O umístění a semifinále (kon.) | O umístění a finále Vítěz: Fidži (kon.)
O umístění a semifinále

Středa 28.07.2021, 02:00 • Tokyo Stadium, Tokio • Olympijské hry - Ragby (muži)
Sledujte:

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (05:01:58)

V dopoledním programu, který rozhodl o umístění Jižní Korey (12.), Japonska (11.), Irska (10.) nebo Keňy (9.) se zrodilo jediné překvapení. Právě Keňa neplatila za favorita, přesto svého soupeře vynulovala a sama zaznamenala 22 bodů. Afričané se tak zřejmě vyhecovali pro poslední zápas Willyho Ambaky.

Velmi vyrovnaná utkání přinesly tahanice o 5. až 8. místo, USA se za smírného stavu dostaly k rozhodující akci až v nastavení druhé půle. Do poslední chvíle bojovala o lepší flek také Austrálie, nestačila však na Jižní Afriku.

Ve finále olympijského turnaje se v sedmičkovém ragby představí Nový Zéland a Fidži. Souboj o bronz pak bude v režii Argentiny, respektive Velké Británie.

Složení dvojic pro konečnou fázi turnaje, kterou budeme na našich stránkách komentovat od 09:30, je po konci posledního zápasu jasné.

12
    Obranu si na chleba namazal Semi Radradra, muž vlastnící vkusný plnovous. Jeho akci Argentinci absolutně nezachytili, z konverze udeřil Vilimoni Botitu. S Jihoameričany to nevypadá dobře.

9
    Argentina – Fidži 14:19
    Ostrovní stát si bere vedení zpátky, to když Juita Wainiqolo složil za pět bodů po úprku z pravé strany. Na háčko tentokrát mířil Jerry Tuwai, chybu nedopustil.

8
    Začátek 2. poločasu zápasu Argentina – Fidži.

7+2
    Konec 1. poločasu zápasu Argentina – Fidži.
    K otočce ve skóre pomohl Ignacio Mendy.

7+1
    Argentina – Fidži 14:12
    O chvíli později už se zvládá do koncové zóny podívat také Ignacio Mendy. Jeho kolega Santiago Mare navíc proměňuje těžký kop z ostrého úhlu a Argentina půjde do druhého poločasu v pozici vedoucího týmu. Že by se nám urodilo velké překvapení?

7
    Argentina – Fidži 7:12
    V poslední minutě základní hrací doby prvního poločasu se zvládl středem prohnat Marcos Moneta a skládá do pětkoviště. No a protože kop se daří Santiagu Maremu, Argentinci se přece jen přibližují na dosah jedné skládky.

5
    Argentina – Fidži 0:12
    Fidži si chce dojít pro finále už v prvním poločase, Meli Derenalagi rukou znovu odmítl dotírající vosy z Argentiny a pak bez problému položil. Do háčka se navíc trefuje Napolioni Bolaca, který si vylepšil pověst po prvním zaváhání.
    Úvodní bodový zápis by mohl dostat bonusové hodnocení za styl.

3
    Argentina – Fidži 0:5
    Parádně se kolem čtveřice hráčů prosmýknul Sireli Maqala, nikdo v pruhovaném ho nedokázal zaskočit. Po skládce se sice nepovedl kop z relativně přívětivé pozice, přesto Fidži otevírá utkání úspěšnou akcí.