Belenenses – Porto 1:1 (kon.) | Sporting – Marítimo 3:2 (kon.)
3:2 (1:2)
CS Marítimo
Sobota 02.11.2013, 21:15 • Estádio José Alvalade • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Dobrý večer. Vítám Vás u dalšího kola portugalské nejvyšší fotbalové ligy. V rámci dnešního devátého kola na sebe narazí domácí Sporting Lisabon, který přivítá na svém hřišti CS Marítimo. Zápas začíná v 21:15 SEČ.

Domácí jsou v dnešním utkání jasným favoritem. Klub z hlavního města Portugalska se nachází po osmi odehraných utkání na třetím místě se ziskem sedmnácti bodů za pět výher a dvě remízy. Jen dvakrát našli přemožitele. Domácí budou sázet na svého snajpra Fredyho Montera, který vstřelil v letošním ročníku již devět branek.

CS Marítimo

Hosté jsou narozdíl od svého soupeře na druhém konci tabulky. Momentálně se nacházejí na třinácté pozici se ziskem sedmi bodů za dvě vítězství a jednu remízu. Pětkrát odešli hosté jako poražení. Nejlepším střelcem týmu je brazilský střelec Derley.

Sporting – Marítimo 3:0

Hráči jsou již na trávníku. Za chvíli nám začne dnešní duel.

1

1
    Domácí rozehráli dnešní utkání.

2
    Na zemi leží Carvalho po souboji s Derleyem, ale vypadá to že bude v pořádku.

2
    Do první větší šance se dostali hostující. Patricio nemusel sice zasahovat, ale hlavička z blízka mu jistě orosila čelo.

4
    Oba týmy se zatím seznamují. K vážnějšímu ohrožení branky v nynější chvíli nedochází.

6
    Marítimo je na polovině Sportingu, ale nic kloudného se jim nedaří vymyslet.

7
    Ve vápně se dostal ke střele z první Sami, ale střela mu nesedla a skončila vedle Patriciovy levé tyče.

8
    Hosté jsou zatím aktivnější, jejich další útok zastavila nepřesná nahrávka, která celou akci ukončila.

10
    Prvním potrestaným hráčem utkání je hostující Luiz.

10
    Leoni se po delší době dotkl míče, když rozehrával na své spoluhráče.

11
    Sporting se dere dopředu, ovšem obrana hostí je pozorná.

13
    Oba týmy vyrábí poměrně dost nepřesností, což na kvalitě hry jistě nepřidává.

15
    Leoni opět odkopává od své branky po akci domácích útočníků.

16
    Johnny Leoni má zdravotní potíže. Vypadá to na křeče v noze.

17
    Domácí brankář je stále ošetřován.

18
    Tak už se bude pokračovat. Leoni je na nohou a vypadá to, že bude v pořádku.

19
    Domácí, hnáni svými fanoušky zkouší centry do vápna, ale tam není nikdo v zelenobílém, kdo by se míče ujal.

20
    Rojo byl faulován Derleyem.

21
    Pokus Luize skončil vysoko nad brankou gólmana Patricia.

22
    Carvalho vyslal další pokus v podobě centru do vápna, tam míč ovšem odhlavičkovali hostující stopeři do bezpečí.

23
    Útočný faul byl odpískán Carrilovi.

24
    Leoni si vyskočil pro centrovaný míč, který letěl do jeho vápna. V tu chvíli udělal dobře, jelikož ve vápně již hlídkovali dva útočníci Sportingu.

25
    Tentokrát na zemi leží po souboji se Silvou hostující Diogo.

27
    Montero se dostal z levé strany sám před Leoniho, ale šance se zalekl a míč poslal mimo tři tyče.

28
    Další přerušení kvůli hráči na trávníku. Tentokrát je na zemi Silva.

29
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Sporting otevírá skóre zápasu. DIEGO CAPEL vystřelil z nějakých dvaceti metů a hostující Leoni neměl sebemenší šanci zachytit letící míč.

