Team Canada – TPS 6:0 (kon.) | Ambri-Piotta – Třinec 2:3 (po pr.)
HC Ambri-Piotta
2:3 (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)
HC Oceláři Třinec
Pondělí 30.12.2019, 20:15 • Vaillant Arena, Davos • Spengler Cup • Semifinále

Hokejisté Třince jsou prvním českých klubem po 15 letech, který si zahraje na Spengler Cupu finále!

Do dnešního zápasu přitom se Oceláři dostávali pomalu. V první třetině za soupeřem jasně zaostávali a mohli vděčit především brankáři Kváčovi, že prohrávali jen 0:1. Od druhé části šel ale třinecký výkon postupně nahoru a vše vyvrcholilo 46 sekund před přestávkou, kdy se po rychlé akci prosadil Ondřej Kovařčík. Do závěrečné třetiny už český klub vstoupil aktivněji a ve 46. minutě ho přesným bekhendem posunul do vedení Vladimír Dravecký. Ambri Piotta srovnala po teči Briana Flynna, ale v prodloužení se usmálo štěstí na Oceláře. Obránce Musil nastartoval Rostislava Martynka, který poslal do šance Matěje Stránského a ten rozhodl. (22:49:44)

Nejlepším hráčem Třince v utkání byl vyhlášen brankář Petr Kváča. Na straně poražených si cenu přebírá rovněž maskovaný muž, kterým je Daniel Manzato.

61:46 Matěj STRÁNSKÝ - 2:3

61:46
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinec si zahraje finále Spengler Cupu! Vše začal David Musil, který svou přihrávkou do levého křídla rozjel Rostislava Martynka. Ten sice musel zabrat, aby kotouč v útočném pásmu dobruslil, ale zvládl to a přes jediného bránícího hráče nahrál MATĚJOVI STRÁNSKÉMU, jenž tváří v tvář Manzatovi střelou na lapačku rozhoduje. Asistence: Rostislav Martynek a David Musil.

60:28
    První útok rozjeli Oceláři. Douderova střela ale trefila jen Douayho.

60:02
    Začalo pětiminutové prodloužení, které se hraje v tradičním formátu 3 na 3.

60:01

Po šedesáti minutách končí utkání remízou 2:2 a to znamená, že se bude prodlužovat. Třinci vyšel vstup do třetí třetiny a ve 46. minutě ho posunul do vedení 2:1 bekhendovou střelou Vladimír Dravecký. Ambri Piottu ale udržel v zápase Brian Flynn, který tečoval střelu Jelovace tak přesně, že puk zůstal ukrytý někde v polstrování zadní konstrukce branky a platnost gólu muselo potvrdit až video. Oceláři si každopádně zaslouží pochvalu za to, jak se od druhé periody začali herně zvedat.

60:00

59:48
    Stránský za brankou neudržel kotouč a vypadá to, že základní hrací doba o postupujícím do finále nerozhodne.

59:01
    Běží poslední minuta třetí třetiny, Třinec drží útočné pásmo.

58:43
    Aron Chmielewski se hezkou stahovačkou zbavil protihráče a mohl střílet. Trefil jen obránce, ale ještě mohl dorážet a to už musel Manzato zasahovat.

58:11
    Z ostrého úhlu to zkoušel Ondřej Kovařčík, také Manzato byl na místě.

57:57
    Kváču prověřil Nick Plastino, brankář Třince byl pozorný a vyrazil kotouč.

57:33
    Doudera hledal na modré Gernáta, kterému puk ale ujel do středního pásma. Pro Oceláře škoda.

56:42
    Odpískán byl zásah jedné ze střídaček. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:57
    Na přihrávku Flynna od zadního hrazení si sjížděl Matt D'Agostini, naštěstí pro Třinec puk před brankou netrefil.

55:24
    Erik Hrňa dojel puk v rohu hřiště a přihrál ho Mikulíkovi. Ten na nic nečekal a vypálil, branku Ambri Piotty netrefil.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Dal Pian (Incir, Douay), 52. Flynn (Jelovac) – 40. O. Kovařčík (Martynek, M. Kovařčík), 46. Dravecký (Gernát, M. Stránský), 62. M. Stránský (Martynek, D. Musil)

HC Ambri-Piotta: Manzato (Waeber) – Plastino, Jelovac, Fora (C), Dotti, Ngoy, Pinana, Fohrler – Wolski, Flynn, D'Agostini (A) – Miranda, Zwerger, Müller (A) – Egli, Goi, Trisconi – Sabolič, Douay, Dal Pian – Incir.
    HC Oceláři Třinec: Kváča (Štěpánek) – M. Doudera, Gernát, D. Musil, Hrachovský, M. Adámek, Zahradníček, Haman – Dravecký (A), Marcinko (A), M. Stránský – Martynek, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Adamský (C), Polanský, Chmielewski – Hrňa, Mikulík, Novotný – Szturc.