Kazachstán – Švédsko 2:6 (kon.) | Německo – Kanada 1:4 (kon.) | USA – Česko 4:3 (po pr.)
Slovensko – Švýcarsko 2:7 (kon.)
po prodl.
USA
4:3 (1:2, 2:0, 0:1 - 1:0)
Česko
Pondělí 30.12.2019, 19:00 • Ostravar Arena • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Z Ostravy se s vámi pro dnešek loučím, mějte hezký zbytek večera. (21:55:43)
   
  Češi i přes porážku určitě nemusí smutnit. Asi málokdo čekal, že dnes proti Američanům budou bodovat. V posledních letech totiž od tohoto zámořského soupeře pravidelně dostávali vysoké gólové příděly. Ale dnes ukázal domácí tým obrovskou morální sílu, když dokázal dvakrát dotáhnout skóre a nakonec získat obrovsky důležitý jeden bod, který může mít po zítřku cenu zlata.

  Kdyby totiž zítra Němci proti Rusům nebodovali, Češi postoupí do čtvrtfinále, aniž by se museli ohlížet na výsledek svého posledního zápasu proti Kanadě. Se čtyřmi body postoupí i v případě, že Němci zítra jakkoliv porazí Rusy. Pokud ale zítra Rusové proti Němcům vyhrají za dva body, Češi budou nutně muset získat alespoň jeden bod proti Kanadě, aby postoupili do čtvrtfinále.
   
  Nejlepší hráči zápasu:
  Karel Plášek – Česko
  Cole Caufield – USA
   
  Konec zápasu.
  63:14 Cole CAUFIELD - 4:3
   
  63:14
  Spojené státy právě vstřelily branku!
  Američané to udělali výborně. COLE CAUFIELD dostal rychlou přihrávku před poloprázdnou branku, kde už měl lehkou práci. Američané tak v prodloužení rozhodují o vítězství 4:3 a připisují si bod navíc. Asistence: Alexander Turcotte.
   
  63:06
  Tým USA teď tlačí a domácí celek se musel dost zatáhnout.
   
  62:24
  Plášek Američanům sebral kotouč a rozjíždí další akci.
   
  62:00
  Český tým je teď aktivnější a žene se na americkou branku.
   
  61:34
  Čajka si najel na levé křídlo a pořádně vyprášil vyrážečku amerického brankáře.
   
  60:59
  Češi se ubránili a rozjíždějí vlastní útočnou akci.
   
  60:45
  Zábranského rána byla zblokována mimo.
   
  60:18
  Robertson měl výbornou šanci na levém křídle, Pařík opět skvěle zasáhl!
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Češi ve třetí třetině ukázali obrovskou morální sílu, když se nejdřív museli vzpamatovat z neuznaného gólu na 3:3. Vyrovnávací branky nakonec docílili až po obrovském tlaku v následné přesilovce díky Petru Čajkovi. A bod za remízu si nakonec dobrým taktickým výkonem už pohlídali.
   
  A je tady konce třetí třetiny a v hale se slaví téměř jako po vítězství! Češi totiž získali obrovsky cenný bod tolik potřebný v boji o čtvrtfinále. A za malou chvíli budou mít možnost vyhrát ještě jeden bonusový bod v prodloužení.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:48
  Češi jdou do útoku, už to vypadá dobře...
   
  59:30
  Nebezpečná střela Američanů mimo!

  Jakub Slunečko

  Branky a nahrávky: 4. Pinto (Robertson, Wahlstrom), 22. Kaliyev (Zegras), 27. Drury (Zegras, Kaliyev), 64. Caufield (Turcotte) – 10. Zábranský (Klikorka), 19. Zábranský (Plášek ml., Teplý), 49. Čajka (Kubíček)


  USA: Knight (Wolf) – M. Samuelsson (C), Harris, Miller (A), Stastney, Jones, Emberson, York – Robertson, Pinto, Wahlstrom (A) – Zegras, Drury, Kaliyev – Beecher, Turcotte, Caufield – Pivonka, Brink, Hall – Ford.
  Česko: Pařík (Malík) – Klikorka, Zábranský (C), Kučeřík, Kubíček, Dajčar, Haš – Plášek ml., Pytlík, Jeník (A) – Blümel, Čajka (A), Teplý – Myšák, Pavel, Raška – Pekař, Šik.

  Rozhodčí: Schrader (GER), Vikman (FIN) – Nordlander (SWE), Obwegeser (SUI)