30
    Hosté se ihned nastěhovali před branku Sportingu, ale nic kloudného nevymysleli.

31
    Cedric je po souboji ošetřován.

32
    Přímý kop rozehráli hosté dobře. Centr do vápna hlavičkoval Sami, ale jeho pokus šel vysoko nad branku domácích.

33
    Dobrá pozice pro hosty po ruce Roje. Kousek za vápnem bude hrát Morítimo.

34
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Nádherně zatočený balón vyslal z přímého kopu Ferreira. Leoni neměl nárok chytit tuhle ránu. Hosté rázem vyrovnávají a zápas začíná opět od začátku.

37
    Hra se relativně zklidnila, týmy drží míč na polovině hřiště.

38
    Tempo hry rázem trochu opadlo.

39
    Míč mají v držení domácí, ale nedaří se jim probít skrze pevnou obranu Marítima.

40
    Silva fauloval a ač se mu to sebevíce nelíbí, tak rozhodčí je jiného názoru.

41
    Hostující obrana si neporozuměla se svým gólmanem a toho chtěl využít Montero, ale Leoni byl nakonec u míče dřív a situaci uklidnil.

41
    Rohový kop pro hosty..

41
    kteří ho rozehráli nakrátko a po chvíli o balón přišli.

42
    Dier se provinil faulem na Derleye.

44
    Další šance Sportingu. Capel nahrál Carvalhovi, který poslal centr do vápna. Tam si ovšem poradil Leoni.

44
    Rozhodčí odpískal pokutový kop pro hosty.

44
    Žlutou kartu dostává za předchozí faul Jefferson.

45
    S ledovým klidem se k puntíku postavil HÉLDON a střelou po zemi doprostřed branky otáčí vývoj utkání.

45+1
    Rozhodčí nastaví tři minuty k prvnímu poločasu.

45+2
    Domácí se snaží ještě rychle vyrovnat do poločasu, ale přesnost, štěstí a pevná obrana hostí je proti.

45+3
    Ačkoliv se teď Leoni zaskvěl. Dvěma hráčům Sportingu sebral míč zpod noh a uchránil tak svůj tým před inkasováním.

Je za námi první poločas mezi Sportingem Lisabon a CS Marítimo. Domácí začali zápas dobře. Měli lehce navrch, což potvrdili vedoucí brankou z kopačky Capela. Jenomže o pět minut později ze standardní situace vyrovnával Ferreira. To nebylo od hostů v prvním poločase vše. Ve čtyřiačtyřicáté minutě měli hosté možnost pokutového kopu, který s přehledem proměnil Héldon, díky kterému po prvním poločase vedou hosté 2:1. Druhý poločas začne přibližně v 22:21.

Hráči se trousí na trávník. To znamená jediné.. za pár okamžiků začne druhý poločas.

46

46
    Domácí o poločase vystřídali. V druhém poločase neuvidíme Carilla. Naopak Eduardo se jde ukázat v plné síle.

47
    Sporting se dere ihned před branku Marítima, jenže je to zatím k ničemu.

48
    Cedric byl poslední kdo se dotkl míče. Hosté mají rohový kop.

49
    Rohový kop se hostům příliš nepovedl. Sami hlavičkoval absolutně mimo branku. Patricio bude odkopávat od branky.

50
    Nyní budou mít i domácí možnost rohového kopu.

50
    Z rohu nic nebylo, ale následně vyslal pumelici Eduardo a málem bylo vyrovnáno. Chybělo jen pár centimetrů, aby míč zapadl pod víko.

51
    Marítimo je v druhém poločase jakoby zaražené. Hosté jsou zataženi a čekají na to, co udělají domácí.

53
    Do obrovské šance se dostal Montero, ale ve finále si přiliš předkopl míč a Leoni toho využil a skočil po míči dřive, než stačil domácí hráč vystřelit.

54
    Eduardo se ocitl po faulu Soarese na zemi, ale vstal a pokračuje dál ve hře.

55
    Montero padl naivně před vápnem, ale rozhodčí na to vůbec nereagoval.

56
    Domácí se dostali do ofsajdu.

57
    Hosté na chvíli zatlačili domácí, ale nic vážného z toho nebylo.

58
    Další skvělý zákrok hostujícího gólmana, který vyrazil hlavičkový pokus jednoho z domácích borců nad branku. Veliká šance na vyrovnání.

