Kazachstán – Švédsko 2:6 (kon.) | Německo – Kanada 1:4 (kon.) | USA – Česko 4:3 (po pr.)
Slovensko – Švýcarsko 2:7 (kon.)
konec
DVTK Jegesmedvék
2:6 (2:1, 0:3, 0:2)
HKM Zvolen
sk Pondělí 30.12.2019, 18:00 • Ice rink, Miškovec (Maďarsko) • Tipsport Liga (SR) • 36. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  To je odo mňa z tohto zápasu všetko. Ďakujem vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:42:15)
   
  Zvolenčania kontrolovali vývoj tretej tretiny a bez väčších problémov dokráčali v Miškovci k zisku troch bodov. Domácich nepustili v poslednej tretine prakticky k ničomu a naopak, dvomi gólmi Meliška ešte prikrášlili svoju výhru. Tá je o to sladšia, že zápas sa pre Zvolenčanov nezačal vôbec dobre a už v 14. minúte prehrávali 0:2. Postupne však úplne prevzali kontrolu nad dianím na ľade, otočili skóre šiestimi gólmi za sebou a zaslúžene si tak dnes pripisujú na svoje konto tretiu výhru za sebou. Zvolenčania sa v tabuľke posúvajú na piate miesto, Miškovec zostáva na siedmom mieste.

  Strely na bránku v 3. tretine (celkovo): 14:11 (33:40)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:18
  Zvolen dal gól!
  Hostia ešte v úplnom závere pridávajú šiesty klinec do rakvy nebohých domácich! JAKUB MELIŠKO potiahol puk po pravej strane do útočnej tretiny, podržal ho na hokejke v pravom kruhu a potom prudkou strelou k ľavej žŕďke zaskočil brankára Rajnu. Asistencie: Marco Halama, Allan McPherson.
   
  58:33
  Hlavní rozhodcovia už nezdržujú hru ani odpískaním jasného zakázaného uvoľnenia Zvolena. Hra domácich je v tejto chvíli skutočne zúfalá.
   
  57:51
  Zápas sa prakticky už len dohráva. Zvolenčania navyše kombinujú v útočnej tretine a posúvajú si puk popri mantineli.
   
  57:18
  Ten sa im ale vôbec nevydaril a po mizernom nahodení Daniela Kissa skončil puk pod kontrolou Zvolenčanov. Tí ho držia za svojou bránkou a s rozohrávkou sa nikam neponáhľajú.
   
  56:37
  Parks peknou prienikovou prihrávkou hľadal medzi obrancami Miškovca Trottera, ten ale nedokázal pri ľavej žŕďke puk zasiahnuť. Domáci sa snažia o rýchly protiútok.
   
  56:04
  Tam Zvolenčania v niekoľkých súbojoch vybojovali puk a znovu ho vyhodili zo svojej tretiny. Hostia tak držia domácich bez väčších problémov na dištanc od svojej bránky.
   
  55:32
  Domáci sa nakoniec predsa len dostali do útočnej tretiny, ich kostrbatý prechod útočnej modrej čiary ale skončil len za bránkou Tomeka.
   
  54:50
  Hostia hrajú vo veľkej pohode a domácim nedávajú priestor ani len na dlhšiu kombináciu v ich tretine. Hráči Miškovca sú pri svojej rozohrávke navyše pod obrovským tlakom.
   
  53:50
  Zvolen dal gól!
  Zvolen využíva obrovskú chybu domácej obrany a zrejme definitívne rozhoduje o víťazovi dnešného zápasu! Brankár Rajna sa nedohodol s Ládom, kto bude hrať puk letiaci za bránku Miškovca a puk tak nakoniec nezasiahol ani jeden. Hrací predmet sa tak dostal k úplne voľnému JAKUBOVI MELIŠKOVI, ktorý ho bez problémov poslal do prázdnej domácej bránky. Bez asistencie.
   
  53:33
  DVTK Miškovec v plnom počte.
   
  53:12
  Až po takmer minúte sa vyčerpaní domáci hráči dostali k puku, a tak ho bez váhania vyhodili za Tomekovu bránku. Hosťujúci brankár sa s rozohrávkou veľmi neponáhľa.
   
  52:48
  Trotter si vymenil puk na ľavej strane s Corrinom a prihrávkou medzi kruhy hľadal voľného spoluhráča. Betker však puk v skvelej streleckej pozícii minul.
   
  52:15
  I domáci začali svoje oslabenie vyhraným vhadzovaním a vyhodením puku. Zvolenčania sa však do ich pásma rýchlo vrátili a rozvíjajú tam svoju presilovkovú kombináciu.
   
  51:33
  Vylúčenie v tíme DVTK Miškovec (Ryan Harrison – 2 min., držanie hokejky).
   
  50:51
  Zvolenčania získali puk a držia ho v tretine domácich. Tam získavajú svojou kombináciou desiatky sekúnd a postupne sa približujú k víťazstvu.
   
  50:11
  Domáci vystihli rozohrávku Zvolena a Galanisz nahodil puk pred bránku na Miskolcziho. Ten puk nezasiahol a domáci oň musia bojovať v rohu zvolenskej tretiny.

  Michal Sadlek

  Branky a nahrávky: 4. Vas (Beauviller, Göz), 14. Beauviller (Ritó, Szirányi) – 18. Corrin (Betker, Mráz), 33. M. Halama (Betker), 33. Corrin (Parks, Trotter), 38. Tomko (Trotter, McPherson), 54. Meliško, 60. Meliško (M. Halama, McPherson)


  DVTK Jegesmedvék: Rajna – Vandane, Láda, Dudás, Göz, Vojtkó, Szirányi, D. Kiss – Beauviller, Vas, Ritó – Tousignant, St. Pierre, Beach – Magosi, Galanisz, Harrison – P. Kiss, Miskolczi, Farkas
  HKM Zvolen: Tomek – Švarný, Corrin, Maier, Betker, Tomko, Drgoň – Parks, Trotter, Tibenský – Meliško, M. Halama, McPherson – Štrauch, Mráz, Marcinek – Chlepčok, P. Halama, Petráš

  Rozhodčí: Kalina, Snášel ml. – Jurčiak, Šoltés

  Diváci: 1 967