Columbus – Chicago 2:3 (1:2 po s.n.) | Ottawa – New Jersey 3:4 (po pr.) | Minnesota – NY Islanders 1:3 (kon.)
Boston – Buffalo 3:2 (kon.) | Tampa – Detroit 2:1 (kon.) | Florida – Montreal 6:5 (kon.)
Arizona – Dallas 2:4 (kon.) | Anaheim – Philadelphia 1:2 (po pr.) | Calgary – Vancouver 2:5 (kon.)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 26:28 (12:10, 5:10, 9:8)
    Zblokované střely – 14:19
    Vyhraná vhazování – 24:26
    Trestné minuty – 6:8
    Hity – 7:18

Hokejisté Minnesoty nakonec podlehli New Yorku Islanders 1:3. Domácí přitom od 16. minuty po zásahu Ryana Donata vedli a těsný náskok drželi ještě na začátku třetí třetiny. Ta však vyšla hostům skvěle. Ve 45. minutě nejprve proklouzla skrze betony brankáře Dubnyka střela Ryana Pulocka a o 97 sekund později otočil skóre na stranu Ostrovanů Matt Martin. Domácí se pak snažili o zvrat a dokázali soupeře zatlačit, ovšem v čase 57:29 jim definitivně vzal vítr z plachet Tom Kühnhackl.

60:00
    Zakázané uvolnění hostí rozhodčí odpískali přesně v momentě, kdy se ozvala závěrečná siréna. Je konec!

59:33
    Z levého kruhu střílel Luke Kunin, Varlamov jeho pokus vyrazil.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:52
    Snad tři hráči hostí si lehli před svou branku a uchránili tak svého brankáře Varlamova. Další hokejista Islanders pak vyhodil alespoň na zakázané uvolnění.

58:15
    Domácí to zkoušejí s prázdnou brankou!
    57:29 Tom KÜHNHACKL - 1:3

57:29
    Islanders právě vstřelili branku!
    Tohle už vypadá pro hosty hodně dobře! Po buly v hostujícím útočném pásmu se dostal mezi kruhy ke kotouči TOM KÜHNHACKL a střelou na lapačku zvyšuje na rozdíl dvou branek. Pro německého útočníka je to vůbec první trefa v sezóně. Asistence: Brock Nelson.

56:50
    Anders Lee přibrzdil rozehrávku domácích a nahodil puk za jejich branku. Minnesota to musí zkusit znovu.

56:27
    Rozhodčí si všimli, že je branka Islanders lehce vychýlená a tak přerušili hru. Vše se dá do pořádku během reklamní přestávky.

56:23
    Eriksson Ek posílal kotouč před hostující brankoviště, ale tam byl jen připravený obránce Johnny Boychuk.

55:41
    Ránu Brocla Nelsona pokryl Dubnyk a hned puk vyklepal z výstroje pro spoluhráče.

54:47
    Zakázané uvolnění hostí.

54:34
    Střely Fialy i Spurgeona neprošly až na branku hostí. Dobrá práce obránců Islanders.

53:38
    Soucy pro domácí neudržel útočné pásmo. Nestihl včas zavřít prostor u mantinelu.

52:56
    Marcus Foligno se po dalším zákroku Varlamova vrhnul na obránce Mayfielda. Vypadá to, že rozhodčí situaci vyřeší domluvou.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Donato (Suter, J. Eriksson Ek) – 45. Pulock (Barzal, Pelech), 47. M. Martin (Komarov, Leddy), 58. Kühnhackl (B. Nelson)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Soucy, Brodin, Dumba, Hunt – Zuccarello, E. Staal (A), Parise (A) – Fiala, J. Eriksson Ek, Donato – Kunin, Sturm, Greenway – Hartman, V. Rask, M. Foligno.
    New York Islanders: Varlamov (Greiss) – Boychuk (A), Leddy (A), Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, Barzal, Lee (C) – Brassard, B. Nelson, Beauvillier – Kühnhackl, Komarov, Jo. Bailey – Johnston, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Rehman, Lambert – Tobias, Gawryletz

Diváci: 17 506