59
    Na zemi se svíjí Sami, který dostal loktem do obličeje.

60
    Hostující útočník bude pokračovat ve hře.

60
    Diogo je potrestán žlutou kartu za svůj faul.

62
    Scénář druhého poločasu je stále stejný. Domácí se snaží vyrovnat, ale naráží na výbornou obranu, kterou ještě jistí dnes výborně chytající Leoni.

63
    Sporting využívá další možnost ke střídání. V dnešním utkání dohrál Vitor. Místo něho nastupuje Slimani.

65
    Střídají i hosté. Do sprch má namířeno Weeks. Na trávník se podívá Dias.

67
    Tak domácí se přeci jen dočkali. Skvělý tah se střídáním. Před pár minutami příchozí ISLAM SLIMANI vyrovnává hlavičkou na 2:2.

69
    Domácí jsou rázem na koni. I diváci na stadiónu ožili.

70
    Nyní jsou to ovšem hosté, kdo se snaží strhnout vedení na svou stranu.

71
    Soares zkoušel střelu z dálky, ale jeho pokus skončil někde mezi diváky.

72
    Diogo fauloval Capela a je tu další šance domácích v podobě přímého kopu.

73
    Hosté ještě střídají. Ze hřiště odešel Luiz. Jako čerstvá síla přichází Artur.

74
    Z následného kopu domácí nevytěžili nic. Hned na to se hosté drali dopředu.

75
    Domácí budou kopat penaltu!

75
    Diogo stáhl ve vápně Montera a vidí za to červenou kartu!

76
    Domácí otáčejí stav utkání. ADRIEN SILVA nedal tvrdou ránou doleva šanci Leonimu.

78
    Dalším karetním hříšníkem se stal Montero.

79
    Rosário dostává žlutou kartu. Nervy pracují a hostující stoper strčil do protihráče.

80
    Rozhodčí rozdává karty jako na běžícím pásu. Za další faul si vykoledoval žlutou kartu hostující Sami

81
    Jak to nemohl dát? Leoni vyrazil pokus jednoho z domácích jen před sebe a k míčí se dostal Slimani na kterého zívala prázdná brána ze dvou metrů. On ji trestuhodně minul.

82
    Domácí naposledy střídají. Dnes dohrál Capel, kterého nahrazuje Mane

83
    Soares skočil pod nohy jednomu z domácích a je tu další žlutá karta do sbírky.

85
    Sporting se kupodivu nesoustředí na obranu, ale snaží se jít i přes své vedení do útoku.

85
    Hosté mají šanci k vyrovnání v podobě rohového kopu.

86
    Rohový kop, se jim ovšem hrubě nepovedl.

87
    Marítimu zbývá zhruba sedm, osm minut i s nastavením na vyrovnání.

88
    Ze hřiště odchází Sami, kterého nahradí Dias.

88
    Centry létají do vápna Sportingu, ale nikdo z hostujících se není schopen dostat k centrovanému míči.

89
    Další rohový kop pro hosty dopadl stejně jako ty předchozí.

90
    Eduardo udělal útočný faul.

90+1
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

90+2
    Domácí drží míč a nikam s ním nepospíchají.

Skončilo nám divoké utkání devátého kola portugalské Primeira ligy mezi domácím Sportingem Lisabon a hostující CS Marítimo. Hosté otočili v prvním poločasu stav utkání na 2:1, jenomže druhý poločas patřil domácím, když šestasedmdesáté minutě vyrovnával střídající Slimani. O chvíli později fauloval ve výpně Diogo a nabídl domácím výhodu v podobě penalty, kterou využil Silva. Diogo navíc vyfasoval červenou kartu a hosté dohrávali zbytek zápasu v oslabení. Další branka již nepadla a tak domácí Sporting poráží na své půdě Marítimo 3:2. To je ode mě vše. Hezký zbytek dne. (23:13:49)