O umístění a semifinále (kon.) | O umístění a finále Vítěz: Fidži (kon.)
O umístění a finále

Vítěz: Fidži

Středa 28.07.2021, 09:30 • Tokyo Stadium • Olympijské hry - Ragby (muži)
Sledujte:

Národ 900 tisíc obyvatel uprostřed Tichého oceánu tak dnes bude slavit. Medailové pódium doplní stříbrný Nový Zéland a bronzová Argentina. Všechny cenné kovy tak získaly týmy z jižní polokoule.

Už zítra startuje v Tokiu turnaj žen, také ten budete moci sledovat zde prostřednictvím online přenosů. Díky za pozornost a příjemný zbytek dne. (11:29:03)

12. Jižní Korea

Fidži tak získává druhou zlatou olympijskou medaili v historii po obhajobě vítězství z turnaje v Riu. Zaslouženě vyhráli i zápas proti Novému Zélandu, který se držel jen v prvním poločase, ale na skvěle spolupracující a kreativně hrající soupeře neměl.
    Ragbisté Fidži obhájili zlaté medaile z Ria

Konec finále. Nový Zéland – Fidži 12:27 (12:19).

13:59
    Nový Zéland 12:27 Fidži

Je hotovo. Waisea Nacuqu v poslední vteřině proměňuje trestný kop a upravuje na 27:12 a národ ostrovního Fidži slaví obhajobu olympijského zlata!

13:08
    Poslední minuta běží a u míče je opět Fidži. Ztráty zřejmě budou stát Nový Zéland toto utkání.

11:57
    Nový Zéland 12:24 Fidži

Fidži skóruje a zřejmě rozhoduje o olympijském zlatu! Asaeli Tuivuaka využil volného místa na pravé straně, poté co byl útok zleva zastaven. Fidži vede o dvanáct bodů a do konce zbývají necelé dvě minuty.

11:18
    Nadějný útok Novozélanďanů po levém křídle končí nezdarem, u míče je opět Fidži.

Fidži zatím v celé své historii samostatné země získalo jedinou olympijskou medaili – zlato ragbistů z Ria 2016. Přidají druhé zlato dnes?

9:58
    Fidži je v útoku neskutečně kreativní, často se dostává i z nemožných pozic díky unikátním řešením. Hodně používá kopy a především dokáže udržet míč, což teď malému ostrovnímu národu nesmírně vyhovuje.

Druhý poločas finále začal.

První poločas finále skončil.

8:15
    Nový Zéland 12:19 Fidži

Velmi důležitý moment. V nastavení první půle se Novozélanďanům povedlo prorazit obranu soupeře, rychlým průnikem středem hřiště skóruje Sione Molia. Knewstubb následně úspěšně provedl i kop a rozdíl ve skóre je najednou jen sedmibodový.

5:35
    Nový Zéland 5:19 Fidži

Bleskový kontr Fidži soupeř opět nezachytil a Wainiqolo se dostal k třetí pětce Fidži. Navíc Bolaca uspěl s kopem a je to už 19:5.

3:42
    Nový Zéland 5:12 Fidži

Nový Zéland žije. Fantastická individuální akce Curryho, který proskočil mezi dvěma protihráči a diagonálním během se dostal až k položení pětky.

3:04
    Nový Zéland 0:12 Fidži

Obrovská chyba Novozélanďanů, kteří ve vlastním bodovaném území nezvládli složit míč, přišli o něj a Sireli Maqala už měl lehkou pozici s položením pětky. Velký dárek soupeři. Rozhodčí Murphy ještě celou situaci zkonzultoval na videu, ale potvrzuje verdikt. Bolaca následně prokopl a Fidži vede 12:0!

1:13
    Nový Zéland 0:5 Fidži

Fidži pokládá důležitou první pětku. Meli Derenalagi utekl na pravém křídle všem a získává svému týmu vedení hned v úvodu zápasu. Dlouhý a těžký kop není proměněn, Fidži vede 5:0.