Kazachstán – Švédsko 2:6 (kon.) | Německo – Kanada 1:4 (kon.) | USA – Česko 4:3 (po pr.)
Slovensko – Švýcarsko 2:7 (kon.)
konec
HK Poprad
5:3 (2:1, 1:0, 2:2)
MAC Budapešť
sk Pondělí 30.12.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) • 36. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  V prostrednej tretine napokon padlo najviac gólov. O bleskurýchle vyrovnanie z 3:1 na 3:3 sa blysol Sofron, ale domáci dokázali streliť ešte dva góly. Svoj hetrik v 55. minúte zavŕšil Paločko a v 59. minúte spečatil výhru Popradu 5:3 Zagrapan. (20:21:55)
   
  Koniec zápasu.
   
  59:30
  Halász je na striedačke a po zákroku Vošvrdu sa vhadzuje po jeho ľavej ruke.
   
  59:12
  Hostia sa ešte predsa len rozhodujú k ráznemu kroku. Halász odchádza z bránky a začína sa powerplay.
   
  58:42
  Poprad dal gól!
  Domáci hokejisti zrejme pečatia svoje víťazstvo. Takáč krížnou prihrávkou z obranného pásma posunul puk MAREKOVI ZAGRAPANOVI, ktorý si to namieril na pravý kruh. Jeho strela forhendom prenikla Halászovi pomedzi betóny.
  Asistencia: Samuel Takáč.
   
  58:19
  Vhadzuje sa v strednom pásme a oddychový čas si berie tréner Budapešti Gergely Majoross.
   
  57:47
  Vandas sa prepracoval k strele spomedzi kruhov. Halász vyrážal zakončenie pred seba, kde ešte operoval Handlovský, ale dorážať nedokázal.
   
  57:28
  Brejčákovi nevyšla rozohrávka z obranného pásma a puk sa dostal von na striedačku domáceho celku. Vhadzovať sa bude pred Vošvrdom.
   
  56:36
  Popradčania momentálne majú problémy s rozohrávkou a opäť sa dopúšťajú zakázaného uvoľnenia. Hra v útočnom pásme rozhodne hosťom vyhovuje.
   
  56:05
  Krížna prihrávka McNallyho došla na hokejku Carlislea, ktorý si pripravil puk a strieľal. Jeho pokus Vošvrda vytlačil a následne sme videli prihrávku rukou.
   
  55:50
  Oddychový čas pre Poprad.
   
  55:46
  Brejčák iba poľahky vyhadzoval puk von z obranného pásma a následne sa píska zakázané uvoľnenie Popradu.
   
  54:58
  Hlavný rozhodca ihneď po strelenom góle Popradu vylúčil Lukáša Paukovčeka na 10 minút za nešportové správanie.
   
  54:58
  Poprad dal gól!
  Domáci hokejisti idú znovu do vedenia. MATÚŠ PALOČKO dostal prihrávku spoza bránky, ktorú tečoval brankár Halász a strelou z prvej zavŕšil v tomto zápase svoj hetrik!
  Asistencia: Daniel Brejčák.
   
  Dnešné stretnutie sleduje 3 587 divákov.
   
  53:15
  Po ľavom krídle vyrazil dopredu Carlisle, ktorý zakončoval švihom a mieril to priamo do výstroje brankára Vošvrdu.
   
  52:29
  Bjalončíkovi nevyšla kľučka v útočnom pásme a následne mu bol puk vypichnutý. Brejčák ešte oň zabojoval, ale hostia sa dostali preč z tretiny.
   
  51:51
  Budapešť dáva gól!
  Bleskurýchle vyrovnanie v podaní hokejistov Budapešti. Ťavoda ostal po jednom z nárazov ležať medzi kruhmi. Puku sa zmocnil ISTVÁN SOFRON, ktorý šiel sám na Vošvrdu a blafákom na bekhend ho prekonal.
  Bez asistencie.
   
  51:00
  Budapešť dáva gól!
  Hostia využívajú presilovku a znižujú vedenie Popradu. Langkow z bránkovej čiary presunul puk krížom na ISTVÁNA SOFRONA, ktorý strelou z prvej prekonal Vošvrdu. Popradský brankár sa presunúť nestihol.
  Asistencie: Chris Langkow, CJ Stretch.

  Lukáš Rastislav Ovšonka

  Branky a nahrávky: 8. Takáč (Svitana), 9. Matúš Paločko (Jacobs, Paukovček), 30. Matúš Paločko (Kozák), 55. Matúš Paločko (Brejčák), 59. Zagrapan (Takáč) – 6. Stretch, 51. Sofron (Langkow, Stretch), 52. Sofron


  HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Kozák, Brejčák, Erving, Fabian (C), Magovac, Ťavoda, Romaňák, Božoň – Handlovský, Preisinger, Vandas – Takáč, Zagrapan (A), Svitana (A) – Jacobs, Paukovček, Matúš Paločko – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrik
  MAC Budapešť: Halász (Farkas) – Pozsgai (C), McNally, Blake Orbán, Carlisle, Fejes, Garát, Bugár – Terbócs (A), Stretch, Brance Orbán (A) – Sofron, Langkow, Klempa – Bodó, Pitt, Nagy – Szigeti, Majoross, Kreisz

  Rozhodčí: Mullner, Juhász – Bogdaň, Stanzel

  Diváci: 3 587