Prodloužení začne přibližně v 22:45.

91
    Začal první poločas prodloužení.

91
    Hra se zatím odehrává na polovině hřiště a míč je na kopačkách hostů.

92
    Hummels našel na hranici penalty Lewandovskiho, ale míč mu ukopl Upamecano.

93
    Rudy směřoval přihrávku na Robbena, ale v cestě míče stál také hlavní rozhodčí Zwayer.

94
    Alaba hledal ve vápně spoluhráče, ale nikoho v černém nenašel.

95
    Žlutou kartu dostává Alcantara (Bayern Mnichov).

96
    Po karetním zákroku Alcantari zůstal ležet na hřišti Demme, ale za pomocí lékařů se dostává zpět na nohy a vypadá to, že bude v pořádku.

97
    Hosté nikam nespěchají a kombinují na vlastní polovině a vypadá to, že chtějí domácí, kteří hrají v oslabení utahat.

98
    Demme faulován Kimmichem a Lipsku se tak nabízí standartní situace.

99
    Bernardo si pomáhá s Gulacsim před dotírajícím Lewandowskim.

100
    Hosté znovu až u svého brankáře.

100
    Rudy centroval, ale Gulacsi dokázal zneškodnit šanci Alcantari i dorážejícího Kimmicha.
    100.

101
    Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Alcantara, přichází Wriedt.

102
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Sabitzer, přichází Laimer.

104
    Whiedt trefil hlavou břevno od kterého se míč dostal na brankovou čáru, ale né za ní.

105
    Gulacsi nedokázal vyrazit pořádně balon a Lewandowski trefil břevno.
    105.

105+2
    První prodloužení skončilo.

V první části prodloužení měli hosté z Mnichova nejméně 3 brankové příležitosti, ale ani jednu nedokázali proměnit.

106
    Začalo druhé prodloužení.

106
    Hosté opět kombinují u vápna domácích.

107
    Robben našel na zadní tyči Lewandowskiho, který hlavou míří nad břevno.
    107.

108
    Hummels našel Kimmicha, který dalšího spoluhráče již nenašel.

109
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Forsberg, přichází Klostermann.

110
    Ofsajd a v něm přichycen Lewandowski.

111
    Atmosféra je na stadionu po celý zápas vynikající.

112
    Po dlouhé době se dostali do útoku také domácí a Klostermann vybojoval faul na jeho osobu.

113
    Rudy ani Alaba nic ve vápně Lipska nevymysleli.

114
    Hra je nyní plná nepřeností, protož hlavně u domácích, je vidět, že už „šlapou vodu“.
    114.

115
    Werner přištižen v mírném ofsajdu.

116
    Alaba hledal Lewandowskiho, ale jeho přízemní centr polského útočníka nenašel.

117
    Hra rukou odpískáná Rafinhovi.

117
    Wernerovo zakončení minulo tak o 5 metrů branku Ulreicha.

118
    Rudyho zahrávaný přímý volný kop přeletěl všechny jeho spoluhráče.

119
    Domácí se zuby nehty brání a přejí si pokutové kopy.

120
    Gulacsi bude odpokopávat od své branky.

120+3
    Druhé prodloužení skončilo.

Ani prodloužení rozhodnutí nepřineslo a tak nás čeká penaltový rozstřel.